Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

evulik6
29. sep 2009

kleo ja som tiez tuzila viac po dievcatku ale potom mi to bolo jedno, hlavne nech je zdrave... to je najdolezitejsie...koniec koncov je jedno co mame...

evulik6
29. sep 2009

...a gratulujem teda k chlapcekovi 🙂

pata31
autor
29. sep 2009

Ahojte...ja som bola u dr, lebo mi od nedele tvrdlo brusko (asi kvoli tej sobotnajsej ceste do PL), tak krcok mam ok, aj ozvy, dal mi diazepam a magne B6...takze to ma bude este viac brat do spania, ako doteraz 😅
no ale aspon ze sme ok, po tych dnesnych smutnych spravach som radsej isla, ze ci mame vsetko ok 😔

Desmodka, ja ked som bola prvy krat u dr, to mi ani tyzden nemeskala a tiez len bodka bola 😉

desmodka
29. sep 2009

baby mam na vas taku blbu otazku.. ako boli roztahovanie maternice??? 😀
evka aj ked ta bavi ta praca tak vas tam nicit nemusia a este za taky smiesny plat.... nechces si spravit nejaky kurz /napr. ucto/ a skusit to???
patka tak je dobre ked je vsetko oki...

evulik6
30. sep 2009

dobre ranko zlaticka...
patka, som rada ze si bola u dokiho a ste ok... davaj na seba pozor a hlavne sa nerozculuj....velmi to skodi...

desmodka, ano, rozmyslala som aj nad tym, ale najskor si musim na ten kurz nieco zarobit...takze najskor az po zime asi...neviem...uz som rozmyslala aj nad nejakou inou VS, ale stoji to dooost vela koruniek, nervov a co ja viem co este... uvidime...
Roztahovanie maternice? ja som to citila ako bolest pri ms, podbrusko ma dost bolelo a jeden-dva dni som mala aj zvysenu teplotu trosku, bola som aj u dokiny vtedy ale ze vsetko ok, ze to sa mi len maternica zvacsuje...tak som lezkala v posteli zababusena a preslo to...

evulik6
30. sep 2009

Ozaj babulky, co je s Miskou? Neviete mi povedat? Ako sa ma? Dufam ze vsetko ok.

pata31
autor
30. sep 2009

Desmodka, mna zase pichalo v podbrusku..az som niekedy nemohla chodit...a az mi stahovalo svaly v slabinach...to asi dva tyzdne na zaciatku... 😉

a Miska netusiiiiiiiim...vobec tu nebola 😕

kleopatris
30. sep 2009

dobre ranko 🙂

desmodka aj ja som to mala jak opisuje evulik, este sem tam mam bolesti jak pri ms a Dr.mi vzdy povie, ze take bolesti su ok

inak miska chodi do Maj 2010 😉

desmodka
30. sep 2009

baby tak ja mam presne take bolesti, citim to akoby som mala kazdu chvilu dostat.. chvilami to je take silne ze sa mi chce az vracat 😖 ... jaaaaj dufam ze nedostanem

evulik6
30. sep 2009

desmodka, neboj sa, nedostanes moja... ja som to tiez tak citila, ze uz asi aj prisla a nic...neboj moja, bude to ok, drzim palceky...

moja kamoska dnes isla na vysetrenia do martina (ta co nemohla oteho, doktori jej nedavali nadej, len umele opl.a zrazu otehotnela) lebo mala zle vysledky, ze nejaka geneticka porucha asi ci co...tak chudatko ma zase stresy.. :( Dufam ze sa mylia, tak velmi tuzila po miminku :(

nikiarudi
30. sep 2009

ahoj kočky, niečo zaujímavé aj pre vás.. 😉
http://www.topky.sk/cl/7/572827/Rodicovsky-pris...

evulik6
30. sep 2009

ahoj niki.... ano , presne o tomto som pisala...musim sa opytat ci by som aj ja dostavala tych 256 ecok, keby som nahodou otehotnela skor, lebo ved nemocensky poistena som aj ked na MD som..tak neviem...zistim si to veru, nech som pripravena na vsetky mozne alternativy 🙂

nikiarudi
30. sep 2009

evulik - presne si to zisti, ale tvár sa ako by si to vedela na 100%, pretože niektoré pracovníčky soc.poist. sú ako sprosté a nepovedia ti o všetkých možnostiach, len preto aby si náhodou nedostávala viac peňazí..ako keby to mali dávať zo svojho.. 😠 😠 😠

nikiarudi
30. sep 2009

ozaj baby tie čo už máte pôrod za sebou..aké máte skúsenosti a názor na epidurálku?? a tehuľky uvažujete niektorá nad ňou??

pata31
autor
30. sep 2009

Ahojte, baby, ja dnes nejako nestiham...bola som aj u mojej obvodnej dr po listocek ku koznej...joj, zlata je ta moja dr, mi vravela, ze ako dobre vyzeram 😀 ze mam peknu kozu na tvari...sranda, bo na zaciatku tehu som mala kooopec vyrazok a teraz je to uplny opak, aj ked zopar flakov mi na tvari aj tak ostalo 😉

Niki, ja neplanujem epiduralku...neviem, ale sa toho bojim viac, ako normalneho porodu...nechcem si nechat pichat do chrbtice 😅

evulik6
30. sep 2009

ahojte...
niki co sa tyka epi tak ja som si nedala ani som nejako nad nou neuvazovala... neviem...nam na cviceniach hovorili ze prvorodicky potom nevedia kedy tlacit, lebo tie kontrakcie necitis....a potom ked uz porodis tak mas bolesti ci si mala epi alebo nie...JA som si nedala a vobec nelutujem... Da sa to vydrzat... treba spravne dychat a je to...
Ja osobne injekcie nemusim a ked som zistila ako to pichaju ze do chrbtice tak mi normalne zostalo zle uz len pri tej predstave...blee...

desmodka
1. okt 2009

ahojte zienky, tak dnes su uz bolesti prec (vcera ma teda riadne vyplasili)
juuuj, vcera som mala taku zlu skusenost... niekto vyhodil na ulicu mini yorshierku.. chudatko malinke... kamarat sa jej ujal, vychudnuta je, tyrana bola, boji sa ludi... zbila by som takychto ludi... bude z nej riadna kocka ked sa z toho dostane, teraz vyzera ako maly netopierik.. toto je ona http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/phot...

michalag
1. okt 2009

Ahooooj babenky 🙂 🙂 🙂
pozeram ze vam tu chybam 🙂

desmodka, este raz blahozelaaam a nebojkaj, teraz to uz musi dopadnut s uzlickom v naruci 😉 🙂
evi, ako sa mate a ako sa paci Davidkovi v skolke? My sme mali trosku sopliky ale nie take ze by sme mali sviecky pod nosom ale naopak nesli mu von, ale dnes som ho uz dala do skolky, tak dufam ze zase nieco nelapne

My sa mame fajn ... v pondelok idem na prvu poradnu tak som zvedava a potom asi za 2tt ma bude cakat dalsie sono, tak sa tesim ale aj trosku obavam aby to dopadlo ok

Inak k tomu rodicovskemu, podla mna je to nespravodlive, ved niektore zeny za to nemozu ze nepracuju ...zase zvysia tym co maju financie (bez urazky) a tie co maju malo tak ani za svet, toto je ta nasa skvela vlada a skvela Tomanova 😠 😠 😠 a neviete ako to je ked som na predlzenej neplatenej MD?

michalag
1. okt 2009

desmodka, ja by som takych ludi asi .... chudatko malicke ale je krasna 🙂 , tak snad sa jej trosku pomoze a bude opat ako predtym

pata31
autor
1. okt 2009

Ahojte...Desmodka, tak super, ze bolesti presli 😵 ale aj tak ta este moze hockde zacat popichovat 😉 a kedy ides zase k dr?
ja som dnes jak omracena...to bude asi tym diazepamom 😖 najhorsie, ze moj sef isiel dnes na tyzden do Dubaia a na mna presmeroval hovory...ach, to sa vobec netesim ☹ jemu niekedy vkuse zvoni telefon a vkuse treba nieco vybavovat, ukecavat nespokojnych ludi apod.. 🙄

nikiarudi
1. okt 2009

ahoj kočky, aký máte názor na toto?? http://www.slnieckovo.sk/product_info.php/cPath...

michalag
1. okt 2009

niki, ja to neuznavam 🤐 , ja som pouzivala klasicku vanicku a bolo mu v nej super 😉

nikiarudi
1. okt 2009

ja sa len pýtam, pretože nemám nikoho vo svojom okolí čo by to použil.. a ma to zaujalo..

pata31
autor
1. okt 2009

Niki, ja si neviem predstavit kupat take male novorodeniatko v tom...lebo to mu musis stale hlavicku drzat...a to ozaj neviem, ako by som ho tam drzala...mozno uz take vacsie babo, co vie sediet...takze ja som tiez radsej za vanicku...tam pekne kazdy zahyb poumyvas atd 😉

Miska, no som rada, ze si nam tu po dlhsej dobe napisala a hlavne, ze ste ok...prid castejsie 😉

prahaxx
1. okt 2009

ja som zatial nemala moznost vyskusat kyblik, ale kolegyna ho mala a velmi si chvalila, bola na babatko sama a ked bolo velmi nervozne, tak sa kupali, ukludnilo sa, vraj to pripomina stav v brusku, vacsinou tam maly Andrejko zaspinkal, uvolnil brusko 😀 a bol pokojnejsi 🙂 asi tento ucel to aj plnit ma 🙂 😵

pata31
autor
1. okt 2009

Prahaxx, no je to mozne, ze sa to babatku paci, ved to aj vsade pisu, ze mu to pripomina, ked bolo v brusku, ale ja si to aj tak neviem predstavit, ako by som take napr. 5-dnove v tom kupala 😅

nikiarudi
1. okt 2009

pati možno to je až od nejakých 3 mesiacov alebo tak...hmm??

pata31
autor
1. okt 2009

myslim, ze to je uz aj pre tie najmensie...ale sak ked bude vacsie, tak ho mozno aj vo vani budem kupat, ze si trosku viac poplava 😉

nikiarudi
1. okt 2009

ozaj kočky, flaštičky a odsávačku a takéto vecičky máte nakúpené? a ak hej aké? máte ich od niekoho odporúčené, či ste sa spoľahli na vlastný výber rovnako ako ja??? 😉 🙂

pata31
autor
2. okt 2009

Bre ranko!
Niki, flasticky uz mam objednane cez jednu kamosku, je to znacka Dr.Brown, vraj je to velmi dobre, no som feest zvedava..potom ti dam vediet, ked ich budem mat...
a odsavacku este nemam, ale planujem kupit Avant piestovu...to mi Miska doporucila a aj vela inych bab prave tie piestove doporucuje.. 😉
ty uz mas nakupene?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre