Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

kleopatris
19. feb 2009

sak presne tak uvazujem aj ja. co ak sa to za 9 mesiacov zmeni na rakovinu? tazko sa da v tehotenstve s tym daco robit a pre takou volbou babo alebo ja stat naozaj nechcem 😒 to radsej pockam a snad sa aj dockam 😖

desmodka
19. feb 2009

pata mozno mas pravdu, verim ze to tak je.. .sak snad by vam nedovolili otehotniet...
kleo ono je to tak ked tvoje telo nie je pripravene tak ti nedovoli otehotniet...

evitka82
19. feb 2009

no a ta teplota sa ako meria????ja vobec neviem kedy mam ovu lebo menzes mam taky bujary ze koniec dakedy trva aj dva tyzdne dakedy pride aj po troch tyzdnoch no katastrofa.no a po zakroku v utorok som len vcera mala kuuuusocek take ruzove na vlozke a od vtedy absolutne nic.ani krv ani spinenie..dobre to urobili...

evulik6
19. feb 2009

desmodka... my sme prisli o mimi 29.12. minuly rok a prvy krat sme sexovali asi o necele dva tyzdne... a uplne v pohode...vsetko ok 😉 aj dokina mi potvrdila ze som v poriadku... ale pouzivali sme kondom pre istotu aby som neotehotnela... 😉

pata31
autor
19. feb 2009

keby to boli uplne zle vysledky, tak by doky s tym urcite nieco robil a by ma nenechal otehotniet...takze ja mu verim...kedze som sa ho na to viac krat pytala a bola som aj na ultrazvuku maternice...treba verit, ze to dobre dopadne 😎

kleopatris
19. feb 2009

no dufam, ze je to tak...ze aj lekari a aj nase tela vedia co robit 🙂 inak ja som sa uz predtym rozpravala s mojim lekarom, ze by sme radi babo a on mi odporucil, ze nemam otehotniet cez zimu, ze vtedy je najviac potratov - vraj su tela zien velmi vysilene po zime..asi na tom nieco bude

evulik6
19. feb 2009

evitka, tu BT si musis merat kazdy den bud v ustach pod jazykom alebo v posve...ja si meriam v ustach, vzdy v rovnakom case a najlepsie ked lezis este v posteli... no a to si zapisujes, su stranky, kde si z teplot vytvoris graf... pred ovu su teploty nizsie, po ovu su vyssie... a v den menzesu ti teplota vzdy klesne, ked ti stupa tak by si mala byt tehoska 😉

pata31
autor
19. feb 2009

baby, ja padam z roboty domov...mam vecer este anglinu,potom sem nakuknem...tak popiste, ze mam co citat 🙂

ined
19. feb 2009

ahojte, mozem sa k vam pridat? my chceme zacat onedlho snazilkovat, tak uvidim, ako sa nam bude darit..

objednavala som sak mojej gyn., sestricka ma hned odbila, ze na preventivnu prehliadku mozem ist az v juni (robi sa vraj iba raz rocne), tak som jej povedala, ze chceme dalsie babetko a ze chcem, nech ma lekarka pozrie, ci som v poriadku, proste som sa nenechala odbit a po prehovarani ma nakoniec objednala na marec... hrooooza, clovek chce ist k lekarke, tak aby klamal, ze mu nieco je...

desmodka
19. feb 2009

evitka merias si v suske 😀, normalnym ortutovym alebo digi teplomerom, vzdy rano hned ako vstanes tu istu hodinu, ani cikat nemozes ist, az po zmerani 😝
su rozne stranky na zaznacovanie tejto teploty...
a to ze nespinis to je dobre... pekne ta spravili...

evulik, tak po dvoch tyzdnoch?? hmmmmmm, ja si pockam do 26 - idem na kontrolu a uvidime ked povie ze hej tak 😀 😀 a ked nie tak budem cakat ☹

evulik6
19. feb 2009

kleopatris, mne tiez povedala dokina ze mame si to nechat na leto ale to je straaaasne dlho... ale povedala mi to kvoli tomu ze v zime byvaju tie hnusne chripky ako je aj teraz...

evulik6
19. feb 2009

desmodka...nejako sme to nevedeli vydrzat... este som asi mala v tele tie teho hormony a mala som straaaasnu chut 😀 😀

desmodka
19. feb 2009

ihned vitaj medzi nami... to co je za pristup??? vizitka nasho zdravotnictva... teda cest vynimkam, ten moj ma zoberie vzdy ked potrebujem... sak si aj zaplatim 😀
a ako rychlo sa vam podarilo prve???

evulik a ty neposluchas :D, bude baca baca na zadok 😀

evitka82
19. feb 2009

desmodka no a to ci si sa pytala ci som nebola chora tak som veru bola ked som este nevedela ze som tehu tak som lezala zdochnuta v perinach 4 dni a jedla ibuprofen a potila sa tak mozno aj preto mimi nevydrzalo... 😕

ined
19. feb 2009

potom mi napadlo, ze zrejme raz rocne je preventivka zadarmo... ale ja by som si tiez zaplatila, ked treba... len vraj tie peniaze idu nemocnici a gyn z nich nema nic...

nam sa podarilo na prvy krat, treba poklopat na drevo... teraz by sme uz chceli dalsie, len som sa chcela dat vysetrit a ak este par kil schudnem, tak by bolo tiez fajn. ale chodim cvicit a snazim sa zdravo jest, tak snad to pojde 🙂

desmodka
19. feb 2009

evulik no vo mne sa tiez buria hormony 😀
evitka tak to bude asi preto... na jednej inej stranke sa mam na toto hned opytali... bo velmi vela bab s tym ma skusenosti, ze do 12 tt nie je dobre ochoriet... a ako naschval som aj ja ochorela.. a to som si nic nedavala bo som vedela ze som tehu... je to nepravodlive... takze v lete treba byt tehu... evitka ideme to plnit 😀 😀

desmodka
19. feb 2009

ined, ale teraz mas cakat rok lebo len raz mas narok.. .to je taka blbost.. nie ze by boli radi ze sa starame o svoje zdravie.... cele postavene na hlavu.. a ked sa nebodaj zle stane tak ta sprdnu ze kde si bola 😀
a nepridas si album aj s malinkou?? 😀 nech ju okukneme

evulik6
19. feb 2009

desmodka, neposlucham...ja som si povedala ze to necham na prirodu...aj tak sa stane co sa ma stat, ...na prve sme cakali rok, tak si myslim ze ani toto sa nam tak rychlo nepodari.... no ved uvidime... 😉

ined
19. feb 2009

pridam 🙂 co mala rok, tak sme sa s nou boli fotit vo fotostudiu a pekne fotky sa podarili, len musim upravit ich velkost, lebo sa do albumu nezmestia 😉

desmodka
19. feb 2009

evulik, mudro vravis... a inak davidko je fesak 😀 chcel by surodenca???
ined oki... som zvedava :D

ined
19. feb 2009

Meli sa uz zobudila 🙂 ozvem sa vecer, majte sa zatial 🙂

evulik6
19. feb 2009

desmodka, on by chcel strasne...ked som bola teho tak som mu hovorila ze v brusku mam babiku a on mi od vtedy stale chyta brusko a vravi "baba" usmev od ucha k uchu, len ja som plakala ked to uz tak nebolo ... on ma strasne rad deticky, stiska ich, mojka, hladka, niektore sa ho az boja, ked ich tak luuubi 😀

evitka82
20. feb 2009

bre ranko a de ste vsetky????

desmodka
20. feb 2009

bre ranko.. evitka v praci 😀 zahadzana papiermi 😠
a ty na PN??

evitka82
20. feb 2009

ale de robim od zajtra,som na pn ale idem do roboty aj tak som tam len na dohodu takze nikto mi nic nemoze

pata31
autor
20. feb 2009

cafte, aj ja uz som tu 🙂 tiez v praci...nastastie ja robim sama a ma nikto nekontroluje... 😵 taze tu mozem byt vkuse 😀

desmodka
20. feb 2009

evitka ja som tiez povodne na PN ale na tom listku mam ze ustavne liecenie, takze podla by ma mali haldat v nemocnici 😀
pata aj ja tu vysedavam furt, ale teraz co tu mam kopec roboty, tak treba aj pracovat ☹
evulik, neboj za chvilu tam bude dalsia "baba" 😀

pata31
autor
20. feb 2009

desmodka, to pracujes doma? pises, ze si na pnke...

desmodka
20. feb 2009

pata som v praci... mala by som byt na pn 😀 ale by mi doma preplo 😝 ....

pata31
autor
20. feb 2009

aha...no hej, lepsie je zamestnat mysel niecim inym...
inac zistujem, ze som asi zavisla od konika 😅 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre