Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

denisse
10. máj 2010

a dal mi papier na matersku, pojdem 6.6. 😉

liluu
10. máj 2010

jééé, dievčatá aj ja som sa práve vrátila z poradne. Svišť má 1430g 🙂 , je to chlapec jak Brno 😀 a doki sa zaručil, že to je naozaj chlapec a žiadne prekvapko sa konať nebude. A ja som zatvorená až až, takže ktovie či porodím toho roku. 😉

maxara
10. máj 2010

kafko jasnee, moze to byt v pohode buducu stredu, aj tak sa mi nechce.. aj keby sme vobec nesli 😝 no ale zas trochu pohybu nezaskodi..
mirka - tak ja ti teda navarim tie bacove gule k tej slubenej kave na terase, ktora sa uz zacina dnes obkladat 😉
lulu a ty chodis na tie cvicenia a ja o tom neviem??? bola si aj minuly tyzden? kedy?
denisse - jasne ze hodim, vlastne je to velmi jednoduche a zaroven aj nie.. uvaris si cestoviny, aby si ich uz mala nachystane. Do kastrola (lepsi je kastrol ako hrniec, teda nizky siroky..) das olej na dno, na to nasypes krupicu hrubu (moze byt aj detska, ale ta je moc jemna), posolis, pomiesas a nechas to oprazit, najlepsie na takom strednom stupni, aby ti to nezhorelo.. samozrejme cely cas to pre istotu miesaj, nech ma ta krupica jednoliatu farbu, nech sa nepripaluje.. vo finale ma byt taka zlatista, tmava, ale nie zoreta a velmi pekne ma vonat... ked to mas takto, zalejes to vodou asi tak, ako ked robis ryzu (ja si davam tu krupicu do pohara a tolko isto potom dam vody, a este trosku sprtnem naviac). Ona zacne sycat, bublat a pucat, ty musis stale miesat, nech sa ta voda vsaje do tej krupice a zaroven sa musis kryt (najlepsie pokrievkou - ja ju davam tesne nad hrniec, tak aby som mohla miesat, ale aby na mna ta krupica nedoskocila). Trva to len chvilku. Ked je uz voda prec a krupica zacina byt taka sypkejsia (mali by sa ti vytvorit take hrudy, hrudky a aj nehrudky), odstavis, primiesas cestoviny a hotovooo. A ked si urobis klasicky uhorkovy sladkokysly salat, tak zdochnes od dobroty 😀

maxara
10. máj 2010

BABY potrebujem nejake rady, inspiraciu.. Potrebujem vymysliet nejake superne srandovne nenarocne na rozmyslanie a fyzicku aktivitu DISCIPLINY na sportove hry (pre dospelych).. dajte nieco ak viete.. MOJALILI na teba spolieham

mirka285
10. máj 2010

Maxi presne to som chcela pocut 🙂 🙂 🙂

maxara
10. máj 2010

no tak ja sa teda posnazim.. a nevadi, ak ti nebudu chutit? ja sice dobre varim, ale obcas sa stane, hlavne teraz v tehu, ze presolim.. moja tehudemencia mi nedovoluje rozpamatat sa, ci som uz solila alebo nie 😖

lulu1983
10. máj 2010

Maxi ja chodievam vzdy v stredy o 11.00 h, akurat posledne dva tyzdne som nebola, lebo raz sa mi to prekryvalo s poradnou a druhy raz som sa uz nezmestila na zoznam.. 🙂 ty chodis kedy?

maxara
10. máj 2010

lulu no ja som bola zatial len raz, minuly stvrtok a chcela som ist aj tento tyzden, ale bolo mrte bab, tak som sa nezmestila.. no ale idem jej napisat mejl, nech ma hocikam najblizsie napise..asi to vybavim hned

lulu1983
10. máj 2010

Maxi na dalsie cvicenie je dobre sa vzdy prihlasit vopred mailom a to najlepsie vzdy v utorok na dalsi tyzden, v utorky to dava dokopy 🙂 ja sa chystam opat v stredu buduci tyzden

kukucka26
10. máj 2010

caute zienky dnes mi prisli tie pratelne vlozky do podprsenky co som si objednala su superovske
http://www.feminia.sk/vlozky-do-podprsenky-1.html

kukucka26
10. máj 2010

prisli mi 3 krabicky kazda po 6 kusov cize mam 18 kusov s postovnym a balnym za 12.85 Eur, takze najlacnejsia cena kdekolvek

kukucka26
10. máj 2010

taka som zienky prestrasne unavena kazdy den musim poobede spat to aj vy? a dokonca moj maly ma teraz ovcie kiahne a teplotuje chudacik tak nocami bojujeme s horuckami

bellablonde
10. máj 2010

hello kocky,

u mna poradna v nedohladne + uzv az na konci maja - ako to len vydrziiiim?
zase mi robite chute 😝 😝 co uz s vami a obdivujem ake ste akcne s upratovanim 😉 Ja som v sobotu povynasala kopu starych veci a hned som mala "cistejsi" pocit z byvania, tiez mi treba prestahovat vsetky petkove veci z komody a zacat prat a ukladat vecicky pre malu princeznu... na to sa fakt tesim 😵

OACKA vsak daj psika kastrovat, ulavi sa jej a nebude sa trapit 😔 nasa cicuska ma teraz ruju chudatko, uz som ju objednala na zakrok, idem ju dat vykastrovat, vsak sa na nu nemozem pozerat ako zalosti za kocurikom 😔 😔

bellablonde
10. máj 2010

chudatko Samko 😖 v akom je uz stadiu? moj Petko mal presne pred rokom...

kukucka26
10. máj 2010

ta vies co teraz je to iba 3 den stale ma viac a viac vsade po celom telicku v puse vo vlasoch vsade a nic mi nechce papat ani tebe

bellablonde
10. máj 2010

aj v pusinke ma? booze, to este potrva kym ta pliaga zide vsetka dole 😒
petulo nastastie v puse nemal, najviac sa vysypal na hrudniku, chrbatiku a dole na nozickach,
som mu natierala s tantum verde a doktorka nam dala tekuty puder - ten som mu davala na take velke

no uznaj, to je jedna z chorob, ktora by vobec nemusela existovat ... vsak sa decka len trapia, svrbi to jak svina, musia sediet doma...

maxara
10. máj 2010

bella jeeej, sto rokov som ta nevidela, necitala.. priznaj sa, ze si furt pichnuta v sukroteme 😀 .. nas Basko je tiez sterilizovany, chudacik, ale nedobrovolne.. nezliezli mu vajka a kedze ani po pol roku a hormonoch sa neobjavili, musel ist na raport.. mal vsetky crievka na stole vybrate, kym mu ich nasli v brusku.. vraj psom to zlieza az neviem odkial.. 😕 chudatko babatko malinke bol, pol rocny.. ale o dva dni bol fit, jak keby nic.. a to som si ho este v narkoze brala do auta (veterinar je moj znamy, povedal, ze inak by mi ho nedal spiaceho)

dugyna
10. máj 2010

kocky mam pre vas novinku...cize plne kojene deticky maju zacenit prikrmy vsetkeho druhu do stravy postupne od 4 do 6 mesiaca zivota...v poradi zeleninkove, zeleninkovi-maskove/kuracie/, ovocnomliecne, krupica/cize aj lepok s zaclenuje/ ..

maxara
10. máj 2010

dugy a doteraz sa nezaclenovalo 😕 ja neviem dokelu taketo vobec nic... co ja budem robit?

bellablonde
10. máj 2010

chichi maxi to si uhadla 😀 😀 v sukromnej ficim frekvenciou jeden prispevok za den
vies ze ani neviem ako mi ubieha cas a vzdy ked to uz-uz vyzera, ze si konecne s vami pokecam, nieco/niekto do toho vlezie 😀
ako napr dnes som konecne ulozila maleho a bum telefon bracho so svagrinou, ze dojdu prepadovka

bellablonde
10. máj 2010

dugy aky zdroj mas?

maxara
10. máj 2010

bella ja som tak strasne chcela kuknut do tej sukromnej, ale zatial nestiham.. a ked som tam minule kuk, tak tam bolo vyse 40 stran a zas by som bola mimo.. tak niekedy cez dovcu docitam a potom sa uz aj zapojim..

adelaine
10. máj 2010

kocky, vy ste teda akcne duse...ja som dnes sice mala nemocnicny den, najprv NOU potom Ruzinov a zase NOU 🙄
potom nakup a dosla som vypluta domov, a to mam este varit veceru...
mam namontovane roldory od soboty, len som ich stihla utriet, ale nemam voobec energiu tak ukladat veci a haraburdy,
ktore tam chcem mat....odkladam to tak ako vy tie zehlenia 😀 😀

inak babenky, neviete mi poradit nejaky jednoduchy a dobry recept na nejaku torticku?
moj manzel ma v stredu narodky a chcem sa hecnut, a volaco mu chcem upiect..na nete je receptov sice plno,
ale potrebujem nejaky fakt jednoduchy a overeny...lebo uvarit viem naozaj hocico, ale pecenie nie je moja silna stranka 😵

minule sa mm vytesoval, ked jedol bublaninku, inak vdaka receptu od Mojallili som hviezda 😉
tak hadam budem aj v stredu.
dakujem 🙂

dugyna
10. máj 2010

bella posledny pediatricky kongres 🙂 dnes nam to aj prof.kovacs z II.DK hovoril ..aby sme si to utvrdili..je to nove vyjadrenie pediatrov...

maxi predtym sa neskorrise..hlavne ten lepok..

dugyna
10. máj 2010

maxi mne sa lespie v sukromnej nakolko tu nestihma porpi skole..

bellablonde
10. máj 2010

vcera sme boli na vylete v sastine a vytrepali sme sa aj kus dalej na stefanikovu mohylu na bradle, zase som sa nachodila ako kon,
idem pridat foto s bruchom,
som prikazala mm, ze aspon jednu bruchatu fotku mi musi urobit 😝

adelaine
10. máj 2010

maxi,
nestresuj sa..
na to je detsky lekar, ten ti povie od kedy a ake prikrmy treba zacat davat...
je naozaj pravdou, ze treba zacat s jednoduchou zeleninkou, lebo ak zacnes s ovocim, ktore je sladsie a cize chutnejsie,
tak potom ti zeleninu a maso papat nebude 😉

a neboj, na to mame este fuuuru casu, a na co je konik, budeme si radit ako vo vsetkom, nie? 😉
zalozime temu prikrmy a poficime...

maxara
10. máj 2010

adel kup v tescu korpus, tie su uz aj rozrezane (2-3posch), natri ho lekvarom (medom, nutelou...) rozmiesaj kyslu smotanu s vanilkovym cukrom (grankom), alebo vyslahaj slahacku so stuzovacom, nakydaj, na to ovocie zo zavaraninoveho pohara, prikry natretym korpusom.. na vrch tiez trosku kremu s ovocim, alebo daj len ovocie a zelatinu.. ja to natieram tenkou vrstvou tej kyslej smotany s vanilkacom a ovocie navrch.. boky nic, alebo natri medom a osyp mandlami, orechami.. teraz som to asi dlhsie pisala, ako ty to budes robit 😉

adelaine
10. máj 2010

maxi 😉
vidis 😀

dugyna
10. máj 2010

maxi povie ti sice pediater ale zalezi na tom ako sleduje nove trendy...takze asi tak ak neviem kolko nebol na kongresealebo neotvoril ziadnu literaturu ci odborny casopis tak ti povie stare veci...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre