Októbrové bábätká 2006 - 2.časť

eliska7
25. apr 2008

ahojte ,nebol tu nik,tak som to otvorila ja ,dufam že neva.sara spi tak som rychle nabehla.Poobede sme sa vyteperili do zahrady,lenčo sme tam došli,ako druhy svet,uragan"dážd-sare bolo ťažko vysvetliť že sa neda robiť kojače 😀chuda ako sa jedovala,ešte dostala aj hnačku,tak nam zamorila našu chatku3*4m 😀take krče mala-svitlo mi z čoho,jedla cely pribinak a ja dva a ona nesmie mlieko-skušali sme až doskušali 😖myslela som že už vyrastla z toho.samko tie malby su užasne-zase si ma navnadila malovať 😉

ikulka
1. sep 2009

ahojkajte veru aj u nás sa už spí saška ide teiž zajtra do školky a ja mám z toho strááášne nervy už týžden v kuse revem akosi to neviem stráviť. beriem ju stále ako maličké bábatko a vlastne za celé 3roky sme ešte neboli tak dlho bez seba tak ja budem mať asi vačší problém s tým ako ona.....a to som do 16teho doma tak sa tu sama zbláznim...... 😒 🙄
danona no aj moji krstní mali isť vo štvrtok za dcerou do uk ale tiež nejdu len ona príde s 4mesačným bábom sama..... 🙄

zuzu13
1. sep 2009

no ikulka, je to normalne, ze maminy maji vacsi problem ako ich deti...my si to akosi inak uvedomujeme... 😅
apropo...Lucka nespi...pozera na skle malovane...vyspevuje...tancuje...a ze chora.... 😀 😀 😀 no co, raz za cas si to moze dovolit..ved je to genialne dielo... 😀

samuelko
1. sep 2009

no ženy ja som asi na dne,Ja už ani neviem z čoho som viac nervózna či z toho,že Samko ide do školky,alebo že ja idem do "novej" roboty tiež do MŠ alebo všetko dokopy. Ved ked sa riadne zamyslím budem prežívať všetko to,čo Samko a jeho p.učitelka stým rozdielom,že ja mám choručké detičky 😖
No bude to hrozná noc, budíček mám na 5:00 a z domu odchádzame 6,30 keďže ja mám byť v robote o 7,10,manžel má dovolenku tak pojde pre Samka a vybaví čo treba.

Ešte mi povedzte ako je stou materskou??? To zajtra treba íst vyhlásit,aby som nepoberala materskú či ako to je?

samuelko
1. sep 2009

zuzu ty máš Lucku silnú babu,ona chorobku prekoná lavou zadnou.Posielame cmuk 😉
ikulka zajtra sa ozvy ako ste dopadli. 🙂

mirka
2. sep 2009

ahojte kočky

laura včera bola v úplnom poriadku, takže len nejaká jednodňovka

škôlkárom prajem aby sa im v škôlke páčilo, aby smali perfektné pani učiteľky a maminy, neplačte!!!!

a všetkým, čo idú do roboty prajem veľa úspechov!!!

ikulka
2. sep 2009

ahojky no tak sme to zvládli, ja síce horšie ako saška tá neplakala len bola trochu vyhukaná čo sa deje....tak neviem ako je teraz snád dobre zato ja to nesiem ťažko ani nemožem nič robiť čo mi tak chýba.....som na nu bola moc navyknutá predsa len 3roky 24hodín denne stáel spolu...

samuelko
2. sep 2009

aj ja sa hlásim,Aj Samko oK neplakal a páčilo sa mu velmi 😀 😀 neviem sa rozhodnút či ho už zajtra nechám na spanie.

Ikulka bola si sa vyhlásit z rodičovského??? Ja áno,ale ak nám bude platit to,že deti nastúpili 2.09. do školky,tak nám ešte uznajú za september rodičovský ak zoberú do uvahy dátum 1.09. akože rozhodnutie tak nám už rodičovské za sepetember nedajú. Takže tak.

mirka
2. sep 2009

babky, super, že to tak krásne zvládli 🙂

biccy
2. sep 2009

Ahojte 🙂
Aj my sme dnes boli 1.krat v skolke.Ale nedopadlo to tak dobre-bez placu ako u vas.Najprv,ked sme prisli,len pozerala,ze co sa deje.Potom som s nou isla do triedy,to este bolo vsetko o.k.Ale ked sa k nej ucitelka ozvala uz zacala plakat a ked jej zacali rozpravat,ze ja uz idem do roboty zacala strasne plakat a kricat,ze-mami,chcem ist domov.Nakoniec ju odo mna odtrhli so strasnym placom a krikom. ☹Bola tam od 7:15 do 10:00.Ked som pre nu prisla,uz neplakala,ale hned sa ku mne rozbehla,ze kde som bola tak dlho.V satni potom ucitelke slubila,ze este zajtra pride na chvilku.Takze opat iba na doobedu.Niektore deti si zvyknu hned,ale nasa Zoe potrebuje asi viac casu.Podla mna,keby som ju hned nechala na cely den (ako mi radili),bolo by to pre nu velmi traumatizujuce.Takze tak,dufam,ze zajtra uz bude lepsie. 😉

Samuelko,ja som bola minuly tyzden na socialnom,ci sa mam odhlasit od rodic.prispevku.A oni mi povedali,tak ako tebe,ze ked mam rozhodnutie o prijati do skolky od 1.septembra(a tak aj mam),tak uz nedostanem prispevok.Tak mi dali tlacivo,o realnom nastupe do skolky (2.septembra),odniesla som to do skolky,tam mi to potvrdili a odniesla som to naspät na socialne.Takze za september este dostanem rodicovsky prispevok a potom ma uz oni odhlasia. 🙂

samuelko
2. sep 2009

biccy tak dúfam,že to aj mne tak spravia,lebo nástup som aj ja dostala od 2.hého a tiež som to odniesla,uvidíme.... Zoinke držíme palčeky,zvykne si aj ona časom 🙂

ikulka
2. sep 2009

ahojte no vidím že prv den máem za sebou no u nás bolo tka kadejako aj dobre aj zle ráno neplakala bola chuda mimo čo sa s nou deje, ale že cez obed ju pochytila lutosť hlavne ked išli spinkať si aj poplakala aj ked som pre nu prišla hned slzy v očiach mala ...bola na celý den že nespala cez obed ale nevadí som rada aspon mi skor zaspala doma.....len neviem ako to bude dalej zvládať ak by to bolo pre nu zlé dám ju len na pol dna a oco moj by nejak pre nu chodil uvidímj....len som boal prekvapená z jej správania ked prišla domov, ona vždy boal až uskostlivá na svoje hračky a teraz chytila bábu, strčila jej hlavu do kyblika na piesok a bila ju ale strááášne až taká zlossť bola v nej...ani ma nevnímala ked som ejj vravela že čo to robí....tak neviem či to videla alebo si nejak kompenzovala stres neviem ale som sa normálne zlakla.....aj na zem ju hádzala hlavou že ešte raz tak dostaneš no som normálen v šoku z toho.....
vidíte ja som na sociálke nebola musím sa tam vybrať a to ste boli na sociálke či na upsvr?

samuelko
2. sep 2009

ikulka na UPSV... ja som bola tam 😉

mirka
2. sep 2009

Iku, nemuselo sa v škôlke nič diať, ja som strašne bila bábiky keď som bola decko, videla som to u kamošky a to ani ona ani ja sme nepochádzali z rodiny, kde by sme boli bité 😅 nemá si na kom vybiť svoje emócie, tak to asi riešila takto

držím palce, nech si škôlkári rýchlo zvyknú 😉

danona
3. sep 2009

detickam zelame nech sa v skolke dari!!! 🙂
ikulka-upsvr, je tam 8-dnova lehota, takze to v pohode stihas.. 😉

samuelko
3. sep 2009

ženy dnes ja idem pre Samka tak som hrozne uvedavá,prvý krát tam spí,idem na 14,15hod.. potom napíšem ako bolo

samuelko
3. sep 2009

hlásim sa, Samko zaspal ako prvý v školke,takže máme super úspech. Vobec neplakal,všetko spapal okrem maska čo mali na obed to nechcel.Zajtra budú mat na obed buchty na pare a to Samko moc nemusí,tak neviem 😒 😒 Teraz sa kúpe.

Už dávnejšie sa chcem spýtat a furt zabudnem,s čím sa hrate momentálne ,s akými hračkami???
Unás je mánia gumených zvieratiek,ale tých vačších a NINJA korytnačky tie postavičky z rozpávky a spider man 😲 😀 😀 😀 😀 😀 aj rozprávky,ked je nato čas 😝

ikulka
3. sep 2009

ahoooj no tak u nás je to hruuuuza, dnes saška celý den preplakala je to des prišla domov s fialovýmkii očami od palču a celý nos mala zahuhnaný....tak som z toho na nervy, že dnes vraj spala, ale asi od plaču unavená zaspala...tak ešte zajtra uvidím ako bude ak to bude ťažko znášať neviem čo budem robiť

samuelko
3. sep 2009

jooooj ikulka to je velké trápenie pre teba,neboj,ale ona si zvykne,len tomu treba viac času 😒 držím palce,len to nevzdávaj 🙂

biccy
3. sep 2009

Ahojte 🙂
Hlasim 2.den zo skolky.Zoinka fnukala uz od rana ako sa zobudila a dozvedela sa,ze ide do skolky.Potom celou cestou v aute a aj v satni.V satni bolo este jedno dievcatko,co tak plakalo.Potom ked ju ucitelka zobrala do triedy tak zacala za mnou strasne plakat.A ked som vysla vonku stale som ju pocula strasne plakat a aj to druhe dievcatko. ☹ Potom pre nu o 11:30 prisla moja mamka so sestrou,ale este obedovala-pekne sedela za stolom a nieco detom hovorila.Potom isla s nimi domov,ucitelka povedala,ze dlho neplakala,ze ked neskor prisla dalsia ucitelka,tak ju vystiskala.A ked isla domov,tak zase ucitelka vystiskala Zoinku.A zajtra ostava uz na cely den-do 15:30.Tak uvidime.Ale myslim si,ze rano bude este take-vselijake. 😖
Ikulka,aj ja som bola na upsvr. 🙂 Drzim palce so Saskou. 😉

hasleerka
3. sep 2009

no ahojte, som si vás počítala ako ste zvládli škôlku ... u nás to bolo bez plaču, Miška je celá šťastná, len ja som dnes chodila po byte tak čudne, prázdno tu bolo do desiatej ... budeme jesť až od pondelka, tak ešte uvidím aké to bude ... zatial sme len 4hod, ale od oktobr na celý deň

ja sa idem zajtra odhlásiť z UPRaSV a idem sa zatial nahlásiť ako nezamestnaná

eliska7
autor
4. sep 2009

čaute kočky,všetko som prečitala a teda aj ja pridavam dojdmi zo školky:sara nastupila 2 na dve hodiny,strašne sa tešila tie dve hod bola pohode,ale ked sme pre nu prišli stala už za dverami asi nas citila a už plakala,takže sme odchadzali so srdcerevucim plačom,potom bolo ok,už večer sa pytala,ye tam chce aj jesť,takže včera bola od 7.30 do 11.30-do 10 v pohode,potom došla kriza unavy a revala hodinu,na obed tam bola jedina s triedy s učkami ,všetko zjedla na obed,ked som došla neplakala ale tie kruhy pod očami-hruza.hned sa rozrečnila že revala,ešte mi aj ukazala ako 😀 a že jej dali kapesnik nech si utrie soplik 😀 normalne si robila prču s toho,stale sa pyta kedy tam bude aj spať,včera ked došla domov nam robila hodinovu estradu ako čo bolo v školke,jak videla pipik kamaratovi lebo sa asi pokakal 😀 aspať ani za svet.no dnes išla s elanom,ale ked videla ako tam vrieskali deti vylakala saked som odchadzala neplakala,no počitam že na obed bude mať riadne vyplačkane očka.takže baby musime vydržať oni si zvyknu,najhoršie je že ked jedno začne plakať pridaju sa solidarne aj ostatne.poviem vam že pri dankovi som bola hystericka a nadala som aj učitelke ked mi ho trhala z ruky,ale teraz to beriem v pohode,uplne inač-zrejme vekom 😉
no čo sa tyka rodič.prispevku,aj ja pridem vlastne o jeden mesiac,lebo oficialne je sara prijata od 7.9-takže musim zaniesť na socialne rozhodnutie zo školky,oni ma vyradia s tym,že ešte v ktobri dostanem za september peniaze a dosť a do 8 dni sa musim niekde nahlasiť-takže asi 20.9 nastupim spať do prace na tri smeny,bude to strašne,lebo saru uvidm len sem tam,ked dojdem z roboty budem robiť nechty a stale dookola-dufam žeaspon schudnem s tych stresou 😀 ježiš aky maxi prispevok,ale nebudem mať čas sem chodiť len občas.choručkym skore uzdravenie,no a v pondelok budeme snad už aj spinkať v skolke 🙂

eliska7
autor
4. sep 2009

jaj ešte riaditelka mi vravela ,že kedže nastupila do školky skor ako dovršila 3 roky a ja idem do roboty dostanem od štatu nejaku kompenzaciu penazi-neviem sice kolko,ale spominala niečo že šeky musim odovzdať a take niečo,že mi ešte povie 😖

ikulka
4. sep 2009

aojte no tak my dnes znova s plačom 🙄 už doma plakala že tam nejde ale cestou sa trochu upokojila ale ked sme prišli do školky zas spustila plač....učitelka juzobrala a ja som šla preč len vonkusom stretla dalšeiu kamarátku s malou ktorá takisto plakala a ked ju dávala dnu naša sa už hrala ale ked zbadala jačiacu kamošku sa hned pridala aj ona....a za nimi išla dalšia ktorej sa 2 dni páčilo ani zo školky nechcela odísť a dnes s velkým revom aj ona tka tam asi plakalivšetci svorne,...no mali to pestré dnes s nimi 😅 no mne by nevadilo keby si popkala a hotovo ale ona celý den a prišla domov až s opuchnutými očami a dutiny mala uplne upchaté hlienami aj dnes v nci sa už budila na to že má soplíky tak som zvedavá dokedy vydrží zdravá 🙄

biccy
4. sep 2009

Ahojte,takze treti den-celodenny dopadol u nas takto:Rano,ked sa Zoinka zobudila uz fnukala,ze nechce ist do skolky,tak aj celou cestou a v satni.A ked sme isli do triedy,ucitelka otvorila a zavolala Zoinku nech jej pride uvarit taku dobru kavu ako vcera.Tak som sa Zoinky opytala,ci ide a ona,ze ano.Tak s takym malym placom sama isla do triedy k ucitelke a k detom.Aspon uz tak strasne neplakala za mnou ako predtym.Ale ucitelka hovorila,ze dnes aj cez "poplackovala" a hlavne pred spanim.Mozno aj z toho,ze uz ma nadchu(!) a kasel 😠 .Bola dva dni v skolke a uz je chora.Dufam,ze jej to cez vikend prejde,lebo ked nie,bude musiet v pondelok ostat doma.Dnes bola jedna mamicka v lekarni na lieky,co jej dievcatko tiez chodi do triedy s nasou,ze ma tiez nadchu.Asi tam mali nejakeho bacilonosica. 🙄 Uz by im to plakanie mohlo prejst,ze?Uz by mohlo byt aspon o tyzden. 😅 🙂
Prajem vam pekny vikendik,my zajtra ideme na svadbu,trosku sa zabavit. 🙂

ikulka
4. sep 2009

ahojky no tak biccy naša saška detto už je chorá ☹ ale ona to má asi tým ako včera celý den plakala a oni jej to nevyfukali asi len utreli tak sa jej upchali dutinyaj dnes cez den že pofnukávala tak asi to ťahala do seba...no že aj dnes ešte plakala ale že ona je zlatá ona že nerobí sceny ani hysterie len si poplačkáva a smrká v kutiku moooje babuliatko najradšej by som ju do školky ani nedala

zuzu13
4. sep 2009

ahojte laaasky moje virtualne....
hlasim sa po dlhsej dobe 😅 ...
takze od buduceho tyzdna je aj nasa Lucka skolkarka...jupiiii.... 😀

samuelko
4. sep 2009

ahojte aj my sa hlásime, My si chválime školku, vstávame pekne o 5,30 naranajkujeme sa doma o 6,40 odchádzame z domu a v školke sa prezlečieme v šatni a pekne vojde do triedy,aj búvame čo doma absolútne. Dnes mali buchty na pare a to veru samko nemusí,tak ked prišiel domov,tak bol hladný ako vlk 😝
On nám vysvetluje,maminka aj ocko chodia do roboty a ja musím chodit do školky.... tak zatial sa pekne držíme,len aaby nám to ostalo 🙂 🙂
Cez víkend si trošku oddýchnu a pondelok zas do školky.. 🙂

Unás prší 😒

samuelko
4. sep 2009

zuzu ahoj.
Tak robotička je tvoja??? gratulko budúcej školkárke 😀

zuzu13
4. sep 2009

...samuelko...moja je... 😀 😀 😀 a za Lucku dakujem 😀

samuelko
4. sep 2009

tak je super 🙂 som rada. a Budeš tak vela robit ako si písala?
😲 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre