Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

caraida
23. feb 2009

joj pierri, jasne, ze obaja, bez neho by ma odtial nedostali ani so zbranou v ruke 😀

moni, no uprimne, ja som na uvod vobec nevedela, o co ide. 😕 prcek bol fit, lietal ako obvykle, z nicoho nic sa modry zlozil, nedychal, len tam lezal s prevratenymi ocami. v prvom momente sme nevedeli, ci sa dusi, ci co, to bolo prvy raz. tak muz volal zachranku. on sa po chvili spamatal sam, presne ako to popisuju, len bol velmi unaveny. v tom momente este mal len 36,5, ale fakt o hodinu na prijme uz 39,5. zvlastne, ako to telicko vie, co sa bude diat. potom mu 3 dni robili vsemozne vysetrenia, vratane lombalnej punkcie, kvoli moznemu zapalu mozgovych blan, to bolo strasne. dufam, ze nikdy viac. vsak aj doteraz chodi ako starec, prehnuty dopredu a stazuje sa, ze ho boli chrbatik. 😒

vlastne sa proti tomu robit neda nic. kedze vacsinou takyto krc je predzvestou rychlo stupajucej teploty a nastava pred jej nastupom, detom to neskodi a spamataju sa same. v nemocnici sme preventivne dostali diazepam, ale ten dat len pocas dalsieho krcu, nie preventivne. inak ostava vsetko po starom, ziadna panika.
on uz teploty maval, ale nie s takym rychlym nastupom a nie nad 39, 5. no vsak uvidime. ja som to mala ako mala tiez 😀 a som tu.

ale ta klinika ma stala hadam 5 rokov zivota. pre mna to bolo tiez strasne. maly bol cely cas zakablovany, na infuziach. a to my sme na tom dobre, ale tie ozaj chore deticky ☹

pierra
23. feb 2009

och cari,tak to verim,ze si to tak zle znasala, ja si seba ani neviem predstavit v tvojej kozi 😔 ale bastik je statocny, ta punkcia musela velmi boliet ☹
no a to som nevedela,ze febrilne krce su predzvestou vysokej teploty,ja som si myslela,ze su praveze reakciou detskeho telicka na horucku.. 😒

lari ahoj, zoo je otvorena celorocne ale teraz asi velmi nie je co pozerat, no taky april uz stoji za porozmyslanie.. prides este do leta na slovensko?

monika1
23. feb 2009

cari boze moj to sa az zle cita ☹ chuda Bastik ☹ hlavne ze je v poriadku..a toto s krcmi som vedela aj ja tak ako pierra ze je to reakcia telicka na vysoku teplotu,vsak tak som to aj citala,preto sa aj vsade odporuca dat diazepam pri teplote nad 39st 😒

tak zoo by bolo teda fakt super,musime to akosi vymysliet ale ty lari radsej dopredu nic neslubuj 😀

monika1
24. feb 2009

kde ste baby? vsetky vonku?
ja som dnes ostala doma pracovat tak makam na pc,maly bol cele doobedu s babkou a teraz spinka a ja si idem asi trosku oddychnut od pc 🙂
no a zajtra idem ku kadernicke a prvykrat aj Adamko ☹ ja asi budem revat ako ho bude strihat 😔 myslite ze budem vyzerat ako sialena ked to budem fotit 😀

pierra
24. feb 2009

ahojte.. 🙂
no moni drzim zajtra palce,aj nas to caka 😢 len moja kadernicka deti nestriha,tak musim najst niekoho ochotneho..
neviem ci budes stihat fotit,ci nebudes musiet adamka drzat,ked sa bude bat 😒

penelope10
24. feb 2009

ahojte,
monika, ci budes vyzerat ako sialena ?
nie, matky robia kopec divnych veci ... 😀
ja by som si asi radsej natocila video 😉
Som konecne doma.
Baby neviete mi poradit ake vsetky potvrdenia potrebujem zo Soc. poist. na ucely dan. priznania. Idem si ho robit sama, tak preto...

pierra
24. feb 2009

kati ja som to riesila min.tyzden, zo socialky potrebujes potvrdenie o vyske prijmu za min. rok a to iste aj z uradu prace- ak si poberala aj rodicovsky prispevok..

penelope10
24. feb 2009

boze teda musim ist aj aj ? 🙄 🙄
bola si najprv na Ur. prace ci na socialke ? Alebo je to jedno ?

pierra
24. feb 2009

to je jedno kati, tam ti iba vytlacia papier,kolko penazi ti poslali v r. 2008, tot vsjo 🙂

penelope10
24. feb 2009

diky moc 🙂

caraida
24. feb 2009

fiha, moni, este ste adamka nestrihali? 😕

my strihame takym strojcekom, celkom to ide. uz mam trening zo psov 😀 😀
ale u kadernicky si neviem predstavit, ze by tam obsedel. a uz vobec nie, ked by tam sibrinkovala noznicami.

pfuj, aj ja sa musim vrhnut na danove. tak sa mi nechce. 😠

caraida
24. feb 2009

babulky, neviete, kde by sa dali zohnat povliecky na vankusik 40x40 cm? s nejakym milym detskym motivom? ci to uz nie je? hladala som tu, ale nic.

manzel ma taky pekny povlek s mysou, ale uz sa rozpada. a prcek ho miluje.
ci to treba sit? to by som musela poverit svokra 😀 ja nemam stroj 😝

monika1
24. feb 2009

no som si fajne pospala,teraz drobec sedi na nocniku 🙂
no ja som zvedava ci sa nebude bat a ci ho vobec ostriha,je to kamoska tuto z konika z kosicaniek,robi v salone tak som fakt zvedava ako to bude...mozno ho budem mat ja na kolenach a Jarka poverim fotenim 😀
cari este som ho nestrihali moc len ofinu to hej casto a sem tam okolo usi inak to ma vzadu strasne uz dlhe,treba to uz upravit tak som zvedava na vysledny efekt 🙂

pierra
24. feb 2009

cari, poslala som ti zopar tipov na vankusiky mailom, urcite to skus usit, budu jedinecne a bastik si ich oblubi najviac 😉

pierra
24. feb 2009

moni,ktora kosicanka ma salon? 😕

monika1
24. feb 2009

pierri ona nema salon len v nom robi,moc nechodi na kona ale bola na vianocnom stretku pred rokom a tak som potom sla najprv k nej domov sa strihat lebo este nerobila,bola doma s malou ale teraz uz robi opat v salone Danae 🙂

pierra
24. feb 2009

ja som vlastne spokojna so svojou, nejdem menit len hladam cloveka,co mi ostriha jurka.. 😲

caraida
24. feb 2009

fiha, super su tie vankusiky, pierri, sikovnica si!
to by som mohla skusit, vdaka za inspiraciu 🙂 a sije sa to jednoducho? ja moc neviem, lebo kedysi sme mali len taky este slapaci stroj a potom uz nic. len u svokrov. ale skusim.
pekny vecer.

pierra
24. feb 2009

cari,uplne jednoducho, sijes rovne ciary.. ja som to dala na suchy zips, je to jednoduchsie ako vysivat dierky a nasivat gobiky.. tie som sa bala dat aj kvoli tomu aby ich jurko neodtrhol a nezjedol.. nikdy nevies.. 😅
a ked ti mozem poradit,kup nejaku stvorcekovanu latku, bude sa ti lahsie strihat aj sit-po rovnej ciare 😉

lia
25. feb 2009

ahooojteee 🙂

Csikikikikikikinkaaaaaaaaa vsetko len to najlepsie k meninkaaaaaaaaammmmmm,nech mas uz bezproblemove tehotenstvo a krasne ditko vo vasej rodinke velkej 😵 cmuk 🤐

pierra
25. feb 2009

dobre ranko
csiki srdecne gratulujeme aj my 😵 😵
pozeram,ze sa tu neukazala 3 dni,dufam,ze vsetko je o.k.

penelope10
25. feb 2009

ahojte 🙂
aj my sa pripajame ku gratulacii Csikike 😵 😵

No inak aj mne by sa trebalo poobzerat po nejakych oblieckach, mam totiz iba jedny 😒
pieri mozes poslat svoje dielka mailom aj mne ? pls.

ja mam za sebou uz SP 😝 😝 😝
hugi medzi 2 a 3- tou nespal 🙄 a vstaval potom o 6,30 😖 Ked mi niekto povie aka je maters. dovolenka úžasná... 😖 si myslim svoje 😀

pierra
25. feb 2009

kati nestazuj sa lebo takato noc ako opisujes je u nas jedna z najlepsich 😉 😀 😅 🤐
fotky posielam..

tatiana
25. feb 2009

Csikiiiii - šicko naj k meninkaaam 🙂

monika1
25. feb 2009

Ahojte 🙂
vsetko najlepsie csiki k meninkam 😵 😵
tak sme to u kadernicky zvladli ako tak,fotky su na FB 😀

pierra
25. feb 2009

ahoj moni,
prave som videla fotky, adamko je kraasny s novymi vlaskami 😉 ako ste to zvladli?
bolo mi ho luto ako som ho videla plakat na tej fotke 😢
a inak aj tebe novy uces pristane len nejako ti rychlo rastu vlasy nie? 😕

monika1
25. feb 2009

dakujem pierri 🙂 no vidis ako na fotke zacal plakat hned ako sme ho posadili na stolicku a dala mu plachtu okolo krku tak si ju zacal strhavat a plakat tak som ho vzala na kolena a tak sup sup ho ostrihala,celi sme boli od vlaskov 😅 bolo to rychle,vydrzal 🙂 no a ja som sa nestrihala od juna a teraz len 3cm cize nic extra a dala som to cele zafarbit 🙂

pierra
26. feb 2009

ahojte, ako sa mate? 🙂
to sem uz nikto nechodi? 😒
baby ja som mala zase hrozny sen 🙄 boli sme s manzelom na dovolenke v prahe, tam mi odtiekla plodova voda, sla som vytahom pater-noster na 17-te poschodie a kym prisla doktorka,porodila som dvoch chlapcekov 😅 len tak bez bolesti ako dve maciatka.. porodna asistentka bola dr. holovska z ordinacie v ruzovej zahrade 😀
staci??? ja som sisi asi 😔 😀 😀

monika1
26. feb 2009

pierri som sa teraz dobre nasmiala 😀 😀 😀 pekny sen 😀 asi o tehulkovani moc premyslas 😉 alebo o ordinacii v ruzovej zahrade 😀
a inak ja som tu furt len neviem kde ste vy 😨 a csiki sa dlho neozvala,dufam ze su ok

pierra
26. feb 2009

ano premyslam ale musim byt este chvilu trpezliva 😔
ale asi sa mi o dvojickach snivalo aj preto lebo otcova sesternica pred nedavnom porodila dvojicky chlapceka a dievcatko a to ma doma uz 3 deticky 🤐 tak som nad nou rozmyslala,ze ako to zvladne ale ona je ukazkova mamina,velmi lubi svoje deti a krasne sa o nich stara..

veru csiki tu uz davno nebola, dufam,ze je to iba kvoli tomu,ze nema cas 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre