Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

kleopatris
13. mar 2009

nezabudne na vas 😠 ved ja sem tak rada chodim 😀 len aby vy ste nezabudli 😉 sa nacitam ked pridem 😀

sem dam potom aj nejake fotecky, ale jake je tam teraz hnusne pocasie, sak tam len prsi a prsi....dufam, ze do utorka sa vyprsi 😒

aj ja som uz normalne zvedava jak dopadnu vase testiky 🙂 inak moj drahy sa mi uz smeje, ja pridem domov z prace a prve co utekam ku pocitacu si precitat, co kto napisal 😀 ja uz som uplne zavisla od konika

evulik6
13. mar 2009

kleo a preco sa nesmie otehotniet pri tetanovke??? nevies??? bo ja som bola preockovana niekedy v oktobri alebo novembri a potom v decembri som potratila... teraz ked si to napisala tak rozmyslam ci to mohlo mat suvis 😲

evulik6
13. mar 2009

kleo, mne to vcera moj muz povedal ze mi z konika hrabe... 😀 ze mi zrusi net 😀 😀 😀 uz sa tesim na tvoje fotecky,...a neboj sa, ty tam donesies slniecko... kam to idete? nejako som zabudla 😅

pata31
autor
13. mar 2009

Kleo...tak dalsia v klube zavislych od konika 😀 ja tiez vecer zapinam pc a kukam, co kto napisal 😀 a mnazel sa pyta, ze co pozeras a ja ze niiiičččč 😀 😀 a jasne, že nezabudneš, to sa nedá...len potom si vezmi ešte jeden deň dovolenky, aby si dočítala, čo sme popísali 😝 😀

kleopatris
13. mar 2009

ja neviem myslim, ze tetanovka sa vynimocne moze, ale ta rubeola a este cosi pri tom sa nesmie 3 mesiace po...ale preco neviem vobec, ale ja si myslim, ze kazde ockovanie je pre mimi blbe, lebo sak to nam vlastne vacsinou strieknu tie bakterie do tela nie? a ja uz som tu kdesi pisala, ze moje kolegyne tu maju male deti a furt ma jedno osypku a druhe daco ine a ja sa bojim, ze by som to mohla chytit, tak sa chcem dast preventivne ockovat...vraj rubeola je svina, bud moze byt postihnute mimi alebo aj zomriet ☹

ideme na mauritius. 11 hodin letu 😒

pata31
autor
13. mar 2009

zmenila som si fotecku 😵

evulik6
13. mar 2009

no to ano pata, to tu toho budeeee za tri tyzdne 😀

kleopatris
13. mar 2009

no aspon ti vidime aj tvaricku 😉 a draheho tiez

kleopatris
13. mar 2009

ale sak my sa vratime uz v utorok 31 a potom budem u nasich doma na slovensku sama, manzel ide s jeho rodicmi kamsi 🙂 tak uz sa tesim, ze stravim par dni doma´, takze par dni mi z dovolenky ostane aby som sa dostala do obrazu 😀

pata31
autor
13. mar 2009

ta moc ani toho neni vidiet na tej mini fotke 😀
11 hodin letu? vau...fajne 😕 😀
to sa rubeola ako prejavuje?

evulik6
13. mar 2009

tak to mas dobre vymyslene... parada... 😉

pata, pekna fotka 😉

pata31
autor
13. mar 2009

Kleo a odkial v sr pochadzas?
díík, Evulik 😵

kleopatris
13. mar 2009

zo Skalice na zahori 🙂

no teraz prave citam o tych vakcinach a asi sme zaockovane uz od detsva, takze by som uz nemusela 😀 no musim zajst za mojim lekarom, ked budem doma...inak mala by sa prejavovat podobne ako osypky, nejake male svrbiace vyrazky...ale co ja viem, ci som ju uz mala....

kleopatris
13. mar 2009

ani ockovanie na osypky sa nesmie minimalne 3 mesiace pred otehotnenim podavat

http://www.zdravie.sk/sz/160/Ockovanie.html

keby vas zaujimalo 🙂

evulik6
13. mar 2009

hmmm...no to som vtedy este teho nebola ked ma ockovali, alebo mozno aj hej, lebo neviem presne kedy ale kazdopadne som o tom nevedela...nooo je to uz aj tak jedno....len ma to zaujalo 😉

11hodin letiet fuuu to bude aj dost dlho v lietadle ze? segra letela len do londyna a zdalo sa jej to dost dlho, ze sa nudila 😀 aaaa tebe to rychlo ubehne ved pojdes s drahym 🙂

kleopatris
13. mar 2009

no mame nastastie medzipristatie v dubaji 🙂 ale i tak som v strese, radsej by som to preletela v kuse, joj jak ja sa bojim ☹

evulik6
13. mar 2009

aaaale kleo, kliiidek... bude to ok, uvidis... mysli na nieco pekne radsej 😉

pata31
autor
13. mar 2009

nic sa neboj, to v poho zvladnete...ja som sama letela do Bruselu z Viedne a aj z Milana do BA a som to zvladla.. 😎 akurat som tu mala feeest frmol v kancliku, neviem, ci sa ti ludia dohodli, ale naraz asi 12 ludi prislo, co niekedy za cely tyzden tolko... 😀 😀

evulik6
13. mar 2009

akurat som pozerala to ockovanie proti tetanu a to sa moze aj v tehotenstve, tak tym to asi nebolo....tak som zase nenasla pricinu...ale je to jedno lebo spat mi to aj tak nevrati ...joooj baby, ja sa tesim na dalsie babatenko ale zaroven sa aj straaasne bojim... neviem ako sa zbavim strachu ked to bude aktualne, no kvoli baby to musim nejako dobre zvladnut 😉

evulik6
13. mar 2009

hmm pata a ty kde vlastne pracujes? co robis?

pata31
autor
13. mar 2009

ja mam kanclik a predavam bezpecnostne a interierove dvere a okrem toho robim aj marketing pre firmu

evulik6
13. mar 2009

ahaaa....si spominala vystavu tak som rozmyslala ze co robis.... 😕

pata31
autor
13. mar 2009

🙂 vystavy su fajn, aj ked namahave...buduci tyzden idem do Presova, tak to bude narocne... 😝

evulik6
13. mar 2009

joooj musim ist..ide k nam svokra so svokrom 😲

pata31
autor
13. mar 2009

oj, tak rychlo upratuj 😉 😀 😝

kleopatris
13. mar 2009

evulik nebojkaj, urcite to bude pri dalsom miminku lepsie. ja viem, ze sa bojis, ale ono to bude pekne a dobre a hlávne zdrave 🙂 lepsie, ked sa to stalo takto, ako keby bolo miminko chore a cely zivot by potom trpelo..a vy s nim....
mojej sestre sa napriklad stalo pocas tehotenstva, ze jej vysli zle vysledky, babatko malo mat dawnow syndrom ....tak chudatko plakala a bola nestastna a lekari ju poslali na genetiku do BA a tam jej lekar vynadal, ze prisla neskoro a on jej uz nemoze zobrat plodovu vodu.........a ona mala tusim posledny tyzdnen na to, aby sa rozhodla ci potrat alebo nie...a oni sa rozhodli, ze v ziadnom pripade, ze si babatko nechaju aj keby bolo postihnute a viete co? narodila sa jej krasna zdrava dcerka....dodnes sa pytam, co by bolo keby sa rozhodla pre potrat a porodila predcasne zdravu dcerku, ale ta by nemohla uz znova ozit.....mozno je to pribeh odveci, ale ja chcem tym povedat, ze clovek zvladne vsetko a o to krajsi vztah maju teraz tie dve....myslim, ze babatko vyciti, ze ho mas rada a ze sa o neho bojis a o to viac ta bude potom lubit 🙂

evulik6
13. mar 2009

kleo dakujem za podporu, ved ja si to tiez vravim ze by bolo mozno chore a iba by sme sa trapili, ze boh to za mna vyriesil po svojom...co sa ma stat, stane sa, mozme sa aj na hlavu postavit aj neviem co vsetko , nepomozeme si ....... som rada ze to sestre dobre dopadlo... vies, ked som cakala dadka tak ma ani len nenapadlo ze by sa mi take nieco mohlo stat, pri druhom teho tiez nie, ale teraz ked uz som tym presla tak ten strach tam urcite bude, ale budem sa s nim pasovat zo vsetkych sil, aby malo babo pekne kludne prostredie... a ja dufam a verim, ze toto mimko mi uz boh nevezme... 😵
Inak ja by som sa tiez tak rozhodla ako tvoja sestra, nemohla by som si ho dat zobrat, aj ked by sme sa trapili keby bolo chore, ale srdce by mi to nedovolilo 😵

pata, ja som upratane mala, len som musela vypnut net aby si nemysleli ze tu sedim cely den 😀

evulik6
13. mar 2009

dobru noc babulky moje...idem ja off, zajtra sa tu stretneme 😵 dufam ze nam nase teploty budu predpovedat len dobre spravy 😉

kleopatris
13. mar 2009

aj ja vam zelam dobru nocku a tesim sa co zajtra oznamite 😉

evulik6
14. mar 2009

dobre ranko...mne dnes teplota opat trosciku klesla tak neviem, asi mi je zbytocne testovat 😖 a ty pata ako? som nedockavaaaaaaaaaaaaaaa 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre