Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

nadenkaaa
26. nov 2009

detailne o cenach sme sa nebaviliônepreplaca to poistovna avsak pk sa da pouzit u vlastneho dietata dalej u surodenca -ak je surodenec chory ide o indikovany odber/takych odberov uz na slovensku urobili 70 a tento rok uz vraj 3 obery krvi posielai na pomoc do USA a tym pomohli trom ludom v amerike ,ktori boli touto krvou transplantovani 🙂 a vzdy to zavisi aj od toho ako bol spraveny odber,ci sa pocas porodu neinfikovala ta krv (kvasinkami a podobne/ a kolko vlastne tych samotnych kmenovych buniek tam je v tom odbere po obdere to oni vyhodnotia a tebe pride certifikat o tom aka je ta krv"kvalitna"a kolko ake mnozstvo jej je do kolko kil sa moze pouzit co sa tyka casoveho horizontu vraj to nie je casovo obmedzene skor len kilogramovo .ak sa rozhodnes to darovat do verejneho registra podpises formular a vzdas sa tym akehokolvek naroku na tuto krv
Pouziva sa to najma pri onkologickych ochoreniach krvi /leukemie,maligne anemie/dalej sa to moze pouzit pri napriklad cukrovke ,degenerativnych neurologickych ochoreniach ,robi sa vyskum ako sa da pup. krv pouzit pri urazoch ,dalej sa moze pouzit pri ochoreniach klbov ,spojivoveho tkaniva,kosti vraj ma krv velky potencial aj nejake ochorenia zraku a sluchu spominal
Krv sa uschovava pri minus 190stupnoch v tekutom dusiku

brisilda
26. nov 2009

nadi tak ja zatial si ju dam odobrat do verejneho registra ale nepaci sa mi, ze sa nasa PK dostava do sveta tu ide podla mna o biznis kto viac zaplati ten ma ja ju chcem darovat no chcem aby bola vyuzita na slovensku pre nase slovenske deticky .ja aj manzel mame krvnu skupinu 0 + a 0- takze ak by PK splnaka iste kriteria tak si myslim, ze isto niekomu zachrani zivot 🙂 nase matky take nieco nepoznali a sme tu takze stale zvazujem mam zatial este dost casu takze si to necham prejst hlavou dokonca som sa uz dopocula ze ak darujes PK tak nie stale maju ochotu ti ju prist odobrat ☹ co je dost smutne

groka
26. nov 2009

prave som vstala,khihu som ani nevidela,citim sa horsie,nejdem ani na teoriu zase dnes,j aneviem ci budem schopna ist zajtra k lekarovi,ale budem musiet sa tam dopazit,potrebujem sa aj vyraciat,ale bo co,som doteraz bola v posteli,nie som schopna nic spravit doma 😢 😢 😢 lezie mi to na nervy,idem si skusit dat ibalgin ci to pomoze

brisilda
26. nov 2009

groka v pripade ze si tehu daj si radsej panadol alebo paralen 😀 pre istotu a k dokimu si mala ist podla mna dnes ja by som od strachu asi skolabovala ☹

flamenga
26. nov 2009

groka a neskúšala si dnes tehotenský test pre pokoj duše? 😕

groka
26. nov 2009

flamenga nie neskusala som
ale tak vam poviem ze vcera som skusala a ja neviem ako to opisat,ci je to duch alebo co,ale je to len na 10 citlivost a lopatisticky vidim tak miesto kde ma byt ta druha ciarka je to tam take jako vyznacena ale rped tym to tam nebolo ked som ho isla robit som si to este kukla,a toho ducha vidim ked si ho naklonim,ale test neberiem vazne a potom BT ved mam baby teploty ktore nie su tehu,jedine ze by som otehotnale ak sa pozriete do grafu pocas ms a to vcerajsie spinenie by bolo uhniezdovanie ale nejako moc skoro by mi bolo zle nie?falmena dnes nemoze ist k nemu ,lebo maju ten tehulky a nie som ani schopna ist k nemu dnes,som jak na kolotoci a nechcem sa niekde vykotit
dala som si len paralen,uz s malickou dosou som vzala ibag pred vcerom tusim a vcera nieco na migrenu a neviem ani co to bolo,ale beriem to tak,ze mi je nieco co mi ani nezistia a zajtra keby som nebola tehu tak uz vidiet folikul rastuci
falemnga a krcok ma tvrdy ale on musi byt vzdy tvrdy alebo moze ist ah hore,alebo sa kontroluje vzdy urcitu hodinu?

groka
26. nov 2009

mozno mam chripku,ale bez teploty ale nejaku divku,mozno prasacia 😀

groka
26. nov 2009

boze ked vam nerobim soky pred ms s testami,tak po ms teraz s tymto,jemi to trapne 😔

groka
26. nov 2009

ale idem si spravit papat nieco lebo len rano som mala nutelu cely pohar som zbuchala

brisilda
26. nov 2009

groka ja by som tak ci tak do zajtra nevydrzala dofrasa ved si aj na pohotovosti bola a oni na to kaslu? ! ved si tam nesla s nadchou ☹ nechapem pristup niektorych lekarov ja som zatial take skusenosti nemala stale ma riadne vysetrili a odpovedali na vsetke otazky

brisilda
26. nov 2009

no a inak nebolo by to ziadne prekvapenie kebyze si otehotnela v case mrchy 😀 zazraky sa deju len treba verit 😉

flamenga
26. nov 2009

groka ja som mala v apríli vestibulárny syndróm - poškodenie nervu rovnováhy v uchu.... a moje ťažkosti boli: neuveriteľné točenie hlavy, chodila som ako opitá, pomaly som padala z nôh a vracanie.... hlava ma síce nebolela, ale tiež to bola diagnóza, o ktorej som v živote nepočula.... a chytila som to z prechodenej nádchy... vraj.... na tvojom mieste by som s lekárom neváhala... a neupínala by som sa na gynekológa, nemusí to byť vôbec gynekologického pôvodu.... mne na pohotovosti tiež prvé čo tvrdili, že tehotná... lenže som bola tak isto ako ty po krámoch a test negatívny.... a teploty hore..... určite zájdi k obvodnému lekárovi, ak sa ti točí hlava a napína ťa na vracanie, tak to nie je sranda.... mňa posielali po všetkých oddeleniach a na neurológii bolo prvé podozrenie na porážku..... pritom som "len" "divne chodila a vracala".... rieš to 😉

nadenkaaa
26. nov 2009

bris ide o to ze oni spolupracuju s medzinarodnym registrom a tu nejde o to ci dieta je slovak alebo american ide oto aby mal co najviac zhodnych znakov a o krvne skupiny vobec nejde krvne skupiny s tym nic nemaju spolocne lebo tato krv teda tie kmenove bunky nenesu tu informaciu respektive su schopne prisposobit sa prijemcovi kedze ide o kmenove bunky v nejcistejsej podobe -kedze dieta z ktoreho pochadzaju bolo v lone matky takze este neprislo do styky s tolkymi virusovymi a bakterialnymi nakazami akymi sme osidleni od prveho dna po nasom narodeni a ktorym sa vlastne nevyhneme
skus www.ceptra.sk

sisa2
26. nov 2009

ahojte babule, hlasim, ze zijem ... i ked nie moc dobre 😖 v utorok vecer som zasa zacala spinit, ale uz to nebolo hnede, ale normalna krv. takze stres a panika. bola som doma sama s danielkom, takze som ani na pohotovost nemohla ist. vcera mi kamoska vybavila vysetrenie u noveho lekara. jaj, to je sto a jedno, ked to porovnam s tou mojou piiiip, ku ktorej som chodila. bol neskutocne mily, ochotny, vsetko popozeral, urobil mi utz. nastastie je dutinka tam, kde ma byt. ale problem je v tom, ze krvacam. pripisuje to stresom a tomu, ze som prestala brat duphaston, takze mi ho opat nasadil. sice som si ho zaplatila, ale nie je to nejaka hrozna palka. rovnako mi odporucil brat magne B6, ak by ma zacalo boliet brucho, okrem femibionu 800 mam brat aj calibrum babyplan + som dostala injekciu na zastavenie krvacania. na utz teda bolo vidiet dutinu 12 mm a zltkovy vak 1,9 mm ... cize podla toho som kratsie tehotna, ako podla mojich vypoctov. nejako mi to nesedi, kedze viem, kedy bola ovu, aj podla testov aj podla BT ... a ak by som bola o 2 tyzdne menej tehu, tak by mi predsa test neukazal //, nie? mam z toho dost stres, bojim sa, aby bolo vsetko ok. na dalsiu kontrolu idem 01.12., modlim sa, aby drobcek rastol a bol v poriadku.

idem skusim precitat, co mate noveho .... snad sa mi to podari 🙂

groka
26. nov 2009

flam ja som na zajtra objednana na preventivnu prehliadku gyndosovi takze pre tam ide,nie kvoli tomuto toto mu len spomeniem,za ma zacala boliet este pred mrchou ci to nemoze mat suvis

lucialen
26. nov 2009

Baby, ved som nepisala ze augustovky su vsetky tehu 😀 Len som tam kukla posledne stranky a tam same tehulky 😀 No inak tam nechodim, takze neviem, kolko ich tam je 😒 Ale to nieje zavist 😀 Len som tam kukla po 2 mesiacoch a co nevidim 😕 😀
Groka, podla mna si mala pekne rano vystartovat k tvojmu dokimu, nech ta poposiela na vysetrenia, nemyslim, ze gynekolog poriesi nieco s bolestami hlavy, vyzera to na riadnu migrenu. Ja ked som bola s mm u neurologicky tak nas zd.bala, ze co sme cakali tak dlho, ked ho 2tyzdne v kuse bolela hlava 😉
A s tou PK ja ked darujem krv do verejneho registra a moje dieta ochorie, tak mu tu krv daju, nie? Teda ak este bude na sklade 😒 Neviem

petafr
26. nov 2009

mam volat o druhej, uz od jedenastej som ako na ihlach, potia sa mi dlane, neviem co so sebou, katastrofa...
sisa, a uz nespinis teraz? neboj, budete v poriadku, aj ked ti to vychadza na neskor, ja sa modlim, aby to bol nakoniec aj moj pripad...
jarka, urcite chod k lekarovi... budes vediet na com si...
bris, pozerala som tvoj vytvor, parada, tak to dozdob a potom posli foto!

lucialen
26. nov 2009

Sisa, dufam, ze uz bude dobre a male bude rast ako z vody 🙂 A v tom vacku este nevidel malinka? Chapem, ze si z toho zmatena, ked presne vies kedy bola ovulka a test ti ukazal ciarku na 14DPO? a vychadza to ze si otehotnela neskor 😕 Nejake divne, ale hlavne aby rastlo 😉 🙂

petafr
26. nov 2009

veronika, joj, ta hnusna mrcha!!! co si to dovoluje takto chodit k tebe na navstevu, a pritom nebola vobec pozvana!!! 😉 😉 😉 tak uz len ten vianocny darcek, ze?

groka
26. nov 2009

peta bude to v poriadku napises nam potom sko si dopadla?
idem si spravit kafe
zajtra mam stretnutie s kamoskami po gynekologovi,taku sa tesim

sisa2
26. nov 2009

groka - presne ako baby pisali, necakaj a bez k obvodnemu lekarovi, nech ta posle na vysetrenia, vsak to nie je normalne, podla toho, co pises 😖 moc drzim palce, nech si rychlo ok!

sisa2
26. nov 2009

peti - drzim, co sa da. verim, ze HCG pojde hore, skratka musi ist!!! daj potom hned vediet. viem si predstavit, ako ti je. posielam aspon virtualne objatie, BUDE TO DOBRE!!! 😵

brisilda
26. nov 2009

lucka ak bude na sklade 😀 tak teoreticky za nehorazne vysoky poplatok mas nanu narok 😉 no samozrejme ak sa este nepouzila 😉
groka ako mozes tak nezodpovedne pristupovat k svojmu zdraviu? Pokial ma tvoj lekar vela pacientov to este neznamena ze je aj dobry ked si nevie najst cas a poriadne cloveka vysetrit v takom pripade by som menila lekara alebo si daj spravit vysetrenai krvy na vlasnu ziadost.V tvojom pripade nejde o chvilkove problemi sama si pisala ze to trva uz dost dlho !podla mna sa bojis diagnozi co neni rozumne lebo to ze sa budes vyhybat lekarom nic nevyriesis iba zhorsis.Drzim palce aby ti gynekolog zajtra poradil a zaroven pomohol a nasiel pricinu .Drzim palce aby to nebolo nic vazne a malo to suvis iba s hormonmi

sisa2
26. nov 2009

luci - dik, ja tiez dufam, ze sa stane zazrak a vsetko bude ok. v dutinke bol zatial vidno len zltkovy vak, ci ako sa to vola. drobceka zatial nebolo vidno ☹ testovala som na 14DPO, ciarka sice bola slabsia, ale normalne viditelna. podla grafu som mala IP na 6DPO, ale aj tak sa mi to nezda.
s tou PK je to myslim presne o tom, ze ked sa niekomu bude hodit, tak ju skratka posunu dalej, ak ju das do verejneho registra.

brisilda
26. nov 2009

peti dik a drzim palce je jasne ze sa to dozdoby aj mini kolotoc nad kolisku mam ale u svokrovcov 😀 inak niektorym zenam hcg stupa pomaly a napriek tomu su tehulky 😉

brisilda
26. nov 2009

sisa ty sa nemas preco stresovat este pockat kym bude srdiecko a mas to v podstate v suchu 😀 preve tri mesiace su vazne najstresujucejsie 😀

sisa2
26. nov 2009

bris - wow, si sikulka! fakt krasne. taketo nieco by som nevycarovala, ani keby som neviem co robila 😀

veronika - mrcha ma moc mrzi ☹ ☹ ☹

sisa2
26. nov 2009

bris - si zlata, dufam, ze budes mat pravdu. ja mam momentalne hrozne bobky. od pondelka som doma, asi by som to aj v robote uz mala povedat .... len ked sef tu je malokedy a nechcela som to s nim riesit cez telefon 😖

lucialen
26. nov 2009

Peti, nechcela by som byt v tvojej kozi, take cakanie na rozsudok ☹ Nech su uz 2 a hcg vystrelilo do vysin 😉 🙂

lucialen
26. nov 2009

Baby, inak som prehodnotila moj kocik implast pulse, lebo ma take male predne koleso ako ma quinny buzz a ze je to na prd, tak hladam novy kocik 😀 No a teraz sa mi paci tento, na to ze je celkom lacny je pekny 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre