Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

petka55555
22. jan 2010

uz isto rodi...lebo som jej este o pol 6 pisala sms a uz neodpisala...dufam ze to bude mat coskoro za sebou...a mozno uz je mala aj na svete... 🙂 straaaaaaaaaaaaaaaasne som zvedava....

brisilda
22. jan 2010

peti no kontrakcie mala dost dlho mne zacali pri prvom o pol 8 vecer /slabulinke 😀 asi o 1 rano nabrali na intenzite riadne a maly bol na svete o pol 3 rano 😀 cize keby nesom v nemocnici tak ani nestihnem dobehnut na salu 😀 lebo u mna boli kontrakcie nepravidelne

petka55555
22. jan 2010

ale ved pisala ze ich mala od rana od 5 a ked bola na tie pasy, tak jej povedali ze to nevyzera este na porod a potom jej zacali silnejsie po tych 5 minutach...no ved som zvedava co nam potom napise ked sa da dokopy...hlavne aby to mala vsetko uz za sebou...
aj ja by som chcela aby mi to islo tak rychlo ako tebe brisilda...a kedze si ich mala od tej 1 silne, dalo sa to vydrzat???

brisilda
22. jan 2010

peti no jasne v pohode bez problemov jedine ked mi pustili plodovu viodu tak som musela lezat na boku a predychavat 😀 a ked uz maly siel von tak mi sestricka pomahala sa otocit pretoze ja som sa sama otocit nevladala 😀 jednoducho to neslo 😀 no a tolkoco ma otocila tak maly mal hlavicku von 😀

brisilda
22. jan 2010

inak podla mna niki bude mat lahky porod 😉 mala je uz podla mna na svete a teraz sladko spinkaju 😀

ludka_r
22. jan 2010

ahojte..
Brisilda, práveže vodičák nemám, takže návštevy na Rozkvet budú pre mňa nemožné. Jedine potom občas Včielka.
Ste písali, že sexík pomáha na pôrod. Tiež si to myslím,ale u nás to bolo práve opačne.. S drahým som sa večer pohádala a v noci mi odtiekla voda. Asi už malý nemohol počúvať moje pišťanie... 😀

Inak, konečne som aj ja hodila fotku môjho pupka...

brisilda
22. jan 2010

ludka inak neni problem sa stretnut aj v meste 😀 nam to dole kopcom pojde lahko 😀 idem kuk tvoj album 😉

petka55555
22. jan 2010

baby Tamya je uz na svete....narodila sa 21:55 🙂 má 50cm a 3660g...krasne miery...tak niki blahozelame.... 🙂 🙂

fialllka
22. jan 2010

jeeeeeeeeeeeeej super ... tak si davala na cas 😉 lbahozelame ...oplatilo sa mi tu cakat ... no idem do hajan 😉 a teda je to riadna baba ... 😲 😎

brisilda
22. jan 2010

😀 waaaw nika blahozelame k malej Tamyjke (dufam, ze som to spravne napisala ) 😀 a obom vela zdravia 😉 az ste cim skor doma 😉
peti inak dost dlho ju to drzalo nie? 😕

petka55555
23. jan 2010

dlho ju to drzalo???ja som zas myslela ze jej to islo rychlo....sice neviem ako to mala cez ten den, ale pisala ze sa to neda vydrzat, tak potom asi to riadne bolelo ale preckala to doma...ale v nemocnici nebola az tak dlho ci hej???na prvorodicku...od nejakej pol 6 do 10????teda mne sa to zda kratko, ale jej vcera sa to isto nezdalo....a mam v MMS aj jej foto, len taku malicku...ale take licenka krasne tam ma.... 🙂

petka55555
23. jan 2010

inak baby ja som zas schudla 0,5kg... ☹ ale uz mam teraz nervy ci maly rastie tak ako ma...ved ale brusko rastie...tak ja neviem...ved ale na poradni bohac nic nepovedal, iba ze brusko rastie tak ako ma...myslite ze by to tou normalnou prehliadkou zistil, ked nerobil sono???? ☹
ved stale jem, aj 6 krat denne...to co treba...vobec nejem vyprazane a cokolady a keksy, tak ako pred otehotnenim, tak asi z toho chudnem...ale ved som v polke 6 mesiaca...tak uz by som mohla cosi pribrat 🙂

brisilda
23. jan 2010

petihlavne je ze ma to niki za sebou inak mne tie kontrakcie sli strasne rychlo myslim casovo sa mi to zdalo iba ako hodinka 😀 co sa tyka tvojho chudnutia tak Bohac nemoze zistit iba pohmatom ci sa maly dobre vyvija 😒 nato musi spravit sono a skontrolovat vsetko ja som prezmenu pribrala zase 1 kg 😒 ale ja sa napchavam sladkym 😢 no jem aj ovocie a zeleninu 😉

kosta123
23. jan 2010

Jééééj 😀 tak už je to na svete!!! huráááá

brisilda
23. jan 2010

kocky tak teraz sme narade my 😀 cize o 4 mesiace budeme prezivat to iste co niki 😀 😀 😀 priznam sa, ze ja mam uz teraz trosku strach 😔

kosta123
23. jan 2010

brisilda - ja by som rodila aj na druhý deň po svadbe 😀 😀 😀 idem dovariť obed,a svokre urobiť melír a na návštevu ku krsnej tak sa majte,pa.

brisilda
23. jan 2010

kosta tak ja kebyze viem, ze budem mat taky isty porod ako prvy tak aj 10 krat rodim ja sa len strasne bojim aby som znova nemusela podstupit kyretaz ☹ aj preto nam tak dlho trvalo kym sme sa rozhodli pre druhe babo 🙄 dufam, ze tentoraz to bude ok a doki odvedie poriadne svoju pracu . 😉 inak hod foto ako dopadol tvoj melir

petka55555
23. jan 2010

brisilda a to ti robili hned po porode ten kyret alebo po akej dobe, ake si mala pri tom komplikacie???v tebe zabudli ten kusok tej placenty???? 😒

brisilda
23. jan 2010

peti ja som po porode slabucko krvacala comu sa cudovala aj moja mama a po tyzdni ked ma pustili domov tak na druhy den vecer to namna prislo velke zrazeniny krvy zomna doslova poadali krv tiekla nestihala som menit vlozky 🙄 tolko co som jednu dala trebalo davat druhu cize sme hned volali sanitku nakolko som mala pocit ze vsetke vnutornosti zomna vypadnu von a ja som si sla lahnut lebo som sa bala akehokolvek pohybu 🙄 a ano nechali vomne kusok placenty inak stava sa to pomerne casto hlavne ked sa doktor ponahla a neskontroluje poriadne placentu. 😒 inak okrem toho nemam ziadne zle spomienky na porod 😀 bol to hadam najkrajsi zazitok 🙂
inak hod foto nikinej malej 😉 az sa pokochame ked s nou budes telefonovat odkaz jej , ze jej blahozelame a prajeme obom vela zdravicka 😉

katka.carska
23. jan 2010

Tak sme sa s Niki nakoniec nestretli, my sme od stvrtka doma s dalsim chlapcom - nedelniatkom a citam, ze ich dievcatko sa narodilo vcera. Tak vsetko dobre.
Nasmu poterminovemu miminku sa moc von nechcelo, naproti tomu porod bol az velmi rychly a bolesti velmi mierne (zato pristup PA velmi zly, ale o tom inokedy v inej teme). Prajem vam vsetkym bezproblemove tehulkovanie i porod. V nasom pripade sa potvrdilo, ze sa oplati dobre pripravit a to nielen po fyzickej, ale hlavne psychickej stranke. (Prvy porod bol velmi dlhy, ja som bola v strese, lebo som nevedela tak celkom do coho idem)

brisilda
23. jan 2010

katka srdecne blahozelam k malemu Ondrejkovi a prajem vsetko najlepsie hlavne vela zdravia 😉

brisilda
23. jan 2010

kocka mne o 5 dni zacina 7 mesiac 😕 😕 😕 ten cas ale strasne rychlo leti 😉 coskoro sa ani nenazdam a menim si miesto v porodnici s nasou niki 😉

petka55555
23. jan 2010

brisilda, no tak to muselo byt strasne....nemala si z toho aj nejaky zapal????
no foto nedam, lebo ani neviem ci by to niki nevadilo a to je taka malinka foto a je na nej cela, ze to neni ani poriadne vidno...a zatial jej nejdem volat, lebo ona ma milion tristo kamaratov a isto jej furt vyzvana mobil..ved hadam sa coskoro ozve ked bude uz oddychnuta.... 🙂
strasne som zvedava ako jej to vsetko prebiehalo...
katka a blahozelame syncekovi...hlavne vela zdravia a nech vam robi len radost... 🙂

brisilda
23. jan 2010

peti OK 😉 ved niki podla mna pustia domov v utorok a to az vtedy jej zacnu navstevy 😀 😀 😀 takze teraz si to vazne musi v nemocnici poriadne oddychnut lebo doma si uz neoddychne 😠 Ja budem mat velku vyhodu aspon v tom ze nasa rodinka je na vychode slovenska 😉 jedine sestra z malou priletia v maji a mamina s ocinom az v auguste a to uz budeme riadne velikansky 😀

kosta123
24. jan 2010

katka.carska - blahoželám k synátorovi 🙂

Písala som si z niki,to ma super že má net v nemocnici,je dosť unavená a že má svalovicu 😀 asi riadne makala,no malá je riadne vlasatá 😀 ale zlatá 😉 dnes ideme dokúpiť na svadbu nejaké nealko,a tatovej žene ideme gratulovať má narodky.

nikiarudi
autor
24. jan 2010

Tak čaute baby, hlásime sa z pôrodnice a konkrétne z izby č. 1.. no ako začať..asi od začiatku.. 😀 😀 😀
v piatok to začalo ráno asi o 5tej v intervaloch 10-12 min..potom už len 10..no boli to také slabšie krče.. dokonca som v pohode chodila..a o 13tej sme boli na meranie CTG v nemocke a jediné čo nám povedali, že zatiaľ to nieje na pôrod, že keď mi odtečie voda, alebo by sme krvácali, tak mám prísť.. no keďže bolesti nie a nie prestať..a začali silnieť a boli už každých 5 min., tak už som myslela, že umriem..nevedela som si nájsť doma žiadnu polohu..nakoniec som si povedala, že počkám ešte tak hodku do 18tej, tak mi tatino medzi tým šiel pre veci do pôrodnice, kt. som už v predstihu ráno nachystala k dverám, až nemusí hľadať.. 😀 a tak sme o 18:20 šli do nemocky..ako inak už si nás tu nechali.. spravili potrebné vyšetrenia, papierovačky a dokonca Dr. sa mi povedal, že ako som to do vtedy vydržala.. 😅 dostali sme klyzmu, čo bolo v pohode..a potom mi o 19:55 povedala asistentka, že môžem zavolať manžela.. tak som zavolala tatinovi - už hrdému dedkovi, kt. išiel ochotne vystriedať Rudiho v práci a ešte ho sem aj doviesť, potom som zavolala Rudimu, že nech sa nachystá, že ide tatino pre neho..a o 20:20 bol tu... nakoniec mi pán Dr. pichol vodu asi o 21:00..no a to ste mali vidieť tie stony.. nechcem vás strašiť, no už mi naozaj nebolo pomoci.. malá už tlačila všade..a tak sme šli na pôrodné kreslo..vďaka zlatej asistentke p.Miške som vedela predýchať každú kontrakciu..a nakoniec mi aj tak musel pomôcť Dr. Kutiš, zatlačiť na bruško, pretože som mala kontrakcie veľmi krátke a nevládala som na jednu veľa potlačiť.. inak nás rodil ml. Dr. Boháč - bol FANTASTICKÝ!!! A jemu patrí veľké Ďakujem! 😵 😵 😵
a o 21:55 sme prvý krát začuli ten najkrajší hlások na svete.. našu malú vlastú cibulku..z ktorej máme obrovskú radosť...

tak to bolo v skratke asi to čo sa s nami dialo..a sme šťastné, že sme to tak krásne a rýchlo stihli.. 😅 😉 😀

petka55555
24. jan 2010

ahoj. gratulujem aj s maxikom 🙂

nikiarudi
autor
24. jan 2010

Ďakujeme veľmi pekne... 😉 ako sa inak máte??

petka55555
24. jan 2010

pockaj idem citat ako to bolo...a na FB ta foto na tej vahe je perfektna, taka je tam zlata tucnucka... 🙂

petka55555
24. jan 2010

jej tak nakoniec bol bohac, to je super...ti dr. si stale menia tie sluzby, to sa neda podla tych napisanych moc riadit....a teda bez epiduralu????potom sa tesim ked mi vsetko uplne do podrobna povies...lebo som zvedava...a to si na nadstandarde???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre