Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

noemarta
22. júl 2011

@luludi hi hi preco blaznivy, sa jaskujes, ciiiii???

kafoditka
22. júl 2011

@noemarta Maciii ty dnes frcis s vrtulou v ritke, coo? 😀 si za sikovnu, ja som gruntovala vcera, dnes nerobim vobec nic 🤐

monline
22. júl 2011

@luludi a čo také sa u vás deje? 🙂
mne blbne myš, aj net, aj pc, aj asi všetko

adelaine
22. júl 2011

...inak ani nam v poradni nikdy nenaberali preventivne moc alebo krv...ked je to zbytocne, dokinu zaujimal psychomotoricky vyvoj, hlavicka...vaha a vyska...tot vsio....to az teraz sa spustila lavina vysetreni ☹

inak mimo temu, ale chcem sa opytat, uz ste davali bielok? chcem skusit a neviem ci mam dat cele vajce natvrdo uvarene do nejakeho prikrmu alebo skor akoby prazenicu....ci ako
:-X a davate uz strukoviny? nemyslim cerstvy hrasok...ale normalne fazulu, sosovicu...atd.

adelaine
22. júl 2011

@kafoditka inak Kizekova ma muza pochadzajuceho z Kysuc 🙂 a ju som mala rada, ked sme sluzili, ona je dobry doktor.

kafoditka
22. júl 2011

@adelaine ja davam cele vajce uz bezne, napr. do spenatu, ale ked som mu dala ochutnat prazenicu, tak mi to vyplul a nechcel.. strukoviny som mu este nerobila.. baby co varite deckam strukoviny, ako ich pripravujete? ako privarky?
@monline den blbec?

bambola
22. júl 2011

@noemarta nam tiez nekontroluje pysky alebo tak 😕 moc a krv povedala, ze do roka ma mat vysetrene a proste aby to bolo v papieroch. nastastie malej brali krv iba z prsta.

inac baby ja sa priznam, ze mne , ked som malej brala moc, sa mi nechcelo ho chytat tak som ho proste naliala do skumavky z nocnika 😅 a doteraz sa nikto neozval tak asi dobre 😉 narobia s tym coro moro 😠

@adelaine ja som malej este okrem hrasku dala aj zelenu fazulku ale keby som robila sosovicovu alebo fazulovu polievku tak jej isto dam. nedala som preto, ze proste este nebola prilezitost 😉

kafoditka
22. júl 2011

@bambola nam dr. na nefro povedala, ze pokial nezachytis prud mocu do skumavky, ktorej sa absolutne nemozes dotknut zvnutra a ani pisulak sa nesmie dotknut skumavky, tak nemozu urobit nejake podrobne vysetrenie, lebo by boli vysledky skreslene... ze takto vedia z mocu urcit len tie zakladne udaje.. ja som tiez nezachytavala - nacural do sacku, potom so to preliala do skumavky a bolo 😝

macik27
22. júl 2011

ahojte dievčatá 🙂 ....malinká nám dnes dala budíček o piatej tak som vyslala tatinka že nech si ju poriadne užije 😀 a ja som spinkala dalej...dnes mi dvakrát odmietla kojenie normálne som sa zľakla že sa chce už odstaviť 😲 ale potom si to rozmyslela a dala si hned dvakrát 😅 ...nám brali moč na polročnej prehliadke a ja som ju rozbalila a počkala som kym sa jej bude dať cikať a potom som len chytala do skúmavky a bolo to čisté 😉 ...dnes sme boli na kardiologii a urobili jej len EKG a ostatné nebolo možné lebo hučala ako keby ju rezali tak sa doktorka nato vykašlala že ved nemá ťažkosti a popočúvala ju a že to je ok....takže kontrola v treťom roku vraj ju mám potom na to pripraviť no už sa teším 😒

bambola
22. júl 2011

@kafoditka ja viem, ze rozbor sa neda spravit ale uz som tam bola odvtedy a doktorka nic nehovorila. tak ja som spoko, ona je spoko, ze ten moc tam ma a je to 😀

luludi
22. júl 2011

@monline @noemarta aaale coby, poobede nas s riskom bola pozriet dobra kamaratka a byvala kolegyna a kedze sme mali dobry den, rozhodla som sa pokusat osud a upiect jablkovy kolac, ktory zvladne vraj aj uplne jednoduchy clovek... no, olga od smiechu plakala, este aj ked isla po dvoch hodinach domov 😉 🙂 😀 ALE nevadi - buduci zivot to isti, alebo v tomto zivote sikovna buduca nevesta 😀 😀 😀

gabika41
22. júl 2011

@kafoditka ...a kde je v Cadci ta DMka,lebo som tam este nebola....dakujem

bambola
22. júl 2011

@luludi no to sa este nacakas kym si teda das kolac 😀

rolak
22. júl 2011

čafte! ja som dnes dala neplánované stretko s @maxara @karinnka a @meruska , @strasska chýbala si mi. Som úprimne rada,že som spoznala Peťu naživo, dík, čaje!

rolak
22. júl 2011

všetkým vašim deťom brali moč? nám ešte ani raz...

kafoditka
22. júl 2011

@gabika41 Gabi, na pesej zone, je to Palarikova ulica v strede mesta.. mas tam dve drogerie oproti sebe - DM a 101ku

kafoditka
22. júl 2011

@rolak nam brali v ramci preventivky, do jedneho roka by sa malo..

luludi
22. júl 2011

@rolak ano, ako pise @kafoditka do jedneho roka sa robi odber mocu, niekedy aj krv.

@adelaine joooj zlatinka, nech to rychlo zbehne, risko bude urcite v poriadku a tebe odlahne .. myslime na vas silno

luludi
22. júl 2011

@rolak ludka na par stranach dozadu som sa docitala, ze ta kristinka dost bije a kmasa, to robil aj risko zo zaciatku, u nas velmi zabralo, ked ma zacal tapat po tvari, alebo tahat za vlasy, ked som mu vzala rucku a zacala ho nou hladkat, potom seba a macika, po par dnoch "treningu" sa to omnoho zlepsilo, samozrejme, ked vidi peknu nausnicu neodola a snazi sa ju uchmatnut aj s mojim uchom 😀 , ale je to daleko lepsie, asi nevedel, ze sa da aj nieco ine, len ako ma mlatit 🙂 🙂 🙂

mirka285
22. júl 2011

@luludi aj ja to tak praktizujem ako ty,ked ma Linda bije 🙂
@adelaine ja davam cele vajce,normalne do spenatu,alebo uz aj vajcove halusky jedla a strukoviny robim ako omacku spolu so zemiakmi na bielo...

sunnygirl
22. júl 2011

Ahojte dievčatá,
chcela by som sa opýtať, či vaše detičky papajú už všetko, alebo ešte nie? Hlavne by ma zaujímalo po obede.
My: ráno kojím (okolo 5-6-tej)
chlebík s maslom alebo aj s lekvárom (okolo 7-8,30) tu mi poradte nech to nemá také fádne
ovocie (okolo 10-tej) a búvame
obed (mäsko s niečím alebo polievočka) okolo 12-12,30
kojenie (okolo 14-14,30) zaspíme aj nezaspíme 😒
opäť chlebík s masielkom alebo s lekvárom alebo varený zemiak, ten má rada 17-17,30
kašička o 19-tej
kojenie okolo 20,30 a búvanie, keď nezaspí ta o hodinu opäť kojenie

Zaujímalo by ma hlavne raňajky aaolovrant, aby nepapala iba chlebík

Pekný večer prajem 😉

cigaretka5
22. júl 2011

@sunnygirl my ranajkujeme bielu nesladenu aktiviu, chlebik so syrikom, presnidavku s piskotou.
obed nase nesolene uz povavcsinou a poobede, banan, jablcko, keksik , a vecera mliecko

sunnygirl
22. júl 2011

@cigaretka5 tú aktíviu aj keď sa kojí? Ja som počula, že nie.

bambola
22. júl 2011

@sunnygirl ja davam jogurt normalne, preco by sa nemalo ked kojim 😕

sunnygirl
22. júl 2011

@bambola 😅 neviem

mirka285
22. júl 2011

@sunnygirl jogurty kludne mozes davam,a miesto chlebika daj trebars vianocku alebo sladky rozok,ja davam aj muffinky trebars...

adelaine
22. júl 2011

@sunnygirl mozes jej spravit ovsene vlocky...teda kasu s ovocim, alebo ryzovu...doma spravenu, jogurt podla mna kludne mozes dat, ved aky je rozdiel medzi tym, ci je dieta na MM alebo UM? mozes dat tvrdy syr a trosku detskej sunky niekedy..k pecivu mozes zeleninku..nielen lekvar...viac ma nenapada..

@luludi dakujem zlatko 🙂
@mirka285, @kafoditka tak teda skusim so spenatom, a davate mrazeny? tu kocku ci ccerstvy ste niekde zohnali?

kafoditka
22. júl 2011

@adelaine Mati, ja davam normalne mrazeny.

adelaine
22. júl 2011

@kafoditka 🙂

sunnygirl
22. júl 2011

ďakujem za rady 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre