V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
15. jún 2010

@kathynka hmmm no opatrovatelky to lahke nemaju.bola som 3 roky au-pair v uk,tak viem ake to je.ja som mala ale starsie deti.ked som nastupila,tak mala chloe 7 rokov a olivia skoro 9.olivia bola velmi utiahnuta.bola stastne dievcatko,no ludi si len velmi tazko pustila k sebe.narodila sa ked bola jej matka carmella v 25 tyzdni tehotenstva!!!!carmella si bola ista,ze potratila,no pri porode bol aj richard (otec) a on krical na lekarov,ze mala dycha a oni,ze to je len reflex.on sa nedal,dali ju na respirator dnes je z nej krasna 14 rocna kocka.je uuplne zdrava akurat je na svoj vek trochu nizka ale inak je ok.neviem cim to bolo,ze bola taka utiahnuta,mozno mala zafixovane,ze si musi sama so vsetkym poradit,sama sa popasovat,tak ako bojovala o svoj zivot.ta mladsia chloe bola strasne priatelska a chichotali sme sa stale,no olivia sa len z dialky prizerala.ja som sa aj zo zaciatku snazila,no potom som ju nechala tak a po case sama prisla.nemala som s nou taky vztah ako s chloe,no pustila si ma tosku k telu 🙂.deti boli vsak vychovavane stylom-dostanes co chces. a ja take neznesiem.tak som bola na ne tvrda a kym nepoprosili a nepodakovali,tak nic nedostali a vsetko co chceli extra si museli zasluzit.raz sa mi stalo,ze som ich hresila (uz ani neviem za co) a dala som im riadnu prednazku a netusila som,ze za chrbtom mi stal ich otec.ked som sa otocila a videla ho tam,tak som si pomyslela-zbalim si kufre a idem-no on ma objal a podakoval mi,ze sa o jeho deti tak dobre staram 😉.3 roky bol moj zivot zvlastny az surealny.boli to velmi bohati ludia a zazila som si ake by to bolo mat vela penazi.zobrali ma so sebou na floridu (maju tam dom),na miami do ritz- carlton hotela...limuziny,sampanske...vsetko bolo...no tam som videla,ze clovek si stastie za peniaze nekupi.som vdacna za kazdy jeden den co som tam stravila,no nemenila by som za moj zivot chudobnej ,no stastnej zeny 🙂
trosku som odbocila,no podstatne je kathynka,ze viem ake je to byt sucastou cudzej rodiny,ktora sa ti ci chces ci nechces dostane pod kozu,viem ake je to lubit cudzie dieta a viem ake je tazke vidiet rodicov robit velke chyby ,no musiet si zahryznut do jazyka.chuda anna,bohvie ako dlho tam vydrzi... ☹

kathynka
15. jún 2010

tak anna ma jedine stastie, ze je tam len na prazdniny a to asi nejako pretrpi...hlavne, ze jej tam ich tatko zriadil v ramci domu uzasny byt so spalnou, pracovnou, kuchynkou, kupelko s rohovou vanou, internet a auto k dispozicii...to je sice vsetko pekne, ale ona je tam kvoli detom a nie kvoli nadstandardnemu komfortu...
no ved mne yoanov tatko hned na zaciatku povedal, ze nesiem velku zodpovednost za vychovu jeho syna, kedze s nim travim velku vacsinu dna a tyzdna...cize aj on dba tak trosku na to, aby som z neho nevychovala rozmaznaneho fracka, co dostane vsetko, ked si zaumieni...tak som zvedava ako to dopadne🙂
ale ty bobocka aspon vies, o com to je, kedze si to sama zazila...a presne, mam teraz novu rodinu...

bobocka
15. jún 2010

@kathynka no z tvojho rozpravania usudzujem,ze yoanovi rodicia su fajn ludia.mala si stastie 🙂 a aj oni mali stastie na teba 🙂

kathynka
15. jún 2010

@bobocka dakujem...hej, mala, obrovske...mam ich rada, je mi u nich fajn 🙂 a hlavne sa cely den smejeme, oni su taka pohodova rodinka...najnovsie si ma yoanov tatko berie aj na stretnutia s klientami ako prekladatelku (on vo svojom pracovnom - elegantny oblek a ja vo svojom - oblecko prisposobene na varovanie dietata🙂), kedze ta jeho mu vypadla...takze prebalim dieta, utekame o kanclu, dohodneme nove kamiony (uz som profesional v kamionistickom slovniku🙂), vratime sa a beriem drobca na prechadzku 🙂

weiya
16. jún 2010

@kathynka moja mala spi odjakziva len raz za den ona nebola nikdy spave babatko 😅 niekedy sa stane aj to ze nespi ani ten raz za den 😒
@petraas @lupita gratulujem k stvornozkovania 🙂
tak ako pises @ewwe snad sa aj my raz dockame
😀

ewwe
16. jún 2010

@bobocka krasne si to napisala
@kathynka mne teraz mala zacala spat 1x doobeda pol hodinu a 1x poobede tiez polhodinku, 😖

luppita
16. jún 2010

Ahojte kocky, mne drobec spava tak od 11tej do 12tej a potom okolo 16tej na polhodku, hodku, ale niekedy poobede uz ani nespi, ja ho nenutim 🙂 minule som isla urobit olovrant a kym som sa vratila spal na koberci medzi hrackami, on ked chce tak si schrupne a je mu jedno kde 😀
Inak nic na neho nezberalo, ohladom toho pitneho rezimu, ani tie stavy, ani nic. Vcera som mu dala vodu z vodovodu, neprevarenu a skoro sa s nou zadusil jak ju hltal a aj dnes uz vypil cez 150ml. Co si o tom myslite, moze sa mu nieco z nej stat? mame doma dobru vodu, zistovala som si to, no ale neviem neviem, ,, pime zdravu vodu, napoj z vodovodu,, z tej reklamy 😀

bobocka
16. jún 2010

@luppita voda by mala byt prevarena,alebo by o mala byt lucka,no myslim si,ze ani normalnou vodou z vodovodu nic nepokazis.skus to striedat.malicky sa tak mozno lepsie nauci a mozno ti casom prejde na cajiky alebo lucku a ked budes mat najblizsiu poradnu,tak sa opytaj svojej pediatricky na to,alebo si tam zavolaj aby si si bola ista,no myslim si,ze drobec by mal byt s tym ok.len odsleduj ci sa mu stolica nemeni.ci nahodou hnackovat z toho nebude a tak 🙂

mne michalko spi od tej desiatej v noci do desiatej rana a potom od pol dvanastej do dakej jednej pol druhej a potom poobede uz hocijako.podla toho kde sme.ale to uz si len tak trosku zchrupne na daku polhodinku max hdinku 🙂.ja som prisla na to,ze cim viac spi,tym viac je ospaly a cim menej,tym je culejsi.divne.inak som sa chvalia,ze mi uz pekne pije a...trosku som sa unahlila.akoze pije z hrnceka uz krasne,no niekedy da denne len 2dcl a inokedy 4-5dcl.je to rozne.ja mu hrncek casto ponukam,no ked nechce,tak ho nesilim.ja tiez nie som ukazkovy priklad na pitny rezim a moj muz to ani nehovorim.tomu kym nepodam pohar vody,tak sa nenapije 😀
kocky ,kolko krat denne davte drobcom papat?my mame obed (kuriatko so zelenikou ,cestoviny so zeleninou...)potom okolo piatej ovocie a vecer jogurt alebo kasu alebo samotnu zeleninku.cize 3x 200ml.niekedy spapa viac,inokedy menej,no 500ml denne ma vzdy.medzi tym dam nejaku kukuricnu chrumku ci korku z chleba a tak.

lujsa
16. jún 2010

@luppita dam link na stranku vybornej laktacnej poradkyne,je tam pisane o pitnom rezime a ona odporuca vodu-precitaj si,ak mas cas,pise tam aj kedy podavat vodu z vodovodu.
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/12/pitny-...

@bobocka ved ani my nepijeme kazdy den rovnake mnozstvo tekutin a teraz,ked nie je taka horucava,tak sa im tolko neziada 😉 Ja vypijem denne velmi vela vody,cca 3l,ked som plne kojila tak viac,ale drobec to po mne asi nezdedil...Papat mu davam 4x-na desiatu jogurt+vyzivu(alebo ovocie),obed ma masko+zemiaky/ryzu+zeleninu,na prvy olovrant ma ovocnu vyzivu,pol hodku pred spanim ma kasu a na noc+v noci+rano kojim.Do rucicky dostava korku z chleba,tu ma najradsej,sem-tam piskotu,alebo rohlik.

So spankom to mame podobne ako bobocka,drobec spi od 21:00/22:00-10:00,potom od 12:00-13:00,potom od 16:00 take dve-tri hodinky.Ale napr dne spi od 11:00 este stale,,takze poobednajsi spanok bude mat kratsi.Je to premenlive 😉 Ked nespi cez den aspon 2x tak je nesvoj,este potrebuje tie 2 spanky.

wwcko
16. jún 2010

Caute 🙂
vyzera to tak, ze si sem budem chodit len pre rady, nakolko citanie nestiham a netusim co riesite, tak ani reagovat neviem na co mam...
Tak hned sa rovno spytat. Rozmyslam nad detskou jedalenskou stolickou. Chcem sa spytat tych co ich uz vyuzivate ci pouzivate polohovanie. Ci to nie je len zbytocna vec za ktoru si vela priplatim. Konktretne myslim polohovanie hore a dolu celej sedacej casti a polohovanie opierky. Ved ked Ninka uz sedi (no uz tomu mozem povedat 🙂 tak naco by som jej to polohovala, dam jo jednej pozicie a tak to bude stale mat. Teda si myslim 🙂 Vyuzili ste to niekedy? Myslite ze je to polohovanie n nieco dobre? Diky 🙂

luppita
16. jún 2010

@wwcko my mame aj polohovatelnu aj normalnu, dostali sme, tu polohovatelnu sme pouzivali, lebo maleho krmim od 5 mesiaca a este nesedel, ale teraz uz pouzivame normanu na sedenie, je to taka vysoka asi v urovni stola a uplne staci, a ked maly podrastie kupim mu stolcek, stolicku a bude papat sam, alebo mu tu normalnu nepolohovatelnu prisuniem k velkemu jedalenskemu stolu a tak bude papat. 🙂 podla mna je zbytocne kupovat tu polohovatelnu opierku, ked uz mala sedi sama, ono je to fajn pre miminka, ktore sa trebars nekoja a tym padom sa prikrmuju skor..... ale zase je fajn taka ktora sa da nadstavovat hore dole, lebo ked bude mala uz behat... tak jej ju das dole a bude si vediet do nej sama vliezt.... ja som to tak videla u kamosky a bolo to rozkosne.... 😀 😀 😀 aj ked nevidim problem ze maleho nadvihnem , hodim do tej vyssej a papa, mam ho vo vyske stola a je to pohodlne..... U nas zatial vytazi, uplna klasika, vysoka, nepolohovatelna.... a kamosky si velmi chvalia taku obyckovu umelu z ikei za par korun, ja ju chceme kupit k babke, aby sme aj tam mali..... 🙂

petraas
16. jún 2010

@lujsa, @ewwe, @bobocka dakujeme🙂
baby inak ked tu spominate tu vodu kto pouzivate Lucku ked ju prevarite plava vam v nej nieco???
mne vzdy, niekedy menej inokedy viec a niekedy musim lucku aj vyliat som rozmyslala ze zacnem normalnu vodu prevatrat
@wwcko nasa stolicka sa da tusim posuvat hore a dole ale este sme to nerobili, da sa z nej spravit stoliska a stolik zvlast. ja si myslim ze polohovanie je uplne zbytocne hlavne ked uz dietatko sedi. podla mna by ste to aj tak nevyuzivali. myslim ze keby ze to Ninke polohujes aj tak by ti tam nebola ked uz sedi, teda aspon nasa Sofinka by tam nebola. podla mna je to zbytocnost.

marusik
16. jún 2010

@wwcko, keď už Ninka sedí, polohovateľnú by som neriešila. My máme tú najobyčajnejšiu z IKEA aj s podnosom, stálo to tuším necelých 16eur dokopy a malá v nej rada sedí, je tam napevno, takže ani nemá šancu nejako sa vrtieť hore dole. Máme aj po neterke takú polohovateľnú, ktorú "nepolohujeme", ale tam sa maličká otáča, zaistenie je len také ledabolé, preferujem tú ikeácku... http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/I...
@luppita, my tiež pijeme neprevarenú vodu z vodovodu... máme ju veľmi chutnú... niekedy, ked varím čaj či kávu a ostane mi kúsok prevarenej vody, tak dám maličkej prevarenú, zdá sa mi ešte mäkšia(tak sa to píše?), ale zakaždým určite nepreváram. Pohárik má stále vo svojom zornom poli, takže keď je smädná, natiahne sa za ním sama, zatiaľ celkom pekne pije... ale nesledujem koľko ml, podľa odhadu asi 2,5-5 dcl.(podľa horúčav)... nie som asi veľmi "tabuľková" mamička.
pijeme teda najčastejšie vodu, feniklový čaj z DM, alebo jej vo vode prevarím kúsok jabĺčka či hrušky a pije ten "vývar" 🙂 čochvíľa začne rásť mäta, tak sa pustíme pod les a nazbierame si do zásob...
máme aj tie granulované čaje, ale tie mi prídu skôr ako osladená voda 😖 , tak tie jej už nedávam

luppita
16. jún 2010

@lujsa dakujem za clanok 🙂 u nas som si dala vodu otestovat a mame ju v norme, ziadne zvysene hodnoty tam nie su....

@petraas ja som doteraz prevarala normalnu vodu a uplne vpohode, vies ja som maleho nekojila, teda hej ale iba 4 mesiace, a ked sme presli na UM som kupovala lucku, ale ked som zistila, ze maly spotrebuje jednu lucku denne / 4-5 krat denne UM a neskor aj varenie v nej, tak som to vzdala, nic ine som nerobila, len behala po lucku, v prvom rade to nebolo najlacnejsie a v druhom rade to bolo dost obtiazne, ked som chcela kupit cely karton naraz a odtrepat to domov (nemame vytah).... 🙂 🙂 🙂
doteraz som mu ju prevarala, ale kedze mu chuti viac cerstva, tak uz nebudem, teda na mliecko hej, ale do hrnceka nie. 🙂 🙂 🙂

ewwe
16. jún 2010

@luppita ja davam prevarenu vodu z vodovodu, do 7 mes. som davala prevarenu lucku, po roku sa uz vraj nemusi prevarat ani voda z vodovodu, tak ked mate ok vodny rozbor tak nevidim problem

ja rano kojim, potom nina dostane na ranajky chlieb alebo rozok, na desiatu kojenie, ale chystam sa to nahradit jogurtom, na obed maso a zeleninu, olovrant ovocie, kojenie, kasa a spanok, v noci 1x kojenie a potom zasa rano kojenie
@petraas v lucke mi nic neplavalo, mozno sa ti uvolnuje nieco z hrnca
@wwcko my mame tu drevenu obycajnu, co sa potom rozlozi na stol a stolicku, ale ak ti ninka uz sama sedi, tak podla mna je polohovanie zbytocne, lebo by sa ti z toho akoze lahu dvihala do sedu 😉

ewwe
16. jún 2010

este fajn voda dojcenska je clever v bille, a aj cenovo je ok, ja ju kupujem ked ideme do nasich, lebo oni tam maju svoju studnu, ale nejak tej vode neverim tak varim z tej vody z billy

wwcko
16. jún 2010

@luppita @petraas Dakujem 🙂 Najlacnejsia a co sa mi paci je tato http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/27030 ale ma len 3bodove bezpecnostne pasy tak asi kupime taketo nieco http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s... Urcite ju tam tymi pasmi nebudem drzat nasilu, len pre istotu, ze ked sa neotocim tak sa mi nepostavi a nevypadne....

marusik
16. jún 2010

@trdielko149 a @krasnulka všetko naj k 9 mesiacom! 🙂

krasnulka
16. jún 2010

@marusik velmi pekne dakujeme, Klarke prajeme tiež všetko naj k 9 mesiacom. 😉

wwcko
16. jún 2010

@marusik nechce mi to tu tvoju ukazat, ale v Ikei maju tusim taku detsku len jeden alebo dva druhy tak asi jedna z nich to bude 🙂

Tak kupime taku pevnu. A dakujem ze ste mi potvrdili, ze neni netreba vymyslat 🙂

petraas
16. jún 2010

@luppita no ja som taktiez dlho nekojila, len 3 mesiace a potom sme presli na UM takze od vtedy prevarame lucku. u nas s odvozom nebol problem, mame auto a byvame na prizemi. vzdy ked maju akciu za 11 sk aj nejake drobne tak kupime viac balikov, len sa mi nepaci co v tom plava ked to prevarim a taktiez by nas potesilo kebyze ju nemusime kupovat lebo vela penazi nieja tak sme radi ked mozme niekde usetrit. mne mama hovorila ze nam davala obycajnu vodu a nic nam nebolo. no skusim napisat este jednej lekarke cez net co mi na to povia a dopouzivame baliky co mame a pojdeme na obycajnu vodu.

petraas
16. jún 2010

a som zabudla vsetkym 9 mesacnikom vsetko len to najlepsie🙂

luppita
16. jún 2010

aj ja prajem vsetko naj vsetkym deturencom ktore maju 9 mesiacikov 🙂

lujsa
16. jún 2010

@petraas ja davam Lucku a to,co sa ti uvolnuje je asi vodny kamen.Je to take biele?Mne sa to tiez par krat stalo,vtedy,ked som nechala vodu stat v hrnci par hodin...Odvtedy vodu zlejem,hniec umyjem od vodneho kamena a utriem.

My dojcensku vodu kupovat musime,som z Nr a tu nie je voda z vodovodu vhodna pre dojcata-upozornovali nas na to aj na predporodnom cviceni,aj v porodnici.Ked si davate robit rozbor,tak nestaci,aby bola voda v norme a vhodna pre dospelych,mala by byt vhodna pre dojcata.Ale to uz pre nas dlho platit nebude,pomaly budu moct deti pit normalnu vodu-moja dr tvrdi,ze od roka.

@wwcko ja polohovanie vyuzivam-to smerom hore/dole vtedy,ked chcem,aby s nami drobec sedel za stolom,dam mu dole stolcek a stolicku posuniem nizsie.A polohovanie vyuzivam sem-tam,ked je unaveny a caka na mna,kym dojem,tak mu napolohujem stolicku do oddychovej polohy.Ale nie je to nic nutne,v tomto veku to v pohode zvladnete aj bez polohovania 😉

lujsa
16. jún 2010

tiez blahozelam vymesacnikom 😵

petulig
16. jún 2010

ahojte..inak ja soom malej nikdy nekupovala dojcensku vodu. Kojila som pol roka a potom som rovno davala z vodovodu. Mužo chodieva kalibrovať do továrni kde tie vody balia a ked mi hovoril čo to je za voda, tak velakrat je z vodovodu ovela lepsia. Teraz pouzivam Britu, cez to jej prefiltrujem vodu a je spokojna. Doteraz nemala ziadny problem. klop klop 😵

kathynka
16. jún 2010

ja dnes nestiham, kedze este doucko a vecerny babysitting, ale na poprianie vsetkeho najlepsieho malym 9-mesacnym casu mam 🙂 takze secko naj!

wwcko
16. jún 2010

Dakujem baby tak polohovanie nebude 🙂 A pripajam sa ku gratulaciam. 🙂

bobocka
16. jún 2010

my mame stolicku fabulu http://www.hej.sk/display-photo/1130224.jpg a je uplne super.je polohovatelna a mam ju uz hore,ale nie uplne,lebo michalko este sam uplne nesedi,tak mu nechcem chrbat namahat.ona je z tych drahsich,no svokrovci sa tresli po vrecku 😀 zlati 🙂
ja davam miskovi lucku,no neprevaram ju stale.je s tym v pohode.mne bolo povedane,ze bud mam prevarat vodu z vodovodu,alebo davat lucku.to je uz samotna voda pre dojcata a tu vraj prevarat uz netreba.ked mam cas,tak prevarim,no nie vzdy.
gratulujem detickam co uz devat mesiacov maju 🙂 ten moj misko je tu asi najmladsie ucho 😀
inak maminky co este kojite....nalievaju sa vam prsia?mne len velmi malo.mliecko tam je,no ten pocit fakt plnych naliatych prs uz dlho nepoznam. 😒 kojim asi 5-8x denne. ja sa aj bojim,aby mi uz mliecko neklesalo,aby som nestracala 😒 ja chcem kojit co najdlhsie.aspon do roka urcite.kazdy den pijem dva cajiky pre dojciace maminky a ked mam menzes,tak beriem aj ricinus communis 5ch.citala som,ze su na trhu nove lieky od motherlove -more milk plus,no tie stoja vyse 20 euro ☹

kathynka
16. jún 2010

yoan ma tiez polohovatelnu stolicku, lebo on v nej papal uz v 4 mesiacoch...aspon sa na nu naucil a teraz vzorne stoluje, ziadne vymyslania, pekne v nej sedi, kym nespapa, co treba 🙂
my tiez pouzivame lucku a neprevarame ju...dokonca nam to ani nenapadlo...
veru, bobocka, myslim, ze misko je tu najmladsi a yoan je jeden den pred nim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre