Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

lenka2112
1. feb 2010

sisa-nie,ešte vo februári skúsime. 😉 no neviem,enchcem si nič namýšľať,aby som sa vyhla sklamaniu.ale ja som mala asi v polovici cyklu ovulku,hustý hlien a hlienujem vlastne vkuse len slabšie.a pobolieva ma aj spodok,tak dúfam,že to nie je nejaká cysta.

janulka04
1. feb 2010

ahoj, kocky....zdravim 😉
groka, kraaasne brusko 😉 🙂
fazulka...grafik vyzera zatial dobre 😉 😵

brisilda
1. feb 2010

sisa dik vidis to ja som hrozna 😀 to mam tak ked robim viac veci naraz a potom sa ponahlam a nerozmyslam ☹ 🙄

janulka04
1. feb 2010

a inac, ja tiez pridam fotku brusiska potom vo stvrtok, pred poradnou vam odfotim 😉
este chvilku tu budem, ale za chvilku zdrham s mm vybavovat prispevok na oblecenie pre tehotne...mala by som dostat min.150€....tak som zvedava...som ani nevedela, ze take nieco je, mi vcera susedka povedala a ked sme volali na Miestny urad, tak mi povedali, ze jasne, ze mam prist.. 😉
inac, tu je dnes krasne, konecne piatich dnoch nesnezi a vyliezlo slniecko 😵
a co je s nadenkou?

sisa2
1. feb 2010

leni - tak nech vam to vyjde!!!! 😵 mrchu mi posli, ja sa jej potesim 🙂
bris - nemas za co 😉

sisa2
1. feb 2010

janulka - to co vy mate za prispevky? super!
aj u nas dnes konecne svieti slnko, hned je iny den. a pritom rano tu bola chumelica, myslela som, ze bude cely den. tak sa z toho tesim. uz mam toho snehu fakt dost.

janulka04
1. feb 2010

Neviem sisa 😀
a to su este dva dalsie...prispevok na vybavu pre babatko a prispevok na nabytok pre babatko...ale ten neriesim, kedze postielku aj komodu mam, tak aky len nabytok babo potrebuje, nie? 😕

janulka04
1. feb 2010

mi hovor o snehu...fuj...tu je ho napadaneho okolo 30cm vsade...ja uz chcem jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar!!! 😝

brisilda
1. feb 2010

janka tak napriklad vstavanu skrinu 😀 inak mate super prispevky radost zit v nemecku 😉
sisa a tebe co doki povedal ze mrcha nechodi? ved to uz neni normalne aj ked u teba to asi neni nic neobvykle

janulka04
1. feb 2010

bris 😀
radost..ako kedy..ma nastvali s tym predrazenym 3D.... 😠

sisa2
1. feb 2010

kokos, ja zasnem, co vsetko existuje. tu ti nedaju nic. resp. teraz je aspon ten jednorazovy prispevok na babo zvyseny na tych ca. 1000e, neviem, kolko to je, kedze pri malom sme to este nedostali.

a veru, ja by som uz tiez chcela jar. i ked, vcera sme boli pozriet na dome a vyzeralo to tam tak krasne, kedze vsetok ten bordel a blato bol pod snehom 😀

sisa2
1. feb 2010

bris - ani som mu este nevolala. dnes som 49DC tusim. kamoske povedali, ze ma len cakat, ze ona pride. tak teda cakame 😀 som pevne rozhodnuta necakat tri mesiace (cykly), vsak pri nas kym sa vobec dockam prvej mrchy a potom kym sa zadari ... budu aj dalsie vianoce ☹

janulka04
1. feb 2010

sisa, ja o niektorych ani neviem...o tento na oblecenie pre tehulky sa vraj smie zadat od 13ssw..teda 13tt, ale ja osm sa to dozvedela az teraz, tak mozno, kym ho vybavim, nebude mi treba 😀 😀 😀 😀 😀

sisa2
1. feb 2010

aj tam je taka byrokracia s papiermi? neboj, stihas ho vybavit. uz len to, ze nieco take vobec existuje!

lenka2112
1. feb 2010

sisa-moja kamoška minulí rok v júny prišla o mimi v 9 tt a už je znova tehotná.v júli sa im to narodí.im sa zadarilo hneď po tej 3 mes.pauze.neboj aj vám sa to istotne podarí. 😉 tak si budeme držať palce navzájom. 😵

janulka-téda,to je super,že takto štát zabezpečí budúce mamičky.a hlavne prvorodičky to istotne ocenia. 🙂

janulka04
1. feb 2010

neviem, minule sa mm rozculoval pred susedom, ze na papiere z SVK cakame aj 30 dni, ze zo zakona dana lehota a tu nam vybavili zatial vsetko do dvoch tyzdnov maximalne. A on kukal jak puk a ze to mame stastie, ze tu sa caka dva mesiace a viac 😀

janulka04
1. feb 2010

veru siska...treba mysliet pozitivne...a dufam, ze sa tvoje cykly umudria a aj mrcha dorazi cim skor 😉

janulka04
1. feb 2010

leni, super to je..len mi o vela prispevkoch ani nevieme... 😀
a napriklad o pridavky na deti som ziadala uz v decembri...a odvtedy ani koruna...stale sa to nepohnulo..takze su tu aj plusy aj minusy...ako, viem, ze to spatne doplatia...ale male idu od marca do skolky a kazde euro by bodlo 😒

lenka2112
1. feb 2010

jani-to je dobre,že ti idú do škôlky,aspoň budeš už ku koncu budeš môcť viac nerušene oddychovať. 😉 a veru aj náš bude od septenbra škôlkár.na budúci týždeň ideme na DOD a 15.2 na zápis.inak si to neviem predstaviť.každúčký deň sme 3 roky spolu a zrazu budem pol dňa bez neho.

janulka04
1. feb 2010

male uz na Svk chodili a sice teraz to bude len na 5hodin denne, ale s ucitelkou sme sa zhodli, ze dlhsie by im to asi aj vadilo, kedze nerozumeju po nemecky, takto sa zadaptuju a postupne im budem pridavat hodinku...tu je totiz skolne od toho, kolko hodin su v skolke a na dve je este aj zlava 😀 ...a super je, ze skolku mam hned o ulicu dalej...takze 5minut chodze a sme tam 😀
male sa uz velmi tesia, uz im je dlho doma...ale som zvedava ako poriesime prazdniny u rodiny na SVK, kedze kazdy by ich chcel aspon na dva tyzdne a tu su prazdniny 2 tyzdne v zime a 2 tyzdne v lete a hotovo 😨

sisa2
1. feb 2010

leni - ja viem, ze niektorym sa hned zadari. ale ja som nejaka skepticka. fakt ked si vezmem, kolko sme sa natrapili aj pri malom, aj potom .... 😖

matusko ti bude chodit len na pol dna do skolky? budes doma?

miskahryzka8
1. feb 2010

groka, tesim sa na fotecku 🙂

luci, tak snad aspon donesiem kontkretne udaje o mimi uz a mozme si porovnat 😉 , tebe tiez az vtedy povedia vysledky z krvy?

ja som ospala, este ked som vstavala a pol siedmej a tej krvy brali dost, pojdem vzbavit este veci a trosku si pospim 🙂

groka pekne brusko 🙂

sharmi uzi si poradnu a nech je vsetko OK 😉

siska vsetko mi povedia az toho 22.2. az ☹ , aj vysledok krvy, prosim ta, ty si aj krvacala, alebo ti len nerastol hcg hormon?

ja lubim tu smotanovu verziu torty

sisa2
1. feb 2010

jani - dakujem.
male sa ti v skolke aspon naucia po nemecky. ak sa teda nebudu hrat len spolu a budu si mlet slovensky 😀
a do skolky predsa nemusia chodit, to nie je ako skola, nie? spravite si dlhsie prazdniny a mate. u nas je skor opacny problem, cez leto mame skolku zatvorenu min. 6 tyzdnov 🙄 a teraz cez vianoce bola zatvorena 3 tyzdne. by ma zaujimalo, co mame robit, ked mame dovolenku 20 dni 😠

janulka04
1. feb 2010

neviem, ako to tu je, siska...na &svk sa dalo ich aj na mesiac odhlasit a isli sme ku mamine...uvidime....
oki, babule, ideme vybavovat, tak pekny dnik a tie, co ste v praci, nech vam to ubieha..este sem potom pridem 😉 🙂

sisa2
1. feb 2010

miska - no vysledky z krvi by ti mohli aj skor povedat 😖 ale uvidis, je to ok!!! treba tomu verit.
ja som spinila, nekrvacala som. najskor aj HCG rastlo, aj ciarky na teste boli ukazkove. len mimi nebolo 😢

sisa2
1. feb 2010

jani - tak nech sa podari vsekto vybavit!

brisilda
1. feb 2010

kocky aj moj maly chodi iba na pol dna do skolky lebo on tam nechce spavat a ked vstanu tak idu papkat a potom by som tak ci tak ponho prisla cize je to zbytocne 😀 potom by mi v noci uz vobec nezaspal 😒
janka male sa v skolke naisto naucia po nemecky sestrina mala komunikuje po slovensky anglicky a ma teraz kamosa s polska tak uz blaboce aj po polsky a jej ocino je albanec tak coto aj po albansky vie povedat 😀

lenka2112
1. feb 2010

issa-nie,ja si na august a pol septembra predĺžim neplatenú materskú.a od 15.9 pôjdem do práce a Matúško už na celý deň do škôlky.dúfam,že si rýchlo zvykne.

lucialen
1. feb 2010

Miska, a tebe brali tu krv na hcg alebo aj rubeolu, syfilis, herpesivne virusy a toxoplazmozu? Lebo mne na hcg nie, len tie virusove ochorenia, zobrali mi 4 ampulky 😒
Uz som zvedava na katku 🙂

lenka2112
1. feb 2010

chcela som napísať sisa 😅

bris-takto to veľa mamičiek čo poznám poriešili,že dávajú iba na pol dňa.ale dôležitý je ten kolektív a aj tak v škôlke sa veľa naučia len doobeda,po spinakní len olovrantujú a idú domov nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre