Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
24. máj 2011

@carrie84 😔 to si ako zistila? 😕 chudacik.. inak akurat smejdim po bazosi v sekcii zvierata 😖 tak som asi telepatka

carrie84
24. máj 2011

@maxara - bol na veterine na obrusenie zubkov. Ach jo .... sme ho mali 5 rokov. Mi bude smutno za nim.
Ale veselsia tema - pokojne mi posli recept na cierneho kuba - my taketo jedla radi 😉

maxara
24. máj 2011

@carrie84 no zakladom cierneho kuba je, ze na cibulku hodis huby (susene si namacam), potom pridas cesnak, uvarene jacmenne krupy, prehrejes, premiesas, hodis do pekaca, alebo jenskej misy, posypes nahrubo syrom a das zapiect.. ALE
kedze mm je masovy, tak ja davam na cibulku kuracinku na kocky, cesnak, a cele to zalejem hubami aj s tou vodou z nich (susene namocene) a ked je masko makke, tak prisupnem tie krupy.. a syr nedavam
ALE
kedze som leniva to varit v dvoch hrncoch, tak to robim najnovsie tak, ze na cibulku masko, cesnak, trosku okorenim cim chcem, zalejem hubami a pridam tam vody viac a do toho suche neuvarene krupy.. obcas ceknem, ci netreba krupom vody pridat.. takto to trva asi pol hodinku. A tiez nedavam syr. Cize takto mas tri varianty jedneho paradneho jedla. Ooo a zabudla som, teraz dnes som tam hodila lanove semienko, lebo je zdrave 😉

carrie84
24. máj 2011

Dakujeeeem 😀 Vyskusam, znie vyborne 😉

maxara
24. máj 2011

@carrie84 aj je 😉 som si dala za dve misky

katka55
24. máj 2011

@maxara poslala som ti to do IP 😉

monline
24. máj 2011

@carrie84
@maxara čaute baby, tak aj ja sa hlásim...Peti- nikdy sme takéto jedlo nejedli a neviem, či si trúfam skúsiť to..možno prvotnú verziu v jednom hrnci..aby som nepokazila mäso 😀 lebo pravdepodobne by som to jedla len ja..nika ani náhodou a muž pochybujem...
Dnes som bola s Nikou na hematologii na Kramároch, šli sme 6,15 z domu, takže Danielko sa nechal varovať u babiny a Katky..myslela som, že stíhame do obeda prísť domov, ale figu, o 12tej sme si mali len prísť po výsledky, tak sme prišli a zistili, že aj tak ešte komplet nie sú, budú až v piatok ráno..má jeden parameter zrážanlivosti zvýšený, tak zisťujú presne ktorý, aby sa vedelo ako postupovať pri operácii...v piatok moje chúďatko nastupuje..a ja zvažujem, či jej zabezpečiť net do notebooku cez usb, alebo jej tam notebook vôbec nedať..predsa len by nás riadne sralo ak by zmizol..potrebuje ho do školy a lacný teda nebol..možno jej bude stačiť net na mobile, len mám obavu, že to bude brutál suma, ktorú minie 🙂
carrie ten zajko ma mrzí..ale poputuje do zvieraceho nebíčka a bude mu tam sladko ..
Daniel mi o 4 zaspal, to som rada, lebo včera poobedný spánok vynechal..táák sa tešil, ked som prišla domov, hned ma pusinkoval 🙂 a ked som zdvihla tričko, ešte väčšia radosť, moje prso je jediné jedlo, z ktorého sa teší...a jahôdky neje tiež, ani hrozno, jablko nemá rád, banán neznáša..pomaranč- to boli ksichty, nechcel..ja už neviem čo skúsiť, dávam mu aspoň výživu...

adelaine
24. máj 2011

@bambola Mati, ved to...ked som sedela v cakarni, tak tam priniesli rodicia mozno 4 alebo 5 mes. dievcatko s obarenymi nozickami ☹ chuda

a inak, dakujem za mm 😉

adelaine
24. máj 2011

@monline co tak marhule? risi tak zuval, az sa mu prasilo od ust 😀

monline
24. máj 2011

@adelaine neskúšala som, ale skúsim..ved to je hrozné ako všetko odmieta...
a inak- skoré uzdravenie ti prajem, až ma striaslo ako som si to čítala..chúďa..nech sa ti to pekne zahojí

adelaine
24. máj 2011

@monline dakujem 😉

merikac
24. máj 2011

ahojte baby,,prave som prisla z prace a kedze len mrknem vzdy a nedocitam a mala mi spi s maminou tak to pekne vzemem od konca, lebo som normalne nesvoja, ze nemam prehlad 😠 @maxara - jooj sikovny recept,,ALE sa mi pacilo,,,lebo tomu zaveru to dalo velmi lakavu podobu vyskusat to,,,,lebo to vyzera byt jednoduche- a mimochodom,,,nove foto,,,,,,hmmmmmm- neni tu palec hore....

denisse
24. máj 2011

ahojte ...
tak ja sa dnes idem pochvalit ... mali sme najlepsiu noc od barunkinho narodenia .. spala od 20.30 do 8.30, medzitym som ju trikrat kojila, ale to len tak v polospanku, super 😀
musim z toho este dlho zit, lebo neverim, ze sa to bude opakovat ... 😀 😀 😀
ale zato dnes tym padom len jeden spanok, teraz podvecer mi uz nezaspala ...

nela zatial vsi nema, idem jej este poriadne popozerat ...

@maxara
kuba je typicke ceske jedlo na vianoce ... ja mam veeeelmi rada, musim zas dakedy urobit a dobry napad dat tam aj maso, je to vlastne ako rizoto, ale s krupami ... joooj, kebyze nemam na zajtra navarene, tak si hned urobim, si mi narobila chute 😉

baby, nemate niektora doma elipticky trenazer/orbitrek? chcem na narodeniny a zhanam tipy a triky, nech si nevyberiem blud ...

carrie84
24. máj 2011

@monline - juj, nika ide do nemocky? Na ako dlho? Skuste si zratat, kolko by vas vysiel ten net do mobilu - kupte jej O2 kartu - to je celkom v poho, co sa tyka cien,ak bude surfovat tak normalne. Ja mam t-mobile, a 2.kartu mam o2 - ak potrebujem riesit nieco mimo pausal (volat do zahranicia, ak nie som na wifi, alebo prevolam pausal, atd.), tak to riesim cez o2 a hotovo ;) A drzim paste, nech to nike dobre dopadne 😉

merikac
24. máj 2011

@monline Nike budemem drzat palceky..no neviem ci by som t riskla s tym notebookom,,mozno az ked bude mat po operacii-aby si ho lepsie ustrazila.........a z Daniela rastie proste chlap,,nevie co je dobre 😀 - vacsiina z nich vymrva z jedlom

denisse
24. máj 2011

@monline
barunka banan tiez nechce, z jahody som jej raz dala odkusnut a vyhadzala sa, tak pockam a skusim este zas ... cerstve jablko nechce, jedine uvarene ... tak jej varim jabko a do toho pridavam po troske niecoho ineho, bud cerstve alebo vyzivu ...
a vcera a dnes som jej dala uz normalne vlockovu polievku, co som sebe varila ... este jej chuti chlieb alebo rohlik s maslom a mliecna kasa na vecer ... inak zeleninovy prikrm kedy ako .. ma pocit, ze jej chuti, ked tam je hrasok alebo uverene zltko ... niekedy zje viac, inokedy menej ...

a co sa tyka pohybu, tak minuly stvrtok si sama sadla ... normalne trikrat za sebou na posteli, ale tak cudne, z lahu na chrbate sa podoprela jednou rukou a normalne brusnymi svalmi sa vytiahla ... a odvtedy zase ani raz ... sada si sama iba zo stoja .. kdekolvek sa postavi, vie si aj sadnut, ale z lahu si nesada ... a po 4 nelezie, stale sa premiestnuje len plazenim ...

denisse
24. máj 2011

@monline
a nika nech sa drzi ... pozdravuj ju, hlavne vela sily ...
moja segra zajtra tiez nastupuje, ma termin porodu, tak ju uz hospitalizuju, som zvedava, co a kedy s nou budu robit ...

tatianka.g
24. máj 2011

ahojte
@denisse barunka nestvornozkuje ale uz chodi?

bambola
24. máj 2011

@denisse deni matka sa tiez plazi ale zistila som, ze je to parketami, lebo vonku na trave mi krasne stvornozkuje 🙂 tak skus iny povrch 😉

inac musim pochvalit moje dievcatko, lebo po schodoch nikdy neliezla a ked sme prisli k nasim tak dala schody na poschodie hned na prvy sup a celkom rychlo 😵 pomaly uz zacina aj podsuvat nozky popri stolikoch tak cakam za dva dni, ze uz regulerne bude oliezat nabytok 🙂

carrie84
24. máj 2011

@bambola @denisse No ake sikulky 🙂 Mne odvcera maly tiez lozi - ale zatial mame styl indian: plazenim, plizenim vpred 😀

bambola
24. máj 2011

@carrie84 presne ako moja, baby u maxi si robili z nej srandu, ze je ako partizan 😀

carrie84
24. máj 2011

@bambola - partizan je tiez dobry vyraz 😉 Holt, moj muz ma rad westerny, tak malemu hovori indian 😀

adelaine
24. máj 2011

ahojte, akurat uspavam maleho a tukam do mobilu...ako mi je fajn, ze nemusim varit a umyvat kuchynu..
mne risko stale stoji vsade a za kazdych okolnosti..dokonca sa teraz vie presuvat popri gauci a vie urobit aj zopar krockov vpred, drzi sa len jednou rukou. Chceme mu zaobstarat taku chodulku, ktora sa tlaci pred sebou...neviem vsak ako sa to vola ...hadam ho to bude bavit 😉

denisse
24. máj 2011

@tatianka.g
barunka sa uz od februara plazi ... a z toho sa rovno postavila .. este okolo nabytku nechodi, len stoji, klakne, sadne, mozno par krokov bokom urobi, ale malo ... ked sa napriklad postavi pri gauci a chce ist niekam inam, tak si sadne na zem, pretoci sa na styri, potom na brucho, odplazi sa, kam potrebuje a tam sa znova postavi ...

@bambola ani na koberci nestvornozkuje ... tak neviem .. ona sa na styri vie krasne postavit uz dlho, ale ani ju nenapadlo sa tak pohybovat ... ked sa chce pohnut, proste lahne a ide ako partizan ... myslim, ze este aj na stretku toho 18.6 vam to predvedie 😀

bambola
24. máj 2011

@adelaine ma napadlo, ze kvoli tej tvojej ruke vam asi padla aj ta terchova, ci?
ja v zasade kuchynu vecer neumyvam, ja chcem mat pokoj uz vecer 😉

monline
24. máj 2011

http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...
http://vaky-a-nosice-deti.heureka.sk/chipolino-...

Baby chcem vás poprosiť..teba @bambola ...katka zas spomína nosič, už by nejaký chcela a ukazovala mi tieto dva linky..hned som jej spomenula manducu, ale ževraj sa jej nechce dať za ňu sto eur..pozriete mi a poviete, čo je na týchto dobré a zlé? prípadne odporúčanie na nejaký priemer medzi nosičmi? dakujem..malý má teraz 2 mesiace a vyše 5 kíl, katka má 50 kíl

monline
24. máj 2011

@carrie84 @merikac @denisse díky za niku
a inak- podstatné je, že sa všade dostane, však niektoré deti preskočia štvornožkovanie a je to úplne v poriadku

bambola
24. máj 2011

@monline mon to prve je satka to neviem posudit, to asi skor baby co satkovali a to druhe , neviem kto to vymyslel ale to je cele zle ☹ dieta tam visi vlastne za "medzinozie", nema ziadnu podporu, zle pre chrbat dietata aj matky 😔 v zasade co som ja citala tak dieta ma v nosici sediet a nie visiet, tvarou dopredu sa nema nosit.
hladaj ergonomicke nosice, manduca je najdrahsia ale su tu aj lacnejsie verzie ako ERGO a LILIPUTI, o inych ergonomickych nosicoch ani neviem vlastne

maxara
24. máj 2011

@monline niekedy ti uvarim, lebo my s mm to jeme radi a ked to u nas zjedol prdoch, tak potom kazdy.. A inak to chuti ako maso na hribkoch s ryzou natural, alebo trosku cudnou ryzou.,. tie krupy su fakt v pohode 😉 a Nike drzim palceky 😔

@merikac vyskusaj 😉 a potom povedz ake to je, nech si nemyslia baby, ze im tu tlacim hovadiny.. my s @denisse mame tusim podobny chutny vkus 😀 Ale deni vsak je to super.. akoze nechcelo sa mi pozerat do kucharskej knihy, takze neviem, ci som to dobre napisala ten zakladny recept, ale tak je to u mna vzdy.. nieco kuknem, uvarim a dalsi krat uvarim to, co si zapamatam 😀 a casom sa to riadne okrese 😀 😀 niekedy na dusenu mrkvu.. Inak Deni, uz si skusala tie krupicaky?

@carrie84 nasa Ninka bola snajper 😉 😀

robika
24. máj 2011

Ahojte, my sme dnes mali pekny den, aj napriek tym zubkom, ktore nas trapia, mm nas zobral vecer na zmrzku a na pocudovanie Filipkovi nevadilo, ze sme to natiahli a vracali sa domov az okolo 8 a pritom o tom case uz ma za sebou kupkanie aj 1 cicik vypity, asi sa mu na zmrzke pacilo, lebo ani nemukol ze je tolko hodin...

@monline drzime Nike palce, nech je vsetko v poriadku a s tym notebookom pred operaciou urcite nie, lebo ludia su vselijaky... a podla mna ked ma internet v mobile a nestahuje nic, iba si napriklad pise, tak to nestoji zase tak vela..
@carrie84 a @bambola tan pliziaci sa styl ma aj moj Filipko a urcite sa na stretavke predvedie, lebo presuvanie tymto stylom je jeho...
ak sa da na 4 ani sa nepohne, pokial chce ist inam, hned sa supne na brusko a podme ho...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre