Trenčín II

dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

mami.sk
14. máj 2009

ivaz - dakujem 😉
ja som posielala 120 fotiek a internet mame dost rychly tak to bude asi tou velkostou 😉 som ich nezmensovala aby boli kvalitne tak asi preto 😉

minkak
14. máj 2009

Ivaz tak super,tesime sa na Vas 😉
Kacenka este stale nic 😉
no ja som to robila tiez v noci a tiez nam ide internet dost rychlo-fotiek som davala robit okolo 300
😉 ani ja som ich ,ale nezmensovala,no este to ,to by ma uz ozaj porazilo 😅

erka12
14. máj 2009

ja som fotky tiez nezmensovala,veru som zvedava,ake budu 😉

lucaska
14. máj 2009

ahojte, ivaz uz sa tesim na fotecky izbicky................ja som poobede zaspala za pc 😝 😝 😝 😝 ale ved to pocko to je des......... 😉

mami.sk
15. máj 2009

dobre ranko 😉
zda sa ze dnes bude zase take otrasne pocasie ako vcera 😝 😝 😝

jamik
15. máj 2009

ahojte trencanky.
Poradte mi prosim, ktora chodite do HUPSu. Kupujete stale jednorazove plienkove plavky? Alebo sa viac oplati kupit si teke tie tucne plavky s plienkou? Videla som ich v Tescu. Idem zacat chodit s dcerou, tak neviem co a ako. Mate pre malych zupanik, alebo osusku? Co take dobre si tam bravate? Dakujem za tipy.

mucilienka
15. máj 2009

ahojte kocky,

jamik, ja neporadim, my nechodime...

dievcata, ja mam dnes take hrozne chute - na ostokyslu polievku z cinskej restiky, alebo na feferonky, alebo na stavu z kyslych uhoriek... 😲 😀 😀 😀 to by sa jeden zblaznil...

boli sme dnes na kontrolnom UZV u dr. Hlavacika a mame vsetko OK ako sa patri na 21.tt... tak sa tesime.. mozno tomu malemu aj feferonku poslem... 😀
malicke sa nam neukazalo, tak je stale prekvapenie pre nas 🙂 dr. Hlavacik povedal, ze bud je to dievca, alebo chlapec, tak si vyberte 😀

mami.sk
15. máj 2009

ahojcek 😉

jamik - my tiez nechodime, este je dcerka malicka 😉

muci - vsak miminku dopraj aj feferonku 😀 😀 😀 ked chce 😀
to je fajn, ze je vsetko v poriadku. a ty chodis k Hlavacikovi? do Cegysu? alebo si tam len bola na UZV?

mne dnes prisiel mail z fotolabu ze moje fotecky su uz hotove, tak v utorok uz na 100% budu aj v zberni kde som si ich dala poslat 😉 uz sa tesim 😉

inac MM zobral Terezku na prechadzku, tak visim na nete a kukam nejaky dobry recept na nedelu na MMB. Muci , nehodis nieco do eteru?

ja som slubila Mirke nejake recepty tak to musim dat dokopy len nejak nestiham 😕 ale polepsim sa 😉

miroslava72
15. máj 2009

No vsak nakukam kazdu chvilu,ze ci uz nejaky ten receptik najdem 😀

mami.sk
15. máj 2009

juj mirka tak uz sa snazim 😀 😀 😀

tak tu su receptiky:

CESKE BUCHTY

500 g hladkej muky
150 g masla
50 g cukru
40 g drozdia
2 zltky
250 ml mlieka
2 lyzice citronovej stavy
struhana kora z citrona
1 vanilkovy cukor
stipka soli

Z drozdia, trosku cukru, vlazneho mlieka urobime kvasok. Potom pridame zvysny cukor, rozpustene maslo, ohriate mlieko a ostatne suroviny + muku. Dobre vymiesame. Nechame kysnut cca 1 hodinu.
Cesto po rozvalkani porezeme na stvorceky cca 4x4 cm, dame slivkovy lekvar a urobime buchty. Na plechu nechame kysnut asi 15 min. Potrieme vajickom a pecieme vo vyhriatej rure 😉

DOBRU CHUT 😉

mami.sk
15. máj 2009

no a dalsi recept :

KYSNUTE KOLACE: / zaviny, moravske kolace, ovocne kysnute kolace a pod./

6 dcl mlieka
1,5 kocky drozdia
6 polievkovych lyzic kryst. cukru
1 kg hladkej muky
1 lyzicka soli
2 dcl oleja

Urobime kvasok, potom postupne primiesame vsetky ostatne suroviny a miesime asi 5 min. Na plechu kysne 15 min.

erka12
15. máj 2009

ahojte,
fotky uz mame doma,s kvalitou som spokojna 😉
miroslava, ja robievam tieto buchty http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3854&user...
muci,male ti s feferonkou urobi v brusku riadne kotrmelce 😀 😀 😀

mami.sk
15. máj 2009

no a este posledny:

TVAROHOVE KOCKY

- upecieme 2 olejove kakaove piskoty, na kazdu potrebujeme:

4 cele vajcia
4 poliev. lyzice kryst.cukru
3 lyzice vody
2 lyzice oleja
1 vrchovatu poliev. lyzicu kakaa
4 poliev. lyzice muky / 1 PL hrubej a 3 PL polohrubej/
prasok do peciva

- cele vajcia vyslahame slahacom so stipkou soli / miesame velmi dlho az kym nie su uplne vyslahane, potom pridame cukor a znovu dlho slahame/, pridame olej s vodou, potom pridame muku zmiesanu s praskom do peciva + kakao

PLNKA:
1/2 kg jemneho tvarohu / vraj najlepsi Vian z Kauflandu 😕 /
1 palmarin
20 dkg prask. cukru
2 vanilky
- vsetko spolu vymiesame a pridame slahacku v prasku / neslahat, len pridat prasok/

- na spodok dame jednu upecenu piskotu, natrieme plnku a navrh dame druhu piskotu
- navrh ide citronova poleva/ praskovy cukor vymiesame so stavou z citrona a trochou oleja/
potom mozeme pofrkat cokoladou aby bol zakusok zaujimavejsi 😉

Ak sa pustite do pecenia tak vela zdaru a dobru chut!!! 😎

mami.sk
15. máj 2009

erka - aj tie tvoje buchty vyzeraju suprovo 😉
no zase si robime chutky takto navecer 😀 😀 😀

s.i.m.k.a1
15. máj 2009

baby prosim vas, ako uspavate vase deticky/ste uspavali ked boli malicke?? bo mne mala je aj do 23-24hod hore a ja uz som z toho zufala :( diki za radu 🙂

lucaska
15. máj 2009

ahojte, tak niekto sa tu pytal na plavanie, sice my sme chodili do salusu ale asi plavanie ako plavanie....my sme kupovali tie jednorazove z dm-ky, mali sme aj zupanik a aj osusku zo sebou, samozrejme kremy, mydielko, vatove tycinky na uska a bezne potreby..................

simka s tym uspavanim ti ja neporadim , ja som dala lucasa do postielky a spal, on zaspava sam,vypije mlieko , trosku si tam pohundre a spinka........ 😉

s.i.m.k.a1
15. máj 2009

lucaska diki 🙂 jeeezis a dodatocne vseko naj ;)

mami.sk
15. máj 2009

simka - my sme do 4 mesiacov uspavali na fitlopte. tiez nam najprv zaspavala mala o polnoci, potom o 23 a postupne sme sa dopracovali k tomu ze ju dam do postielky o 19.30 a spi sama 😉
my sme ale mavali koliky tak si myslim ze to bolo tym. jej len ta lopta pomahala 😉
ale neboj, urcite sa to zlepsi okolo 4 mesiaca, miminka si musia najst svoj rezim 😉

idem ja spinkat dievcence, dobru nocku a krasny vikend 🙂

mucilienka
16. máj 2009

caute kocky,

tak som mala tu ostrokyslu polievku - manzel ju doniesol, ked isiel zo sluzobky, teeeeeda, to vam bola lahodka 😝 a maminkatn mi dala recept na domacu tresku, tak sme s malou vyrabali - inak skvely recept, s kupovanou sa to neda porovnat...

mami.sk - tie tvarohove kocky vyzeraju dobre.. tiez rozmyslam, co upiect.. hmm, ale u nas zatial vyhrava puncak.. 😀 mala si pyta ruzovy kolacik 😀

inak kocky, videli ste letak z intersportu? maju tam cyklosedacku Hamax Kiss + prilbu zadarmo za 79 eur, to je dobra cena?

minkak
16. máj 2009

dobre ranko 🙂

muci tak si sa dockala polievocky 😉 no super 🙂
a ved Ty uz mas sedacku,nie?a prilbu sme kupovali predsa spolu.ja som videla ten letak,dobra cena inak 😉

mami.sk
16. máj 2009

dobre ranko a krasny vikend zelam 😉

muci - ten recept mi dala mamina a vraj tie tvarohove kocky sa predavaju v cukrarni a ten rrecept ma ona od nejakej cukrarky 😉
a chutnala som ich u nasich minuly vikend a boli fantastickeeeeeeeee 😎
ja tiez zboznujem puncak 😉 mnamky 😉

mucilienka
16. máj 2009

mirka, sedacku nemame, iba prilbu - to sme kupovali k tej paradnej Italtrike trojkolke...

mami.sk, Hlavacik mi robil len kontrolny UZV v 20.tt, co sa chodi, ale som uz o tyzden viac... 😉

babule, co podnikate poobede? ja sa dnes citim nejaka pri sile, hadam by som aj kone s malou zvladla 🤐 😅

lucaska
16. máj 2009

Ahojte, volam sa Samko, na svet som prisiel o 11:06, som velky chlap mam 4180g a 52cm.......

lucaska
16. máj 2009

kacenka moc,moc Vam blahozelam, riadny chlapisko , to skoro ako nas Lucas mala si co robit....... 😝
vela, vela sil , mliecka,zdravicka a nech ste cim skor doma s tatinkom a kubkom..... 😉 😉 😉 😉 😉 😉

miroslava72
16. máj 2009

mami,dakujem a este otazocka a kolko cukru na tu polevu?

erka aj ten tvoj link som si odpisala,dakujem

dannynka
autor
16. máj 2009

kacenka mooooc gratulujeme,veru riadny chlapisko skoro ako ten moj 😅 😀

miroslava72
16. máj 2009

Jeej ozaj chlapisko 😀 ,tiez sa pripajam ku gratulantom...zelam vela zdravicka,mliecka a nech ste cim skor doma.

mami.sk
16. máj 2009

dobry vecer 😉
Kacenka - srdecne gratulujem 😉 teda taky velky chalanisko 😉 hlavne nech ste zdravucki 😉

Mirka - na tu polevu cca 20 dkg cukru a stava z 1 citrona 😉

ja som sa rozhodla ze zajtra budem tiez piect tvarohove kocky tak uz sa tesim 😉 dufam ze sa vydaria 😉

erka12
16. máj 2009

kacenka, gratulujeme, prajeme vela mliecka a zdravicka 😉 😉 😉

minkak
17. máj 2009

dobre ranko 🙂

Kacenka srdecne gratulujeme,prajeme vela,vela zdravicka a veeeeela mliecka pre Samka 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre