Meno pre bábätko

jaja1708
13. nov 2018

S partnerom sa nevieme dohodnúť na mene pre bábo. On strašne chce aby sa malý volal po ňom Vladimír len mne to meno nejde na chuť. Keď som sa sním chcela o tom mene rozprávať sme sa stále pochytili. Mali ste niečo podobné ako ste to riešili?

lenka1993
13. nov 2018

Anoooo 😁😁😁. Bude to Pavol po nom, no som mu povedala ze ked ho porodi potom sa moze volat po nom 😁. Tak hladame kompromis, ak nenajdeme tak meno vyberiem ja 🙂.

jaja1708
autor
13. nov 2018

@lenka1993 aspoň ze sa viete dohodnúť na kompromise, ja som sa snažila dať na výber 5 mien stoho vybral 2 ale aj tak si tvrdohlavo ide za svojím 🙈🙉

conspi
13. nov 2018

@jaja1708 tiež som to doma mala 😂 najprv, že chce meno Nataniel... No mne sa to vôbec nepáči. Tak že sa bude volať po mužovi Peter. No ale ani s tým som nesúhlasila. Nakoniec sme našli dve mená čo sa nám páčili obom a dcéra jedno vybrala 🙂

arcticcode
13. nov 2018

My sme si sadli za stol, zobrali kalendar a papier a napisal som ja ktore mena sa mi pacia, aj zena. Potom boli mena, ktore jej sa vyslovne hnusili, napriklad david, ci katka a potom boki mena ktore mne sa vyslovne hnusili. Napriklad gabriel a viola 😀 napokon zostali iba jozef daniel a barbora. Kedze uktrazvuk ukazal pindik, barboru sme vylucili a kedze jozef v hebrejcine znamena "pridaj syna" rozhodli sme sa pre daniel, co znamena "boh je sudca"

tinaa64
13. nov 2018

Krd som bola ja tehotna a este sme nevedeli ze bidu dievcata tak moj muz chcel dat pre chlapca meno stefan po keho otcovi a zosnulom(6.mes)bratovi..no mame dve dievcence ale keby ze sa nahodou stalo ze bude tretie a bude chlapec v ziadnom pripade to nebude ziadny pista,pito ,stevo...a mne sa velmi nepaci ak dieta dedi meno ro rodicovi..ci uz otcovi alebo matke...mali by ste najst nejaky kompromis..

tinaa64
13. nov 2018

@jaja1708 a inac pre chlapca by som mala problem vybrat meno..mne sa skoro ani jedno nepaci..a co by sa mi aj mozno pacilo to sa zas nepaci mm...no ma dievcatach sme sa zhodli aj led som chcela aby sa jedna z nich volala emka..ale to sa zas nepacilo mm..no akcetovala som tal sme vybrali spolocne ine mena...kt.sa pacili obom..

lenka1993
13. nov 2018

@jaja1708 nevieme sa dohodnut. Ja vyberám, on odmieta. Ide si za svojim ale nevyhrá 😁

pininka
13. nov 2018

My sme dali po mužovi, lebo sme sa dohodli že keď to bude chlapec, meno vyberie on, keď dievčatá tak ja. Narodil sa chlapec, keďže u môjho muža bol Jozef 8 generácii dozadu, nechcela som byť tá, čo to pokazí. Ale odvtedy nadávam a nikdy by som už po nikom meno nedala. V kuse s tým máme problém. Svokrovcov pošta chodí ku nám a naopak, večne nám menia faktúry za čokoľvek napriek tomu, že či iné čísla faktúr.

arcticcode
13. nov 2018

@pininka Aha, vášmu novorodenému jožkovi chodia faktury? :D

lenka1993
13. nov 2018

@pininka aj u nas je Pavol uz x generácií do zadu. A prave preto sa moj syn tak volať nebude. Manzel ma trvalý pobyt stale u rodičov a pravidelne mu otvaraju postu. A potom len nadavaju lebo vidia faktury a vypisy z účtu ze naco tolko miname a naco to a naco hento.

tinaa64
13. nov 2018

@arcticcode mojmu 6.r bratrancovi tie uz par lrat prisla posta...a oslovenie pan xy😂😂..ale uz nepamätam co to vtedy prislo na jeho meno

ludkka0407
13. nov 2018

Moj manzel mal presne toto meno vybrate pre syna😆som akurat druhykrat tehotna a uz vieme,ze to bude chlapcek,tak som ku povedala,ze nic a nikto,co ja budem v bolestiach rodit,sa Vladimir volat nebude.tym som diskusiu k tomuto menu uzavrela a len som ho poprosila,aby vybral ine.nakoniec vybral Jakub (tiez nie som nadsena,ale za mna lepsie ako prve).pri nasej dcere sme sa tiez nevedeli dohodnut,mne sa pacilo jedno,jemu uplne ine a zhodli sme sa len na jednom a tak sa aj mala vola.drzim palce😊

pininka
13. nov 2018

@arcticcode myslela som že sme tu dospelé a chápeme sa. Ten môj Jožko má už 11 rokov, vlastný mobil a áno, volajú mu pravidelne hľadajúc jeho otca, alebo deda. Píšem za seba s vlastnou skúsenosťou, môže to byť niekomu smiesne, mne to ale riadne lezie na nervy.

jaja1708
autor
13. nov 2018

Ja si aj na jednej strane poviem že mu spravím radosť ale na druhej strane mám stoho ešte aj nočné mory v noci sa budím a stále nad tým premýšľam, že prečo si tak na tom strašne nastojí. Na začiatku tehotenstva mi hned povedal že to bude bud Janka alebo Vladko. Strašne som nechcela meno pre dievčatko po mne tak sme sa dohodli ze pre dievča vyberám ja a pre chlapca manžel, ale neviem sa s tým menom stotožniť 🙄

arcticcode
13. nov 2018

@pininka ja nie som mamka, ale tatko 😉 a sory, chcel som len trosku potrollit. Uz sa to nebude opakovat

pininka
13. nov 2018

@jaja1708 uvidíš v nemocnici. Ale manžel by mal mať pochopenie preto,že máš taký odpor k tomu menu. Ja som odpor nemala, brala som to v pohode nevediac čo ma bude čakať.

pininka
13. nov 2018

@arcticcode hehe, tak to už chápem. Toto by napísal aj môj muž. Nic sa nedeje.

mibel
13. nov 2018

Tak Vladimír sa mi veľmi nepáči a co tak skúsiť inú formu mena v nemčine waldemar, v ruštine vova, lova . alebo Vadim skus pohľadať ako sa v inom jazyku píše toto meno možno niečo nájdeš

hettinka
13. nov 2018

@jaja1708 my sme sa nehádali, ale JA som chcela, aby sa syn volal po manželovi a on nechcel. Nakoniec sme to vyriešili tak, že sme to meno dali ako druhé (stredné) meno. To prvé má mužskú podobu môjho mena 😀 Takže sa volá aj po mame, aj po otcovi.

titla
13. nov 2018

Tak u nás keď to bude chlapec bude mať meno po manželovi. Tiež to majú v rodine ako tradíciu, ale keďže mne sa to meno páči nemám s tým problém. Na čom sa nevieme dohodnúť je meno pre dievča 🙂 Ja mám dievčenské meno vybraté už roky, jemu nie nie po chuti. Môj argument, že on vybral chlapčenská, tak ja mám právo na vybrať meno pre dievča ešte neprešiel :D

arcticcode
13. nov 2018

@titla mne osobne sa tiez nepaci ked su rodicia po detoch. Je to potom taka nepestra rodina

staleja
13. nov 2018

Ja som sa bála že aj druhý syn sa bude musieť tiež volať po manželovi 🙂, taký bol presvedčený že musí byť po ňom. Mne sa jeho meno nepáčilo, ale dala som a teraz si neviem predstaviť, že by malý volal inak ako Miško 🙂

anve
13. nov 2018

@jaja1708 ja som tiz vybrala x mien pre nasho drobca a muzovi sa zahadne ziadne nepacilo...jedine to jeho😃 Na dievcenskom sme sa zhodli, ja som ho vybrala a on bol z neho nadseny...ale bude to chlspec,cize aj preto,ze jeho meno sa mi paci a nemam s nim problem tak som ustupila a on ma z toho neskutocnu radost.😉

evalin88
13. nov 2018

Ja som meno vybrala sama a zacala som tak babo volat este pred porodom. Partner ma najprv opravoval ze sa tak volat nebude.. trvalo to mesiac.. zatial som cca 10 krat presla kalendar ale nepacilo sa mi nic ine resp na nicom sme sa nezhodli.. nakoniec som partnerovi povedala nech vyberie on.. a vraj nema ziadne oblubenee a to ktorym ho volam je peknee .. tak je Richard.. keb6 bol dievca mozno je z neho Hemína.. huuuza

jackie231
13. nov 2018

ja som raz spomenula ake dievcenske meno sa mi paci a ze raz by som chcela dievcatko s takym menom... a vtedy este priatel, dnes uz manzel na mna kukol ze to je krasne meno, ze teda raz budeme mat take dievcatko... no a ked som otehotnela tak o dievcatku bolo rozhodnute, a povedala som mu, ze ak bude chlapcek, nech teda vyberie on... pokial to nebude uplne katstrofa tak ma dopredu odsuhlasene... nastastie niesme zastncami nejakych netypickych mien tak ked mi povedal chlapcenske meno tak som s nim nemala problem 🙂 aj ked ja by som dala ine ale tak teraz cakame dievcatko ... a tak strasne ho lubim ze dufam ze druhy bude chlapcek aby si aj on splnil sen s menom 😍

alice.jant
13. nov 2018

Budem teraz trosku off-topic, hádam mi to prepáčite 🙂 iba ako tu tak čítam, že mnohým sa vám nepáčila idea dať meno po otcovi, tak ma napadla taká kuriozitka ktorú máme v zákone my v IT. Tu to nieje povolené, aby sa dieťa volalo po rodičovi (žijúcom). Koľkým by odpadol problém 😁

lenka1993
13. nov 2018

@alice.jant tak toto by malo byt vsade 😁

bcrow1307
21. nov 2018

@jaja1708 Aj môj muž je Vladimír a silou mocou chcel aby sa tak volal aj jeho syn. Ja som samozrejme proti. Po prvé sa mi nepáči keď sa deti volajú po rodičoch, a po druhé chcem niečo moderné. Ja som ho sme tam začala volať celým menom a nie Vladko, a to sa čertil, že prečo ho tak volám. A ja na to, že veď chceš, aby sa tak volalo naše dieťa, tak čo sa ti nepáči. Nakoniec sme sa dohodli na mene Lukáš. Ale našťastie to príroda zariadila úplne inak a čakáme dievčatko 😉🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre