Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

brisilda
18. máj 2010

kosta ja som si do nemocnice vzala iba tu tesko aby sa mi aventka neznicila no pre istotu som ju vysterilizovala 😀 takze som mala k dispozicii obe .No mne vyhovuje ta tesco odsavacka 😉

mata0312
18. máj 2010

bris a v nemocniici si ju pouzila?

kosta123
18. máj 2010

Jáj takže tak 🙂 ja uvidím čo tá moja,ak by som potrebovala nutne inú tak si kúpim lepšiu 🙂
Ešte si musím ísť kúpiť tú mastičku do DM na bradavky a octanovú masť,mám si hneď kúpiť niečo aj na ošetrenie pupčeka??
Koľko si Bris minula tých popôrodných vložiek??balíkov myslím

brisilda
18. máj 2010

kosta jeden balik ti staci lebo po porode sa velmi nekrvaca aspon ja som nekrvacala velmi.
peta ano odsavacku som musela pouzit v nemocnici ale tu tesco no kebyze mi to neslo tak by mi mm priniesol aventku 😉 kocky jednoznacne vam odsavacku treba lebo na 2 az 3 den sa vam tak naleju prsniky ze mozete chytit zapal co je dost bolestive a sprevadzaju ho vysoke teploty 😒 taktiez je dobre mat calciovu masticku na bradavky a niketore kocky pouzivali klobuciky lebo mali total znicene krvacajuce bradavky

mata0312
18. máj 2010

no ja ju tu nemam ale dam si ju teda doniest keby ze zacnem rodit ...

nikiarudi
autor
18. máj 2010

kosťa ja som použila dva balíky vložiek...

eyya
18. máj 2010

ja som bola stastna ked som mala odsavacku bo bez nej by som to asi nezvladla...bola som hlavne zasobna v TN 🙂

brisilda
18. máj 2010

kocky inak bez odsavacky sa strasne dlho odsava mlieko to pridete o nervy a vase prsia budu trpiet ☹ je jedno aku odsavacku pouzijete no hlavne aby vam dobre odsala mliecko aj ked najlepsia odsavacka bude vase babatko 😀

eyya
18. máj 2010

mas pravdu ani tatinko nebude taky dobry 😉 😀

brisilda
18. máj 2010

😀 😀 😀 tatino asi zabudol 😀 😀 😀 inak kuk tych siat 😉 cakaju len na teba 🙂

eyya
18. máj 2010

su take krasne 😅

brisilda
18. máj 2010

ozaj hadzem veci tu na MK do inzercie takze ak by ste o nieco prejavili zaujem tak dajte vediet ja vam to podrzim a ze ste to vy tak s platbou nemam problem pockat 😉

brisilda
18. máj 2010

cunu do uvahy neberte vy si dajte cenu aka vam vyhovuje 😉

katka.carska
19. máj 2010

add odsávačka -
nie je veľmi vhodná, lepšie je odstriekať rukou, zbytočne sa namáhajú bradavky. Ale pokiaľ mamička dojčí správne, správne prisatie, na požiadanie a nie v nejakých nezmyselných 3-hodinových intervaloch, nie je odsávanie potrebné - ponuka sa vyrovná dopytu, a tých niekoľko prvých dní sa dá aj odstriekať rukou. Je to šetrnejšie a tak či tak sa to oplatí naučiť - veď čo keď nebudete mať odsávačku práve po ruke...

klobúčiky -
určite nie, bábo si osvojí nesprávne návyky. Pri správnom prisatí NIČ NEBOLÍ ani na začiatku, ani keď je mamička prvorodička - sú to len fámy.

No rady k dojčeniu v tejto pôrodnici sú dosť nevhodné 🙄 škoda hovoriť - desatoro dojčenia je na konci chodby v kúte a aj tak sa nedodržuje - vo vlastnom záujme odporúčam prečítať, ak chcete dlhodobo úspešne dojčiť, ale presadiť si dodržiavanie u Vášho dieťatka môže byť ťažké, ak nie nemožné. Nepoznám nikoho, komu by sa to tu podarilo. 🙄

Kosti, mne nestačili tri balíky, ale zase som mala po dvoch týždňoch pokoj.

brisilda
19. máj 2010

katka ja s rucnym odsavanim nesuhlasim lebo je to na slak trafenie kocky co odstrekavali rucne mali co robit 3 hodiny ja cez odsavacku nemam problem odstiekat mliecko za 5 minut a tiadne bradavky netrpia .rucne by som prisla nielen o prsia ale aj o nervy a ruky ☹

nikiarudi
autor
19. máj 2010

bris - súhlasím s tebou... no niet nad živú odsávačku, kt. u nás žiaľ nechcela odsávať... ☹ ☹ ☹

kosta123
19. máj 2010

dobréé ráno,
no mne by sa to ručne rozhodne nechcelo,nebudem mať isto toľko času a zaberie to denne celé hodiny,kamoška bola z toho normálne na prášky,a ešte som nepočula že by to namáhalo bradavky.To by sa asi tak nepredávalo.

nikiarudi
autor
19. máj 2010

kosti - kedy idfeš znova na poradňu??

kosta123
19. máj 2010

až 8.6 prečo???

nikiarudi
autor
19. máj 2010

hej až? škoda.. som chcela, že by si ma objednala k môjmu dokimu..

eyya
19. máj 2010

ja som odsavala aj rucne aj odsavackou dalo sa aj jedno aj druhe a bradavky ma boleli aj z jedneho aj z druheho ...ale to bolo s toho ze som bola stale na odsavani a kojeni pre moju nadprodukciu ale nastastie po case sa to upravilo a ja som si narobil uzasnu zasobaren mliecka v mraziaku u nas u mami a svorkovcov 😀 😀 😀 teraz sa tomu smejem vtedy som ale plakala.... 😅 😉

brisilda
19. máj 2010

podla mna pri rucnom odsavani tri nielen bradavka ale cely prsnik ale kazdy ma na to iny nazor odsavacka sice moze drazdit bradavku no ja som to este nepocitila 😀 asi treba vediet spravne odsavat a mat dobru odsavacku

eyya
19. máj 2010

zalezi aj na sposobe rucneko odsavania mna s neho prsnik nebolel skor ruka 😅

brisilda
19. máj 2010

tak ja rucne odsavat neviem 😀 ja som leniva rozmyslam o el. odsavacke 😀 😀 😀

eyya
19. máj 2010

aj ja som ale to nebude trvat dlho co budes odsavat vo velkom a potom ti uz bude stacit rucna...nie?

brisilda
19. máj 2010

eyya mne stasi uz teraz iba odsavacka mojho drobceka 😀 ale co mam robit ked ma bolia a tahaju k zemi? 😀 😀 😀

eyya
19. máj 2010

😀

brisilda
19. máj 2010

no smej sa ale ja nesom zvyknuta na giganty ako mate vy 😀 mna doteraz nic k zemi netahalo 😠

eyya
19. máj 2010

ja som tiez nebola zvyknuta az na taketo ale co vyberiem si? 😅

nikiarudi
autor
19. máj 2010

a čo chúďa Peťa??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre