Je problém otehotnieť príliš skoro po potrate?

sita1008
8. feb 2008

Ahojte milé dievčatá!
Mali sme MA a nejak , síce chtiac, ale sme otehotneli trocha skôr, hneď na prvý krát, po prvej MS...
Tak ja by som sa vás len chcela spýtať, že či je tu niekto kto bol v podobnej situácii...
Dakujem.

mimi1111
21. okt 2011

@anuska30 neospravedlnuj sa to je v pohode fuu moja to mi je luto ze si presla tym co ja ☹ ☹ ano vybrali mi vajcovod tak som strasne plakala bala som sa ze uz naozaj nebudem moct mat deti

anuska30
21. okt 2011

@mimi1111 tak dufajme ze sa nam to este podari,musime tomu verit

anuska30
21. okt 2011

@mimi1111 a co sa stalo babatkam? nam nebilo vobec srdiecko

mimi1111
21. okt 2011

@anuska30 ja som obe potratila v 5tt a to este neni vidno srdiecko ja som len zacala spinit a potom krvacat ☹ kedy sa zacnete snazit?

anuska30
21. okt 2011

@mimi1111 mne lekar povedal vcera ze stacia tri mesiace,ale v novembri ak dostanem prvu menst.mi lekar urobi krvne testy a pockam na vysledky a uvidim ako dopadnu aj vysledky z histologie.je to trosku horsie ked mame iba jeden vajcovod.ak budu vysledky do decembra a vsetko bude ok tak uz aj v decembri to by som mala mat ovulku akurat na tej strane kde mam vajcovod.uvidim

mimi1111
21. okt 2011

@anuska30 tak ti drzkam palce my sa snazime uz teraz som zvedava ci nam to vide ja budem mat vysetrenia az v decembri

anuska30
21. okt 2011

@mimi1111 tak drzim palce a daj vediet 🙂

lucka1987
21. okt 2011

ahojte.. vtrem sa vam do diskusie mojou skusenostou.... prve babo sme vyrabali rok a pol.. a ked uz som bola cela stastna a kricala som vsade kde som mohla ze som tehu.. v 10 tt som potratila... konkretne 6 nov. 2010. 8 dec. prisla mrcha a 23 dec som otehu- viem to presne lebo mm bol ely mesiac v zahranici a len ten jeden den sme sexovali a potom az na silvestra... a cuduj sa svete sa nam podarilo hned otehotniet.. aj ked som s tym nepocitala... ale pozor sme si nedavali...
no v 7 tt som dostala chripku a zacala som krvacat ako pri silnych ramoch.. v nemockle povedali ze je to zas anembriomola a posielali ma na cistenie.. ja som este pockala dva dni a o dva dni bolo vidno srdiecko.. v prom trim. som dva krat lezala koli krvacaniu nezisteneho povodu... bolo to krvacanie riadne ako mrchovske.. ale sme tu.. a aj nasa laska Marecek, ktory ma uz 5 tyzdnov

mimi1111
21. okt 2011

@anuska30 no viem ze nam to zasa tak skoro nevide este si pobudnem medzi snazilkamy

syslica
21. okt 2011

Ja som už svoju skúsenosť písala do "potratových" tém písala mnohokrát, ale pre povzbudenie zopakujem zas: spontánne som potratila v 11. tt, neskutočne dlho a intenzívne som potom krvácala, ale kyretáž nebola potrebná... a v deň, keď som konečne prestala krvácať, v deň poslednej kontroly u gynekológa - som otehotnela. Takýto risk nebol plánovaný, prihodilo sa to spontánne, z láskyplného objatia... veľmi dlho som sa potom bála, ako to dopadne... no syslík v brušku vyrástol a narodil sa viac-menej v pohode a bez komplikácií. Tak držím palce všetkým!

jajuuus
21. okt 2011

ahojte kočky,
tiež sa musím pridať medzi vás...
mám 27 rokov, 3.9. sme si našli po vyše dvoch rokoch nechráneného sexu vytúžené //...
11.10. som v celkom dobrej nálade išla na sono k môjmu dokymu - bola som 9tt+3... a dozvedela som sa: missed abortion - zadržanie mŕtveho plodu v maternici... nehýbali sme sa, neboli sme prekrvení, srdiečko nebilo... prestali sme sa vyvíjať asi 4 dni dozadu, to som mohla byť 9tt... a pritom dva týždne dozadu, bola som v 7tt+3 nám srdiečko krásne bilo (máme doma aj video 😔 ), merali sme 12,1mm a s mierami sme boli presne ako podľa tabuliek... ostala som v úplnom šoku... hneď na druhý deň mi robili kyret - 12.10., cez víkend som dostala strašné bolesti, v nedeľu sme išli na pohotovosť a v pondelok 17.10. ma znovu museli čistiť, lebo som mala ešte v maternici krvné koaguláty, ktoré sa mi nechceli samovoľne vylúčiť... resp. by sa možno vylúčili aj samé, ale dlho by to trvalo a ja by som pri tom neskutočne trpela... takže teraz som ešte stále na PN do konca októbra a oddychujem...
a prečo sa to stalo? že sa to bežne pri prvých tehotenstvách stáva... to mi bolo povedané... že to si príroda vyberá, buď áno, alebo nie... stačí jeden zlý chromozóm a je po dieťatku... brala som pol roka pred otehotnením aj femibion800, takže si myslím, že umelé vitamíny moc nehrajú rolu, či sa dieťatko udrží, alebo nie... je to všetko lotéria... 50:50...
snažiť sa môžeme o 3-4 mesiace (povedali mi to isté dvaja doktori - nezáväzne od seba)...
máme možnosť ísť aj na genetické vyšetrenie do MT, nakoľko moja mamka po mne, v r. 1986 2x potratila a po kyrete to zaslali obidva razy do BA, kde jej obidva razy potvrdili, že mamka nemôže vynosiť opačné pohlavie... obidva razy čakala chlapčekov... že proste nikdy neudrží chlapčeka... a v r. 1989 porodila moju sestru...
takže kvôli tomu by sme mohli bezplatne podstúpiť genetické vyšetrenia - ale objednanie trvá 6 mesiacov, ktovie, ako dlho sa čaká na výsledky a my nechceme tak dlho čakať... to by sme už dávno chceli byť zas tehu... a čo keby mi zistili to isté, čo jej? aj tak raz musím otehotnieť, aby sa prišlo na to, aké pohlavie čakám. nie???
takže asi zatiaľ na genetiku nepôjdeme, iba ak by sa to náhodou ešte raz zopakovalo, tak až potom... ale to sa už nesmie zopakovať!!!
všetkým nám držím palce, nech sme čím skôr tehu a nech sa tešíme z našich zdravých uzlíčkov šťastia!!! 😵

lussi2
30. okt 2011

@anuska30 ahoj mala som kyretáž, po 3 mesiacoh som znovu otehotnela. Dr. vravel, že ja nemám problém udržat pold, tam vždy prestane byť to srdiečko. Až budúci tyždeň budem mať komplet výsledky z heamtológie, teraz v pondelok som musela ísť ešte na krv, som zvedavá či niečo zistia. Dam vedieť ako dopadli.papa

anuska30
30. okt 2011

@lussi2
@lussi2 nam tiez nebilo srdiecko vobec.mne lekar povedal ze bude robit krvne testy az po prvej enst. neviem preco lebo vraj skor to nema vyznam.Kolko sicakala na vysledky,vraj sa caka aj 6 tyzdnov. Drzim palce a ozvi sa

lussi2
30. okt 2011

mne ich robil hneď po týždni, nič také mi nevravel, že až po nejakom čase sa robia. ja som predtým robila zo zvieratami tak robil viac testov. prekonala som nejakých 5 vírus zvieracích, ale nebol to dôvod tých potratov. čakám momentálne na výsledky, a bude to 8 týždňov keď sa ich dozviem. mali byť po 6 týž. len mi teraz ešte brali tu krv, tak tam sa čaká ďalšie 2 týž. papa

mima21
18. nov 2011

@anuska30 ahojky, tak ako sa mas?.....kedy planujes snazilkovat?......ja som dost nedockava, ale bojim sa, ako mame s mm nechraneny sex, ale namyslim na to ze mozno ano, mozno nie. Myslis ze je to priskoro?

anuska30
19. nov 2011

@mima21 ahojky.ujde to.ja som mala 17 mesiac a este nebola ani prva mrcha.cakam ako na spasenie 🙂 este ani sex nebol 🙂 no ja si myslim ze uz by mohol byt,nie? ja chcem pockat do prvej mrchy a potom uvidim co mi povie lekar.Nechcem to unahlit aby sa to znova nezopakovalo,aby sa maternica dala trochu dokopy.ja by som chcela po druhej mrche.teraz co si baby pisu na jednej stranke tak jedna je asi tyzden znova tehotna po missed po druhej mrche.

anuska30
19. nov 2011

@mimi1111 ahoj. ako sa mas? uz sa zadarilo ci este snazilkujete?? ja mam mesiac po kyrete a este nedorazila mrcha.

mirka32o
20. nov 2011

@katarina194 Ahoj Katka. Myslím, že som na tom podobne ako ty. Tiež mi teraz v Žiline robili kyretáž a keďže si to písala ešte v auguste, chcem vedieť ako sa dnes máš a čo ste robili ďalej. My sme prišli o dieťatko v 11+6 tt a neviem, kedy mám začať uvažovať nad dieťatkom tak reálne. A chcem vedieť, či ťa tam dobre informovali, čo sa prečo deje a čo chcú robiť. Mala som pocit, že tam ničomu nerozumiem. Ďakujem

lenka112
20. nov 2011

Ahojte kočky, som už takmer 2,5 mesiaca po spontánnom potrate a stále sa bojím znova otehotnieť. Veľmi sa obávam, že sa to stane znova, aj keď ma Dr. ubezpečil, že všetko je v poriadku. Ako ste prekonali túto zábranu?. 😒 ☹ 😒 ☹

anuska30
20. nov 2011

@lenka112 ahoj,robili ti aj nejake vysetrenia ked ti lekar povedal ze je vsetko v poriasku alebo len podla sona??Ja som mesiac po kyrete a po druhej mrche sa chceme zacat snazit a urcite si budem hovorit ze uz to bude v poriadku,ale ked sa ma nieco stat tak sa stane.Ja sa tiez urcite bojim,ale chcem babatko tak si vravim ze uz sa to nestane.Drzim palce a treba mysliet optimisticky lebo inak by sme sa tu vsetky zblaznili.Vsetky vieme ze je to velka bolest ale zivot ide dalej a my musime mysliet dopredu aj ked je to niekedy velmi tazke a bolestive.

lussi2
20. nov 2011

ahojte, mám za sebou 2 x MA, posledný 8.9.2011, mrcha prišla presne o mesiac, a ďalšia už neprišla 🙂 Momentálne ťahám na 6tt. Veľmi sa teším, ale zároveň aj bojím aby sa to nezopakovalo. Genetika a hematológia je OK. Treba už len veriť, že to bude dobré. Držím vám palce 🙂 .

lenka112
20. nov 2011

@anuska30 Robili my testy aj na Leidenskú mutáciu, ale našťastie boli negatívne, na kardiológii som mala vysledky na 1-ku a sono nám len potvrdilo, že som v poriadku a môžeme snažilkovať. Teraz čakám kým skončí druhá mrcha a verím, že tá tretia už nepríde 🙂

mirka32o
20. nov 2011

čítala som tu teraz všetky príspevky,no žiadna z vás nezistila dôvody nešťastného konca. Čím viac som sa nad tým zamýšľala ja, vytvorila som si v hlave toľko vezií čím to bolo. Viem, že tým už nezmením, čo sa stalo, ale dúfala som, že sa potom budem môc vyhnúť takýmto chbám, alebo sa aj iné poučia. Ja som prišla o dieťatko.....ani neviem kedy. Čistili ma 19. 10. 2011 v Žiline, ale dieťatko už nežilo. Ďeň predtým som bola na poradni a na sono a dr nemohol zachiťiť frekvenciu srdiečka. Ale dieťatko sme videli, odmerali a utekala som do nemocnice. Na príjme vo dverách mi povedali nech prídem zajtra, lebo denný limit pacientiek je 12 a že nalačno, keĎ ma budú chcieť uspať na čistenie. BOla som úplne vydesená. Bola to strašná noc môjho života. Na druhý deň ma vyšetrovali a pýtali sa ma, aké dieťa tam doktor videl, že ja som nebola tehotná a čo mi to vlastne zmeral. Tak prišli ešte dvaja lekári a našli mi množstvo častí embrionálnej štruktúry, a zmeraly ich rozptyl. Áno, mala som príšerne nervy z tej situácie, že behom jedného večera sa moje dieťatko zmenilo na kúsky. Naobed mi spravili predoperačné a o 15,30 som sa prebrela z narkózy. O 17, 00 nás hnali domov ako špinavé prádlo a sama som si to aj odšoférovala domov. Nestíhala som sa ani oblekať, lebo som silno krvácala, až pretiekol matrac postele. Dali mi totiž silnejšiu narkózu a potom ma nemohli prebrať, tak mi dali vložku oni a krivo. Už sa tam nikdy nechcem vrátiť.

syslica
20. nov 2011

@lenka112 Leni, veď si čítala môj príspevok 😉 Doktori tvrdia, že si OK, tebe na rozdiel odo mňa robili aj nejaké vyšetrenia, mňa doktor hneď odpísal, že načo, veď jeden potrat je "normálka" a on to rieši až pri 3 potratoch 😖 .
Univerzálny recept je: nemyslieť na "plodenie", žiadne limity, že "teraz to už musí byť"... tým sa neskutočne stresuješ a vystresovaný organizmus sa nikdy nespráva tak, ako by sme chceli... držím vám palce!

anuska30
20. nov 2011

@lussi2 to je super,drzim palce 🙂

poisonblu
20. nov 2011

@lussi2 drzim ti palceky, aby toto tehotenstvo uz dopadlo stastne 🙂

@mirka32o tak toto je otras...☹

lenka112
20. nov 2011

@syslica Ďakujem pekne. Ja z časti poznám príčinu môjho potratu, ale kedže doktor nechcel nič nechať náhode, tak urobil aj tie vyšetrenia, ktoré byť nemuseli, len pre istotu.

anuska30
22. nov 2011

@mima21 ahoj,tak dnes mi zacala menst.,zatial to neni menst. ale skor take hnede.som rada,uz som sa nemohla dockat.vcera sme mali s manzelom sex po 3 mesiacoch a to vravim manz.ze aby si daval pozor,ale vobec sme si nedavali.Asi sex tomu trosku dopomohol 🙂 Ty ako, ??Myslela som ze si budeme davat pozor,ale ani moc nie.Ved baby pisu ze oteh. aj hned alebo po prvej.Nechavame to na nahodu 🙂 pa

mima21
22. nov 2011

@anuska30 ahojky, ja som momentalne 12 DC, menstruaciu som uz mala a tiez ideme na ostro, ale nesledujem ovulku ani teplotu ani "nenutim" manzela, ze pod lebo dnes je ovulka, nechavame to na nahodu. Ked to ma prist tak to pride. Naraz sme prisli o babo a mozno naraz aj budeme tehu, a vytvorime si temu augustovky 2012 😉

anuska30
22. nov 2011

@mima21 ja tiez nebudem sledovat,ale ked mi skonci tak pojdem k lekarovi nech mi povie ci bola ovulka.vcera som nechcela ist na ostro ale ked uz to...tak som sa nebranila 🙂 No ,to by ma potesilo a dufam ze uz bude vsetko ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre