Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

petrusk
4. apr 2010

no asi pojdem. tlakomer som si akurat dnes pozicala tak sa mozem odmerat ci sa cosi nedeje. snad to bude dobre.

mojalili
4. apr 2010

Petrusk, ak je to vazne to opuchanie nôh, vo velkom, tak treba zajst to prekonzultovat s lekarom. Nezalezi v ktorom tyzdni si, 27.tt je dost.
Prihodila som foto vybavicky, dnes sme s mm spisovali, co vsetko mam v akom cisle, zatial staci, len zopar malickosti. Uz som si nachystala kocik JANE s autosedackou,idem vsetko poprat, takze pomaly ale iste sa chystam spisovanim si veci.

Mirka, veru Danielko pribera a riadne, 😉 kopy su coraz silnejsie a uz aj bolestivejsie, manzel sa cuduje velmi, akú silu dokaze maly mat....zda sa mi, ze naozaj coraz viac a viac silnie.

robika
4. apr 2010

mojalili: tak to je poriadne velka a krasna vybavicka, neverim ze Ti tam este nieco moze chybat, a co mas skoro v strede tu najvacsiu kopku? nechcem vyzvedat, ale predsa len si skusenejsia...

robika
4. apr 2010

a este je treba, aby som mala take polodupacky, lebo tie vobec nemam...

petrusk
4. apr 2010

tak vam zavidim, ze viete co to je. ja stale neviem, naposledy to nebolo vidiet. vybavu mam uz aj ja velku ale len v bielej zltej a zelenej. na modre a ruzove cakame, mam koooopy oblecenia po sestrinych dvojickach, ma chlapca aj dievca, tak je z coho vyberat a ma toho fakt vela, takze nejak kupovat nove asi ani nebudeme. ona ma aj take co ani nemali na sebe.

robika
4. apr 2010

petrusk: vies nikdy to vraj nie je na 100%, takze moze sa stat, ze nakupene vecicky v modrej farbe bude nosit dievcatko 🙂

tinka: ja som si az teraz vsimla, ze si mi pisala k fotkam, tie dupky "i love mummy a daddy" som dostala od sestry, ona je v skotsku, takze sme dostali darceky 🙂 ale to mam take malicke velkosti, asi iba na chvilku hned po narodeni... lebo na tych vecickach od nej nemam velkosti, takze iba odhadujem ze to je asi 56 velkost...

tinka349
4. apr 2010

robika - aj ja to mam z anglicka 🙂 mne sa zda ze na nich pise newborn, nemam ich pri sebe, takze to je ta najmensia velkost

mirka285
4. apr 2010

aj ja som robila reviziu vo vybavicke,skonstatovala som ze uz mi netreba nic co sa tyka oblecenie,ale aj tak neverim ze uz nic nekupim 😉 treba mi uz len drogeriu a zopar drobnosti pre mna..pofotila som do albumu 🙂

robika
4. apr 2010

mirka: tie vecicky su nadherne a tie topanocky maju take krasne farby, mam pocit ze pre dievcatka sa nakupuje lahsie, alebo je krajsi vyber... a tie topanocky bude nosit babatko odkedy... asi blba otazka, ale naozaj tieto veci vobec netusim 🙂

robika
4. apr 2010

tinka: chcela som pozriet plienky na ebay, ale vobec to neviem najst, nevies nahodou v ktorej katerogrii to je? a daju sa vobec kupit take ako su u nas?

adelaine
4. apr 2010

...fiiha, ja vobec este nemam taku vybavicku 😒
mame kocik, postielka je na ceste, z veciciek mam tak po 3- 4 ks, musim urcite este volaco dokupit...

kamoske sa pred dvoma tyzdnami narodila chrumka a ta ma chudatko reflux, stale ju prezlieka,
denne minie aj 10 dupaciek ☹ tak musim prehodnotit stav vybavicky 😎
mam spisane co este potrebujem ....ale tym mini krasnym vecickam sa neda odolat , urcite Riskovi nakupim viac ako treba.

..inak s tymi opuchmi noh, to mavam aj ja...klasicky vecre po praci po celodennom stati a behani,
varixy som mala este pred tehu, takze sa to este zrejme este zhorsi...teraz mi navyse pribudli tie
nepekne metlicky na nohach 😢

a este sa chcem opytat, mam pocit, ze mam velmi rychly pulz a velmi rychlo dycham aj ked som v klude,
mavate to aj vy? viem, ze v tehu je zvyseny objem cirkulujucej krvi, ze to je mozny dosledok....ale aj tak....
ako ste na tom vy?

mirka285
4. apr 2010

robika,to su capacky to vlastne nosi babatko ked este nechodi..vlastne to je len tak na paradu ked sedi v kociku,a aby mu nebolo chladno,oni su take makkucke...ja som kupovala az od pol roka ked uz babo sedi,pokial nesedi je to zbytocne davat,vtedy dam radsej ponozticky..a mas pravdu,pre dievcatka maju krajsie veci,si to pamatam ked som mala Tomaska stale som nadavala ze pre dievcatka maju ake pekne veci a pre chlapcov nic 😠

adelaine
4. apr 2010

..a inak sorry, zase som sa nezmestila do jedneho prispevku 😀
mirka, aku drogeriu planujes svojmu baby kupit?

udajne sa pre babetko neoplati kupovat velmi vela kozmetiky, hlavne ked nevieme, aku citlivubude mat pokozku...
jedna kamoska z kozneho mi furt tvrdi, ze staci obyc detske mydlo, detsky olej a rybacia mast na ritku...
tak teraz neviem 😖
mam plno kadejakych otazok...hadam pri druhom dietatku uz nebudem riesit taketo banality.

robika
4. apr 2010

mirka dakujem, pre mna je vacsina veci este taka vzdialena a obcas ma napadne, ze co ked budem robit nieco zle, takze za toto forum som velmi vdacna a tiez vam vsetkym, ze ste ochotne pomahat a vysvetlovat nam neskusenym... 🙂

mirka285
4. apr 2010

ja som si to akurat spisala vcera co kupim>sudokrem na zadok,kozmetiku sebamed a to len olejcek alebo mliecko po kupani,detske mydlo,take tie detske vatove tycinky,lieh na pupok,nastrihane stvorceky gazy,mokre obrusky,cvakatko na nechty,kefka na vlasky,teplomer..a pre seba masticku avent na bradavy,vlozky do podprdy.myslim ze to je vsetko,snad som na nic nezabudla,ak ano doplnte ma 😉

robika
4. apr 2010

a na kupkanie pouzivas tu rukavicu alebo nejaku hubku, alebo iba tak s rukou?

maxara
4. apr 2010

Ahojte bambulky.. prisla som si vas precitat a pozdravit..z celodennej tury po SK som sa vratila okolo 18tej unavena jak svina a nechutne dobozkavana... s kazdym kusom pri prichode a pri odchode.. bleee, nie je to moj styl veru, nemam to rada..
Potom som si nachvilku lahla, vystrela telo, ale s mm sa nedalo lezat, mal nejaku dobru naladu a furt ma budil, tak som radsej vstala a isla som upratovat kuchynu, jedalen a obyvacku, nech zajtra mozem nejakych kupacov/sibacov vpustit do domu.. urobila som aj krasnu oblozenu misu, este zajtra ju dorobim (klobasy, vajicka a jedno udene mi tam chyba). Zajtrajsie menicko mam raznici, tak to rano zvladam, este si naaranzujem nejake tie z dneska vysibane zajaciky pod prutiky k narciskom.. no tesim sa z jari..
Babulky pozeram, ze sa bavite o vybavicke.. mna chyta panika, oblecko ako tak mam, ale nie som si ista, ci vsetko v aspon zakladnom pocte. No a ja ked si to aj spisem, tak neviem co mi chyba, lebo ani neviem, co vsetko ma na tom zozname byt.. 😒 idealne by bolo, keby mal niekto naozaj kompletny prakticky zoznam (mirka, mojalili, tuti, lenkaaninka..) a zavesil by ho do svojho albumu, hm? blbost?
k tomu puchnutiu - mne tiez puchnu nohy, ale nijak vo velkom, tak to neriesim.. a navyse mi doteraz vzdy do rana odpuchli, takze nic, ale preventivne si davam tie striedave sprchy a s nohami cvicim v robote pod stolom..

mirka285
4. apr 2010

mam tu rukavicu taku makkucku,to som pouzivala aj pri malom a v pohode,ja mam nechty tak radsej aby som malu neposkriabala alebo co...

kafoditka
4. apr 2010

Mirka, Mojalili, Tuti, Lenkaninka............. dobry napad ma Maxinka, aj mne by to moc pomohlo, hlavne tym, aby som nekupovala zbytocnosti, ale zaroven aby som mala vsetko potrebne 😉

robika
4. apr 2010

no taky zoznam by bol super, lebo tiez neviem co mam mat na zozname v akom pocte, co treba hned a co mi bude treba az po par mesiacoch... a neboj maxara, ja mam z toho tiez taku paniku, ze drahemu pripadam asi ako strelena, lebo o nicom inom sa mi uz ani rozpravat nechce... vcera sme mali navstevu a ja som sa pristihla ze taram o vybavicke 20-rocnej babe, ktoru dietatko este ani nenapadlo 😀

maxara
4. apr 2010

Ahoj Kafiiiicko.. 😀
som rada, ze kafko, robika ocenujete moj napad.. ci take nadsene budu aj babule, no neviem 🙂 ale ved staci odfotit ten papier, na ktorom to mate napisane 😉
robi ja som sa dnes natarala o babatku a vybavicke toooolko, ze najblizsie tri tyzdne nesmiem stretnut zivu dusu, ktoru by Ninka zaujimala.. bo ma porazi

mirka285
4. apr 2010

ja som to riesila tak,kedze tiez uz preslo sto rokov od narodenia Tomaska ze som si hodila do googla vybavicka pre babatko,a tam je hned zopar stranok kde je kompletne rozpisana...a ja som si ju uz len prisposobila sebe,lebo nie kazdej mamicke sa zdaju rovnake veci nutne...akurat toho oblecenia mam urcite viac ako odporucaju,lebo tam pisu podla mna naozaj minimum 😉

maxara
4. apr 2010

babky ja si vas zajtra este precitam, lebo mm ma hore caka a vraj za minutu zaspi, tak musim ist.. packo a dobru nocku a zajtra vam vsetkym veeela sibacov a vody 😀

adelaine
4. apr 2010

..veru, idem aj ja do hajan, no na zajrajsok sa vobec netesim 😖

rano sa zobudim urcite mokra ☹

tinka349
4. apr 2010

robika - nepozerala som na tie plienky, ale az budem tak ti napisem, alebo preposlem link 😉

tinka349
4. apr 2010

ale malo by to byt niekde v sekcii :Baby Changing & Nappies, a videla som ich aj v mothercare 😉

mojalili
4. apr 2010

Kocky, ja mam este po LILI zoznamy, ak by vam to nevadilo, ako fotky to dam do Julovky....s manzelom sme to kontrolovali. ALe neviem ci dnes stihnem, ked nie, tak hned rano...

ROBIKA - ta najv. kopka su bodynka, vacsina je po LILI, a su rozne velkosti.... Myslim, ze oblecenie zaklad je, ostatne po lete budem postupne dokupovat.
MIRKA - dakujem za tipy, hej, veru treba tiez lieh a gazu...a take veci. JA som kupila olej od DR. HOj, je to olivovy na premastenie pokozky babatka a osvedcil sa mi na 100%, Sebamed je zbytocne drahy, ale zato kupim detske mysielko Sebamed...umyvat budem takou rukavicou, je to najlepsie.

mojalili
4. apr 2010

Zajtra to kocky u svokrovcov naskenujem, aj podrobnu masaz hradze....a take veci a dam to sem. ZATIAL to davam provizorne, nebude to asi moc dobre vidiet...ale snaha je. 😉

monline
4. apr 2010

ahoj kočky..tak Vás zdravím na Veľkú noc a prajem krásne prežitie aj zajtrajšieho dňa..naše sviatky prebiehajú fajn..mali sme svokrovcov od včera u nás, dnes podvečer odišli, všetko fajn...až na to, že ráno sa nám pokazila chladnička...všetko jedlo sme nosili do pivnice, čo je len krátkodobé riešenie (ale zožeňte opravára v nedeľu na veľkú noc!)...a aby toho náhodou nebolo málo, tak podvečer sa nám pokazil motor vo vodárničke, čiže nemáme vodu..úžasné..malý kopal, veľmi, lebo som bola z toho všetkého vytočená, nešťastná a nervózna..muž s mojim otcom sa snažili opraviť vodu, ale asi treba dať navinúť nanovo motor, lebo- neviem prečo, ale proste opäť niečo, čo musí počkať do utorka...v hlave kalkulačka preratáva koľko to všetko bude stáť...akosi nerátam s tým, že to opravia, ale za snahu opraviť to budeme musieť zaplatiť, nehovoriac o tom, že chladničku a možno aj ten nový motor budeme musieť kúpiť..to všetko je na úkor novej kúpeľky, ktorú plánujeme tento mesiac robiť..budem skresávať z nárokov, vlastne- čo sú nároky? nič také nebudem mať ☹( takže takto sa nám pokazili sviatky...zajtra na zlepšenie nálady chcem vypadnúť aspoň doobeda z domu..pôjdeme si obzrieť nejaké kočíky, prípadne len sa niekde motať..dúfam, že bude niečo otvorené...

mojalili
4. apr 2010

NO kočky, dala som to do nasho albumu, https://www.modrykonik.sk/fotoblog/julovky2010/...
Na internete je velmi vela takychto zoznamov, kludne pridavajte, ved kazdy si vyberie co chce z toho. KEd zajtra naskenujem to lepsie, tak to vymenim... 😉

Dobru noc kocky, idem spat, koooonecne. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre