Termín pôrodu február 2014

kamea858
22. máj 2013

Tato diskusia je určená pre budúce mamičky, ktoré očakávajú potomka v termíne Február 2014. Ja zatial nesmelo, so slabšou druhou čiarkou 🙂

miska200
5. jún 2013

@kamea858 ano, aj ultrazvuk robili - boli tam 2 bublinky - 5,5 + 6mm; este neboli srdiecka, 14.6. idem na dalsiu kontrolu, tak dufam, ze bude vsetko OK 🙂

amanda683
5. jún 2013

@blondi2 ake mas priznaky ?

os
5. jún 2013

no... zevraj mi krvne testy vysli pozitivne.. ale nieco "divne" na tom asi je... neviem ci nie privelmi nizke hodnoty... sestricka povedala, ze mam ist za doktorom s tymi vysledkami, ale s doktorom sme sa v pondelok dohodli, ze az o 2 tyzdne mam ist na kontrolu, bud bude babo, alebo mi da inekciu na vyvolanie M. Neviete co by to este mohlo byt? Preco su nizke hodnoty po 7 dnoch meskania M? Poradte co robit...

kamea858
autor
5. jún 2013

@miska200 jeej tak to gratulujem a tesim sa s tebou.. daj potom info z kontroly, pripadne už aj fotečku...ja idem na dalsiu kontrolu až 24.6. tak ešte sa načakám.

misela123
5. jún 2013

baby, pridávam sa do Vašej diskusie, nakoľko som sa dozvedela, že som tehu a budeme mať prírastok. Bejby má cca 5mm a zaznamenal lekár aj odozvy srdiečka, tak sa tešíme aj ked to bol šok, nakoľko máme doma 17 mesačného teroristu. Mám ešte velké obavy nakoľko som bola na RTG pľúc a v celkovej kratkodobej narkoze počas tehu (ked som to este nevedela). Tak držte palce a gratulujem budúce maminy !! Dúfam, že tu budeme zdieľať spoločné dojmy, pocity, nevoľnosti spolu a podporovať sa ! 😉

ivka_marek
5. jún 2013

@os ahoj, mohla si mat aj posunutu ovulaciu, aj mne sa posunula o tyzden, drzim palce!

blondi2
5. jún 2013

@amanda683 mam zavraty, citlive prsia, obcas mi je doobeda nevolno a som velmi precitlivena. Pri prvom tehotenstve mi okrem toho bolo stale zima, bola som velmi unavena a vobec mi nechutilo sladke, co teraz nehrozi 🙂
Ked si urobis test, daj vediet, ako dopadol. drzim palce 🙂

amanda683
6. jún 2013

@blondi2 Dam vediet urcite 🙂Len je asi este skoro,lebo mrchu mam dostat 18.6. 😒Ja mam tlak v prsiach a picha ma vo vajecnikoch uz 3 dni a tiez som dost unavena a nevolnosti najme vecer.Vcera ma pred telkou aj naplo,ale ustala som to 😀No....snad si to vsetko len nenamyslam 😀Drahemu este nehovorim nic,az ked to budem mat dva krat podciarknute na testiku,potom ho potesim 😀 😀 😀

zuzu1104
6. jún 2013

ahojte tehulky, aj ja sa k Vám tak potichúčky pridávam. Som asi v polovici piateho týždňa, teda podľa ultrazvuku. V maternici mám 8 mm gestačný vačok, ale babulo tam zatiaľ ešte nie je. Doktor mi povedal, že mi nesedí termín menštruácie s veľkosťou bábätka na ultrazvuku, je tam 2 týždňový odskok(mala by som byť v polovici siedmeho a ja som v polovici piateho). Ale podľa mojich výpočtov je to v poriadku, ovulku som mala až na 23 DC a v ten deň sme mali s mm aj styk, takže mi to úplne vychádza. Včera som bola na krv, aby mi zistili výšku HCG a aj v pondelok idem znova a aj na ultrazvuk, tak dúfam, že všetko dopadne fajn a ja sa tu budem medzi Vami vytešovať až do februára. 🙂 Veľmi si to želám, lebo môj synátor je už dosť veľký na to, aby mal súrodenca.

matabah
6. jún 2013

@blondi2 ja beriem len kyselinu listovú,ale už aj pred tehu som ju brala,a hlivu ustricovú tiež...tak vitaj a držme sa🙂

matabah
6. jún 2013

@zuzu1104 gratulujem,vitaj🙂

zuzu1104
6. jún 2013

@matabah srdečná vďaka, si milá 🙂

misela123
6. jún 2013

Baby, máte niektorá popri terajšiemu tehotenstvu už doma malé bábo? Ja mam 17 mesačného syna a teraz tehotná, obávam sa ako to vše zvládnem a zosúladím :((( ak sa niektorá nájde, dajte typa ako ste to zvládali, dakujééém 🙂

zuzu1104
6. jún 2013

@misela123 ahoj ja mám 32 mesačného syna a tiež sa toho obávam, ale túžba po bábätku je veľká, takže si verím, že to všetko zvládnem. A okrem toho som syna prihlásila do škôlky, tak aspoň takto si môžem pomôcť. Neboj aj ty to zvládneš, každá žena to musí zvládnuť.🙂

amanda683
6. jún 2013

koceny,poslednu mrchu som mala 24.5. dnes som testikovala a nic ☹ Je to este skoro,ze ??? Som strasne nedockava 😀 Priznaky tehu mam,len sa bojim,ci nie vsugerovane 😒

zuzu1104
6. jún 2013

@amanda683 Ahoj, ja som mala presne to isté, už mi skoro dva týždne meškala mrcha a test vždy negatívny, ale asi po 16 dňoch tam už bol duch, ja som mala totiž ovulku len pár dní pred predpokladaným termínom mrchy

amanda683
6. jún 2013

@zuzu1104 no ja mam mrchu dostat az 18.6.tak je na testikovanie asi este skoro,ze ?

misela123
6. jún 2013

zuzu1104 to máš super ked dáš malého do školky, aj suseda tak spravila a má doma pohodku, poobede ide v rámci prechádzky po malého do škôlky s tým mladším a už ten dník v pohode dobojujú. No, ja drobca do škôlky dať nemôzem, zasa dať ho do jaslí, minimálne za 300 eur mesačne ked som na MD si tiež nevem predstaviť, no uvidí sa. Bude to zaujímavé, ešte sa k tomu sťahujeme. Pomoooc ! :(

misela123
6. jún 2013

@zuzu1104 máš super ked dáš malého do školky, aj suseda tak spravila a má doma pohodku, poobede ide v rámci prechádzky po malého do škôlky s tým mladším a už ten dník v pohode dobojujú. No, ja drobca do škôlky dať nemôzem, zasa dať ho do jaslí, minimálne za 300 eur mesačne ked som na MD si tiež nevem predstaviť, no uvidí sa. Bude to zaujímavé, ešte sa k tomu sťahujeme. Pomoooc ! :(

zuzu1104
6. jún 2013

@amanda683 asi áno, testuj sa radšej až po mrche, pretože aj keby ti mohol test ukázať pred menštruáciou, že si tehotná, tak by sa nemuselo vajko uhniezdiť a by sa vyplavilo menštruáciou

zuzu1104
6. jún 2013

@misela123 neboj sa, určite to zvládneš, malý bude mať už potom dva roky a uvidíš ako sa zmení, bude rozumnejší. Aj náš bol šinter a teraz je zlatý, lebo už podrástol

os
6. jún 2013

joooj.... som si robila dalsi test... bo som bola nedockava... kus silnesia ciarka bolaaaa... ta... sme v ocakavani 🙂

os
6. jún 2013

zeny, este otazka... fest ma boli hlava.. je mi zle... (zvyknem mavat migreny, alebo ma od zaludka vsetko boli.. neviem.. ) .. neviete co by som si mohla na to dat? uz som skusila kavu, ci to nie je z tlaku... a bezne zaberal ibalgin.. ale teraz asi nemozem... mozem vobec nieco??? 🙂

jessy212
6. jún 2013

Dievčatá takže pridávam sa k vám.... 😉 Posledná MS 1.mája 😀 tri testy pozitívne. Dnes som bola u Dr. povedal, že niečo tam je ale ešte veľmi malinké 3mm a že nechce predbiehať(aby to nebolo mimomaternicové) HCG z krvy 960. V utorok idem znovu. Tak držte palce 😉

matabah
6. jún 2013

@os tuším možeš len paralen..ibalgin určite nedávaj...najlepšie asi nič:(

jaanka3
6. jún 2013

@os mozes paralen aleboacilpirin, ale nepamatam si ktory mozes v prvom trimestri, tusim acilpirin, ale opytaj sa v lekarni. oni ti na 10000% povedia

matabah
6. jún 2013

baby,mám dilemu....zajtra by som mala končit 6tt...ešte som nebola u Dr.,lebo mám obavy,že mi tak ako už predtým povie nie dobrú správu,aj ked tentokrát sa cítim tehu úplne inak...(predtým v januári som musela na čistenie)
váham,či tam už zajtra zbehnem,alebo počkám do budúceho týždna...verím ako šlak,že to bude dobre,ale tá obava,tam je...dajte radu prosím 😕

jaanka3
6. jún 2013

takze paralen NIE!

tahivka
6. jún 2013

@matabah kľudne k dokymu budúci týždeň nabehni, ja som bola dnes, som 6tt+4 a srdiečko už krásne bilo. A ako darček som dostala tú najkrajšiu knižku na svete - tehotenskú, takže žiadne strachy. Tiež som koncom januára prišla o mimi a strach mám stále, no keď má bábo byť, bude, keď nie, nikto a nič to nezmení. Ja som sa predtým cítila "viac tehu" ako teraz a vidíš, všetko je zatiaľ ok, klop, klop, klop. Hlavu hore, držím palčeky, uvidíš, bude do dobré 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre