Vranovčanky sem sa 🙂

indianna
27. okt 2006

Ahoj, tak som sa zúfalo snažila nájsť v kolónke Regióny aj Vranov, no márne. Takže som sa rozhodla založiť novú tému a budem rada ak sa ku mne pridajú mamičky a budúce mamičky z VT a okolia. Teším sa na vás 😉

majka_k
21. aug 2011

@fatmira 😵 😵 😵 super, zlatusik je, si ho viem predstavit aky je rozkosny ... 😉

fatmira
21. aug 2011

@majka_k ale najuzasnejsie su modrinky co ma na laktiach od plazenia 😅
sofi uz spinka?

majka_k
21. aug 2011

@fatmira spinka,prisli sme dost neskoro od svokrovcov tak sme aj neskoro kupkali tak potom po papani ihned odkvecla 😵 a Misko kedy chodi spinkat ?

fatmira
21. aug 2011

@majka_k ked sme boli teraz prec, tak uz do pol osmej vzdy odkvecol..ale ako sa zacal plazit, tak vecer nie a nie zaspat.. v postielke sam, tak to uz nehorzi a tak nam to pekne islo do narodenia 😒 musim s nim lezat, unaveny je riadne, lebo dudlikuje cumlik oci ako pomlcka privrete a stale sa len kruti prevracia zo strany na stranu.. no som zvedava do kedy to bude trvat...

majka_k
21. aug 2011

@fatmira cize este nespi?? wooow pekna vydrz, my sme mali tiez take dni ale uz su davno prec, najneskor do deviatej zalomi... a to ma mrzi ze uz nechce sam zaspavat, som si ta dala za priklad ze takto musim aj ja Sofi naucit zaspavat, ale nejak sa nedari 😅

fatmira
21. aug 2011

@majka_k jaaaj spinka uz..o pol deviatej zaspinkal... 😅 asi je vycerpany z toho lozenia a vecer to nevie este tak spracovat, neviem....sak ja verim, ze sa vratime do starych kolaji 😅 dnes sme mali budicek o pol 6tej, tak som zvedava, kedy ma bude tahat za vlasy zajtra 😀

majka_k
21. aug 2011

@fatmira jáááááj my papame rano okolo pol piatej a si na teba niekedy spomeniem ze ty uz as o chvilku aj budicek 😅 my drichmeme do pol osmej az deviatej, my uz vstavame len raz v noci, uz sme si vytvorili super rytmus : o osmej vecer papka po kupkani a potom ide spinkat. ked my s muzom ideme spat okolo jedenastej a juprekladam do spalmi do postielky tak sa zobudi a davam jej zase papkat a potom sa zobudi az okolo pol piatej a potom az rano okolo pol osmej az osmej...takze sa tesim ze nemame ranne vtaca 😀 😀 😀

fatmira
21. aug 2011

@majka_k v tichosti zavidim 😉 ale prajem ti to 😅 😀 my sme hore o druhej, o stvrtej, a potom to spanie od stvrtej je take vselijake 😒 a niekedy sa zobudi, ked idem spat, tak mu dam este papat..a ten prvy dlhy spanok samozrejme nechytim, pretoze ja neviem zaspat tak skoro.. a ked idem skoro spat tak rano som viac dolamana..ja neviem..uz som si zvykla asi 😅

majka_k
21. aug 2011

@fatmira jj my tiez ten prvy dlhy spanok nestohneme lebo ona spi v obyvacke a my kukame telku, a potom po prelozeni do spalni este spinka tvrdo ale nad ranom ako pises to je take vsekijake niekedy robim podvedome od piatej ked sa mala mrvi ze " čššššššš" a ona sa pritom len prevaluje na druhu stranu 😀 😀 😀 😀

fatmira
21. aug 2011

@majka_k to poznam..a najlepsie je, ked o 4tej sa zacne na mna skerit a a vymyslat a si mysli, ze mama to este musime spat? s nim ani neprehovorim, ticho som, nech este spinka, nech si nezvyka ma tak skoro budit.. a uz sa ma aj frajer pytal, ci nam ho nevymenili v porodke, ze misko take ranne vtaca a my sme kedysi lubili dlho vyspavat 😅

fatmira
21. aug 2011

a idem uz do perin, nech som zajtra rano ako tak vyspata,aby sme stihli aj doobednajsiu prechadzku, lebo na obed je horuuuuco 😒 dobru noc 😉

majka_k
21. aug 2011

@fatmira dobru noc prajem 😉 aj Miskovi 😵 a nech ta necha trosku pospat 😀

fatmira
22. aug 2011

@majka_k nesla si dnes tak pred 3tou do mesta?

majka_k
22. aug 2011

@fatmira ee 😕 😉

sunnygirl26
23. aug 2011

@fatmira to mi veelmi pripomina nas rezim 🙂 akurat, ze rano si este zvycajne vie pospat a vstava az okolo siedmej, osmej...

fatmira
23. aug 2011

@majka_k lebo som pred sebou videla nejaky dorjan ale nedovidela som aky, lebo boli dalej uz 😉
@sunnygirl26 hm, takze to poznas 😉 ale dnes bol na mna dobry, lebo vedel ze mi je zle a celu noc som nespala, tak budicek o pol 7mej 😀 to mam vtedy vianoce 😀 😀

majka_k
23. aug 2011

@fatmira my sme dnes vstali o pol desiatej 😅 , sice sme buntosili uz o pol siestej, ale to bolo prebalovanie, pila cajik, potom si zmyslela ze chce mliecko ... ale potom si pekne sama zaspinkala pri nas v posteli a kukam jak puk ze pol desiatej 😀 😀

majka_k
23. aug 2011

@fatmira u nas na Juhu ma jedna dorjan ale taky medovo hnedy ( svetlejsi ) ja som ho este nevidela ale segry mi vravela ze ona videla nejaku pani 😅 tak mozno ona, ja som vcera bola akurat na preventivke u zubarky tu na ZS Juh, oco strazil malu doma a inac sme ani paty nevytiahli, dmes ideme teraz okolo jedenastej s ocinom (pride po nas z roboty) po vysledky z tej rizikovej poradni, tak som stráíááásne zvedava na co prisli a ci budeme musiet chodit este na kontroly tam ( dufam silno ze nie 😅 )

fatmira
23. aug 2011

@majka_k toto je cista provokacia!!! ze o pol desiatej 😅
jaaaj hej, a ma aj nejake kvietky na strieske tusim, som ju uz videla niekedy, tak to asi ona bola...
a ako dopadli vysledky?

majka_k
23. aug 2011

@fatmira ahojky, vysledky? samozrejme nieco nasli 😠 mala ma uzivat tabletky - kys.listovu a kvapky zelezo ☹ a za 8 tyzdnov zase kontrola 😔 mam nervy normalne, koli tomu budeme chodit na rizikovu? ja sa na buduce opytam ze preco? sak krv nam vie skontrolovat aj nasa pediatricka ... a nemusim cakat cely den na rizikovej ... a z toho zeleza som nestastna,lebo teraz mala kaka tazsie a potom si to neviem ani predstavit...chudatko moje malicke

fatmira
23. aug 2011

@majka_k tak to ma strasne mrzi 😒 to fakt tam chodi tolko deticiek ze musite dlho cakat? my na neurologii cakame max 15min, vzdy tak fajne trafim... a preco kys.listovu? neboj, aj misko berie zelezo maltofer a kaka z toho normalne, akurat cierne 😝

majka_k
23. aug 2011

@fatmira tam nebýva vela mamiciek, tam stale rano donesu 12 listkov a ty si musis ist po listok skor ako zacne ordinovat ( az o 10 zacina) lebo ked sa ti neujde tak ta nezoberie ( cize ona ordinuje raz - v stredu a zoberie 12 deticiek ), a my sme tam minule cakali 3 hodiny ale to bola trosku aj nasa chyba, sme prisli skor trochu...my mame Aktiferrin - zelezo, a mne segra vravela ze z neho jej deti zapekalo, ze ak bude aj malu ze si mam ihned pytat druhy typ asi to je to co berie Misko ... a inac maly ma zdrave zubky? lebo zo zeleza su ze vraj niekedy cierne 😕

fatmira
23. aug 2011

@majka_k no ono to je jak na hematologii...hroza s tymi listkami, aby sa dvakrat chodilo.. a ak niekto byva na dedine bez auta..hmmmm 😒
uz som si to aj na konovi zistovala, nemalo by ich zafarbit, a pise sa to aj na pribalovom letaciku.. len co ja viem, ze vseobecne zelezo oslabuje zubnu sklovinu 😒

majka_k
23. aug 2011

@fatmira ved to ze som to tam tiez citala...no dufam ze nebudeme musiet brat dlhodobo 😅
a s tymi listkami presne ako pises ze by som mala jake nervy keby ze som z dediny ...

fatmira
23. aug 2011

@majka_k miskovi som davala niekedy 2x denne, teraz len ked si spomeniem, uz mal celkom ok hodnoty... ale my to mame v rodine..ja tiez beriem zelezo 😒
och zajtra zase horucavy..ma picne z toho...

majka_k
23. aug 2011

@fatmira moja mala ma naordinovane 8 kvapky 3x denne, nieje to vela? na take babo male ? a to ti poviem uz mi ta horucava kape na mozog 😅 ja neznasam take horucavy, mne by stacilo leto do 25 stupnov 😅 😀

fatmira
23. aug 2011

@majka_k neviem ake ma hodnoty, ale tak dr vie co robi..radsej davaj, lebo nedostatok zeleza nie je moc dobry 😒 a potom na kontrole uvidis.. ja som si to tusim upravila na 5kv. 3x denne a potom som len 2x denne davala..a v pohode mal hodnotu na kontrole..
no si moj clovek, ja take horucavy neznasam.... 😠 najradsej mam jar 😀

majka_k
23. aug 2011

@fatmira 😉 😵 presne, jar je najlepsia, uz sa straaasne tesim jak budem po zime na jar chodit s malou na prechadzky a uz bude sediet v sportovom kociku 😵 😵 😵

fatmira
23. aug 2011

@majka_k a ja zas dufam, ze maly mi tiez bude pekne sediet v sportiaku 😀 teda ze nebude vymyslat a bude chciet chodit a ja budem tlacit prazdny kocik 😀 😅

majka_k
23. aug 2011

@fatmira 😀 😀 aj take mamicky som videla ... ze kocik len na ozdobu alebo len pre istotu ak by si dieta roznyslelo a chcelo sa vozit 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre