Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

xena1
7. nov 2009

ja som to zistila nahodne isla som na vysetrenie ze som prilis chuda a unavena a zistili mi poruchu stitnej zlazy a zvys.prolaktin..to by si mala asi oznamit svojmu gyndosovi,neviem aky to ma vplyv na tehu, al eviem ze mnohi gyndosi zacinaju skoro kazdu tehulku posielat na vys,stitnej zlazy lebo neliecena stitna zlaza moze sposobit potrat alebo vyvojove poruchy plodu...mnohe zeny o tom ani nevedia...ale samozrejme az pri velmi zlych hodnotach... groka,tak sme na tom podobne..a kam chodis na endokrinologiu??ja som mala ovulku v pohode aj vajka sa mi tvoria poriadne aj praskaju...na buduci cyklus nas caka IUI

sharmana
7. nov 2009

no tak to by mali gynekologovia automaticky posielat na to vysetrenie si myslím... no ved ja mám v pondelok poradnu, tak sa ho spýtam..

xena1
7. nov 2009

mali ale vraj to nie je take jednoduche....s tou spolupracou...

groka
7. nov 2009

sharmana aj pocas tehu,hlavne do 3 mesiacov tehu,potom si babatko vystaci aj so svojou stitnou

xena ja som priberala

xena1
7. nov 2009

ano groka tak je to ,dokonca mne lekar kazal ak budem tehu okamzite po krvnom teste prist na endokrinologiu aby mi zvysil hormony...

groka
7. nov 2009

xena mne sice nekazal,ale bojim sa toho ze mne gynekolog kazal prist po 7 dnoch meskania a ked mi spravi krvny test potom pojdem na endokrinologiu,ale nebude to neskoro?ist k endo?

spravila som si test na 52 bodov,ale mam chaos v jednej otazke,lebo ich je viac a mylim si to

15. Činná plocha pneumatiky v prevádzke musí mať po celom obvode a celej šírke vrchného behúňa dezén s hĺbkou dezénových drážok +0b

Správna odpoveď:
C) u vozidiel kategórie L1 a L2 najmenej 1,0 mm.

a este je ina otazka kde je spravna otazka 1,6 mm a este jedna kde je 1,5mm som z toho jelen

sharmana
7. nov 2009

no ak je to dôležité hlavne do 3. mesiaca, tak je to u mna aj tak pasé, lebo som už v 13tt, idem do 4. mesiaca.. ale dufam že ta porucha stitnej je len nejako mierna, ten lekar mi to tak nejako aj povedal...

sharmana
7. nov 2009

respektíve povedal, že tam vidí nieco aj so stitnou zlazou, ale pripisoval to tehotenstvu..

nadenkaaa
7. nov 2009

jarka ja ked som robila vodicak davala osm si online testy na vodicak.sk -myslim ze tam su dobre tie testy 😉
sharmi jasne ze to tak moze byt lebo pocas tehu su vacsie naroky na organizmus zeny 😉 rovnako ako to byva ze mnohe zeny maju gestacny diabetes(tehu cuktovka) 🙂

sharmana
7. nov 2009

ahoj nadi, a nevies či mi bude robit gyndos nejake vysetrenia aj ci mam stitnu v poriadku?

groka
7. nov 2009

test č.2 dve nespravne odpovede a 51 bodov,ale lepsim sa 😅

groka
7. nov 2009

sharmana v kazdom pripade ak sa dokimu nieco nezda,jeho povinnostou je ti urobit test na stitku,a moze to urobit aj on

nadenka kukni sem http://www.testynavodicak.sk/ podla mna velmi dobre,aj cas mi to odratava

xena1
7. nov 2009

groka to je v pohodke,to sa este da...tam je ta nepisana hranica ze ked ti 7 dni meska ides na krv a potvrdi sa tehu a potom na endosku...
a tamtym otaykam nemrozumiem,,,skus si najst na googli...
sharmi,hormony spolu uzko suvisia tak to moze byt kludne aj vplyvom tehu,len sa preistotu opytaj,a ak neberies ziadne tehu vitaminy vo Femibione je jod v davke urcenej pre tehu ja ho tiez uzivam...

groka
7. nov 2009

sharmi ale skus si do jedalnicka prihod ryby,no vlastne ja beriem jod to potrebujem

cheerlady
7. nov 2009

sharmi urcite by som isla k endokrinologicke kvoli tej stitnej zlaze.ja som k nej chodila preventivne raz za rok,ale vzdy som mala hodnoty v poriadku,ale kazala mi hned prist ked budem tehotna,vraj je to velmi dolezite-aj sestricka od gynekologa ma tam po prvych vysledkoch krvi poslala.no a vraj mam mierne zvysene hodnoty (zapricinene tehotenstvom) a nasadila mi tabletky,ktore maju babatku len pomoct,aby ho tie hormony zo stitnej zlazy nejak neovplyvnili.takze urcite by som hned sla.gyndos ti nepovie co presne s nou mas,endokrinologicka ti zoberie krv u seba.

nadenkaaa
7. nov 2009

sharmi jasne ze ti este bude robit vysetrenia
uz mas za sebou vysetrenia na krvnu skupinu kvoli eventualnej inkompatibilite rh faktorov ,krvny obraz -to kvoli eventualnej anemii(chudokrvnost) vysetrenia na toxoplazmozu ,syfilis,HIV,HbsAg a urcite aj ultrazvuk kde sa pomera babetko a upresni sa datum porodu
v 16 az 20 tyzdni ti zoberu krv na triple testy -na vrodene vyvojove vady babetka,potom dalsi ultrazvuk zamerany tiez na vrodene vyvojove vady
a potom ti budu robit OGTT- oralnoglukozo tolerancny test -to jest ze budes musiet vypit taku sladku vodu a potm ti odoberu krv z prsta pred vypitim potm za 1 hodinu a potm za 2 hodiny a to urci ci nemas tehotensku cukrovku 😉

nadenkaaa
7. nov 2009

no ved urcite ze gyndos zasa nemoze ovladat do detailu vsetky ochorenia to je kao keby ste sa chirurga opytali na
nejaku koznu chorobu 😀 😀

xena1
7. nov 2009

mal by ti urobit vysetrenia...a poslat ta na endokrinologiu ..je to naozaj dolezite aby si mala istotu ze si ok aj babo...

nadenkaaa
7. nov 2009

a este k tym vysetreniam potom v 30 tyzdni posledny ultrazvuk-ulozenie plodu v maternici a prietoky -to znaci ako funguje fetoplacentarny obeh ci dietatko je dostatocne vyzivovane kyslikom
dalej v 34 tt ak je zena rh negat. sa znovu skontroluju protilatky
v 36 tt kontrolny krvny obraz a zacnes od svojho lekara uz chodit do prenatalnej poradne do porodnice kde budes rodit 😉

nadenkaaa
7. nov 2009

jarka tak tuto stranku nepoznam ale urcite su tam dobre testy s tumi najnovsimi vyhlaskami drzim palceky 😉

sharmana
7. nov 2009

no ja som totiž nikdy nemala problémy so stítnou, teda aspon o tom neviem, a tato diagnostika to sme si s mužom dali len tak zo zaujimavosti robit... u gyndosa som bola viac krát, ale to sme riesili stale len to sono a ci je mimi vidiet, krv mi brali este len v pondelok , ešte neviem vysledky a tento pondelok idem na nt skrining a 1. poradnu, on sa na stitnu ani len nepytal a mna to samozrejme ani nenapadlo, kedze som s nou nikdy problemy nemala..

groka
7. nov 2009

nadenka ale ja s tym testom na tu cukrovku nechapem,ja som na tom nebola,mne vzal len krv a tam sa nepreukazal ani naznak a nemala som ani cukrovku tehu,ja som pocula ze to je hnusne vypit

sharmana
7. nov 2009

inak dakujem babule za rady 😉

xena1
7. nov 2009

mnohi sa nato nepytaju,ale mali by,nemusia ovladat vsetko ale spojitost medzi hormonami by mali....

nadenkaaa
7. nov 2009

sharmi s tym sa netrap kludne sa ho na to opytaj a lekar ti povie a potm budes kludna 😉

groka
7. nov 2009

nadenka mna sonoval skoro kazdy druhy mesiac,na zaciatku kazdy tezden,potom kazde 2

sharmana
7. nov 2009

dakujem nadi, ved jasné, iné mi ani nezostáva 🙂
groka, ja som bola tiež na sone jak u svojho dr., tak aj 2 krat v nemocnici, dokopy 5. son...

nadenkaaa
7. nov 2009

jarka to zavisi od lekara tie o ktorych pisem su dane zakonom 😉

xena1
7. nov 2009

sharmi neboj,nemusi to byt nic vazne.ale aspon si budes na istom...

sharmana
7. nov 2009

no ved to boli len soná, že chcel lekár vidiet, ci je mimi tam kde má byt, a kedze ten môj najskôr stresoval, že nič nevidí, tak som musela íst 2. krat do nemocky na uzv, a ked mu už odtial lekárka poslala foto, že tam mimi je, tak sa upokojil, a nasposledy ked mi robil sono, tak koooonečne to videl už aj on na tom svojom starom sone... 😀 takté to riadne sono na zistenie prípadných vád, to je to nt, to mi budú robit teraz v pondelok... držte palce, aby bolo všetko v poriadku..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre