Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

pierra
7. nov 2009

ahojte maminky, ako vikendujete?
asi nemate vela casu a ja tu stale nazeram,ci sa niekto neozve 😅
dnes zase onicom pocasie, doobeda sme boli v tesku a poobede uz asi nepojdeme von lebo zase prsi 🙄
prave peciem kysnuty kolac, drzte palce,nech je to jedle 😝

baby este k tomu pukymu,tak ked jurko bude mat na jar 2,5 roka,tak to mu uz je asi zbytocny puky nie?

caraida
7. nov 2009

ahoj pierri,
ak puky, urcite ten vacsi.
ja ti neviem, ja by som bez toho uz nevedela byt, lebo fakt jazdime denne a poriadne streky. dokonca, ked s nimi idem do mesta alebo inde autom, musim nabalit bike do kufra, co keby nahodou.... 😕 inak sa nepohneme.
prcek ma 2,5 roka a myslim, ze este dobry rok, aj viac, na tom bude. je to pre nich vacsia sranda ako normalny bicykel, lebo si viac trufnu a su viac pohyblivy, ako pri pedalovani. aspon ja to tu tak vidim na deckach, tu je to riadne rozsirene.
kamaratkina mala jazdila do 4 rokov na takom a potom presla za 20 min na normalny bike, tak aj tak ratam.

ale ak mas moznost, nechaj ho to vyskusat, mozno ho to nebavi. aj to moze byt. ked nema rad vlaciky 😀 ja som myslela, ze vsetci maju radi vlaciky 😉 a bagre a buldozery a tak ma rad? my extra jazdime po okolitych stavbach, aby sme videli 😀 ale to vies, my dedincania sme vyplieskani aj z elektricky 😀 😀 ho mas chudaka vidiet, ked pride k mojim rodicom do bratislavy. kuka s otvorenou pusou 😀 ze kolko ludi a trolejbusy 😀

inak my mame neskutocne pekne pocasie, ani neverim... papa!

caraida
7. nov 2009

a drzime pacle na kolac! ja som uz nepiekla ani nepamatam.... 😕 ale ani sa mi nechce a to som kedysi stale vypekala... 😔

pierra
7. nov 2009

tak kolacik sa vydaril, uz kostujeme 😝
cari jurko ma rad auta, vela znaciek uz rozozna, miluje garaze, rampy, kluce.. na youtube si stale pozera trabanty ako dymia a startuju 😀
aj my chceme pekne pocasie, fnuk ☹

monika1
7. nov 2009

Ahojte 🙂
tak my vikendujeme doma,teda moja polka 🙂 druha polka bola doobedu v tescu a teraz asi budeme doma ked je take hnusne pocasie 😒 malinky mi od rana spinka po 20 minutach a je hore a len by papal,je to sranda on ma take dni ktore sa striedaju,bud spi cely den alebo naopak len tak sem tam 🙂

akurat dumam co mam zajtra varit,mam len kur.prsia tak nieco z nich no este neviem ze co...co varite vy?

hmm pierri aky kolacik si robila? u nas tiez nehrozi ze by som piekla,aj ked obcas by sa dalo ked dlhsie spinka ale predsa mi treba este chudnut takze nebudem sa provokovat zbytocne a radsej si dam len jablko 😀

lia
7. nov 2009

aky si robila pierri??
my sme kupili zakusky 😝 teda ja som vyberala,v zivote som neslintala nad zakuskami ako teraz 😀
nabalila som si do krabice,jak zo svadby vysluzku 😀
inokedy by som sa tesila novym topankam alebo handram,ale TERAZ??krabica so zakuskami 😀

pierra
7. nov 2009

lius 😀 si ma pobavila 😀
ale normalne to je v tvojom tyzdni, len si daj 😉
moni ty si aka prisna na seba,aj ked chudnut vobec nepotrebujes, ved to "vykojis" 🙂
ja nemam pevnu volu absolutne ale ked si dam skromnejsiu veceru okolo piatej a potom uz nic,tak to hned vidno na vahe..
ja som po porode vypekala kazdu nedelu, ked si na to teraz spomeniem, sama sebe sa cudujem,ze som tie navstevy neodbila nejakymi keksami z obchodu.. my sme asi 4 mesiace vkuse kazdu nedelu mali niekoho na navsteve, pri dalsom si to uz zariadim inak, dufam... 😅
a piekla som kysnuty,ktory sa plnil pudingom s trochou masla, take rolady,ktore sa prepletu, je to velmi chutne 😝

monika1
7. nov 2009

mnaam no robis mi chute 😝 aj ty lius a riadne len si daj daj 😉 ja si dam jablko 😀
joj som na seba prisna lebo sa mi strasne nepaci co vidim v zrkadle ☹ aj ked kamoska mi vravi ze vyzeram teraz lepsie ako ked som uplne chuda ale pre mna to uspokojenie nie je,ja musim ist s vahou dole na svoje kilecka...akosi to teraz ide fest pomaly 😒 a prisla som na to ze prve dva tyzdne som jedla normalne aj sladkosti a pekne som chudla a potom som si zacala davat pozor,obmedzila som sladkosti a vaha sa dole ani nepohne,normalne nechapem 😒 ale verim ze casom to pojde isto dole lenze ja som taka netrpezliva 😅

pierra
7. nov 2009

moni ved si 5 tyzdnov po porode, to nemozes zhodit naraz ked si priberala 9 mesiacov 🙂

lia
7. nov 2009

mnam,milujem s pudingami kolašiky 🙂 odkial mas recept??normalne z kvasnic??taky som este nerobila 😀

no aj ja rozmyslam,ze co budem ponukat navstevam,urcite nicx zlozite,maminky poradte ako to riesite??budem msat co robit a nechce sa mi pri linke stat pol dna

pierra
7. nov 2009

lius ano robi sa kvasok z drozdia a potom sa dava kysnut cesto do tepla.. ja som tiez trpla ci mi to vyjde ale mam taku dobru kucharsku knihu kde boli popisane vsetky zasady ktore treba dodrzat aby sa cesto vydarilo 🙂
ja som dost casto piekla babovku navstevam, to bolo rychle a chlebicky su tiez rychlo 😝
pozeram,ze uz mas pekne cislo za menom, taska do porodnice prichystana?

lia
7. nov 2009

nie,nie pierri,do toho sa mi akosi nechce,ale po poradni sa uz mozno zbalim 😀
chlebicky su rychlo??pre mna ani nie 😅 😀 hlavne ked budem pocisarskom zlomena 🙄 no strasne sa na to tesim 🙄

pierra
7. nov 2009

jaj lius,tak aspon tych 6 tyzdnov si fakt navstevy nepustaj.. az ked sa na to budes citit a ked uz budete mat nejaky rezim..
mam znamu ktore uz v sms-ke o narodeni babatka napisali,ze navstevy a stretnutia az po dohode s mamkou a ockom 😅 tym jasne dali najavo,ze ani v nemocke ani doma si ziadne neohlasene navstevy nepraju 🙂

baby aj ja chcem nejaky tip na zajtrajsi obed prosiiiim 🙄

lia
7. nov 2009

sak to dufam,ze sa budu ohlasovat,ja sa hlavne bojim tej chripky,ale uz som pocula aj take,ze nie ze ju uvidia AZ!!ako mesacnu 😅
ved uvidim ako sa budem citit a ako bude chripka rozsirena
pierri,ja som robila chrenovu omacku s udenym masom a knedlou 😉
a na zajtra este neviem ci budem varit,ci nedojeme toto a ked budem,tak rezne a mne na prirodno,mne je z vyprazaneho zle

pierra
7. nov 2009

tak to ti verim, moj muz kazdy den navstivi aspon 10-12 bytov, stretava sa s kadejakymi ludmi, cely vychod slovenska + blava.. tiez sa hrozne bojim tej chripky,radsej na to ani nechcem mysliet ake je to nebezpecne 😖

az ako mesacnu? tcs! tak to ma vie nastvat fakt! ja som nechcela nikoho ani do porodnice,tak sa niektori citili urazeni,ze im to nedovolim ale ja som mala co robit so sebou aby som sa naucila kojit, vedela som,ze doma mi uz nikto nepomoze.. ale niektori su ako z marsu,fakt 😖

chrenova omacka? dobre to je? nikdy som to nejedla este.. ale zajtra musi byt kuracie lebo uz sa rozmrazuje 😝

monika1
7. nov 2009

tak nakoniec som sla s malym aspon na pol hodku vonku no divne to je v takej tme a hmle 😖 dokonca jeden stary ujko siel okolo a mi vravi ze "v takom pocasi kocikujete" 😖

no my sme zatial mali len 2 navstevy ale len kamosov a to sme riesili keksami a ovocnymi poharmi to je sup sup,pecenie nehrozilo teda 😅

a ja na zajtra spravim kur.stroganov s ryzou a bude 🙂

a ja som sa naopak v nemocke nudila tak som cakala navstevy no okrem muza a mojej mamy a kamosky za mnou nikto neprisiel ☹

pierra
7. nov 2009

my sme mali vyse 20 navstev 😅 🙄 cely rodokmen 😀

ja rozmyslam ci zajtra neupiect rezne v cesnakovom cesticku ale je to tazke na zaludok 😝

lia
8. nov 2009

aj ja rozmyslam,co s tou porodnicou,aj by som mozno bola rada keby niekto dosiel,ale po cisaraku neviem 😖
csiki,ty si to ako zvladla prosim ta??
no mne to moc neslo pierri,ale moj manzel a navsteva sa zalizovali za usami,ale mne tiez viac chuti na navsteve 😀
manzel ma asi 100x vychvalil 😉
to je dobry napad s tymi poharmi,nakupim pudingy a hotovo
ty si bola po normalnom porode a ako druhorodicka si nebola taka vyklepana a vsetko si vedela moni,ale ked tak citam o tych cisarakoch,nemozem ani spat ☹
pierri 😀

pierra
8. nov 2009

lius,tak to je super,ked manzelovi chuti, ved laska ide cez zaludok 😅
moj sa tiez rad dobre napapa aj pochvali a mna to motivuje k vareniu samozrejme 🙂

lia
8. nov 2009

este ze mame takych dobrych manzelov 😵

monika1
8. nov 2009

no to je teda pocasie vonku,to fakt prechadzka nehrozi 😖

no baby u nas skor manzel skonstatuje vzdy ze ako dietne verim ze aspon nepriberieme 😀 no ale co mam robit ked kopec veci nesmiem jest 😒

lius my sme nakupili mandarinky,ananas a urobili take pohare so slahackou a super su aj tie mrazene strudle v Lidli alebo tescu a mas 😉 ale uz sa chystam na babovku uz mam na nu strasnu chut 😝

a uz radsej nic necitaj 😉

csikike
8. nov 2009

ahojte, kokso, knecne mala zaspal od bola hore s mintuvoym spankom 😝
teraz spia vsetci, okrem mna, este aj drahy zalahol
a mam super kolacik, uz som ho sem davala, je to najrychlejsi a u MM najoblubenejsi, tak ho robim dost casto
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1092
a my sme dnes boli u nasich na kacici, varit sa mi nechcelo 😀
no, ja som tiez vyhlasila, ze ziadne navsetvy nechcem donemocky, iba MM, a svokra to dost tazko niesla, kazdy den mi volala kedy mozu prist a drahemu tiez... tak ju uz riadne nestval a musel na nu nakricat aby pochopila
ale ked sme prisli z porodnice tak dosli vsetci...
uz sme mali par navstev, ale vacsina sa chysta spojit to s maleho a mojimi narodkami... a vtedy bude mat aj hanka krstenie, takze to vyriesim jednym supom 😀
u nas bolo dnes celkom fajne, a ja musim aj s malou ist denne aspon x na prechadzku ci snezi, fuka, prsi, proste maly to vyzaduje, a je mu jedno ake je pocko a ci je uz tma 😕 vacsinou doobeda chodim tak, ze mam malu v satke a on ide peso a poobede vytiahnem kocik a tam mam ten buggypod, to je v meste sou, lebo tu to moc nepoznaju, tak len citim na sebe pohlady a potom len pocujem ako si "suskaju" ake vymozenosti to su dnes 😀
ale dost casto ma aj zastavuju ludia, ze kde som to kupila a tak
no, aspon komunikujem s ludmi, lebo niekedy mi normalne sibe, ze som s stale iba s detmi
v piatok vecer ma drahy zobral na veceru, mama strazila deti a my sme sa boli najest, po hooooooooooodne dlhom case, naposledy sme boli na veceri na prve vyrocie 😅

lia
8. nov 2009

jeejj csiki,musim si ho ulozit,ked si bola v porodke som ho hladala 🙂
csiki,tebe sa nechcelo varit?? 😅 neverim 😀
teeedaaaa,tak si v peknom zabehu,to ani nebudes vediet a kilecka budu fuc 😉

lia
8. nov 2009

1 slahacka to je aka??mala ci velka??

lia
8. nov 2009

uz sa pecie,peciem to na menej °C,ale trosku mi to hnedne 😖

monika1
8. nov 2009

lius tak ako podaril sa ti?
ja nelubim kokos takze ho nebudem robit...
my sme sa nakoniec dnes vybrali do Optimy,musela som si na seba nieco kupit na krstiny,chlapcov sme rozdelili po babkach a sli sme 🙂 dnes ma malinky spaci den tak som to musela vyuzit...

lia
8. nov 2009

asi ano moni,ale dala som tam dost smotany,suche to nebude 😀
je to uplne jak raffaello 🙂
a co si si kupila moni??kedy mate krstiny??u vas doma??

monika1
8. nov 2009

kupila som si taky tenky pulovrik k nohaviciam ciernym 🙂 a krstiny mame o tyzden a v restike 🙂

lia
8. nov 2009

a do nohavic sa zmestis??
to bude u mna problem asi na dlho

monika1
8. nov 2009

mama mi pozicia 😀 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre