Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

pata31
autor
19. jan 2010

Niki, no mozno do vtedy aj porodis, ked pises, ze uz si mala takych silnych poslickov (som citala v inej teme 😉 )
tak drzim palceky, zanedlho uz budes mat uzlicek pri sebe 😵

nikiarudi
19. jan 2010

Pati, ja už sa naozaj neviem dočkať..tak som zvedavá ako to bude do konca týždňa... 😅 😕

bibi24
19. jan 2010

Jeeej baby, Patka, aj Janurka, mate krasne deticky 🙂

Pati, normalne uz vidno ako mala narastla 🙂 Tak drzim palce, aj na nohach, nech vas posluchaju 😉 nech vela papaju a vela spia 🙂

A ten porod, fuu, no ja si to ani neviem predstavit, ale asi sa tie bolesti vyrovnavaju tou laskou k dietatku 🙂

Dufam, ze aj ja raz budem moct rodit vlastne dieta.

januliatko1985
20. jan 2010

jeeej, Janurkaaa, srdecne ti blahozelam, mate krasne babatko, len sa drzt e a nech je vsetko v poriadku.

Patka, Tamarka je uzasna v tych ruzovych satockach 😝

a ja asi tak , ze od nedele vecera zvraciam a neviem nic do seba dostat az dnes nieco hustejsie om si dala, a bola som s tym aj u lekara, tak vzal krv a na vzorke z mocu som mala ketony aj krv tak som dnes bola odniest moc na dalsie vysetrenie a mozno pojdem aj do nemocky na infuzie, lebo co spapam a vypijem v sebe neudrzim, a dnes sa to len o trosicku zlepsilo, lebo este ani raz som negrcala. a hned mi vcera robil utz a malicke je v poriadku, tak som sa potesila a marodku mi predlzil do 2.2, takze pekne oddychujeme a snazim sa do seba na silu nieco vopchat aby malicke malo vyzivu. na poradnu idem toho 2.2 a o tyzden na to mi bude robit tripple testy, tak som zvedava.

janurka
20. jan 2010

dakujem baby ... 😵
niki držim pästičky nech to už maš čim skôr za seebou ... a hlavne nech to maš čo najlachšie ...
bibi dufam a verim že čoskoro už aj ty sa budeš gtešit z tvojej lasočky malej 😉
jani tak sa len drž a šetri nech ste obaja v poriadku ... joj to musi byť hrozne... ja som počas tehu mala len taku zvracajucu dvojdnovku a bolo to strašne ... tak sa liečte budem na vas myslieť

pata31
autor
22. jan 2010

Januliatko, tak ako? uz ti je lepsie? si bola na tie infuzky? ti teda vobec nezavidim a si to ani predstavit neviem...blee, tolko grcat 😕 uz by ti to pomaly aj mohlo prechadzat...sak uz koncis treti mesiac, nie?

Bibi, porod uz je davno zabudnuty 😉 teraz to uz su ine starosti...my napr. dnes skoro vobec nespime, neviem, co jej je 😕

Niki, ako???

nikiarudi
22. jan 2010

halooooooo kde ste kto?? tak mi už balíme a vyrážame smer NsP PB - pôrodnica, od 5tej rána mám kontrakcie..len také slabšie a v intervale 10min., no teraz sa to už skrátilo a nás to chytá každých 5min. a silnejšie.. takže držte palce...

januliatko1985
22. jan 2010

ahojte..jeeee Niki, tak uz to na teba prislo, silno drzim palce a potom daj vediet 🙂

pati tak uz sa mam oveeela lepsie, uz viem vysledky mocu a je vsetko v poriadku, no chvalabohu, ziadna nemocka nebude, len tam mam nejake bakterie tak este dnes rano som zase musela odniest moc na kultivaciu, tak dufam, ze vsetko ok bude.a teraz po tych troch hladovych dnoch sa neviem dojest, vkuse nieco trepem do seba, konecne brusko vyskocilo 😅 male rastie ako najateeeee 😀

a chcem sa vas spytat, ze v ktorom tyzdni ste vedeli, ze ake to bude pohlavie? ja som teraz na zaciatku 4mesiaca cize 13tt a na poradnu idem o dva tyzdne to bude 15tt, myslite, ze to uz mohlo byt vidiet,hmmm,ja som uz taka nedockavaaaa 😝

jerryjanka
23. jan 2010

nikto vam nedal vedieť tak píšem ja
malá Tamya sa narodila včera o 21:55 s mierami 3660 g a 50 cm

michalag
23. jan 2010

jeeeeej to je krasna spravicka 😵 🙂 .... niki gratulujeeeem k malej Tamyi (dufam ze sa nenahnevas ak som to zle vysklonovala) prajeme vam hlavne vela zdravicka a vela vela mliecka pre malu princeznicku a nech ste rychlo domka 😵 😵 😵

pata31
autor
23. jan 2010

jeeeej, blahozelaaaaaaaaaaaaam 😵 😵 vela zdravicka a lasky 😵

januliatko1985
23. jan 2010

niki, blahozelaaaaaaam a veeela zdravicka prajem 🙂 😉 😵

janurka
24. jan 2010

jeeeeeeeeje niki zo srdiečka blahoželam a držim palčeky nech si na seba rychlo zvyknete a nech ste obe zdrave .... 😵 😵

januliatko1985
25. jan 2010

ahojte baby.....ako sa mate?
ja uz ovela lepsie ako minuly tyzden, uz poriadne papam, co mi pride pod ruku a brusko pekne rastie, mam nove fotecky v albume.
dnes zacinam 14tt, panecku ale to leti, buduci tyzden na poradnu, jupii a potom o dalsi tyzden na tie tripple testy.
patka a janurka, ako vase ratolesti?posluchaju? 😅
miska a ty ako....uzivas si to naplno cooo? 🙂
baby ja uz cheeeeem veeelmi vediat, ze co budeme mat, som taka nedockava 😵

michalag
26. jan 2010

Ahojte 🙂
patka, Tamarke vsetko najlepsie k dnesnym prvym meninkam!!! prajeme aby ju konecne prestalo trapit brusko a robila vam nadalej taku velikansku radost ako doteraz 😵

jani, som rada ze ti uz je lepsie 🙂 , snad to uz preslo a budes si moct naplno vychutnavat mimi v brusku 😉 ... s pohlavim je najlepsie ked ti ho urcia okolo 20tt lebo vtedy to uz ide pekne vidiet, teda pokial si svoj pokladik neskryva 😉

niki, ked budes mat potom chvilku cas tak napis ako ste dopadli a aky bol porod 🙂 😉

pata31
autor
26. jan 2010

Miska, dakujeme 😵 😵 no ti poviem, ze od predvcera vecera sa trapime s tym bruskom, po kazdom jedle sa puci a puci, potom aj place, tak jej musim pomahat s rurkou sa vykakat...a spinka aj kratsie...neviem, preco... 😢

januliatko1985
28. jan 2010

no kde steee, nikto nepise? ako sa mate? 😉

pata31
autor
28. jan 2010

Ahoj, Janka...no ja dnes cele doobedu uspavam malu...nejako sa jej nechce spinkat, raz kaka, potom sa puci, potom spi 15 minut a potom zase sa len mrvi atd... 🙄

januliatko1985
28. jan 2010

pati, aj ja uz chcem take starosti, ja som zatial na pn do utorka, vtedy amm poradnu, ale najradsej by som este ostala doma, tak som si zvykla 😵
vonku tak od rana sype snezik, no kraasne je, ale by sa mi ani nahodou nechcelo ist do tej zimy, brrr....u vas na spisi snezi, lebo som volala s brachom do vlach a tam ani vlocka 😒
inac v sobotu ideme na ples, tak som zvedava, ze ako dlho vydrzim, lebo som stale po veceroch unavena, a ja tak sa rada tancujem, ale sa budem musiet krotit, skodaaaa, ale aspon trosku medzi ludi nezaskodi...

pata31
autor
28. jan 2010

Jani, no u nas vobec nesnezilo, praveze svietilo slniecko...ale som dnes ani nesla na prechadzku, bo citim sa nejako divne, akoby na mna nieco liezlo, asi som sa moc nadychala studeneho vzduchu na prechadzkach za posledne dni 😅
a neboj, onedlho uz budes aj ty mat tieto starosti a si budes hovorit, ze ako ti bolo dobre, ked si este bola tehu 😉 😝 😀 😀
jej, ples...my sme boli pred rokom a bolo super...ale teraz nehrozi...mne by stacilo, key sme mohli ist na vyrocie zoznamenia (2.2.) aspon do kina...ale neviem, ci z toho nieco bude, bo mala nezaspi bez cici 😉

nikiarudi
28. jan 2010

Tak čaute baby, hlásime sa po 1. noci strávenej doma... no ako začať..asi od začiatku..
v piatok to začalo ráno asi o 5tej v intervaloch 10-12 min..potom už len 10..no boli to také slabšie krče.. dokonca som v pohode chodila..a o 13tej sme boli na meranie CTG v nemocke a jediné čo nám povedali, že zatiaľ to nieje na pôrod, že keď mi odtečie voda, alebo by sme krvácali, tak mám prísť.. no keďže bolesti nie a nie prestať..a začali silnieť a boli už každých 5 min., tak už som myslela, že umriem..nevedela som si nájsť doma žiadnu polohu..nakoniec som si povedala, že počkám ešte tak hodku do 18tej, tak mi tatino medzi tým šiel pre veci do pôrodnice, kt. som už v predstihu ráno nachystala k dverám, až nemusí hľadať.. a tak sme o 18:20 šli do nemocky..ako inak už si nás tu nechali.. spravili potrebné vyšetrenia, papierovačky a dokonca Dr. sa mi povedal, že ako som to do vtedy vydržala.. dostali sme klyzmu, čo bolo v pohode..a potom mi o 19:55 povedala asistentka, že môžem zavolať manžela.. tak som zavolala tatinovi - už hrdému dedkovi, kt. išiel ochotne vystriedať Rudiho v práci a ešte ho sem aj doviesť, potom som zavolala Rudimu, že nech sa nachystá, že ide tatino pre neho..a o 20:20 bol tu... nakoniec mi pán Dr. pichol vodu asi o 21:00..no a to ste mali vidieť tie stony.. nechcem vás strašiť, no už mi naozaj nebolo pomoci.. malá už tlačila všade..a tak sme šli na pôrodné kreslo..vďaka zlatej asistentke p.Miške som vedela predýchať každú kontrakciu..a nakoniec mi aj tak musel pomôcť Dr. Kutiš, zatlačiť na bruško, pretože som mala kontrakcie veľmi krátke a nevládala som na jednu veľa potlačiť.. inak nás rodil ml. Dr. Boháč - bol FANTASTICKÝ!!! A jemu patrí veľké Ďakujem!
a o 21:55 sme prvý krát začuli ten najkrajší hlások na svete.. našu malú vlastú cibulku..z ktorej máme obrovskú radosť... 😵 😵 😵

tak to bolo v skratke asi to čo sa s nami dialo..a sme šťastné, že sme to tak krásne a rýchlo stihli.. 😀 😀 😀

januliatko1985
29. jan 2010

fuuha niki, tak uz to mas za sebou, pekny pribeh, hlavne, ze vsetko dopadlo tak ako malo....aaaa cakame na fotky malickej 🙂

nikiarudi
29. jan 2010

no až sa k ním dostanem..resp. neviem kedy si nájdem čas..ale posnažím sa.. 😉

pata31
autor
29. jan 2010

Niki, pekne rychly porod... 🙂 😵 a poznam tie bolesti ku koncu...to ozaj nevies, co mas robit od tej bolesti... 😅

michalag
31. jan 2010

babenky tak prave som nasla ze minix uz to ma za sebou a ma malu Petku 😵 , snad nam napise viac ked bude mat cas 🙂

minix, gratulujeeeeemeeeeee 😵 😵 😵 😵 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

michalag
31. jan 2010

babenky a neviete nieco o zusike??? uz dlho tu nebola a aj udaje uz v passe nema 😕

bibi24
31. jan 2010

Miska, bohuzial ja viem...ale nechcem to tu rozpisovat, ak chces, napisem do IP.

michalag
1. feb 2010

bibi, netreba ☹

januliatko1985
1. feb 2010

minix , gratulujem 🙂

pata31
autor
1. feb 2010

jej, super, blahozelam Minix 😵 😵 😵

a my uz mame 4850g 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre