Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

petka55555
30. apr 2009

a hlavne ked ti odoberu tak ako mojej kamoske, ma chalana a ma jej len na 64 kg cloveka, takze ak bude velky tak mu to bude na dve veci, keby to potreboval...

petka55555
30. apr 2009

je to dost drahe, das na to cely prispevok, co dostanes za babatko, inak neviem ci to este je ale rozkvet daval prispevok 7 tis. pri narodeni babatka. a kolko je ten od státu 25 tis?

nikiarudi
autor
30. apr 2009

to aj mestská časť dáva nejaké peniaze??? od štátu viem o tých 25tis. ale inak o inom neviem... 😕

petka55555
30. apr 2009

no mne to ktosi hovoril minuly rok ze rozkvet dáva, to sa treba opytat nejakej rozkvetácky ci je to pravda...ale neviem ci tu taká je...

nikiarudi
autor
30. apr 2009

tak to neviem ani ja..skús napísať a spýtať sa v téme Považská Bystrica 😉 😀 😀

petka55555
30. apr 2009

teraz to kaslem, ved aj tak tento rok uz babo nebude a isto budu po novom roku zmeny...

miselin
30. apr 2009

Ja som Rozkveťáčka ale o tých 7000sk som ešte nepočula, mne dalo len mesto 3000sk no a ešte sa dostáva od mesta 1000 na tom uvítaní do života. možno to dávali ešte vtedy keď štát nedával tých 25000sk 😒

petka55555
30. apr 2009

to ja neviem to bol asi blud 🙂 takze si dostala 29 tis?no to je tak na tu pupoč. krv...

miselin
30. apr 2009

A ešte dostal MM aj v práci 2000sk no a každý rok keď budeš na materskej tak za teba TM dostane vrátenie daní a to výchádza až okolo 18000sk každý rok, takže nieje tá materská až taká strašná ako sa zdá 😎 Ja som si tú krv odložiť nedala a banujem, že som ju zabudla darovať lebo aj tak sa dá a keď ju daruješ a náhodou ti dieťa ochorie tak potom patríš medzi prvých ktorým ju dajú teda aspoň tak som počula tak si to treba zistiť, lebo kedysi o tom hovorili aj v televíznych novinách, že je dobre aj keď ju len daruješ a je to bezplatné, že hento len lákajú ľudí a je to strašne predražené a neviem či náhodou za to uskladnenie neplatíš každý rok nejaké peniaze

petka55555
30. apr 2009

no každý rok sa platí okolo 1400 korun, tusim. a to tie dane asi nevrátia ked bude zivnostník ze? mne sa to odlozenie tej krvi zdá nie ze zbytocné, ale co ked to v skutočnosti ked budes potrebovat ani nevyuzijú?a ved to je len na niektoré choroby. tak neviem.

miselin
30. apr 2009

No veď práve, že je to len na niektoré choroby a ja verím tomu že keď sa ti má stať tak sa ti stane a môžeš mať odložené aj hocičo a nepomôže ☹ A tie dane dostanú všetci ktorý majú ženy na materskej, len ten prvý rok je to menej ja som teraz dostala len 12000sk lebo som šla na MD až v marci, ale za tento rok už bude omnoho viac. 😉

petka55555
30. apr 2009

a to vratia aj takej co pred materskou nepracovala?to asi nie.
a s tou krvou neviem ako, ale to dat raz odobrat a ved to je aj pre súrodencov, takze kazdemu babatku by som to isto nedavala robit. ale to sa budeme musiet este rozhodnut.

miselin
30. apr 2009

Peťka asi áno lebo kámoška bola nezamestnaná a jej vracali každý rok, to je vlastne taká pomoc od šttátu

nikiarudi
autor
30. apr 2009

Baby, čo sa dnes deje.. Peti, Jerry, a spol. dnes nemáte o čom písať??? ☹

jajkar
1. máj 2009
zuzka99
1. máj 2009

baby, ja k tej pupočníkovej krvi. Ja som chodila na poradne do ČR k jednému doktorovi a tam som sa pýtala čo si on o tom myslí, no on mal názor, že je to len markentingový ťah ako vytiahnuť z vrecák rodičov čo najviac peňazí. Veď ktorý rodič by odmietol zachrániť život vlastnému dieťaťu? Najlepší biznis je biznis so zdravím. Nikto vám nepovie, žiadny lekár, že je to blbosť, keby náhodou aby neniesol zodpovednosť. Moj krstný je vedecký pracovník na Onkologickom ústave v BA a práve s týmto pracuje, skúma tie bunky a celkovo rakovinu v labáku. On mi povedal to isté ako moj doktor, vraj teraz už skúmajú tie bunky aj z myší a prasat a za pár rokov sa to bude robiť z týchto buniek.
No a jeho žena, moja krsná, mamina sestra, bola vedúca na VšZP v BA, teraz robí v inej poisťovni a vraj si to dali prepočítať aj poisťovne zdravotné či sa oplatí odber hradiť poisťovňou, či ich vyjde lacnejšie to uhradiť ako potom zdieľať náklady na liečbu, ale ani poisťovne do toho nechcú ísť, majú ten istý názor....
No ja si to dám pri druhom asi aj tak odobrať, ako si niekedy trieskať hlavu, a bude to pre prípad pre všetky deti. Kiež by som to dala odobrať zbytočne a nikdy nepotrebovala....

jajkar
1. máj 2009

Zuzka99,
aj mne sa to presne zda ak marketingovy tah, sice je o tom popisane velmi pekne, ale sa mi to zda straaasne drahe. Viem, ze je to pre dieta, pre ktore by sme spravili najviac na svete, no musim si to este dobre nastudovat, a popytat sa hlavne ludi. A ci uz su aj nejake skusenosti, je tu vlastne na MK taka tema??? Ale kdesi by isto mala byt, idem kuknut.
Ale o tom darovani by som nevahala, to by som asi darovala.

petka55555
1. máj 2009

to by bolo dobre, keby tie dane vracali aj ked si pred materskou nebola zamestnana, lebo pochybujem ze si do juna najdem robotu, a uz ked budem tehotna, teda ak sa podari, tak aj tak sa uz nikde nezamestnam. prave cakam kamosku co nemala pred tym pracu tak sa jej opytam, ale zas oni su neni manzelia, tak to pre takych asi aj tak neplati.
tu pupocnikovu krv, to si budeme musiet dobre rozmysliet, lebo je to dost penazi, a co poznam baby, tak si to moc nedavaju odobrat, ale da sa do dat aj na splátky.ale darovat by som to asi darovala. nemoze štát prispiet na to aby sa to odobralo kazdej rodine, stacilo by od jedneho babatka zadarmo?ale zas neviem ci by to stacilo pre pocernejsích spoluobcanov 😀 iba od jedneho...

petka55555
2. máj 2009

haloooo kde ste????????????? 🙂

petka55555
2. máj 2009

tak pytala som sa tej kamosky na vratenie tych dani, tak aj ona dostala, sice ze len okolo 6 tis. jej sa malá narodila vo februari, a nie su manzelia a pred MD nerobila. tak to asi zalezí od toho chlapa, ci robi a kolko zaraba a podla toho sa to vypocítava...alebo neviem...

nikiarudi
autor
2. máj 2009

no Peťa, neboj budeš mať ešte dosť času to zistiť.. 😉 a inak ako sa máš???

petka55555
2. máj 2009

a v pohode...

nikiarudi
autor
2. máj 2009

a čo nové?? či nič???

petka55555
2. máj 2009

nič...a ty?

nikiarudi
autor
2. máj 2009

tiež nič.. akurát som akási unudená dneska...a nič sa mi nesceeeeeee.. 😀 😀 😀

petka55555
2. máj 2009

som citala ze udusená 😀 😀 😀

nikiarudi
autor
2. máj 2009

no tak to by som ti asi nevládala písať.. 😀 😀 😀 ale inak ďakujem ti pekne.. 😝

zuzka99
2. máj 2009

ja neviem či to je ono o čom sa bavíte, ja som pred MD pracovala a nevrátili mi dane. Viem, že manžel do roboty niesol potvrdenie kolko mám materskú a nakoniec mu vyšlo, že nič nedostaneme. ☹ je to ono?

miselin
2. máj 2009

Zuzi to je zvlášne neviem púotom podľa čoho to vyrátavajú možno preto, že si robila v Čechách a máš aj materskú z Čiech? Lebo zatial čo som počula tak dali všetkým?

zuzka99
2. máj 2009

a je to ono? dávala si manželovi potvrdenie pre ekonómku odkedy si MD a koľko si za to obdobie dostala prachov?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre