Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

bibi24
19. máj 2009

Zuzah - ale pri tych liekoch mozes mat ovulaciu, nie? A ked vravis, ze ti minule nabehol ako hodinky, tak tiez si mohla mat. Si ja myslim. 😉
Inak, ja mam tiez niekedy taky pocit, ze to asi nebude ani take lahke. Ja mavam problemy s cystou na pravom vajecniku. Minuly rok tam opat bola, potom zmizla. Tento rok na vysetreni tam zase bola a dokonca mi povedali, ze lavy vajecnik mam polycysticky - inak predtym vzdy ukazkovy a zdravy. A moja doktorka to nijak neriesi, vraj je to len funkcna cysta, ktora sa zvykne tvorit a zase aj sama prasknut. Ale zaciatkom juna idem opat na UZV, tak uvidim, ze co. A tiez si myslim, ze predminuly mesiac som ani nemala ovu, lebo ziadne priznaky, nic. Tento mesiac ma aspon riadne bolel vajecnik, presne v ten den, ked mi ovu test ukazal najsilnejsiu ciarku.

minix- aj tebe dakujem za radu 😉 a drzim silno palce, nech vsetko dobre dopadne

pata31
autor
19. máj 2009

mnam nanucky 😵
baby, este vam musim napisat moje dalsie priznaky...a to tie blbe vyrazky! uz som myslela, ze ustupuju, ale to co som dnes rano nasla na sebe, no katastrofa!! 😠 a sa mi robia okolo ust a na krku...takze to krasne vidno, vyzeram jak pubertacka! 😖 a dalsi priznak, ze mi vlasy rychlejsie mastneju...sak ja si musim skoro kazdy den umyvat hlavu! no dnes som si neumyla a vyzeram jak bezdomovkyna, sa hanbim normalne, este ze ma nevidite 😀
a chce sa mi spat, ale treba sa mi ucit anglinu,tak by som to mala nejako prekonat 😔

zusika
19. máj 2009

noo zuzi... nelahka situacia, ale rtoez by som asi zmenila lekara ak by mi nevedel pomoct..ja som tiez tak odisla od svojho... troska iny dovod, ale teraz som spokojna...

minix
19. máj 2009

pati, ja si umyvam vlasy denne, tak na to ani nepridem. 🙂))

bibi, no nic moc prijemne.... :((( ako ti prisli na tie cysty, ultrazvukom?
pati, ja mam takisto krk ako teenager, ksicht chvalabohu iba trosku. Uvidime, ako sa nam to zmeni.

pata31
autor
19. máj 2009

Evulik, teraz ma napadlo, ze tebe dr vysetroval prsia, ked si prisla, ze si tehu s Dadkom?

donna11
19. máj 2009

..baby inak k tej teplote.....ja som ani netusila, ze nieco take sa robi (nevadi)...ale ked som vas tu tak citala, tak mi to nedalo a tiez som skusila (samozrejme nie od zaciatku), a aj teraz ked meram, nic neklesa, cez den ju mam nenormalne vysoku, dokonca sa bojim, ci mi nahodou nieco nie je.... 😲

pata31
autor
19. máj 2009

Minix, ja som ani v puberte takto nevyzerala 😀 a tebe sa teraz porobili?

zuzah
19. máj 2009

a to sme sa vcera s manzelom natahovali, pretoze on tvrdi, ze to bude v poho... dokonca bol 100% presvedceny ze to pojde na prvy sup... tak som ho vcera zacala strasit ako pojde na vysetrenie spermii ak sa nebude darit. Tak povedal, ze musime zacat viac makat... trosku chlapa postrasite a lenivost je prec 🙂)))

pata31
autor
19. máj 2009

Donna, mas okolo 37 sutpnov? ale merias rano, ked sa zobudis? vtedy ta teplota najviac povie...

minix
19. máj 2009

donna, nemala by si si merat cez den, ale iba rano skoro po prebudeni predtym ako sa postavis z postele. 🙂)))
aby to bolo relevantne, pocas dna mas prevadzkovu teplotu vysoku, to je normalka. 🙂)))

mne sa zacali robit teraz na krku, asi od nedele a aj v okoli ust....tak to budem musiet asi maskovat. :(

pata31
autor
19. máj 2009

Zuzi, drzim palceky, aby ste to dotiahli do uspesneho konca pri tych vsetkych problemoch... 😵

donna11
19. máj 2009

....cysty sa daju zistit sonom a dotykom??...ked ti doktor macka brucho..asi, neviem......mna aspon tymto lekarka upokojila, ze ziadnu nemam..

michalag
19. máj 2009

donna cez den je vyssia lebo sa pohybujes 😉

ja si tiez meriam aj cez alebo vecer a akurat pred chvilou som mala 37.5 Ale ja to uz mam odsledovane ze ked je vecer vyssia tak bude aj rano a ked je vecer nizska tak sa bud blizi ovu alebo mrcha 😉

donna11
19. máj 2009

..no dnes rano som mala 37 rovnych a stale sa to pohybuje +-0,2...a cez den mavam do 37,8...to je trosku moc, nie??

pata31
autor
19. máj 2009

Minix, tak to presne tak jak mne 😉 😝 😀 pubertalne tehulky 😀

evulik6
19. máj 2009

ano patka, vysetrovala a hned mi povedala ze to je jasneeeeeeee...to bolo prve co mi robila... potom pozerala utz a bolo 🙂

zuzah.... pri liekoch urcite mozes mat ovu...najma pri duphastone.... a podla mna to nebolo z toho ze si ho brala-myslim tu krv z nosa... duphaston sa predpisuje aj na upravu cyklu aj na to aby sa ti babanko lepsie udrzalo...napr. po potratoch a podobne, alebo ked mas nejaky problem , ze by si zacala spinit pocas tehotenstva...takze podla mna to tym nebolo kedze to zabranuje krvacaniu...
ale mas to riadne rozbite.... ovu by si nemala mat iba ked beries antiku nie? ci sa mylim baby? ja som to nikdy nebrala tak neviem...

pati, mastneju ti vlasy? to som ja nemala..ja som mala praveze vlasy krajsie.... prestali mi pocas teho padat, mala som ich hustejsie...ale po porode zacali padat zase strasne...

donna11
19. máj 2009

...baby aspon z vas nie je "posledny jednorozec"!!!

pata31
autor
19. máj 2009

Donna, tak to je velmi nadejne potom, ked sa drzi takto teplotka 😵

donna11
19. máj 2009

...pati no neviem..uvidime..radsej nebudem predbiehat...len mi to je trosku cudneeee......a ked ste tu pisali a co som aj videla od inych grafy, ze 36,1 - 36,3 fuuuu...tak tam ja asi nemam sancu sa dostat..

pata31
autor
19. máj 2009

Donna, zo mna je mnohorozec 😀 😀
Evulik aj mi mastenju a sa mi zda, ze aj viac vypadavaju 🙄
no a mne dr nerobil to vysetrenie prsnikov, len utz, ale som rada, ze nerobil, bo by som sa hanbila pred nim...sak staci, ze ma vidi zo spodku 😅

minix
19. máj 2009

posledný jednorožec!!! 🙂)) to je čo?

ale aj teplota vie byť celkom zavádzajúca... 🙂)

bibi24
19. máj 2009

Pata 😀 s tymi vlasmi..hadam to neni take zle...Ja si umyvam vzdy kazdy druhy den.
Minix - prisli mi na to vzdy iba pri uzv, nemam bolesti, nic necitim...a cysta je vzdy mala, cca 2,5cm. Raz tam je, potom zmizne a tak dokola. Len ma mata ten lavy vajecnik, ze co to teraz bolo.. 😒
Donna - daju sa zistit aj pri prehliadke, ale to neviem doktorka na 100% - u mna mala len podozrenie a to sa jej bohuzial potvrdilo. A s tou teplotou to naozaj vyzera nadejne 😉

michalag
19. máj 2009

donna, kazda baba ma inu telesnu teplotu niektore maju pred ovu 36,1 a u niektorych je normalne 36,6, ale ty mas celkom fajn teplotu, tak nech sa len drzi 😉

donna11
19. máj 2009

...pati z toho si nic nerob...ja som zvedava, co dalej sa mi vyhodi..
.minix posledny jednorozec akoze mam hovadsky pupak rovno na cele, kusok nad obocim....a presne v strede!!!..fakt ako debil!! 😠
...no ja sa uz radsej nebudem sledovat, necham to tak..teda budem sa snazit... 🙂

donna11
19. máj 2009

..a k vlasom..ja by som s tym mala najmensi problem, kedze aj ja umyvam kazdy den....bez toho ani von nejdem.. 😉 ...to by sa ma asi vsetci zlakli, ze aky dikobraz to sem prisiel... 😀 😀 😀

minix
19. máj 2009

ja sa teraz citim velmi velmi dobre, lebo odvcera ma strasne bolelo brucho, a po obede mi to preslo. A uz sa citim, ako keby mi nic nebolo.

Tak neviem, je mozne, aby sa vajicko uhniezdilo na 17 DPO?

zuzah
19. máj 2009

co znamena DPO?

donna11
19. máj 2009

..michalag som zvedava, k comu sa dopracujem s tou teplotou... 😖

evulik6
19. máj 2009

minix, tak to netusim, ale to mas typicke teho priznaky.... u mna to tiez tak bolo...tak na striedacku...ze uz uz uz asi ideee a potom nic... 🙂

pata31
autor
19. máj 2009

no ja pri tychto teplotach, co su vonku musim kazdy den umyvat...inac tu kus poprsalo a teraz je tak hnusne dusno vonku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre