Žije niektorá z vás v Španielsku?

silv
7. okt 2006

Ahojte babule! Zijete niektora v Spanielsku?

silv
autor
18. okt 2006

Bybi,zaklady uz mas 😀 😎

silv
autor
20. okt 2006

grisa,si ok? 😅

grisa
20. okt 2006

Ahoj Silv, uz som tu, ale iba na skok, lebo o chvilu uz zas utekam do prace. V stredu po celom dni, som nevladala ani sadnut za pocitac, no a vcera cez obed som si pospala a vecer zas utekala do postele. Uz fakt nevladzem ☹ . Neviem ako to este jeden tyzden vydrzim!! No a buduci tyzden sa idem objednat ku doktorovi, tak budem o nieco mudrejsia. A ty sa ako mas? Zajtra uz vikendujes, vsak?? 🙂

silv
autor
20. okt 2006

grisa,tak to mi je luto! Mas to tazke ☹ Este jeden tyzden 😝
ty si u doktora este nebola? myslis,ze to bude so spanielcinou ok? Drzim palce!
Ja som este v praci 😒 ,ale za 2 hodiny idem domov...a vikend!
Este neviem,co budem robit!
Drz sa.x

silv
autor
22. okt 2006

zase ja 🙂
grisa,dufam ze vikend "prezivas" v poho....
ja som trochu na nervy ☹ ,sice sa este vobec nesnazilkujeme,nedostala som to,dnes je uz 38.den! Normalne dostavam MS do 32 dna.... cely tento cas mam pred MS priznaky(bolest prs,brucha,podrazdena,citliva....),aj ked si nemyslim,ze by som mohla byt v tehu(davame si pozor),urobila som si 2 testy,jeden v piatok a druhy dnes rano a obidva su negativne! Takze,neviem co sa to deje..... ☹

silv
autor
23. okt 2006

Grisa,si ok? ☹

grisa
23. okt 2006

ahoj silv, poslala som ti internu postu, ok?? Zatial 🙂

grisa
24. okt 2006

Silv, ako sa mas, pracujes??? Ja si teraz v klude citam tvoje e-maily a vidim, ze si pisala, ze ti to meska. Uz si to dostala?? To by bolo super, keby si aj ty cakala babetko. 😀 😀 😀 . Ja som si dnes rano uz aj potykala s nasou zachodovou misou 🙂 . No a dnes o 16.00 idem k doktorovi, tak som zvedava kam ma posle. Vidis, a s tou spanielcinou som sa tiez bala u doktorov, ze ci im budem rozumiet, ale rozumiem vsetko v pohode. A ak mi povedia nejake slovo, ktore som este nepocula, tak sa ich opytam, ze co to znamena a pekne mi to vysvetlia. Na tej materne v las palmas, boli vsetci velmi mily, je to tam velmi na urovni. Teraz ti urcite kedykolvek odpisem kedze som doma, teraz som aj volala sefovi, ze nepridem, a na moje pocudovanie bol celkom v pohode, ale to asi preto, lebo vcera volal mojmu manzelovi, ze to bol odo mna na neho podraz a tak, no a manzel sa nastval a povedal mu svoje, tak asi preto bol dnes krotky. Tak ja si idem trosku lahnut a pozriet nejaky film a ty daj vediet si na tom s MS. 🙂

silv
autor
24. okt 2006

grisa,som rada,ze si sa zase ozvala! 😉 Som za teba velmi rada 😎 a dufam,ze to vsetko krasne dopadne!
A ako to mas s doktorom? Platis si sukromneho alebo chodis k statnemu?
Pekne zbieraj informacie 😀 😀 😀
Silno drzim palce,nech ti vsetko krasne dopadne!
ja som dnes rano dostala MS,ale aspon viem na com som,lebo som sa trocha obavala! ☹
Ozvi sa!

grisa
24. okt 2006

silv ahoj, tak som tu. Ten doktor mi iba predpisal kyselinu listovu a dal mi papier k tocologovi a k tej matrone, co neviem co je. Inac, ja mam lekara statneho, aj ked som stale hovorila, ze pojdem k sukromnemu, ale zatial som spokojna. Ale urcite, ked by sa blbo spravali alebo nieco tak okamzite idem k sukromnemu. Ten vytok mi uz prestal, tak som pokojnejsia a hlavne som rada, ze teraz nerobim, lebo v tej praci by som asi prisla o zdravie a mozno aj o babetko ☹ . A ty chodis k sukromnemu lekarovi?

silv
autor
24. okt 2006

grisa,tak pekne oddychuj! Ved si sa narobila dost!
K akej matrone 😉 to mas ist? No,ja sa tu pri tebe naucim.... 😅
Ja som si v auguste zacala platit zdrav.poistku(je to okolo 50 eur mesacne)a zatial som spokojna! Dobra starostlivost! Na urovni!!! Ale predtym som bola parkrat u statneho lekara a tiez super.
Dnes som mala toho v robote strasne vela,same stresy 😢 ,este mi stale huci v hlave! Ale uz relaxujem 🙂

grisa
25. okt 2006

ahoj silv, ja som sa iba teraz zobudila, takze poctivo odpocivam v posteli. Ta matrona to neviem co to znamena, ale moja kamaratka/je kanarka/ mi hovorila, ze tam budem chodit kazdy mesiac a ona mi bude prehmatavat brucho. K nej som objednana na 13.11. tak potom budem mudrejsia. Takze ty mas sukromnu poistku, to je super. jedna znama mi hovorila, ze tam sa k tebe spravaju jak ku kralovnej, len mi povedala, ze sukromny doktor ta nevypise na PN, ze to moze iba statny a ja som teraz na PN. ja som tiez chcela tu sukromnu poistku, ale teraz ked som doma je mi to dost luto, kedze nemam pracu. Ale urcite ked to budem potrebovat, tak si to dam tiez. ake je tam u vas pocasie?? 🙂 Tu celu noc fukal strasny vietor, az som sa bala ☹ , teraz je to trosku lepsie, ale je riadna zima a vetrisko a uplne zamracene, davali aj v telke ze bude prsat ☹ ☹

silv
autor
25. okt 2006

ahoj,ja som teraz v praci a mam toho teda dost...LOCURA 😝 ,musim odreagovat 😎. S tou sukromnou poistkou mas pravdu,fakt je to velmi na urovni,ale uvidime,az tolko skusenosti zase nemam,tak aby som to s tou chvalou radsej neprehnala 😉 . Ved poznas spanielov,vsetko je spomalene,nikde sa neponahlaju...co ma vie niekedy vytocit! Hlavne v obchodoch! Ale zvykam si 😅
A pocasie? Je tu fakt teplo,okolo 28 stup.! Co nie je normalne! Tu sa striedaju rocne obdobia a za chvilu mame november....
Ale mne to vyhovuje,mam rada teplo! To ti tak trochu zavidim 😎 🙂.

grisa
25. okt 2006

takze mas kopec prace 🙂 a ja sa doma uz poriadne nudim ☹ , najradsej by som pratala a tak, ale nemozem. Ta spanielska spomalenost aj mna vytaca, ale co uz 🙂 . Hlavne ma vie vytocit, ako to oni maju na tych uradoch vsetko komplikovane, oni si myslia ako to maju super a pritom ani len netusia ako si to komplikuju, ale ako sa hovori- iny kraj, iny mrav - a my ich nezmenime, no nie 😀 Takze teraz sa nam to pocasie vymenilo, my tu mame zimu a vy teplo 😠 😀 . Ja som normalne musela pozatvarat vsetky okna, lebo mi bola strasne zima. Na mna prisiel strasny hlad, tak sa idem najest a tebe zelam hlavne kludny zbytok pracovneho dna 😀

grisa
25. okt 2006

silv, tak uz viem co je to ta matrona-porodna asistentka 🙂 . Vidis, to sme sikulky, zachvilu uz budeme vediet vsetko 😀 😀 😀

silv
autor
25. okt 2006

grisa,este ze ta mam 😀 😀 😀 Ovladam dalsie spanielske slovicko 😎
Uz sa ale trochu zlepsujem v spanielcine,odpovedam telefony a vysvetlujem,len to tak frci 😉.Po veceroch mi z toho huci v hlave a s priatelom sa rozpravam po anglicky. Chaos 😝
Kedy mas termin? Ako sa citis? Mas nejake zmeny? Chute? Som zvedava 🙂

grisa
25. okt 2006

tak ty sa s priatelom rozpravas po anglicky?? 🙂 A ja som si myslela, ze po spanielsky! Takze uz sa zlepsujes?! Neboj, uz to bude stale lepsie a lepsie 😎 😎 . Termin este neviem kedy mam, doktor mi este nic nepovedal, mozno mi to povie prave ta matrona alebo tocologo, potom ti dam hned vediet 😀 . A ako sa citim 😨 -no prsia ma bolia straaaasne, stale by som iba plakala, rano nemam na nic chut, je mi zle a vecer by som zjedla vsetko, ale mam strasnu chut na vyprazany rezen a zemiakovy salat 😀 😀 .No a uz mi doma zacina pomaly sibat, lebo sa nudiiiiiiiiiim. 😉 Uz si doma z prace? A preco sa s priatelom nerozpravas po spanielsky, hmmmm???? 😎 😎 😎

silv
autor
25. okt 2006

Ano,som doma! Bola som na telefone s kamoskou,s ktorou som sa nevidela asi 5 rokov. Mali sme sa o com porozpravat 😀 ,ale ten telef.ucet nechcem ani vidiet 😠
A ty co robis? Vyprazas rezniky? 😀 😀
A kde byvate? Niekde blizko mora? V dome,ci mate apartamento? To,som zvedava....My mame byt priamo v centre mesta,ked chcem ist na plaz,tak mi to trva 40min.rychlym tempom 😎 .Snazim sa ist pesi vsade...
Kazdy si mysli,ze to je divne,ze sa rozpravame po anglicky 😠 .Je to preto,ze ked sme sa stretli,tak som nevedela ani jedno slovo po spanielsky...a uz sme spolu 3 a pol roka a uz sa to akosi neda zmenit... 😝

silv
autor
25. okt 2006

Idem si trocha zacvicit 😠 . Kupila som si Pilates na dvd,tak sa idem potrapit 😖 ,vydrzim max.20 min! Uz sa poznam...
A potom si pozriem ten program s modelkami,myslim ze to davaju kazdu stredu okolo 23.00,totalna blbost,ale aspon sa trocha zasmejem 😀 😀

grisa
26. okt 2006

Ahoj Silv, ja som uz vcera spala, ked si mi pisala, takze ti odpisujem az teraz. To, ze sa s priatelom rozpravas po anglicky, mi nepripada divne, len som myslela, ze urcite by bolo lepsie pre teba keby ste sa rozpravali aj po spanielsky, ale nemyslela som to v zlom 🙂 .Tie rezniky som nakoniec nevyprazala, ale stale na ne myslim 😀 😀 . Takze vy byvate v centre? To sa tam nestratis? Ale ty uz to asi poznas, nie? My byvame tak pol hodinky pesi od plazi, je to taky duplex-dole mame kuchynu, salon a kupelku a hore spalnu, kupelku a terasu. Je tu 14 bytov v kope, mame spolocny bazen a je to oplotene. Hlavne sa mi paci tato stvrt, nie je tu vela marokancov. Ale aj tak sa chceme prestahovat niekam do dedinky, je to lacnejsie a hlavne si mozme opekat a je tam klud. A tebe sa ako byva v Barcelone, aky su tam ludia?

silv
autor
27. okt 2006

ahoj grisa,vcera som sa neozvala,vela roboty 😝 a v noci sme isli party,party 😅 a dnes aj tak vyzeram! spala som 3.5 hodiny ☹ a aj to na mne pekne vidiet ☹ ,nastastie nepijem.....a ted vzhuru do prace!!!
Ako sa mas? Oddychujes??? Kedy sa mas vratit do roboty? Dufam,ze nie skoro 😲
Dnes som sa rozhodla,ze musim kupit letenky domov na Vianoce! Pozerala som a uz su dost drahe 😒 Chystate sa aj vy domov? Alebo idete stravit Vianoce v plavkach 😎 Tiez nie zle! Ja zimu nemusim 😝
Ja mam stastie,lebo mne tu lieta sky-europe,ale na kanarske asi tazko,ze?
Prajem pekny den a oddychuj! 🙂
Ja idem nahodit usmev 😅 a robit sa,ze ma to tu dnes velmi bavi 😉 .Pa

grisa
27. okt 2006

ahoj silv, hm, takze ty si zurovala?? 😀 ja by som teda nemohla spat iba 3.5 hodiny, ja som hrozny spachtos 😉 , ale to mas dobre, ze nepijes...ja tiez nie, vobec mi to nechuti a aj po pohari striku mi byvalo druhy den zle. My tak skoro asi nepojdeme domov, takze opät vianoce bez snehu, ale mne to nevadi. no a odtial sky-europe nelieta. vam to leti priamo kam?? a priatel uz bol na slovensku? pacilo sa mu tam?
inac vcera mi volala sefka, ze musela so mnou ukoncit pracovny pomer....takze pracu uz nemam...povedala mi, ze ona predsa nemoze platit odvody, ked ja tam niesom...najhorsie na tom je, ze ja sa tu v tych zakonoch nevyznam a doma je to tak, ze zamestnavatel nemoze tehotnu prepustit a tak. teraz ani neviem ako to bude s mojim zdravotnym osetrenim 😒 , aj som si vcera poplakala 😢 😢 vies moji sefovci su slovaci a mam pocit, ze so mnou chcu iba vydrbat 😠 clovek sa tam nadrel tolko a dostane za to ... mam este aj nevycerpanu dovolenku a na druhej strane ma predsa doktor vypisal na marodku...ale manzel mi povedal, ze sa mam na nich vykaslat, ze si nejak poradime, ale ked mne to je vsetko tak luto, ja som myslela, ze budem moct pracovat aj pocas tehotenstva 😢 😢
a na ako dlho idete na vianoce domov?
silv, aj ja ti prajem prijemny den a zajtra tu uz mame vikend...moj prvy vikend po takmer 3 rokoch 😀 😀 😀 😀

silv
autor
27. okt 2006

Ahoj gris,tak uz som doma z vylozenymi nohami a unavena ako nikdy predtym 😀 😀 😀 V robote bolo o nicom...Ale huraaaa je piatok 😉
Tak som sa "vytocila" 😠 ked som si precitala tu spravu od teba! To si ako dovolili ta prepustit? Podpisala si s nimi nejaku zmluvu? Ako dlho si tam robila? A oni su slovaci? Fakt nechapem. Si si ista,ze to chces nechat tak?
Co sa tyka toho sky-europe,leti to priamo Barc.-Blava. 2 hodiny! Je to fakt dobre! Ty musis prestupovat v Madride,ked letis,vsak?
Listky sme samozrejme nekupili 😀 ,mañana-ako vzdy! Ale chcela by som ist az tak okolo 26.12 na tyzden...Ale ja tu zimu fakt nemusim... 😝
Mate nejake plany na vikend? Tvoj prvy po 3 rokoch? Sila 😉

grisa
28. okt 2006

ahoj silv, si tu?? asi nie, ale nevadi. ani neviem kde skor zacat...takze my ked letime domov, tak letime priamo do viedne a potom autom az do popradu, no a let trva 5hodin, takze tebe to zavidim 😉 ...na vikend plan nemame, ale manzel dnes este pracuje, no a zevraj sme dnes pozvani na oslavu narodenin, ale neviem ci pojdeme, lebo ja sa dnes citim akosi hrozne 😝 , ale mozno do vecera to prejde 😀 ...no a k tej mojej praci-si predstav, ze oni ma prepustili uz v pondelok, teda den potom co som im volala z pohotovosti, ze musim ostat aspon 2-3dni doma 😒 , do vypovede mi napisali, ze ma prepustaju kvoli zlej finencnej situacii v ich podniku 😒 , no a myslim si, ze nato aby som ja dostala nejaku matersku potrebujem mat odrobeny polrok, no a oni ma prepustili 2 tyzdne pred polrokom 😠 .V pondelok idem na socialne a tej pani poviem, ze som od doktora vypisana na marodke a ze aj napriek tomu ma prepustili, ze som tehotna a tak...no a to ze oni su slovaci...ja ked som tu prisla pred 3 rokmi nemala som pracovne povolenie a nikto ma nechcel vziat do prace, no a potom jeden znamy mi vybavil robotu u tych slovakov, ze oni beru aj bez papierov, tak som tam robila az do teraz a myslela som si, ze si odrobim ten polrok a bud sa nam podari babetko alebo potom si najdem inu pracu, no ale vidis, ako to dopadlo ☹ juj, ale som sa rozpisala 🙂 🙂 ale dost uz o mne, ak budes mat cas tak napis ako budete vikendovat vy a tak, ok? 😀 tak zatial a zelam pekny fin de semana

silv
autor
29. okt 2006

Ahoj gris, tak este raz k tvojmu zamestnavatelovi-to su dobre s---e! Cloveka zderu z koze a ked ta uz nepotrebuju-odhodia ta! Drzim ti palce,aby si na tej socialke dobre dopadla 😉
Moj fin de semana 😅 je velmi tranquilo,boli sme na nakupoch,v gyme, vcera sme boli vecer v restike a domov(co nie je pre nas v sobotu normalne 😀 ,ale starneme 😀 😀 ). Cely vecer nam vyvolavali kamosi a kamosky,aby sme prisli tam a tam...a nakoniec sme skoncili pred telkou! Kupili sme si 2.pokrac. Mujeres desesperadas a Perditos,tak sme nalepeny na telke 😝
Vonka je stale velmi teplo(okolo 27st),tak dufam,ze dneska pojdeme niekde von....A ako sa citis? Uz je lepsie?
Nerozmyslala si,co budes robit? Ja som si okrem ineho urobila minuly rok masersky rychlokurz,(teraz na to nemam cas,lebo travim cele dni v agenture),ale ta masaz bola dobra,platili mi okolo 60 eur na hod. a niek.boli dni,ze som mala 3-4 ludi! Ale moc ma to nebavilo... 😝
To ma len tak napadlo.....

grisa
30. okt 2006

ahoj Silv, zelam ti pekny zaciatok pracovneho tyzdna. 🙂 ja som vcera ani nezapla pocitac, boli sme gratulovat tej kamaratke co mala v sobotu narodky a potom sme sa iba valali pred telkou a odpocivali. Takze vy ste v sobotu neboli nikde?? 😉 No ked mam pravdu povedat nas to uz tiez prestalo bavit chodit po baroch, asi tiez starneme 😀 , ale na druhej strane ani nam to nechyba a teraz v tomto mojom stave uz vobec nie. 😉 😉
My tiez v poslednom case pozerame nejake filmy, manzel ich postahuje z internetu no a potom iba cumime na telku. Ale my sme mali od soboty super pocasie-straaaasne prsalo, tak sme sa tesili, lebo ja mam rada ked prsi, potom je taky super vzduch, no a prestalo az vcera vecer. Silv budem musiet koncit, lebo tie moje chlpace ma tu otravuju a skacu mi po klavesnici a neda s a mi doobre pisathgdfsj

silv
autor
31. okt 2006

Ahojky! tak sa ozyvam,po dlhej dobe 😲 ....Vela roboty! Ale zase sa tesim,lebo zajtra nerobime 😀 😀. Dnes vecer by som mala zase ist niekde na Halloween party! Ani som nevedela,ze to tu oslavuju! Ale,na chvilu pojdem,stretnut kamosky... 😎
A ty ako? Ako sa citis? A ako si dopadla na socialke? Dufam,ze ok 🙂

grisa
31. okt 2006

Ahoj Silv, ja uz som si myslela, ze sa nieco stalo, ked sa tak dlho neozyvas. Takze vela prace? ☹ Vidis, ja som aj zabudla, ze to dnes sa robia Halloween party 🙂 , tak si to uzi! Ja som na tej socialke stravila 3 hodiny, kym som prisla na rad, no a po pol minute som aj odtial odisla. Ta zenska sa so mnou ani nechcela bavit, ze co tu s tym chcem a tak, tak jej hovorim, ze co a ako a ona, ze to nie je tu a hotovo. Tak som sa jej spytala, nech mi akoze povie, ze co mam robit, ze mna poslali tu a ja neviem co dalej. Tak potom mi povedala, ze mam ist do ineho mesta na nejaku inu socialku 😠 . som myslela, ze ma tam porazi 😠 😖 . Takze som nevybavila nic, no a dnes vecer som objednana k mojmu doktorovi, tak uvidim co mi povie. Potom ti dam vediet. Tak zatial sa maj a uzi si poriadne dnesny vecer

silv
autor
31. okt 2006

ahoj! To sa ti necudujem,ze ta na tej socialke skoro porazilo!Im to je proste jedno a este k tomu si zo zahranicia! 😖 Preco mas ist do druheho mesta? To sa asi len vyhovaraju...Doktor ti nevie poradit?
Dufam,ze si aspon nieco vybavila u doktora a neposlu ta niekde inde 😝 .
Drzim palce a ozvi sa. Ja sa budem snazit nieco popytat ohladom tvojej situacie a ak nieco zistim,dam vediet 🙂 .pa

grisa
31. okt 2006

neviem preco ma poslala do druheho mesta, ona sa so mnou ani nechcela bavit, iba mi povedala, ze mam ist tam 😒 . Dnas sa skusim opytat doktora co mam robit dalej. urcite ti potom dam vediet a diky. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre