Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
26. jan 2011

@oacka to bolo tusim v oktobri, v novembri sme sli na prevazenie a tiez pribrala tak menej ale to uz doktorka povedala, ze dobre. no a po siestich tyzdnoch mala navyse len 170g ale doktorka bola spokojna, tak ja neviem, raz je dobre a raz nie, tak ja to uz neriesim. pokial je mala spokojna, nechradne ani nestrada, dostane papat aj prso ked si vypyta..... neodvazim sa povedat kolko vazi teraz kedze sme tam boli naposledy zaciatkom decembra ale tak ja pevne verim, ze by uz mohla mat tych 6200 😅 jednoznacne je to najlahsia (vahovo 😉 ) baba v julovkach 🙂 🙂

booklover
26. jan 2011

@oacka ak budem tento rok bc, dam si zo 2 roky pauzu... mgr az ked bude Janka väcsia. ak sa teda nepostasti druhe baby 🙂

luminkasp
26. jan 2011

@oacka
@bambola dakujem, ja som pri tere nedala vobec, len pediater mi to zas vcera hovoril, tak som bola zvedava 😉

oacka
26. jan 2011

@bambola 🙂 máš môj obdiv,ja by som už ináč hysáčila 😀 😀 😀 veď som aj hysáčila 😀

bambola
26. jan 2011

@oacka tak ona je taka sumerna, malicka a vobec neni vychudnuta, akurat no,ze nema faldy 😉 ale podla mna je tak akurat 🙂 navyse mm ma na fb nejake spoluziacky co maju deti a su tam niektore fakt ze tlste deti, ale na nich vidi, ze im ti rodicia davaju fakt, ze vsetko a prekrmuju ich 😖 a to su deti cca 1,5-2roky

booklover
26. jan 2011

@luminkasp kojim a prikrmujem. prikrmujem uz od 5 mesiaca. pomalicky pridavam aj mnozstvo aj davky pocas dna a vzdy pol hodinu-hodinu po papani kojim.

tinaki1275
26. jan 2011

@oacka my mame teraz 7380g..teda pred dvoma dnami sme mali..my sme teraz posledne dva tyzdne "zravi" 😀 aj dr.nam povedala ze sme pribrali ukazkovo ..inac kika je ok s vahou,uz si spokojna nie?aby si len mohla porovnat ..ja som mala v 6 mesiacoch 5800g ..a to som sa narodila s 3800g...a vraj to bolo ok ..

denisse
26. jan 2011

ahojte ...
@luminkasp
ani ja nedavam UM a ani sa nechystam zatial ... prikrmujem a hlavne kojjim, prikrmu papa zatial malicko, aj ked uz skusame viac ako dva tyzdne ... ani neviem, ako by som je to UM pripadne dala, z flase s dudlikom nevie a nechce pit ...
nele som zacala davat UM tak od roka a trvalo nam asi tri mesiace, kym vobec nieco vypila ... chcela som ju pomalicky odstavit od kojenia a nechcela som jej davat este kravske mlieko, tak som skusala UM ... od cca 15 do 18 mesiacov som ju vecer a rano kojila, v noci sa raz alebo dvakrat budila na UM a cez den uz normalne jedla ... a v roku a pol sa sama odstavila od kojenia a vsetky mliecne davky sa nahradili UM .. tak uvidime, ako to bude u barunky ...

inak ja sa tiez trosku bojim detskej obezity, mala pribera zatial dost, aj ked uz sa to spomalilo a doktorka povedala, ze to vybeha, ked sa zacne hybat ...

a co sa tyka skoly a prace, tiez by som sa teraz nedokazala na nic z toho sustredit ... ale do prace sa uz nesmierne tesim a hned ked budem mat pocit, ze sa o malu dokaze na niekolko hodin postarat niekto iny, tak sa skusim vratit do prace aspon na maly uvazok ... aj pri nele som to tak urobila a nelutujem 🙂

booklover
26. jan 2011

@oacka aj nasa obcas prekvapi pocas dna dlhym spankom. uz raz sa stalo, ze aj 3,5 hodiny potiahla na obed. chodili sme pozerat, ci dycha 🙂

tinaki1275
26. jan 2011

@bambola mojej kamosky dcerka mala na konci novembra rok a na zaciatku januara vahu 7500g!!!a 74 cm ..a narodila sa s 3300 g ..a ked sa pytala dr ci je to ok tak jej dr. povedal no tak to je taka nezna osobka 😀 a je uplne ok ..

maxara
26. jan 2011

Pekny den,
tak ja som sa v noci celkom dobre konecne vyspala.. podarilo sa mi dat na taky polobok a hned ako ma prestalo tahat, tak som zaspala.. takze pohoda.. rano som sa zobudila sice v tej istej polohe a totalne zdrevenena, ale aspon vyspata 😵 dnes som si dala konecne kompletnu sprchu cele tela naraz, takze som mimoriadne spokojna, cela vonava..

@noemarta tak dobre, lebo uz ma napadlo, ze co by som v pohode zvladla urobit, ale kedze neviem, co donesiete a kedze viem, ako malo jete, tak... oki, vy sa teda dohodnite a ked tak mi dajte vediet na com ste sa nedohodli a co mam zabestelovat okrem papuc 🙂

@mirka285 trosku som vcera varila, rizoto a zacala som obskakovat Ninku, ale len take, ze zarobit mliecko, nakrmit, zohriat obed, nachystat veci na oblecenie, dala som prat tak ze som si cupla k pracke.. ale vytiahnut pradlo este neeee ☹
Aneboj, jasne, ze som do teba aj ked budes mockos 😉 😀 ved laska je slepa, nie?

@kafoditka tak aj ja som uz volala pre istotu kadernicke, ale este neviem ci ma vezme, az poobede mi zavola 😀 a nie ze ja budem jedina skrata a misko bude potom sklamany, ze co ma doma ☹
Ale inak sa tesim podla mna viac ako on 🙂 lebo musi prestahovat sedacku a cele to tu musime upratat a vymysliet tak, aby sa dali decka tu pekne prebalovat, aby sa mohli hrat, spat.. no uvidime

Inak 25 nas asi nebude, lebo Bambi sa vyzula, Cigaretka, Alexis, Alexa nemozu prist a ktovie kto este.. ☹ ja ani nemam prehlad.. Noe, ty mas?

denisse
26. jan 2011

@booklover
barunka 3,5 h vkuse nespi ani v noci 😕 🙂

denisse
26. jan 2011

A zubov mame k dnesnemu dnu 8 😀

booklover
26. jan 2011

@denisse aj ja by som sla, ked bude Janka samostatnejsia, ale zatial si neviem predstavit, kde si tu na okoli najdem pracu... asi az s mgr v nejakej skole... ale dovtedy... asi budem doma.

booklover
26. jan 2011

@denisse nasa tak cez den spi iba vynimocne... to aj nas sokuje, ked sa to stane. ale v noci sa nam budi iba raz-cikat a nakojit. inak buva dobre. okrem splnu- to byva problem asi 2 tyzdne... ☹

oacka
26. jan 2011

@tinaki1275 na Kristínkine priberanie akoby množstvo jedla nemalo vôbec žiaden vplyv,ona priberala rovnako ke´d zjedla 50g príkrmu, aj keď zje 130g.

booklover
26. jan 2011

@maxara tesim sa s tebou, ze ti je pomalicky lepsie... setri sa nam!

kafoditka
26. jan 2011

@denisse teeda, vy asi vediete v pocte zubov 😀 no mas doma male zubadlo 🙂
@maxara Petka, my sa dohodneme, nieco upecieme, nieco slane sa prinesie, s vodami sa este dohodneme...nerob si starosti moja, pekne oddychuj. tesime sa na nedelu 😵 inak to uz sa tak dobre citis, ze sa ides trepat ku kadernicke?? 😠 ved si krasna aj bez novej farby na hlave, hlavne by si mala lezat doma aby si bola cim skor fit a neprivolala si nadmernou aktivitou dalsiu pliagu..

bambola
26. jan 2011

@denisse som ti chcela napisat, ze s tolkymi zubami ti asi kasle na kasicky, daj jej nejakyy poriadny zvanec 😀 😀 😀

@tinaki1275 ja proste tieto veci berem tak ako pridu, asi ma byt taka chuda 🙂 ja som mala tiez 44kg ked som otehotnela a tym, ze som dokazala otehotniet pri takej vahe to asi znamena, ze je to moja prirodzena vaha a nestradam nejako 😉 to, ze vyzeram ako somalskej dieta a vidno mi rebra je ina vec 😠
ale ku podivu je celkom dlha, a to po mne teda nema 😀 urcite ma uz aspon 70

tinaki1275
26. jan 2011

@maxara kafko ma pravdu hlavne oddychuj, a ani sedacku netrebalo presuvat ved sadneme na koberec..a pauce sme si mohli tiez doniest 😀ozaj napis mi do IP presnu tvoju adresu nech to nahodim do GPS

maxara
26. jan 2011

uff damy, tak vas docitavam a odpadaaaavam..
ze 140e u kadernika? by ma mm zabil.. okrem toho, ze by som odtial musela odist oslnujuco nadherna a aspon o 30 kil lahsia, aby som s tym bola spokojna, aj tak by sa mi to zdalo vela.. ja som raz v jednom salone platila 1300 Sk za melir, ktory mi skoro nebol vidno, zostrihanie, ktore sa mi moc nepacilo a za Miskov strih, ktory mu robil capatu krivu hlavu, a to bolo akoze po znamosti.. 😝 tak som odtial odchadzala sklamanaaaaa
A teraz platim za melir, strihanie a fukanie 22e a som spokojna, lebo teraz sice som to mala a la Nittschneiderova, ale to preto, ze musela strihat, predtym mi robila tak, aby splnila vsetko co mala nakazane a teda ja som osobne velmi spokojna, lebo zatial ma tato kocka ostrihala najkrajsie zo vsetkych, asi 12tich tiet.. na muza kadernika som zatial nenatrafila a kedze viac ako 50 nie som ochotna zaplatit, tak asi ani nenatrafim.. Moja mama chodila do stareho mesta ku kadernicke, tiez strihat na klasicky babkovsky hribik a melir, ale raz som ju zobrala k tejto mojej a vysla s takou smrncovnou hlavou, ze akoze najprv sa tvarila, kvoli farbe ale potom uznala, ze to ma perfektne.. Takze ja som spoko, ale kedze viem ake mam trapne vlasy, tak ja nie som az taka strasne narocna.. 😒 @mirka285 ak chces vyskusat, tak ti ju mozem booknut, ona ma celkom volne tak do troch styroch dni.. je malinko jednoduchsia, ale ma to v oku.. a ked to aj nahodou nebude wau, tak to aspon nebude drahe 😒 hm?

luludi
26. jan 2011

@mirka285: http://www.tvojkadernik.sk/ - je to v karlovke, Simon je velmi sikovny

maxara
26. jan 2011

@kafoditka Kafko ja sa radsej usetrim pri domacich pracach, ale kadernicke idem 😀 😀 😀 prave mi volala, ze v piatok.. to mam taky rusny den, kedze idem na stichy k F, do exroboty cosi podpisat a odovzdat papiere, hodit prepustaciu spravu k obvodakovi a domov a potom ma poobede mm hodi ku Katke a na postu odtial zbehnem.. musim

oacka
26. jan 2011

@maxara 20,- melír+strihanie, nie je to hollywood,ale na materskej stačí 😀

@tinaki1275 7520g

maxara
26. jan 2011

@bambola 🙂 ma napadol vtip, ze Somalske deti hraju schovavacku za steblom travy a jeden krici: vidim ta, vidim ta! a ten krici: ja sa nehram, oni ma vytlacaju 😀

maxara
26. jan 2011

@oacka to akoze ty tolko platis?

maxara
26. jan 2011

@tinaki1275 ver tomu, ze sedacku bolo treba posuvat a koberec nemame 😀

oacka
26. jan 2011

@maxara áno.

kafoditka
26. jan 2011

@maxara Peti ja platim za strih+fukanie 30euri a som spokojna.. chodim raz za dva mesiace a farbim sa sama....
No co ti poviem, vobec sa mi tvoj plan na piatok nepozdava, lebo si myslim, ze vecer budes urcite nariekat ako ta to boli, ale aspon budes mat nove vlasy... 😀
@oacka Kike je cely tatino tusim 😉

booklover
26. jan 2011

ja za melir a strihanie platim tak do 15 E. vidim podla cien, ze lokalitu byvania sme si vybrali vyborne 😀 je sice fakt, ze z domu sa v zime dostanem okrem kostola raz za 3 mesiace, ale co neurobis pre svoju penazenku? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre