Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

brisilda
15. aug 2009

kocky prave som sa docitala, ze je dobre uzivat aj vitamin E 400 mg. hlavne tie ktore maju problem s pocatim 😉

andzi
15. aug 2009

cheer: to je kys. listová + železo + B12

s tými veľkými deťmi máš pravdu, to mi vravela aj moja segra a ona je z fachu takže vie, ale jednu tal. Acidofolanu v pohode môžem

brisilda
15. aug 2009

kocky ja som toho tvrdenia jasny pripad 😀 😀 😀 moj maly bol riadny valibuk cez 4 kg 😀 😀 😀 a to som od zaciatku uzivala vitaminky 😎 ale neni to pravidlo ze sa vam narodi velke dieta staci ak bude mat idealnu hmotnost 3,5 kg 😀

andzi
15. aug 2009

baby, ja som našla toto:

Budúce mamičky by sa mali ubezpečiť, že konzumujú dostatočné množstvo vitamínu E. Ženy s nízkym príjmom tohto vitamínu v potravinách totiž riskujú, že ich dieťa bude mať astmu. Tvrdia to britskí vedci, ktorí zistili, že deti matiek s deficitom vitamínu E majú astmu päťkrát častejšie ako tie s dostatočným príjmom. Práve tento vitamín totiž blahodarne pôsobí na vývoj pľúc dieťaťa. Vedci z University of Aberdeen označili za najkritickejšie obdobie tehotenstva z pohľadu možnosti ochorenia na astmu prvých 16 týždňov.

andzi
15. aug 2009

vraj aj diabetičkám sa rodia veľké deti

cheerlady
15. aug 2009

anzdi to je zname,ze diabeticky maju velke deti 😒
a v tom komplexe vitaminov je dostatok vsetkych potrebnych vitaminov? 😕

cheerlady
15. aug 2009

ja to tiez asi tak vyriesim,ze namiesto 2budem uzivat 1tbl denne 😉

andzi
15. aug 2009

cheer: ak chceš urobiť maximum pre svoje dieťa a máš dosť peniažkov tak si kúp Femibion, nič lepšie neexistuje pre tehotné. Ale dávka na mesiac stojí cca 21 €.

cheerlady
15. aug 2009

bris a ako si rodila - prirodzenym sposobom? 😕 mojim 2kamoskam sa na zaciatku roka tiez narodili velki chlapci - jeden neviem kolko mal a druhy 4280g 😲

cheerlady
15. aug 2009

andzi peniaze pokial ide o dieta neriesim - ked som doteraz mohla davat 20eur mesacne za nechty,tak to mozem dat aj na mimco 😉

no a tie kamosky mali najvacsi problem s tlacenim,ze kontrakcie boli malina,ale kedze boli velki,tak ich nevedeli vytlacit 😖

andzi
15. aug 2009

bože s tým tlačením to si neviem ani predstaviť, také veľké dieťa

groka
15. aug 2009

ahojte

tak ja som neuzivala ziade vitaminy,len duphaston,maly mal 2750g ale ja som mala tiez tak malo a sme obaja jeho rodicia krpati,takze tolko,ale maly mi je zdravy a nemal ziadne problemy,pri prvom tehu som brala calibrum baby plan ale potom som potratila a ja neviem co bolo pricinou,ale to uz brat necchem ,ked uz tak len kyselinu

nesli sme nakoniec nikde aj doma nam je dobre,kukame film nalepeni na seba 😉

andzi
15. aug 2009

groka: takže s mm je už fajn?

cheerlady
15. aug 2009

groka no to lepenie sa na seba je dobreee,tak sup sup odlozit notebook a venuj sa 😉

groka
15. aug 2009

andzi tak aj ano uz,ale dokedy?dnes nebude nic,mrchujem,ale 18 ideme skusit podla toho kalendara ze ci z toho nieco nahodou nebude 😉 😉 😉 a potom ked domrchujem,ideme na toooooooo

len vcera ma napadlo,ze v juli som brala antibiotika ze ci budem mat ovulku teraz,takze budem aj meriat BT ale ak nebude mna porazi potom urcite

mirka007
15. aug 2009

Ahojteee.
My sme zacali presne 18 jula zarabat drobca,v den nasej svadby..tak dufam ze sa nam podari..velmi by sme chceli...ale mam znizenu funkciu stitnej zlazy a dost casto mi meska menstruacia....tak uvidime...neviete mi poradit nieco ked sa snazime o mimi?Myslim nejake vitaminy alebo co vam pomohlo...a tak..dakujem...

cheerlady
15. aug 2009

mirka mali sme svadbu v ten isty den 😀 a ja som uz tehu 😉 tak drzim palce,nech je to tak o najskor aj u teba 🙂 precitaj si tuto stranu - bavili sme sa tu o vitaminoch a inak je tu aj na to speci tema,keby si chcela viac podrobnosti 😉

groka
15. aug 2009

ahoj mirka mam taky isty problem,mam znizenu funkciu pred 3 ,4 mesiacmi sme sa museli prestat snazit musel asom zacat brat lieky,vcera som bola na kontrole po 3 mesiacoch ci hladina TSH klesla a klesla na 3 z velmi vysokeho cisla takze uz mozme bez problemov aj ked sme zacali v juli,no ak by smo mala hodnotu nad 5 tak to neni dobre pre pripadne potraty a nejake ine koplikacie ja som mala aj pravidelnu ms len s nejakym 6 dnovym meskanim ale neovulovala som vobec,ale uz ovulujem ,ty si na tom ako ?beries eytro ci ako sa to vola? ja mam 75 davku pri otehotneni sa bude musiet zvysit,kolko sa uz liecis?

mirka007
15. aug 2009

Cheerlady...uprimne gratulujem..urcite si stastna ...dufam ze aj nam sa podari co najskor...ja som taky blazon...zacali sme este len presne v den svadby,teraz mi meskaju,robila som si test a nic...myslis ze mozem byt a ze som si ho robila prilis skoro alebo je to nieco ine?

groka
15. aug 2009

a mirka ja som si teraz kupila cajik na plodnost a chcem brat len lyselinu listovu je to dobre na predchadzanie pripadneho rastepu

groka
15. aug 2009

mirka mozes byt tehu,a mozno ti neukazali dve ciarky preto este lebo ti pomali rastie hcg

mirka007
15. aug 2009

Ja som uz zacala brat kyselinu listovu,beriem ju asi 3den....tak uvidime...a ako sa vola ten cajik?

groka
15. aug 2009

bris ho ma v albume pokukaj

groka
15. aug 2009

a ako to je u teba s tou stitnou?

andzi
15. aug 2009

mirka - záleží ktorý deň cyklu si

mirka007
15. aug 2009

Beriem lieky presne 10 rokov,ja to mam chronicke,beriem 100 mg denne...

groka
15. aug 2009

a s hodnotou si ako na tom?

mirka007
15. aug 2009

Teraz ti ani neviem povedat..

cheerlady
15. aug 2009

mirka no ja som v den svadby bola asi v polovici cyklu - tak som si myslela,ze mozno uz na svadbe sme boli traja,ale som zistila,ze som otehotnela asi tyzden po svadbe 😉 poslednu ms som mala 27.6. a prvy test som si robila 31.7. - mala som tam len veeelmi slabucku ciarku (mam to aj v albume 😉 ) - to bol piatok,v utorok na to som isla k doktorovi,ale na sone este nic nevidel 😒 z krvi sa mi ale potvrdilo tehu,ale vraj je to este v zaciatkoch 🙂 potom som si robila aj dalsie testy s odstupom dni a druha ciarka uz bola krasne vidiet,takze sa tesim na utorok,ked pojdem na dalsie sono a dufam,ze uz uvidim aj drobceka 😵 moze teda byt,ze si si ho robila prilis skoro,kolky den cyklu si si ho robila?
inak k tej stitnej zlaze - ja som tiez sledovana,ale nastastie som zatial na nu nebrala ziadne lieky - mam vraj po mame zvacsenu jednu stranu,ale zatial je to v norme,ale doktorka vravela,ze ked budem tehotna,tak musim prist na kontrolu,takze jej budem musiet zavolat,nech ma vezme co najskor,lebo k nej sa dlho caka 😒

groka
15. aug 2009

ja som cakala len to cislo jak chora a to mi dokonca doktor povedal ze je to v norme ale cislo mi nepovedal,tak som isla sa spytat do labaku a tam mi povedali ze 3 takze s cistym svedomim snazime

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre