Októbrové bábätká 2006 - 2.časť

eliska7
25. apr 2008

ahojte ,nebol tu nik,tak som to otvorila ja ,dufam že neva.sara spi tak som rychle nabehla.Poobede sme sa vyteperili do zahrady,lenčo sme tam došli,ako druhy svet,uragan"dážd-sare bolo ťažko vysvetliť že sa neda robiť kojače 😀chuda ako sa jedovala,ešte dostala aj hnačku,tak nam zamorila našu chatku3*4m 😀take krče mala-svitlo mi z čoho,jedla cely pribinak a ja dva a ona nesmie mlieko-skušali sme až doskušali 😖myslela som že už vyrastla z toho.samko tie malby su užasne-zase si ma navnadila malovať 😉

samuelko
1. dec 2008

júúúúj betinka vtom ti neporadím 😕
ale už aj my máme rezervované bicie pre Samka,pôjdeme pre ne do Zvolena na budúci týždeň asi pondelok 😅 ,lebo sobotu sa nám nedá máme skúšky,no vlastne ja a potom zo skúšky utekáme na zabíjačku 😉 tak pojdeme pondelok pre bicie,sú pre detičky od troch do šiestich.a stoja cca 3500.sk plus stolička

nera
1. dec 2008

eliška - maličkej posielame pusinky, aby prštek rýýýchlo prestal bolieť 😵 😉
choručkým prajem skoré uzdravenie
čítam, že rozoberáte darčeky, tak my asi budeme mať jediný rok bez darčekov, lebo teraz je to asi posledné na čo myslíme, jedine Dianke niečo kúpime...nejakú knihu a nejakú hraciu hračku a ešte niečo čo nám(asi už len manželovi) padne do oka 😉 ale to ešte uvidíme či do Vianoc nejaký darček vydrží, lebo už mnoho darčekov dostala....veď stále sa niečo kúpi, no neodloží sa, ale jej ho stále dáme
Mňa teraz niečo chytá, mám plný nos, hlava ma bolí....no super, ale hádam to prejde bez toho, aby som niekoho nakazila.

zuzu13
2. dec 2008

dobre ranko,
eliska, vy mate nejake obdobie urazov...chorob...pofukaj malickej prstek, nech je to uz od vas rychlo vsetko prec... ☹
nera, ved jeden darcek....ten najvacsi mas predsa v brusku...a to je darcek pre malu, ocka i st. rodicov, nie??? 😉 chorobu posli do kelu, nech uz daju pokoj vsetkym 😀

samuelko
2. dec 2008

Dobré ránko 🙂
nera skoré uzdravenie 🙂

samuelko
2. dec 2008

ženušky ako dáte Mikulášske balíčky detičkám??? 😲

zuzu13
2. dec 2008

samuelko, u nas to bude klasika...vecer vycistime topanky, polozime k balkonovym dveram a rano v nich budu balicky 😀

nera
2. dec 2008

ahojte,
vďaka za povzbudenie 😵
dnes mi došiel braček(má výnimočne dovolenku)tak zobral Dianku do mesta na prechádzku....tak mám trošku času...tak si tu trošku vegetím, aj keď to druhé babätko ide zas sa vykopnúť z bruška
Na Mikuláša dáme to čo sme mali my...mandarinky, babány...a ďalšie blbosti...možno aj nejaká hračka bude ešte neviem ako to stihne manžel kúpiť 😉
Zuzi- ja dúfam, že vydržím do nového roka...veľmi by som chcela v roku 2009(kvôli tomu roku 😉 )

samuelko
2. dec 2008

nera tak ti dobre padlo,že dobehol brat,aspoň si trošku oddýchneš 🙂

unás sa manžel prezlečie za Mikuláša,som zvedavá na Samkovu reakciu,požičala som si kostímček z roboty 😝 a potom aj v škôlke bude chodiť Mikuláš 🙂

nera
2. dec 2008

jooj samuelko veru som rada, že došiel, aj je s Diankou(ja môžem si oddýchnuť, aj keď je manžel v práci) aj si pokecáme......no on veľa času nemá počas šk.roka ako zástupca má kopec roboty, ale nejako sa mu nakopila dovolenka tak si ju teraz vybral a prišiel
S tým Mikulášom to bude zlaté, u nás doma ho robil druhý brat.....ale žiaľ.... 😢 😢 😢 už nežije

ikulka
2. dec 2008

ahojky joj nery veru máš toho asi v posledných dnoch dosť....no bábatko v brušku nech poslucha, a moc netrápi...
m ynebudeme mať mikuláša naša by sa asi bála ale bude v meste chodiť, tka sa pojdeme pozreiť.....

eliska7
autor
2. dec 2008

ahojte,no sarke totalne očiernel prst,muž sa hneva namna že som nedavala pozor,tak ma nasral ako keby som to naschval spravila,čim viac davam pozor tým je horšie,teraz len stonka,ešte aj sople sa jej vratili,očka zapalene take nervy,vždy ked niečo naplanujem,mali sme spolu piecť od včera už vianočne pečivo a teraz chudatko može len s lavou rukou,tak sa tešila,dnes aspon orechy pomahala mleť,bude horor ju zabaviť 😖 mikulaša aj my dame čižmy na balkon a akože miki priletí 😀 a potom chodime po obchodakoch aby videla mikulaša 😵 ked rozdava cukriky.danko dostane bonbonieru merci a sara tiež asi lentilkovi kalendar,bežne sladkosti maju stale,tak niečo špeci ako danko hovori 😉 no a ovocie.Dnes je tu ako na jar 🙂 sara nechce chodiť peši,len v kočiku sa chce voziť 😖 ,no aspon ju nemusim nahanať,ale takto sa neunavi aby rychlejšie zaspala
chorym prajem skore uzdravenie,Nera daj si aspon bylinkovu kuru,nech vyzdravieš
samko no nechcela by som byť vaša suseda ked samko začne hrať 😀 😀
bože ja sa tak tešim na vianoce na reakcie deti čo budu hovoriť ako tešiť-toje asi najkrajšie na vianociach.sarku najviac bavi sfukavať adventný veniec 😀 a rozobera mi zneho ozdoby 😠 ukrade a uteka to skovať 😀

danona
2. dec 2008

ahojte
bola som dnes u zubara, mam o zubok menej 😢 nastastie vzadu.. zubar aj sestricka boli veelmi mili, nic ma nebolelo..este buduci utorok idem-pod jednou plombou sa urobil kaz, to vybrali, zatial vlozku dali.. 😝
v tescu som dnes kupila super detsky laptop /zlto cerveny/, stoji 299Sk, do dnes je 25%zlava na hracky, tak vysiel cca 225 Sk 🙂
nera-oddychuj!!! a lieckaj sa 😉
samuelko-minuly rok som sa prezliekala ja 😀 , tento rok asi len do cizmiciek do okna decka dostanu 😅 , s ninou idem vo stvrtok na 10.h na mikulasa do detskeho centra, v sobotu ho kukneme v meste, v pondelok na nejakeho madarskeho ideme 😀 ..
eliska- 😕

eliska7
autor
2. dec 2008

danona,ja som ho kupila za 399 sk 😠 pred mesiacom a je suproví-hodinu som sa bavila 😀 muž že či som si to sebe kupila 😀

samuelko
2. dec 2008

eliska no neviem či sa naša suseda nebude stažovat,toho sa bojim,ale bol by velmi sklamaný keby nedostal bicie to si nechcem ani len predstaviť 😖
danona ja idem 11.teho ale bojim sa véééééľmi ☹

eliska7
autor
2. dec 2008

baby davate detom kuracie pečienky?ak ano jedia vam to?dnes sme mali po dlhej dobe na šťave s ryžou a sare to nechutilo,zas jedla len ryžu 😖

ikulka
2. dec 2008

ahojky no aj u nás mikuláš len tak pride, nikto sa zan prezliekať nebude to by asi moja malá neprežila....i ked asi sa jej nebude zdať vysvetlenie že v noci prišiel mikuláš, zas sa navysvetlujem.....

zuzu13
2. dec 2008

ahojky...
no vidim, ze pred sviatkami mate i navstevy zubarov... 😀 akoby vam nestacili stresy z Vianoc 😀 😀 😀 ja som bola min. tyz. ale nic mi nerobila...uz 3-ti rok 😀 takze ja sa nebojiiiiim 😀
eliska, kuracie pecienky som nedavala ani nedavam...len hov.ci brav. ani sama neviem...to kupuje mangel 😅 a to jedla...ale tiez viac ryzu so stavou 😀

samuelko
2. dec 2008

eliska ja som už dávala kuracie pečienky ale tiež nič moc,ochutnal zopár krát si dal do pusinky,ale nenajedol sa ztoho moc 😅 Prečo sa pýtaš? či len tak... 🙂

eliska7
autor
2. dec 2008

len tak,či to všeobecne detom nechuti 😖 ani danko to nechcel ako malý,neskor sa mu to zapačilo,teraz by len to jedol

zuzu13
3. dec 2008

dobre ranko 😀 ,
mame doma zimu ako v Rusku...od dnes nam nekuria ani teplu vodu nemame...brrr...
tak rychlo som sa uz davno neprebrala ako dne rano....studena voda, byt....este ze nam nevypli plyn 😀 😀 😀 varim cajik, idem sa poclovecit, spravit ranajky detom, desiatu a padam pracovat 😀 😀 😀

samuelko
3. dec 2008

Dobré ránko
jééééj zuzu ani my dnes nemáme teplú vodu do dvanástej,niečo opravujú 😕 ale zato kúria 😀
samko ešte spinká a ja som sa učila,a teraz si idem urobit kávičku 🙂

danona
3. dec 2008

ahojte
zuzu-to co s vami stvaraju 😅
eliska-pecienku malej nedavam, ryz mala svokra navarenu ked sme tam dosli, mala hned vyplula.. 😀 niekde som citala ze pre deti to nie je dobre no do akeho veku, to neviem..
dnes mam velke vianocne upratovanie, mam tu jednu tetusku, okrem bezneho upr. aj umyva okna, ja zas perem zaclony, idem ich skusit vyzehlit, dufam ze nepripalim nic.. 😅 este aj zajtra pokracujeme-za jeden den sa to neda.. 😝
uz mate taketo srandy za sebou? 😕 😀

eliska7
autor
3. dec 2008

aj ja som čitala,že deti by nemali vnutornosti,ale nepamätam do akeho veke 😖 no a upratovanie?tetušku nemam 😀 hoci by sa zišla,tak je život lahši,ale nato treba mať aj fin.prostriedky 😉 takže momentalne sa snažím ako sa da,dankovu a našu izbu už mam kompletne,len perinu k vianociam dam čiste,teraz pečiem už vianočne pečivo,takže okna a dekoračnu zaclonu(previazanu medzi oknami)a vitrinu budem leštiť až po pečeni,lebo muka je všade 😀 dnes mam taku migrenu,že idem skapať,dufam že neskončim na pohotovosti jak minule a sara nechce isť ani za svet našim,vrieskala ako diva ked ju chcela mama rano zobrať-bezomna ani za svet,normalne nechapeme ved už tam bola x krat cely den a v pohode 😖
tu je celkom pekne,len celu noc pršalo

zuzu13
3. dec 2008

joj, eliska, nezavidim ti...ale obdivujem ťa...
danona, vyšiel nejaký zákon, že na sídliskách musí byť merač na každý blok domov...no a naši umelci v Martine sa to rozhodli robiť na poslednu chvíľu...v zime...musí to byť do konca roka... 😒 takže mangel dnes robí do noci, ja budem závisláčiť na pc...a cestou domov si hádam aj nejakú fľašku kúpim 😀 aby som deťom mohla dať viac paplonov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dannynka
3. dec 2008

zuzu-ze flasku 😀 😀 😀 😀 😀 😀

danona ja uz okna umyte mam aj zaclony poprate,ale je rozdiel moj maly bytik a velky dom 😅

ani ja Gabike nedavam pecienku..raz ju mala,naplo ju a vyplula ju 😀

bettina
3. dec 2008

no aj ku nám príde Mikuláš. chodí každý rok, dievčatá sa už tešia 😉 a ja tiež na ich reakcie a rozžiarené očká 😵

ikulka
3. dec 2008

ahojky, danona, ja mám okná až na jedno poumývané to sa chystám zajtra...záclony zehliť?
to som ešte neskušala daj vedieť čo ti z nich zostalo 😀 😉

danona
3. dec 2008

eliska-nemam tu maminu co by pomohla, som rada ze aspon takto to viem vykryt.. 😀
dannynka-sikulaaaaa 😵
ikulka-no, material je organza.. 🙄 asi tu plati ze cim drahsie tym blbsia udrzba.. 😠 vzdy mi to perie firma ktora ich sila a montovala, no maju full /dokoncuju nejake hotely/ a pranie nestihaju.. tak som sa telefonicky radila s majitelkou /www.peknezaclony.sk/ ze ako na to.. 😀 😝

ikulka
3. dec 2008

jááj danona to sa ti bude aj ťažko žehliť na čom to budeš to asi musí byť vystreté....no ved tak to býva lacné záclony operiem vyvesím a amám 🙂 s takýmito je asi viac roboty.... 🙄

nera
3. dec 2008

Ahojte, jááj žienky Vy provokujete.....ja tohto roku ani neviem ako upracem, či navarím na Vianoce....asi až keď manžel bude mať dovolenku(tesne pred Vianocami) ináč si netrúfam.A poprať to nejak zvládnem a hádam aj stihnem....teraz máme pracie dni, lebo vyťahujem veci pre maličké, plienky a pod. 😉 niečo je už požehlené, ale niečo ešte treba....ale to tiež nemôžem za prítomnosti malej, lebo ona všade vylezie.
Žiaľ všetko budem musieť nejako stihnúť sama,mamku mám 100km od seba, ale čo už.No má prísť keď budem v nemocnici(no dúfam, že to bude až v novom roku), tak potom hádam, že byt si spoznám 😵 lebo keď ona začne pucovať....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre