Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

gabika41
15. apr 2011

dobre ranko babule......v prvom rade Vam prajem peknu gulas party....uzite si a dufam,ze kazdy krok bude pekne zdokumentovany..uz sa tesim na fotky....u nas je uz aj domaci lazaret uz na nohach...mala je zatial v poriadku..

adelaine
15. apr 2011

@katka55 kati ano , lekari hovoria ze od 38,5 st C, lenze ked uz rektalne nameras 39, ja by som sa bala,
ci to tak rychlo zaberie a ci ta teplota klesne, bojim sa febrilnych krcov 😠
takze ja ako spravny zdravotnik zo zasady si robim svoje a nepocuvam lekarov, davam lieky proti teplote
uz pri 38,0, lebo mam osobnu skusenost, ze riskovi hodinu po podani lieku este teplota stupala... 😒

strasska
15. apr 2011

baby zelam vam pekne stretko, super pocko, chutnucky gulas a kopec dobrej nalady. V dobrom zavidim 🙂
@robika @denisse ani Julka si sama este nesadla, a to sa vie plazit, stvornozkovat, dokonca sa sama vie postavit, ale Misko si sadol sam az v 11 mesiacoch 🙂

strasska
15. apr 2011

@leanax ja striedam ak ma vysoku teplotu, cize ak ma nad 38 dam napr. panadol, ak nechce klesnut, tak po 3 hodkach dam nurofen a po dalsich 3 hodkach kontrlujem.
Nam napr. rychlejsie zabera nurofen, takze ak ma velmi vysoku tak zacinam nurofenom. a ak mu teplota pekne klesa, tak po 6 hodinach dam pripadne dalsiu davku, rovnaku ako 1x

adelaine
15. apr 2011

@leanax to striedanie panadol a nurofenu je dolezite preto, aby si dieta nepredavkovala jednou ucinou latkou..
v Panadolen je paracetamol ( rozumej dospelacky paralen), v Nurofene je nieco ako ibuprofen,
stiedat tieto dva sirupy mozes aj v ramci jedneho dna, nielen tak, ze tri dni jeden a tri dni druhy...

keby ti dieta teplotovalo a nelesali mu teploty, tak das Nurofen, o 3 az 4 hodiny Panadol a tak na stiedacku...
treba vsak dodrzat pocet ml ...keby nepomahali sirupy, tak sa dava este zabal...
ale neverim, ze pri zubkoch nezaberie tato dvojkombinacia.
My sme mali teploty max. 38,8 a vdy to kleslo po lieku a bolo dobre 🙂

dufam, ze som tento prispevok napisala aspon trochu zrozumitelne.

katka55
15. apr 2011

@adelaine super si to napisala 😉 a ja by som sa asi tiez bala cakat na vyssiu teplotu ako 38,5 😒 nastastie sme taku este nemali. navyse ja som v zivote nemala vyssiu teplotu ako 37,5 teda ak neratam jeden zapal prsnika, takze ja ani neviem, ake to je teplotovat... 😅

leanax
15. apr 2011

@adelaine super, ďakujem za radu, lebo naozaj som bola z toho jeleň, ešte som takýto problém našťastie nemala, ten panadol jej zaberá ale naozaj je asi dobre striedať, tak najbližšie jej dám nurofén. Teraz teplotu od rána nemá, dúfam, že už ani nebude mať.A ako dlho trvali teploty u vás?

keena
15. apr 2011

ahoj maminky, prosim o vas nazor. cakam babo v juli 2011, a riesim momentalne kociar - vanicku. chcem sa spytat, ze dokedy ste vy vase julovcatko mali vo vanicke resp. kedy ste ho dali do sportovej casti? a myslite si, ze velkost vanicky, cca 70 cm je malo? to treba vacsiu? dakujem za kazdy nazor 😉

tinaki1275
15. apr 2011

@keena to zavisi aj od dietata, ja som pouzivala vanicku len asi 4,5 mesiaca moja v nej moc nechcela byt,castejsie som ju mala v maxi cosi vajicku nakliknutom na quinny...chcela vidiet okolo seba ,ale myslim ze od 6 mes.je ok dat babo do sport.dasti,tak to davala vacsina z nas..a 70 cm sa mi z da trochu malo,a ak bude tvoje babo vacsie...ak to chces pouzivat aj s fusakom v zime..v tomto ti lepsie poradia ostatne baby ,ja som fusak nepouzivala zijem v stredomori ..takze mne sa do mojej vanicky vosla v pohode aj ked mala 7 mesiacov(je aj velkostne prcek..),ale uz tam davno nechcela byt.. 😒

zrzulka
15. apr 2011

@katka55 opravit oci laserom? preco si sa tak rozhodla, aj ja nad tym dumam ale mam strach z toho...

baby dostali ste tento mesiac rovnaku penaznu davku ako po ine mesiace?myslim rodicak?

zrzulka
15. apr 2011

@tinaki1275 śqela foto v pase ani by som ta nespoznala ze si to ty... 🙂

zrzulka
15. apr 2011

@keena my sme mali drobca vo vanicke do 8,5 mesiaca ale podla mojho nazoru vacsina mamin dava okolo polroka (niektore aj skor) do sportovej casti. zalezi od dietata ci ti tam bude chciet byt pretoze ked sa zacne pretacat a davat do sedu vacsine deti nevyhovuje to ze nevidi von. Deti v tomto veku su zvedave neuspokoja sa s tym ze nic nevidia. Chcu objavovat svet okolo seba a to ze vidia oblohu ci vrcholce stromov ich neuspokoji....Nas maly ked sme sli von vacsinou spal tak preto tam vydrzal tak dlho inak by siel ovela skor 😉

keena
15. apr 2011

@tinaki1275 dakujem za nazor. 🙂 ved to je to, ja si myslim, ze tam uz 7 mesacne babo nebude chciet byt. tiez poznam baby, ze uz 5 mesacne dali do sportiaka. jaj, len moja svagrina furt do mna "huka", ze to je mala vanicka, neviem aku chce ona, ci cez meter... 😀 a mysli si, ze tam jej vydrzi asi 2 rocne dieta... jaj 😠 my mame Teutoniu kociar s najvacsou vanickou... a neviem o tom, ze su aj vacsie ☹

leanax
15. apr 2011

@keena ahoj, mi sme vaničku používali od augusta do konca marca, keby nebolo ešte treba malú babušiť a aj fusak dávať boli by sme vo vaničke dlhšie, ale malá sa tam už nezmestila tak sme vymenili za športovú časť.

tutifruti
15. apr 2011

@keena ja som Šimona vozila v hlbokom este v marci... v poho sa zmestil s fusakom.... Mám Jane Pro Slalom.... a super bolo to, že je polohovateľná hlboká vanička, som ho zdvihla ked už chcel poozerať okolo seba....

zrzulka
15. apr 2011

@adelaine sqele si to napisala, nam takto poradili aj na 112 ked sme minuly tyzden volali lebo podali sme drobcovi cipok na ktorom bolo napisane ze az po 6tich hodinach sa moze podat novy. kedze teplota mu uz ovela skor vysvihla hore tak sme nevedeli ci ho trepat na pohotovost ci co mame s nim robit. ... Poradili nam sirup ze ten sa moze dat po 4 hodinach a naozaj ked sme mu podali sirup tak teplota mu klesla...ja som skusala aj hole telo na telo prikladanie tak teraz neviem co malo vacsi efekt asi jedno s druhym 😉

tinaki1275
15. apr 2011

@zrzulka dik moja,praveze vlasy mam tam neodfarbene a neupravene ale kaslat na to 😀
ja som si laser dala urobit pred 13 rokmi..aj ked vtedy to este nemali take premakane,a vratli sa mi to ,a ja som mala vysoke dioptrie (5,5 nalavo a 6,5 napravo)ale stalo to za to..sice mam zase nalavo 0,5 a napravo 1,5 ale to je nic...dnes je to uz na inej urovni,ale uz by som druhykrat nesla,jeden zakrok na oku mi staci..

zrzulka
15. apr 2011

@tutifruti no my sme tiez zdvihali ale u nas problem ze pato sa vystveral na strechu,chytil sa jej a skakal 😕 ludia okolo ked to videli tak infarktove stavy. my sme museli vanu zrusit aj ked by sa tam este v pohode zmestil 😉 som sa bala ze mi odtial zhuci....

tutifruti
15. apr 2011

@zrzulka No náš Šimon je "kvások"... ten sa ani nehne...., že postaviť... to čo je? 😅 len teraz sa začal pretáčať tak, že už ho nemôžem nechať samého na posteli.... doteraz ťaáááážka pohoda.... 😀

zrzulka
15. apr 2011

@keena teutonku tu maju kocky v teme tak snad ti poradia viac.... len teraz su na stretku tak ak nakuknes vecer tak by ti poradili, su zlate...my mame jane slalom pro, vana dost velka aj siroka...maly sa tam v pohode zmestil aj s fusakom

tinaki1275
15. apr 2011

@keena mame tu baby co maju teutonky(myslim @kafoditka a @mirka285) tie ti poradia urcite ale su na stretku tak hadam vecer..inac moja vanicka od quinny je velka som ju az zmerala a vychadza mi na 80cm zvnutra.. 😕 ale aj tak ako pise @zrzulka deti sa uz vo vanicke zvycajne nudia takze si myslim ze do tych 6 mes.ich tam ako tak udrzis..

tinaki1275
15. apr 2011

@zrzulka som ta nestihla,si ma predbehla.. 😀

zrzulka
15. apr 2011

@tinaki1275 😀 😀 😀 sme napisali to iste 😀 😀 😀
a co tam po vlasoch vyzeras sqele...a ten laser...nesla by si??? kvoli comu??? ja oddolavam....nevadia mi "bryle" len su cinnosti kedy by som radsej bez nich bola 😉

zrzulka
15. apr 2011

aspon keena vidi ze sa zhodneme na nazore ...dnes sme sa nejako zosuladili 😉

tinaki1275
15. apr 2011

@zrzulka ale stalo to za to tie roky bez bryliciek..ale mna to strasne bolelo ...ale strasne..teda potom ..3 dni som o sebe nevedela..vraj som extra pripad povedal aj dr...ja som bola na strasne silnych analgetikach ale aj tak...moje kamosky co si to dali robit ,nemali absolutne ziadny problem..a dnes sa to robi omnoho lepsimi pristrojmi ..ja by som akoze druhykrat nesla..ze uz jednu operaciu mam,ponukli mi to ale uz nechcem zasahovat do oka..

keena
15. apr 2011

@tutifruti @leanax @tinaki1275 dakujem vam baby, lebo ja uz som z toho na nervy ☹
@zrzulka urcite kuknem. myslis tuto temu https://www.modrykonik.sk/forum/tema/teutonia-k... ? asi, ze, lebo slovensku som nenasla..

zrzulka
15. apr 2011

@tinaki1275 jasne chapem, ja sa tiez bojim co sa tyka oka.... radsej bryle jak nevidiet 😒 snad sa raz odhodlam....

zrzulka
15. apr 2011

@keena myslela som kocky tu u nas v julovej teme kafoditka a mirka285 tak ako napisala tinaki...oni maju teutonku budu ti vediet poskytnut viac info....klady aj nedostatky (teda ak nejake ten kociarik ma lebo myslim ze obe su nadmieru spokojne 😉 )

keena
15. apr 2011

@zrzulka ok, urcite im napisem 😉 este raz vdaka!

tutifruti
15. apr 2011

@zrzulka moja naj kamoska bola na operácii cca pred 15 rokmi.... a veľmi si pochvaľuje.... Povedala, že keby mala len rok vidieť normálne tak jej to stálo za to.....
Nezabudnem aká bola nadšená z toho, že vidí kto ju zdraví a pod... a ked sme vyšli raz von a snežilo, tak mi celou cestou ukazovala.... pozri ako nádherne sneží... no pozri pod lampu.... a furt ma otravovala, že takto nádherne ešte nikdy nesnežilo.... kým sme si neuvedomili, že to po prvý krát vidí riadne 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre