Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

caraida
10. nov 2009

ahojte
ani my sme nemali navstevy, az po par tyzdnoch a lepsie to ani nemohlo byt, najprv sme sa chceli zohrat ako rodina, aj u prcka, aj u maleho. a nejake pohostenie? nehrozilo 😀 vsak su keksy, alebo nech si donesu sami... netreba to prehanat. tu sa nastastie nic moc necaka a vlastne sa razi teoria setrenia....

bab, neviete ako je to s otrasom mozgu? nemali ste niektora?

vcera nas prepustili z kliniky, prcek cez vikend tak nestastne spadol zo stolicky na stol a na zem. to by aj prezil, ale hned nato chytil (asi) dalsi febrilny krc a bol mimo a - teraz babo trad z coho - ci z toho padu, ci z teploty, tak nas zasa odlifrovala zachranka na pohotovost a aj chirurgiu....
tam prcek uz pri vedomi tak bojoval a pohryzol sefa kliniky, ked mu zavadzal kanylu, ze prehlasili, ze to asi take hrozne nebude....
prcek je uz celkom fit, aj teplota klesla - zaroven ma nejaky infekt- (ja som podpisala reverz, inak by nas tam este drzali), ale vyzera, ze sa mu obcas mota hlava. kolko to trva? a ako ho mam setrit? on len furt lieta, ja sa snazim ho drzat v klude, ale to sa neda.....

unavena som ako kon, a zasa o 10 rokov starsia. to je hrozne na tych klinikach... tie ostatne chore deti....

caraida
10. nov 2009

... aha a lebo sa neviem dovolat nasej detskej - ma dovolenku a na klinike sa so mnou moc nechceli bavit, lebo som tam nechcela ostat na pozorovani... no "mili" ... ze im ho mam zasa doviezt.

joj a fakt ma napadlo, my mame s malym narodeniny v auguste, tak toho sme odhotovili spolu so mnou grilovackou a zamrazenym kolacom. ale to som bola fit, nie ako pri prckovi....
nepredavaju u vas tuto firmu "coppenrath und wiese"? tie su fakt dobre.

no musim ist, prcek uz spal pol hodinku a otesanek ma zasa hlad...
ale aspon si tatko popestova babo, co sme boli prec, a zistil, ako to je, ked ma maly hlad kazde 2 hodiny vo dne v noci... ze mam narok byt vecer unavena, ufrflana, dokonca zuriva 😀 😀 😀

pierra
10. nov 2009

bozinku cari, vy ste ale mali vikend 😕
s tym otrasom mozgu ti neporadim "iba" rozbitu hlavu a rozbite dvere sme zatial zazili..
ale aspon prajem rychle uzdravenie a tebe pevne nervy, obdivujem vas tu vsetky co zijete v zahranici bez pomoci najblizsej rodiny, niekedy to fakt musi byt o hubu..
tak uz nech mame sneh aby sme tych chalanov mohli castejsie vetrat vonku a aby mali kde vypustat energiu 😅

monika1
10. nov 2009

no cari to ste si teda uzili ☹
nastastie sme takyto pripad este nezazili takze ti neporadim,aj ked dnes bolo v stv o poraneniach hlavy a otrasoch mozgu ale vsak ste boli aj v nemocke tak hadam maleho poriadne vysetrili a je ok...

pierri Adamko sa strasne tesi na sneh a Mikulasa,denno denne iba o tom rozprava no musim mu este kupit aj vetrovku a oteplovacky ale nic pekne neviem najst 😒

pierra
10. nov 2009

nas jurko sa najviac tesi na svetielka, no sak jasne, otec elektrikar 😀
jemu je este nastastie dobra ta modra s oteplovakami co ste mali minuly rok aj vy, plus mame kombinezu od svagrinej,tak hadam mu ani nic ine netreba.. keby,tak este nejaky flausovy kabatik sviatocny s kapucnou ale tu mozem iba snivat o takom 🙂
ako sa mate inak moni? uz ste sa nejako zabehli s matejkom?

monika1
11. nov 2009

dakujem pierri mame sa dobre 🙂 celkom sme sa uz aj zabehli,doobedu Matejko spinka len po par minutach takze si vsetko musim planovat,najma ked mi treba varit tak rychlo vtedy ked spinka lebo inak pyta papat alebo sa mu chcem venovat 🙂 a Adamko vacsinou hned rano zdrha doslova hore k babke 😀 zavola si telefonom co mame vnutornu linku ze "idem k babke" alebo zavola k nam babku a chvilu je tu s nami ale po chvilke hned uteka aj tak hore k nasim,tam ma hojdacku tak sa hojda a hra sa aj s dedom a psom 🙂 vacsinou ideme spolu vsetci aj von az na tieto hrozne dni 😖 snad sa uz zlepsi pocasie 😒

ozaj pierri a nepridete nas pozriet niekedy? 🙂

a to mate super ze vam je ta suprava este dobra,nam uz minuly rok bola ltt ale ty si vzala vacsiu velkost pamatam si tak to mas super,ja som si ju odlozila a matejko ju bude mat o rok 🙂 no len dufam ze nieco zozeniem Adamkovi...

a neviem ci som pisala ale pred tyzdnom sme boli na prvom sone klbikov a mame to velmi dobre,sa vytesujem,dr bola nadsena ze na jeho vek ma krasne klbiky 😵 ale jasnacka mame balit aj do dalsej kontroly,aj ked ja sa priznam nebalim,len sem tam 😅

csikike
11. nov 2009

ahojte, tak my sme boli na sone ked mala hanka 2tyzdne a doki hned vravel, ze nemam balit na siroko, co som si aj oddychla, lebo ju casto boli brusko
inac som z nich hotova, mala je strasne urevana, stale by len na rukach bola, lebo hned ako je dole tak vrieska ako keby ju drali...
a tomi... to ani nevravim, nic nechce jest a zadrziava stolicu, takze sa aj dovracia ako vie tlacit... takze to mam pestre, drahy je stale mimo domu, tak som cele dni sama, mama je v robote, a radsej bude sama ako keby som tu mala ma svokru 😝
my musime chodit von aj v takomto pocku, lebo tomi je prilis hyperaktivny, supravu na zimu som mu kupila na nete, bundu uz nosi teraz a oteplovacky si dufam tiez uzije, uz nech je sneh.
vcera sme totalne zmokli lebo sme boli vonku a nestihli sme prist domov... a aby to nebolo malo, tak na prechode nas jedno auto brutalne ospliechalo, teda najviac kocik a maleho (ten sedel v bugypodde)
cari, fu, tak s tym skusenosti nemam, u nas nic take nebolo, ja som bola v tomto ukazkove dieta, ani zlomeninu, proste nic, okrem par rezancov na rukach... az po 18ke som zacala mat urazy, typu kamene v lakti z padu a tak, takze som bola idealny poistenec
inac dnes som nechala malu revat kym nezaspala, hanbim sa zato, ale proste sa to inac nedalo, zase v noci nechcela spat a rano sme museli klusat na kontrolu na chiru kvoli nezahojenemu pupku, co je leptali (uz je to OK)

pierra
11. nov 2009

och baby, mate toho dost ako citam 😨

csiki hanke leptali pupcek lapisom? to som nevedela,ze sa to riesi takym sposobom 😖 jurkovi leptali kozu okolo nechtikov vtedy pred strhavanim..

moni dakujeme za pozvanie, aj by sme prisli ale ked pises,ze matejko velmi doobeda nespinka, neprideme radsej az po novom roku ked uz mozno budete mat iny rezim?

csikike
11. nov 2009

pierri, hej, lapisom, muselo ju to boliet, ale dnes sme uz boli posledny krat, uz to ma pekne, tak jej to dnes uz nerobili

pierra
11. nov 2009

moja zlata hanka 😔
a tomik preco nepapa? chory je alebo len tak z trucu?

csikike
11. nov 2009

pierri, netusim, uz 3ti tyzden je za cele dni iba 3 jogurty... uz som zufala, ani ho nenutim, len ak nechce nedam mu a aj tak vydrzi, a to neje ani maskrty ani nic slane ani sladke pomimo 😔

csikike
11. nov 2009

asi chce drzat formu, nieze bude mat na narodky viac ako 12kg 😀 , ale pije dost, sice iba vodu a caj ale pije

pierra
11. nov 2009

joj tak to je uz dost dlho 3 tyzdne 😒 a nema afty v puse? alebo ci mu zubky nerastu?
12kg na druhe narodky to ste dobri, jurko mal 11,5 na prve 😔

monika1
11. nov 2009

jaj csiki vy sa takto trapite ☹
mne sestricka od pediatricky nechala lapis doma a som mu osetrovala pupcek s tym sama a pekne sa to zahojilo a nemala som pocit ze to maleho boli 🙂

pierri nam je jedno teraz praveze kym nema rezim je to aj jednoduchsie v podstate on je pokojny a vyspinka sa aj pri navstevach,zajtra k nam pride kami so Sarah tak uvidim ako bude spinkat 🙂

csikike
11. nov 2009

pierri, ved on este nema 12 a takto ich tak skoro ani mat nebude 😀 , ma okolo 11 ale nevyzera chudo, je uplne normalny, len je stuplik, ma iba 88 cm
afty nema a zuby mu skontrolovat neviem, lebo ma vzdy kusne 😀 , ale slinka uz asi 3 mesiace, tak snad mu uz vylezu 😔
sorry, ze som sa tu tak vystazovala, ale uz mi zhrabe z deti, ja viem, mam si najst kamosku na kocikovanie, aj mam ale proste by som potrebovala spanok, a trocha pochopenia 😅 😀 mam este varene vino, takz rozmyslam, ze si usrknem 😀

caraida
11. nov 2009

ahojte, csiki, hlavu hore! je to des, ale casom to bude lepsie, ked zacnu chodit do skoly 😀 bude ich treba budit 😀 ja ta chapem a viem asi ako to je....

u nas podobne, von chodime za kazdeho pocasia, ja to s prckom neviem doma vydrzat, on je az hnusny, ked sa nudi a nehybe. maly nastastie je taky kukac, pokial mu prcek robi program, ale akonahle je klud, potrebuje entertainment. takze mam kazdu sekundu vyplnenu detakmi... vcera som zbabelo zdrhla na kurz panvoveho dna, aj ked som sa ledva plazila, ako ma boli chrbat a polovicu cvikov som vynechala...

noci su kratke, maly napriek flasi chnape vo dne v noci kazde 2-2,5h a rano o 4h je vyspinkany 😀 v dobrej naladicke ma tam povzbudzuje z postielky, ze vstavaj, vstavaj! ked konecne o 6:10 zavrie ocka, vstava prcek. niekedy je to na skok z mosta....

88 cm je dost, nie? prcek mal okolo 2r 90-91 a je dost na svoj vek vysoky, aj ked nema byt po kom.

pierri, nas maly tymto tempom otesanovskym tromfne aj jurka. a on si asi vytycil ciel mat 12 kg v pol roku 😀 😀 aby dobehol brata. prcek bol vzdy taka vyzla, ja nie som na tie faltiky zvyknuta.

tak vsetkym prajem pokojny a pekny den! nech su decka zdrave a csiki, nohy hore, ak mozes. a hod decka manzelovi na krk, ked sa ukaze...

caraida
11. nov 2009

a ako sa ma lara, neviete nahodou? dufam, ze vsetko je ok....

caraida
11. nov 2009

a do tretice
aj mna stve moja svokra, ani sa nejdem o nej rozpisovat, ale uprimne, uz nemam chut k nim vobec chodit. este ze su cez 350 km daleko.
vzdy sa nieco najde na frflanie a takou oklukou, nie aby to priamo mne povedala. manzela potom nici po telefone a ten chudak je medzi dvoma kamenmi.
ona ma asi problem so mnou.... no ale aj ja s nou, tak sme si kvit 😀 😀

csikike
11. nov 2009

baby, tak kym som dozehlila, poliala kvety a spravila vsetko co som mala, a kludne som si lahla, v tom momente sa zobudila hanka na papanie, kym som ju dokrmila, tak sa zobudil tomi 😀
cari, super napad dat ho manzelovi, ale zial chodi domov po 18tej (to je zatial najskor co prisiel) a cez vikendy ma skolu...okrem nedele a to mi pomaha s upratovanim doobeda, potom varim a poobede bud niekto k nam pride alebo my musime ist k svokrovcom 😝
ale uz sa zase iba stazujem 😔 😀
ale som rada, ze aspon nieco som postihala
a odkedy sa hanka vyplakala tak stale iba spi, som zvedava co bude v noci...sice vela zmien asi nie, lebo ani doteraz moc nenaspala po nociach 😀
no, larika tu davno bola, sa ani neukaze a tana ani nevravim, ved za ten cas uz mohla aj druhe dieta porodit a my o tom ani nevieme 😀

pierra
11. nov 2009

baby ja si pisem s klarou sem-tam na skype, mysli na vas, aj sa pyta ako sa mate ale tiez nestiha rovnako ako vy lebo internet je hltac drahocenneho casu 🙂

lia
11. nov 2009

ahojte,

tedddaaa cariii,csikiiii,vy si chudence vytrpite 🤐 az mi vas je luto 😖
ja idem zajtra do poradne,tak sa bojim co mi zase povie 🙄

lia
11. nov 2009

a citat vas citam,len malo uz prispievam,ruky uz mam take bolestive,nemam v nich cit a este ma kazdy den viac a viac palia. 😖
baby,stale rozmyslam,v com pojde mala z porodky,bude jej stacit:
dlhe body,na to dupacky cele (aj s nozickami a dlhym rukavom ) a overal??sup do autosedacky a hned do auta,mame to 5min.autom.a deka
a samozrejme ciapocky,jednu tenku,druhu hrubu
mam aj take vselijake menzestraky a gate,lenze vsetky su bez noh a to by som musela davat pancusky a to neviem kolko by mi trvalo a chudatko mala 😅 😀 ,pod to bodynko s dlhym rukavom a svetrik s kapucou.a tiez deka.
poradte mi prosim

csikike
11. nov 2009

lia, klidedek, mysllim, ze body dl. rukav, dupky, overal bude stacit, samozrejme deka a ciapky 😉
a ides uz dohodnut termin? jaaaaaaaaaaaaaaj, ale ti to leti
a to ze mame s cari dive deti ... no, aspon sa nenudime 😀
ale neboj aj teba to caka

lia
11. nov 2009

ok,dakujem 😉

nooo,ja zatial iba jedno skusim 😀

csikike
12. nov 2009

liuska, ak hladas chutny receptik tak kukni sem
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3534
mne to strasne chutilo

lia
12. nov 2009

mnaaammm csikii 😝
ja hladam stale recepty,ale najradsej odskusane 😉
ale nivu nemozem ☹

csikike
13. nov 2009

nejde tam vela nivy, tolko mozes 😉

lia
13. nov 2009

myslis,ze hej??ja som si ani raz nedala v tehu,bala som sa

csikike
14. nov 2009

ja som ju jedla v pohode, ale nie v prvom tehu, az teraz, ale nebolo jej vela a do maska mozes dat podla tvojho uvazenia, ja som dala len trocha a bolo to dobre

monika1
16. nov 2009

Ahojte 🙂
tak my sa hlasime po vikende, vcera sme krstili Matejka,bol to uzasny den,zacal sa hned rano super prespatou nocou,maly spal od 21 do 5 rana,napapal sa a spal do pol 8 🙂 pocas krstin bol celu dobu hore a vobec neplakal zlaticko moje ani ked mu trikrat liali vodicku na hlavku tak ani nemukol 🙂 potom zaspal a prespal skoro celu oslavu v restike,cize spal od 12.30 do 15.30 a to nehovorim ze kojeny bol o 11tej,no asi ho to krstenie pekne uspalo, potom sa len napapal a koloval v rukach po rodine 🙂 aj Adamko bol skvely,vydrzal to cele bez poobedneho spanku uplne v skvelej naladicke 🙂 hral sa tam s bratrancami tak aj zabudol ze spinkat treba 🙂 takze som rada ze sme to tak super zvladli, fotocky su na fb...
ale u nas bolo pocasie vcera dost onicom,od rana len prsalo a prsalo,az neskor poobede prestalo a trosku sa vycasilo a dnes sice neprsi ale je riadna hmla a ani von sa mi nechce 😒 tatika mame dnes doma tak asi nieco spolu vymyslime 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre