Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

tatulienka
26. máj 2009

ahojte babulky..mozem sa pridat?my sme sice zacali snazilkovat od marca,ale hadam to nevadi 🙂 pripajam aj svoj grafik...

http://www.fertilityfriend.com/home/241f0c

kleopatris
26. máj 2009

Dobre ranko,

aj ja som tu uz 🙂
fakt patka doma porodila? hmmm, to neviem, ci by som si trufla a ako by reagoval manzel, keby som mu oznamila, ze chcem rodit doma 😝

ahoj tatulienka, tu su vsetci vitani 😀

pata31
autor
26. máj 2009

Ahoj, Tatulienka...vitaj medzi nami 😵 pekny grafik mas zatial, tak drzim palce, aby skoncil uspesne 😵

evulik6
26. máj 2009

ahoj tatulienka...
jasne ze sa mozes pridat.... vitaj 🙂 ...trosku ta poznam z grafov...citam si ze ako sa vam tam dari...
inak aj my sme zacali skor...ze patka?

pati to fakt porodila doma???? fuuuuha... a co ? v pohode?

pata31
autor
26. máj 2009

my sme zacali este vo februari 😀 😀
idem sem skopirovat ten porod...

tatulienka
26. máj 2009

kleo dakujem...no a kolko je tu uz tehuliek?aby som bola trosku v obraze...vidim,ze patka....

evulik6
26. máj 2009

ajoj kleo 🙂 vybuvana? mozno nestihla ist do nemocnice a tak porodila doma ci ako?

pata31
autor
26. máj 2009

Takze porod doma (nie moj 😉 )
Ahojte tak už sme doma.Opíšem Vám môj pôrod
Prvé kontrakcie prišli okolo 20:00.Presne to neviem, pretože som sa práve sprchovala a nevenovala som tomu až takú veľkú pozornosť.Keď ale po nejakom čase stále neprestávali pozrela som sa na hodiny a merala ako často sa objavujú.Asi po pol hodine mi začalo byť jasné, že už je to asi tu.Zavolala som teda mojej mame povedala som jej čo sa deje a nech po mňa príde.Ale,že sa nemusí ponáhlať myslela som,že to bude trvať dlho.Krátko po príchode mojej mamy mi pukla plodová voda a v tom momente mi bolo jasné, že už je to ďalej ako som si myslela.Začala som rozdávať príkazy mojej mame.Jednu igelitovú plachtu na posteľ, jednu na zem pred posteľ. Posteľ prekryť normálnou plachtou a na to jednorázovú nepremokavú savú podložku. Sťahy už boli veľmi bolestivé.Nevedela som si nájsť polohu v ktorej by bolesti boli ľahšie znesiteľné.Mama bežala k telefónu a volala na novordenecké oddelenie,že čo má robiť tam nevedeli.Máme si zavolať sanitku Každú chvíľu som pozerala na hodinky a bolo mi stále jasnejšie, že n sanitkári to nestihnú.Bolo asi 22:40 keď to začalo intenzívne tlačiť dolu. Asi dve kontrakcie som sa snažila dychčaním spomaliť priebeh. Pritom som stále hovorila: Ešte nie,ešte Chantallka chvíľku počkaj. Nutkanie na tlačenie sa už ale nedalo nijak zdržiavať. Kľakla som si na kolená a rukou nahmatala hlavičku tlačiacu sa na svet. Už to ide, povedala som mojej mame a tá zľahka vyľakaná moj nález potvrdila. Nasledujúcou kontrakciou vyšla hlavička a pri ďalšej vkĺzlo babke do rúk moje krásne bábätko.Trošku zamrnkala, akoby chcela povedať: tak už ma tu máte, a keď ju babka položil na podložku, so spokojným výrazom na tvári zaspala. Vôbec nemala obavy z toho, že jej mamička a babička nevedia čo majú teraz robiť ďalej.V tom prišla sanitka.Boli veľmi prekvapený ako super sme to zvládli.Previezli nás do nemocnice maličkú Chantall prevážili umyli a doniesli zas mňe a pyšnej babke Tento malý zázrak pomohol mojej mame prísť na to čo pre ňu ja a teraz už aj malá znamenáme Maličká je úžasná stále spinká.Na papkanie ju budíme.Cez kúpkanie spinká je to poklad

reivka
26. máj 2009

no baby ja som dnes doma, tak som prave vymenila postelne pradlo a periem, lebo vecer mal maly zvysenu teplotu, aj ked teraz uz jej ok

kleopatris
26. máj 2009

aha ja, ze chcela, lebo teraz to zacina byt "in" rodit doma s dulou 😖

no vybuvana som pekne do ruzova 🙂 a ty? maly nakoniec zaspinkal?

kleopatris
26. máj 2009

jej to je krasne 😵 sice ja radsej v nemocnici, ale svoje caro to ma 😵

evulik6
26. máj 2009

no teda, super pribeh... az sa mi slzy tisli do oci.... klobuk dole fakt, ja by som bola v panike ze co robit...

kleo ano maly zaspal rychlo ked som si s nim lahla...ja som sa tiez celkom fajn vyspala....

ozaj baby a kedy sa nam vrati minix? zajtra ci pozajtra ci ako to hovorila? uz mam v tom misung 😀

pata31
autor
26. máj 2009

pekne, pekne, ale ak by mala nejake komplikacie? sice uz potom dosla sanitka...

kleopatris
26. máj 2009

minix by mala prist dnes, ale asi bude zavalena pracou a ktovie kedy zavita sem 🙂

reivka
26. máj 2009

teda ja by som to sama neriskla doma, to je sila

evulik6
26. máj 2009

nooo to je fakt sila, ale je to krasne...ale mala stastie ze jej to takto pekne islo.... moj maly bol tak divno zlozeny v brusku tak neviem ci by sa to aj tak dalo pekne ako ona... ale ja radsej s lekarmi, no ale ked to inak neslo... tak super to zvladli... ja by som musela este mm kriesit .. 😀

tak dnes? super teda...uz sa na nu tesim ... 🙂

kleopatris
26. máj 2009

aj ja sa tesim, mozno ma nejake tehu novinky 😵

evulik6
26. máj 2009

och baby, idem ja...poutierat prach a povysavat ...tak sa majte...

tatulienka...tak tehulka je patka, minix, a tak to vyzera ze asi uz aj donna.. ak som na niekoho zabudla tak sa ospravedlnujem....

papa

reivka
26. máj 2009

a hlavne ma tehu virusiky 😵

evulik6
26. máj 2009

ano ano...virusy 😀 😀 😀

pata31
autor
26. máj 2009

Minix pride dnes? tiez sa tesim 😉

ten porod je ozaj sila...zena asi v tu chvilu vie presne, co robit..ale aj tak mala stastie, ze to bolo vsetko bez komplikacii...

tatulienka
26. máj 2009

evulik,tak to je super...3 je dost..a to vsetky otehu od aprila???ja dufam,ze nam sa to tiez coskoro podari...podla BT to zatial vyzera nadejne,bo minuly mesiac som mala jak tatry...teplota mi behala hore,dole...no bolo to divoke...teraz sa uz 4 dni drzala na 37,no tak uvidime...dufam,ze to vyslo...co myslite?

patka,ty si mala nejake tehu priznaky?

zusika
26. máj 2009

ahojte babenky moje zlate... ☹ no ja som dnes trosku taka ze... hmmmm... 😒 zajtra ma prist mercha a ja citim uz dnes ze to tak bude... aaaaaj keeeeed tu niektora pisala, ze pocity su rovnake aj pri tehu....no ale ... ☹ uvidime zajtra....
vitam aj ja medzi nami tatulienku....
a donna... psssst...ale tesim!!! pomalicky.... aj ja chcem aspon tienik..vcero som si netrpezlivo kupila dva testy, ze nech mam doma a som ready...no ale dnes som uz aj olutovala... no com, com blba..ale ked vidim ako nam to tu pekne pribuda... tesim sa z vas 🙂 ozaj - aj nikiarudi je uz tehu, nie?

pata31
autor
26. máj 2009

Tatulienka, mala som priznaky, aj ked som nevedela, ci to je kvoli mrche, abo kvoli tehu...tak tyzden pred ocakavanou mrchou sa mi porobili vyrazky po ksichte, potom ma raz brutalne prehnalo poobede a to som myslela, ze budem aj grcat..to bolo 3 dni pred tou mrchanou ocakavanou...a potom som mala pocit na mrchu, ale teplota bola vysoka.. 😉 😵

reivka
26. máj 2009

aj ja som myslela že na tu nikiarudi sa tu zabudlo, že aj ona je asi tehu 😕

tatulienka
26. máj 2009

patka a co hovoris na moj graf?podoba sa mi na tvoj :D

zusika
26. máj 2009

no pati...aj mne bolo vcera strasne zle - ale neviem ci to nebolo iba tlakom.... fakt som az akoro vracala... ze zleee... no a pobavte sa - v noci sa mi snivalo ze rodim - doma - to mam z toho o com sme sa tu vcera bavili 😀 ale normalne som citila tu bolest...strasny zazitok som mala.... dufam, ze realita bude ina...no a ta moja verzia klistiru.. (neviem kam ake y/i) ...jeeezis....nocna mora.... 😀

babatkovske vselico... http://www.nasimdetom.sk/

pata31
autor
26. máj 2009

Tatulienka, zatial pekny grafik, len treba este pockat, ze co sa bude diat dalej 😉
Zusika mne vcera bolo tiez zle, ale z kyslych ryb, co som zjedla na veceru 😉 😀
no a ten tlak je riadne zradny 😠 a super sen! 😀 😀

januliatko1985
26. máj 2009

dobre krasne ranko vsetkym 🙂
vitaj medzi nami tatulienka a drzim palce pri snazilkovani 😉

to je krasne ranko asi idem umyt okna a potom do obchodiku daco na obed kupit,tak sa tu asi zastavim neskor.zatim za majte krasne a uzivajte krasny den 😎 🙂

tatulienka
26. máj 2009

dobre babulky..idem ja..musim sa ist ucit..za tyzden ma cakaju statnice.. 😒 tak zajtra sa tu objavim..ahojte..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre