Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

janulka04
21. feb 2010

uz 1. mi nastupuju...hej, bola to zabavka, na materskej, som chodila na stretka s dvojickovymi maminami z oklia avetsinou si babatka budili...chudatka, by som nemala srdce, ale zase ked je na to zena sama....tak chapem, ze sa neda inac...

uz mi zacina aj luto byt, ze nebudu za mnou cely den behat ako chvostiky...ale vidim, ze im skolka chyba, ved tam chodili od troch rokov...na cely den a niekedy aj plakali, ze este nechcu ist domov 😀

sharmana
21. feb 2010

ved jani budeš mat čo robit s bábätkom, takže ti to len dobre padne, ked kočky pôjdu na pár hodin do škôlky...
neviem si predstavit starat sa o dve detičky naraz, takže ta obdivujem, ale určite sa to dá zvládnut, musí sa to dať, inak to proste nejde 🙂

janulka04
21. feb 2010

jasne, ved co take maminy s trojickami? 😵
a sharmi, vstavana skrina hotova? 😕

sharmana
21. feb 2010

jani. áno, hotová, a sabinka už dost velku časť zaplnila, ešte tu ani nie je 😀
inak skrinu nám spravili nádhernú, nad moje očakávanie, úplne super, izba je vlastne hotová, len sa nám nejako nechce stahovat do nej, sme lenivci, ale tento týžden to musíme urobit, lebo ideme pokracovat.. dnes sme nakúpili bodové svetlá a ideme robit znížený strop..

janulka04
21. feb 2010

sharmi, viem si to predstavit 😀
a teda s tym stahovanim sa ti nedivim, ja mam hrozu, ze mam este nejake veci pre mrnuska na Slovensku, treba to doviezt a oprat... 😝

sharmana
21. feb 2010

ved jani ja tiež ešte nemám nič opraté, malej veci mám len v krabiciach... pustím sa do toho, ked si prestahujem už všetko do spálne..
ideme sa asi prejsť von... bože tento víkend zase tak preletel, to je neuveritelné..

majka1981
21. feb 2010

Ahojte dievcence, dufam ze ste dnes mali taky krasny den ako ja. Boli sme sa s mm bicyklovat, nebolo to lahke najst cesty kde nebol sneh, ale hlavna vec ze sme boli na cerstvom vzduchu. Poobede som sa bola este prejst s mojou mamou. Rodicia este nevedia, ze som tehu. Moznoze im to povieme tento tyzden.
Cheer – som sa posmiala, ze ste chceli ist s kocikom na prechadzku. Ludia by vam tam pozerali ze ake mimi a ze ako rychlo prislo a uz ste na vychadzke. 😉
Cheer Ty vazne vazis len + 8 kg? Tak to si sa naozaj super drzala!
Miska – tak to je naozaj sila, ze o 22 hod decko je este pred telkou. Ja si pamätam ze po 20 hod som uz nesmela byt hore. Tak maximalne este raz druhy vecernik pozriet a potom sup do postele. Miska naozaj sa nemam do toho testovania. Vcera som aj bola v drogerii, obzerala som tie testy. Boli v cenovej kategorii 6 – 11 €. V utorok uz tak ci tak idem k dok. Budem to mat iste. Spytala som sa aj mm ci mam testnut a on ze nie ved teplota je hore, ms nie je tak naco vyhodit peniaze.

Dzou akvarko je nadhera. Tam sa teda tie gupky budu rozmnozovat len tak. Budes porodna babka. ;) A s tym snom to daco bude, no nie? Kolko si priblizne DPO?
Brisilda mas pravdu ze urcite ten 5 cm rez bude boliet. Ale ja myslim na krasne chvile s babom, ked ho budem kojit a tie bolesti stoja za to.
Groka ahoj. My sa este nepozname, ale ja som Vas citala uz par mesiacov dozadu a velakrat som na Teba myslela. Posielam Ti vela dobrej energie aby si sa dala do kopy. Zvladnes to , istotne.
Janulka – ja si myslim ze dvojicky su velmi stastny ludia z toho dovodu, ze su vzdy spolu 🙂 Ja mam kolegynu, co je dvojicka. Jej sestra pracuje tiez v nasej firme, len o jedno poschodie nizsie. Chodia rano spolu do roboty, volaju sa poobede do kedy budu robit a potom idu spolu domov. Byvaju na blizku a buduci rok idu spolu s mm stavat dvojdom. Odvazila by som sa stavit, ze budu spolu rodit 🙂

lucialen
21. feb 2010

Ahojte 🙂 Ako ste vikendovali?
My sme dnes isli na nakupy oblecenia, lebo moje kratke obtiahnute svetriky uz na mne vyzeraju dost blbo, vsetko sa mi vysplha nad brucho a vyzeram ako deges. Kupila som si aj leginy, este by som chcela nejaku suknu. Boli sme v obchode kik, neviem ci poznate, ale mali take krasne detske veci, ze som neodolala a kupila som si 😵 Uplne malicke take do porodnice a prvy mesiac 😵 V noci som spala len 7hod a poobede som tiez nespala, takze za chvilu asi zalahnem.
Miska, daj zajtra vediet ako si dopadla 😉 Ja sa uz tesim, tento tyzden odfotim aj brucho 😀

majka1981
21. feb 2010

Ahoj lucka. Ja som dnes dobre vikendovala. Slniecko mi spravilo radost 🙂 🙂 .
Kik poznam, obchod je to ok, ceny su v poriadku. Zaujimave je ze mozete chodit v nedelu do obchodu. Ja zijem v Rakusku a tu to nie je mozne, vsetci su proti tomu.

sharmana
21. feb 2010

no babule, ja som práve s mm vybehla, že pozrieme ešte v brendone postielky a súpravy do postielky s baldachýnom a zbytočne sme sa tam trepali, už mali zatvorené a luci zhodou okolností tam je aj obchod Kik, ja som tam tiež kúpila pár nohavíc pre malú.. no akože trošku cítitť z toho takú čínu, ale majú to tam pekne poukladané a nohavice až tak nevadia, lebo pod nimi bude mat aj tak ešte pančuchy... ale možno že je to ok bavlna, len to majú asi trošku napustené nejakou chemikáliou, respektíve takú zvláštnu vônu to tam má...

lucialen
21. feb 2010

Maji,ved my v nasom okrese tiez nie sme zvyknuty na otvorene obchody cez vikendy, len tesco a pod, ale tri normalne obchody som nasla otvorene 😉

lucialen
21. feb 2010

Sharmi, vonu som nejako nezaregistrovala, ja som kupila teplaciky ale take zateplene, supravu 2 bodikov a supravu teplaciky a kabatik ci co to je 😀 Mne sa to praveze nezdalo az take cinske, lebo ked idem do cinaku, tak to je jasny cinak 😀 Pre dievcatka mali take krasne supravicky, este ze neviem pohlavie, lebo by som zase pokupila 😀

sharmana
21. feb 2010

luci. akože na omak tie vecičky sú v pohode, lebo som porovnávala bavlnu a aj šitie bolo pekné aj všetko... len som cítila pri vstupe do obchodu a aj z tých vecí taký čínsky pach... no ja nekupujem v čínskych obchodoch vôbec, lebo mne tá "nevôna" trochu vadí, ale tu som urobila výnimku, lebo tie veci sú naozaj pekne poukladané a aj pekne vyzerajú... okrem toho z tých vecí o pár mesiacov malá vyrastie..

lucialen
21. feb 2010

Ja som tam bola len 2x, raz sme kupovali veci pre starkych, vies 5XL 😀 Ale inymi vecami som sa nezaoberala, ani som vtedy nesledovala detske veci, ale tak ked boli tie zlavy, no nekup to. 😉 Co som si vsimla, niektore veci neboli az tak lacne, ale tym ze tam maju tolko veci, tak to posobi tak lacno. Ja tiez v cinakoch nekupujem, len sportove nohavice na prechadzky so psom 😒
No idem si pozriet hokej a dufam, ze zaspim 🙂

janulka04
21. feb 2010

baby, tu v Nemecku je KIK velmi oblubeny....ja mam ztadial tu deku a ponozky 😉

majka a ja teda do obchodu nechodim v nedelu, v Bavorsku je vsetko v nedelu zatvorene....cely den 😀

a inac, baby, ja uz som v teme snazilky v zahranici teraz dalsia na rade, co ide rodit...to je sila, jak to utieklo....az ma to soklo, ze bsetky tehule predomnou uz sa "rozsypali" 😕 😀

brisilda
21. feb 2010

majka1981 je jasne ze ta bolest zato stoji 😀 aj vsetko spojene s tehotenstvom 😉 ja som napriklad na porodne bolesti zabudla hned na sale ked som uvidela maleho 😉 aj slzicky mi vysli 🙂 bol to najkrajsi zazitok nasvete a kiez by som ho uz mala za sebou 😀 idem sa napapat a precitam vas lebo prave sme sa vratili a musim aj maleho hodit do postele 😒 chudatko male zase soplikujeme 😝 takze do skolky sa znova nejde 😀

sharmana
21. feb 2010

luci. tak pekný hokejový zážitok 😉
jani. ty si v téme snažili v zahranici a si na rade čo ide rodit? to je sila, fakt to teraz uteká nejako rýchlejšie, do 4. mesiaca sa mi to strašne vlieklo, ale teraz je to už velmi rýchle...

janulka04
21. feb 2010

hej, uz od zaciatku, co so tu sharmi a jedna babenka sa teraz vratila z porodnice, co mala ten cisarsky a druha uz pretahuje termin o tyzden a dva dni sa neozvala, takze pocitame s kockami, ze uz moze byt aj maly na svete...a ze ; Janka je na rade...uf uf...a ja este nic doma...aj ked kuknem majovky, tam uz peru a tasky do porodnice sbalene...ja som nejaka mimo asi ci co...a teda mas pravdu, ze to teraz nejako moc rychlo uteka... 😕 😲

janulka04
21. feb 2010

oki, kocky...
videla som, citala som a idem sa tulinkovat s mm...papa a dobru vsetkym 😉

sharmana
21. feb 2010

bože jani, si ma normálne naplašila s tými zbalenými taškami... ja nemám ešte ani jednu nočnú košelu, to ja keby teraz musím íst do pôrodnice, tak mi musia dat erárnu nočnú košelu 😝 ešte ani zavinovačku som nekúpila, síce mám nejaké klasické perinky, ale to ani nebudem používat, možno na krmenie, ked sa zašpinia, tak mi to nebude lúto...

cheerlady
21. feb 2010

ahojte babule,my sme dnes s mm boli na prechadzke v parku a potom sup do cukrarne na zakusok 😅
no a potom ma mamina vytiahla do tesca,ze ona uz chce nieco kupit malemu,lebo ze cez tyzden nema nikdy cas,tak som s nou vybehla a kupila mu spaci vak a 2supravicky a 2ciapocky 😵 ale keby ste ju videli ako sa tam rozplyvala,az som ju krotit musela,ze tam nie sme sami 😀
inak som sa dozvedela,ze 13.3. mam uz prvu skusku z letneho semestra,no parada,a to som si myslela,ze aspon do maja budem mat od skoly pokoj 😠

majka no aj ja sa cudujem,ze len tolko som pribrala,lebo ja od zaciatku tehu len sladke tlacim 😝

miskahryzka8
21. feb 2010

ahojte 🙂 , jeeej mame z OH uz aj bronz 😵 , z biatlonu chlapov 🙂

jeeej janulka, ty mas take ukazkove dvojicky 🙂 😵

sharmi, tak super, my sme len na zaciatku prestavovania... uz sa tesim na finale 🙂

majka, tak to musis mat pevne nervy,, ja nepoznam nikoho kto by siel dokimu, bez toho, ze by najprv testol 😕 , novatorsky pristup mas 😉

luci dam, nebudem vas napinat snad ako minule, chcem ist na pol osmu hned a pred zumbou prist este domov, uff som zvedava, ako budem v noci spat 😕, potom aj ja odfotim brusko 🙂, nak ja sa este normalne zmestim do nohavic, ani mi nic netrci zo svetrikov 😕, ale zadok mi rastie tusim najviac 😠

miskahryzka8
21. feb 2010

cheer fiiha, tak drzim palce na skusku 🙂 , mas proste stastie od prirody na nepriberanie 😀 , aj moja kamoska tak, papala piate cez deviate, nikdy necvicila a cez tehu skoro vobec nepribrala a mesiac po tehu uz bola na svojej vahe a teraz sami zda chuda az moc uz 😕

mne to nejako moc nemysli uz tusim, idem haji, zajtra skoro vstavam, papa zatim 🙂

sharmana
21. feb 2010

no tak babulky, neuveríte, už som zaspala pri telke, mi máme tek potichučku a mm mi zvykne masirovat nohy, potom to vypneme a spíme jak zabití... a o 22:45h. zrazu telka zhora nahlas začne hulákat... ty kokso, normálne tep mi vyskočil a už som mala po spánku... tak som vyletela z postele a chytila metlu, som najskôr jemne zabuchala na radiatorove trubice, a ked žiadna odozva, tak som zatrieskala na plafon... akože stíšili to hned, lebo pochopili, ale to je už drzosť 1. stupna, ešte raz to urobia, volám policajtov...

miska. my vlastne sme tiež na začiatku prerábky, to je len jedna izba hotová, ale teraz to už pôjde lepšie, predsa len v jednej čistučkej izbe sa už dá lepšie fungovat.. a ešte sa ti dá zumbovat v pohode?

janulka04
22. feb 2010

dobre rano, kocky...
sharmi, tak to by sa mi teda nepacilo, ved to sa mozes aj pekne zlaknuta este uskodis sebe aj malej....niektiri ludia su fakt pripeceni!!!

cheerly...son si to zivo predstavila, to ked moja mama vsade pred rokmi so mnou chodila a velmi nakupovala... 😀
cheerly, vidis to, ty kedy si zacala prat a balit tasku, lebo ja som jak magor tu uz... 😕

a vsetkym uspesny start do noveho tyzdna 😵

brisilda
22. feb 2010

sharmi ty mas teda riadne stresy 😠 ja by som tych susedou asi pozabijala 😀
tie zazitky co ste pisali boli super ked vas nacapali ja som nastastie take nieco nezazila 😀 ale zase neda sa povedat ze pri akte nas nepoculi 😀 😀 😀 no nikto nekometoval nic tak neviem 😀
inak co sa tyka balenia veci do porodnice a vybavicky tak ja uz mam vsetko pobalene a dokonca som si uz aj poprala veci pre maleho az nahodou by sa rozhodol ma znova necakane prekvapit 😖 na manzela to nemozem nechat lebo on by mi to popral na 60 C a to by som mohla rovno vyhodit nakolko mam do porodnice nachystane take krasne biele oblecko ktore sa moze prat iba na 30 C 😉 jedine zimnu kombinezu nemam a ani ziadne zimne oblecko cize to by uz musel manzel nabehnut a pokupit ale ja verim ze nakoniec mi budu eset pichat vyvolavacku 😀 no veci uz pod postelou mam schovane v taske 😉

majuska7979
22. feb 2010

dobre ranko babulky, tak toto su vazne schody do neba 😵 http://www.fertilityfriend.com/home/2ad7e4
vcera vecer sme boli v mexickej restike, to bolo take jemne pokracovanie valentina, a bolo fakt super 😵 nejake novinky babule, no musela som merat bola som hrozne zvedava 😅

brisilda
22. feb 2010

maji waaw super schodiky taky grafik tu uz dlho nebol 😉 len tak dalej 😀

cheerlady
22. feb 2010

miska praveze ja som ten typ,ze ked si 3dni nedam pozor na stravu,tak hned mam kilo hore,tak som sa desila toho ako to bude v tehu,ale na moje prekvapenie najprv mi vobec nechutilo jest a teraz jem zase strasne male porcie,dam si polovicku a uz funim,ze nevladzem-co ale vyhovuje mm,lebo on je dojedac 😀

jani co blaznis??? ja este ani neviem ktoru tasku si zoberiem a nie,ze kedy som sa balila! 😅 do nemocky nemam zbalene nic a oprane mam akurat tak tu supravu do postielky,to je vsetko 😒 veciciek mam kupenych malo,lebo kamoska mi da tento tyzden po malom-on ma teraz rok,tak si povyberam,on mal pekne vecicky a aspon na tomto trosku usetrim,kedze vsetko ostatne som musela kupovat.
dnes mam poradnu,tak dufam,ze bude vsetko ok,lebo keby mi povedal,ze sa otvaram,tak to by este len zacali stresy,sak nemam nic pripravene 😲

majuska7979
22. feb 2010

cheerlady, no to aby si sa uz pripravila aj do tej nemocky ale poriadne, male tu bude co nevidiet 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre