Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenadka
10. feb 2010

jani , jasne ked tam uz budem tak ti ho pozriem 😉

verunka ja mam tiez digitalny z lekarna microlife a meria dobre uz par rokov, porovanvala som ako meria s klasickym ortutovym a sedelo to 😉

verunka222
10. feb 2010

lenadka-veď to že mne to práve nejako nesedí

kkatrina
10. feb 2010

leni a vaša doktorka má vakcínu? my sme mali ísť na očkovanie tento pondelok a už zase nič - lebo zase nemá vakcíny - že je málo vyrobených, len ja už mám nervy, lebo ho očkuje od septembra a furt nič 😠 a keď prešvihneme termín tak ho bude musieť komplet preočkovávať 😠 😠 😠

a nemôže Matušková aj nás pichnúť 😕 😅

dobromila
10. feb 2010

bubba - suhlasim s Tebou s tym vekovym rozdielom. Vobec nie je zarucene, ze deti narodene relativne skoro po sebe si budu automaticky rozumiet a hrat sa spolu...A ja nemam sancu naplno sa venovat obom momentalne a ani si vychutnat poriadne vsetky radosti tohoto veku. O tom, kolko novych vrasok mi na cele pribudlo za posledny rok, ani nevravim.
No ale tiez som o tomto vsetkom nemala predstavu, kym ma zivot nenaucil 😅

Sama mam o 1,5 roka starsiu sestru a pamatam si, ze ona sa stale chcela hrat na mamku a ocka a mali sme domcek a tak a ja som vzdy zahlasila, ze ja som pes a behala som po styroch po byte, pripadne som sa travila, ze som v psej bude 😀 😀 😀 Na co mala ona samozrejme nervy
No a od zaciatku skolskej dochadzky sa uz so mnou hrala maximalne tak doma, vonku sme chodili kazda so svojimi vlastnymi kamoskami.

dobromila
10. feb 2010

..tvarila... 😉

susika
10. feb 2010

k tým sukromným školkam ešte niečo.tu v PD na veternej, asi v areály ten zakladnej škoky je tiež nejaké celodenné centrum. mali sme aj brožurku, ak ju anjdem, tak hodim viac info.zabezpoečiovali aj dovoz a odvoz deti, stravu tam tiež mali a beru tam detičk aj maminiek, ktoré su na MD.a minule došiel leták, len som ho zahodila, novootvorené sukromné centrum na ulici východnej.to je tiež na severe v časti IBV, tej, čo je nad čiernym mestom. ak sa tam dnes dostanem, chodime sa tam sankovat, tak skusim pozriet.na Zapotokoch ta sukr. školka funguje už niekolko rokov.maminy tu v okolí, čo už mali deti v školke už všetko okomentovali vlani na piesku.vraj je tam fajn a aj učitelky maju dobry pristup

kkatrina
10. feb 2010

baby niečo na tom bude, medzi mnou a mojou sestrou je rozdiel 2 roky, kým sme boli malé tak ešte ako tak sme sa spolu hrali ale akonáhle sme začali chodiť do školy - každá z nás žila vo svojom svete a stretli sme sa až v neskoršej puberte 😀 ale odvtedy sme kamošky na život a na smrť a môžem vám povedať že taká sestra je na nezaplatenie 😵

a moji chlapi sú od seba 3 roky, Dadkovi som sa venovať mohla lebo Kubko už chodil do škôlky ale pravda je že ten to dodnes zle znáša, žiarli ( nedáva to najavo voči Dadkovi ale voči nám), proste bol prvý, jediný.....možno keby mal súrodenca až neskôr bolo by to iné, ale ktovie......lenka mi potom povie 😀

ale spolu sa hrajú, aj sa bijú, hádajú..... 😀 je to sranda sledovať ako sa medzi nimi buduje taký zvláštny vzťah, a keď je zle tak sa jeden druhého ľutujú, utešujú 🙂

katrin21
10. feb 2010

ja mam medzi sestrami rozdiel 11a 12 r a je to naprd... som vlastne jedinacik... od 6 rokov boli na VS a ja sama...
oni dve si rozumeju super... s chalanmi je to ine, zvyknu sa bit, ale to sa byju aj ked je medzi nimi viac rokov rozdiel.... Idealne je podla mna3,5roka, segra ma tak a je to super 🙂))

lenadka
10. feb 2010

obe moje svagrine maju medzi detmi 2 a 2.5 r. rozdiel a pekne sa spolu hraju, ja mam brata o 1.5 roka mladsieho a spolu sme sa hravali, potom sa nam narodila sestra 7.5r. rozdiel a brali sme ju ako votrelca 😅 kadeco sme na nu nasili a tak, rozumiet sme si zacali az ako starsie, ale potom mi liezla na nervy jej puberta, clovek by povedal ze z nej uz vyrastla ale ked s nou este teraz niekedy tak slahne ze az 😀 ale inak si rozumieme 🙂 len ako deti sme sa toho veru vela nenahrali, proste ona bola decko prilis male aby bola pre mna partakom, tak som sa hrala s bratom 😉
ale nie je to zaruka ze deti v rovnakom veku sa spolu zahraju, to viem, ale je tam vacsia sanca, lebo maju zaujmy podobne, vzhladom na ich vek 😉

katrin21
11. feb 2010

lenka: presne.... ani ja som sa nemala s kym hrat...
teraz mam presne s tym rozdielom netere a vidim ako to je... ja mam 33 a oni trebars 19 -20 a uz by som im mudrovala 😀 a ked boli deti, tak boli pre mna deti, nie partaci...ako ty hovoris...
ale teraz , ked uz sme starsie, je to lepsie so segrami, uz mame rodiny a take podobne problemy, ale zavidim im to, ze spolu vyrastali a hrali sa .... ja stale sama... ☹ hoci ma lubili a venovali sa mi,ale je to ine...

bubba
11. feb 2010

medzi mnou a bratom je 3,5 r a nikdy sme si nerozumeli.myslim ze to asi nie je tak o otm vekovom rozdiele ako o tom,ako rodicia deti vedu k ich vzajomnemu priatelstvu a samozrejme najviac od povah deti.ved ako sa hovori...rodinu si clovek nevybera a castokrat povieme "bohuzial" 😉

verunka222
11. feb 2010

My sme boli traja medzi nami tak vyše 1 roka a pol rozdiel a mlátili sme sa a nadávali si že zbohom 🙂 Sedieť pri jednom stole a obedovať to bolo niečo 🙂

danulka2
11. feb 2010

ahojte, preberate vekovy rozdiel medzi detmi? Ja mam 13rocny rozdiel a nemozem si to vynachvalit. Dominika sa vselico nauci a v buducnosti to len vyuzije, mozem sa na nu spolahnut, ked potrebujem pomoct s Tomaskom, prijatie noveho maleho clena bolo bezproblemove a s pochopenim. A Tomasko ma zas dobry priklad v starsej sestre. Keby to bolo opacne, tak by bol z Dominiky vetroplach 😉 😀

bubba
11. feb 2010

danulka na teba som uz aj myslela ze keby sa ozves 😀 😀 😀 😀

katrin21
11. feb 2010

dani, to je dobre pre teba,..ale nie pre tie deti.. to je to....viem o com hovorim....

danulka2
11. feb 2010

kati asi to vyznelo zle, ale ja maleho nedavam Dominike ,,na krk". Ved chodi do skoly a ma svoje problemy,zaujmy a svoj zivot. Som tu aj pre nu a ona to vie. Ja si maleho uzivam, venujeme sa mu naplno a myslim, ze neboli ani on a ani Dominika o nic ukrateni. Dokonca aj smeny v praci mam vzdy opacne ako manzel, len aby bol vzdy niekto z nas dvoch s drobcom. Nik mi nezaruci, ze keby som mala deti kratko po sebe, ze by spolu vychadzali tak dobre, ako teraz moje deti. Ale to je vec nazoru 🙂

danulka2
11. feb 2010

bubba ja len tak obcas, ked mi vyjde cas 😉 🙂

bubba
11. feb 2010

presne tak,hop alebo trop 😉 pekne si to napisala danuska.

lenadka
12. feb 2010

caute, bola som v skolke malu pofotit na karnevale, vsetky dievcata princezne, sestricky, bosorky, len moja upir 😀

danulka2
12. feb 2010

leni ved je to krasne upirciatko 🙂 . Vidno, ze si to uzivala 🙂

lenadka
12. feb 2010

danulik, ved ona je tak trosku aj ozajstny upirik, dennodenne zo mna cuca energiu 😀 😀 😀 bola fakt cela happy a hrda, lebo ja som tam bola jedina mamina, vsetky deti sa mi predkladali aby som ich fotila 😅
inak sa mi paci, ze jej nevadilo ze je ina, ako ostatne dievcata, prave naopak 😉 v podstate keby chce mame princeznovske saty, aj kridla vilovske, ale chcela byt odlisna, ved vila bola vlani 🙂

kkatrina
12. feb 2010

leni super fotky zo škôlky, závidím, u nás samozrejme sa žiadny karneval nekoná 😠

ale pohár trpezlivosti mi pretiekol, meníme od leta škôlku 😖

lenadka
12. feb 2010

kati a ktoru mate skolku?

susika
12. feb 2010

aj ja cem na karneváááál..zajtra sa kona v slniečku, ale s tým mojim Zlobrom tam ísť...ked ju ledva do normálneho oblečiem a bráni sa hocičomu novému..snád na rok🙂))
Leni-krásny upír🙂)aj tie zuby mala?kombinácia upír a snehulienka-super🙂))jeej a narodkové fotky🙂)aj moj košík sa u vás ujal🙂)))máš u man ete kočiarik, len stále nenatretý..už zasa budem fungovať ako na bežiacom páse, tatino odcestoval:(((

lenadka
12. feb 2010

susika nekupili sme ich, jednak sa mi zdali velke do jej pusiny a asi by to ani nevydrzala mat ich, je to predsa len dieta...ja som jej doma na skuske kostymu nakreslila ceruzkou a ucitelky v skolke to spravili tiez, aj ked trosku cudne ale nakreslili aj "krv" cervenou konturkou 😀
jasne kosik je na kuch. linke a davame do neho prislou postu a seky co treba platit, aspon sa nam to nesype dolu, takze je vyuzity na 100% 😀 motylik je ako dekoracia v kvetinaci pri kvetinke a aj vencek je na linke prizdobeny cervenou stuhou, na jar mozem nan pripevnit kvetinky a bude zas jarna dekorejšn z neho 😉 🙂

kkatrina
12. feb 2010

leni chodili teraz tu v Seči a od leta ich chcem dať do Rudna, tam bude škôlka otvorená aj v lete a hlavne je tam viac tried a Kubko keďže ide do predškolskej tak sa tam určite viac naučí - pretože tu nerobia nič 😠

bubba
12. feb 2010

ahojte lenadka mala zlatáááááá upirka!! tys bola jedina co fotila? u nas to vyzeralo na karnevalo ako keby tam pustili japoncov jeden rodic drzal kameru a druhy fotil 🙂)))) neveim naco im bude tolko materialu 😀

kkatarina aj ja mam pocit ze nic nerobia v skolke ale vraj na koci roka dostaneme za skatulu vytvorom som zvedava na kvalitu ani az tak nie na tu kvantitu.ale zato starsi maju prefektne vedenie u nas aj vyrobkov kopec aj krasne vsetko vyzdobene...

bubba
12. feb 2010

jájaj ja som mala v plane ist do mc na ten karneval ale mala brutalne ochorela je na atb - vysoke teploty,kasel a pod.. ☹

kkatrina
12. feb 2010

bubba tak sa rýchlo liečte 😉

aj Dávidko má od včera soplíky ale zatial vodové a mu to vyteká a Kubko dnes kašlal a tak som zvedavá čo z toho bude 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre