Tehotná v 17. rokoch

stastny_otecko
22. apr 2016

Dobrý deň....Viem som chlapec a mám 21.....toto je forúm asi iba pre dievčatá/ženy ale ako som sa pozeral tak je tu veľa pekných odpovedí a rád tak ma to namotivovala sem napísať....Takže priateľka je tehotná a má 17, zatiaľ neviem v koľkatom mesiaci, asi v prvom, len teraz v stredu sme sa to dozvdeli, ale tušili sme to.....ja som rozhodnutý že babätko si necháme, ale priateľka je viac za potrat, pretože má obavy z reakcie jej rodičov (mamina to už vie a raz povie, že si to máme nechať a zrazu že máme ísť na potrat, ocino priateľky to zatiaľ nevie) moji rodičia to ešte vôbec nevedia, dneska sa to chystám povedať mamine (ocinovi zatiaľ nie, je trošku bezcitný a mamina ma vždy viac chápala) priateľka sa tak isto bojí, že ju opustím, ale ja nechcem ja chcem byť sňou a vychovať toho drobčeka 🙂 ja neviem ako jej to mám vysvetliť že sňou budem nech sa deje čo je....čím dlhšie nad tým rozmýšľam tak tým viac som presvedčení, že si bábätko máme nechať.....ďaľší problém je finanče na tom niesme dobre, ja nezarábam fakt veľa ale hľadám si novú robotu a priateľke som povedal že kľudne budem mať aj 3 roboty a že sa o ňu postarám.....sme spolu iba 7 mesiacov čo je fakt málo, ale zatiaľ sme nemali žiadne problémy, že by sme sa hádali alebo čo....mali ste aj Vy podobné problémy ? Ako ste ich riešili ? Ďakujem.

poohie
22. apr 2016

@stastny_otecko neviem, preco nepridalo moj komentar, co som prave napisala. takze znova. si uvedomely mlady muz, ktory sa dokaze postarat o vas troch. pretoze ked sa chce, tak sa urcite da. tvoja priatelka ma pravo byt v soku a rodicia tiez. chvilu to potrva, kym sa zacnete vsetci z babatka radovat. verim, ze aj priatelke aj rodicom sa to ulezi v hlave a vsetko bude dobre, a ze vas rodicia podporia a pomozu, ak bude treba.
spravali ste sa dospelo doteraz a tak sa musite spravat aj nadalej. teraz uz sa neda cuvnut a povedat, ze my vlastne este nie sme zreli.
ako jej mozes pomoct teraz ty - stat pri nej a ukazat jej, ze sa chces a vies o vas postarat. vas vztah je mladucky, netreba sa zlaknut a hned sa vzdavat, ak pridu tazkosti, kazdy vztah si musi prejst roznymi obdobiami, ziadny nie je len krasny a prijemny, to len navonok tak vyzera. vy sa nevzdajte, nech pride cokolvek, lebo vase dietatko vas potrebuje oboch!
je tu viacero mamiciek, ktore mali babatko v takom veku a nelutuju to. ani vy lutovat nebudete, ak si ho nechate. ono vas vela nauci, bude vam uzasnym darom, ak budete aj vy ochotni nieco obetovat.
skuste sa obratit na poradnu alexis, ktora sa venuje presne takymto pripadom - necakanym tehotenstvam:
http://www.alexisporadna.sk/
takze blahozelam vam k babatku a prajem vam vsetko dobre, myslim na vas v modlitbach!

stastny_otecko
autor
22. apr 2016

Gh ?

poohie
22. apr 2016

@stastny_otecko to som skusala, ci sa daju pridavat odpovede, ked mi neviem preco nepridalo, co som napisala.

emarekova
22. apr 2016

@stastny_otecko to sa mi paci 🙂 uz som do podobnej diskusie pisala,ked chces v sekcii uz to viem-cakam babo a mam zmiesane pocity je prispevok odo mna. Mozno to povzbudi aj priatelku

stastny_otecko
autor
22. apr 2016

Ďakujem Vám pekne za všetky odpovede 🙂 a ďakujem aj za tú tú stránku, určite ju navštívim 🙂 ak budeš mať čas možno Vám zreferujem ako to dopadlo s rodičmi, držte palce! 🙂 prajem pekný deň

poohie
22. apr 2016

@stastny_otecko jasne, daj vediet!

misel0806
22. apr 2016

No stastny to buduci otecko.... Gratulujem a drzim palce nech vam to dobre dopadne. Mas dobre zmyslanie malo kto v tvojom veku take ma aj tvoj pristup k otcovstvu sa mi paci... Podrz svoju priatelku stoj pri nej pomahaj jej.. Si spravny chlap nech sa vam dari. A rodicia to pochopia ale bude im to trvat kym to spracuju to je jasne😀

baumka
22. apr 2016

no neviem,neviem,ale podľa mňa sa nejedná o chlapa,nesedí mi ten štýl písania ,pomerne správna gramatika,výber slov, skôr tam vidím "ženskú" ruku.... môj názor

stastny_otecko
autor
23. apr 2016

@baumka Za to že mám správnu gramatiku a že je to pekne napísané a má to estetiku, už to musí písať žena ? :O

anjeli_k
23. apr 2016

Ahoj, tak ja ta chapem, ze si to babo chces nechat, lebo ty si uz po skole, soce nezarabas vela, ale mas pracu, ale tvoja priatelka ma iba 17rokov.predpokladam, ze este chodi na strednu a maturita je este daleko pred nou.skus sa vzit do jej situacie.ja mam synceka, pri ktorom si neviem predstavit, ze by som este studovala, lebo to malicke zaberie 24hodin denne, hlavne prvy rok.zrejme sa tolkej zodpovednosti boji a ani sa jej necudujem.ked som mala 17,tak kazdy piatok ruka hore, kamaratky, diskoteky, zazitky, o ktore ona pride. Ale zas na druhej strane je tu babo, ktore za vasu nezodpovednost nemoze.skus porozmyslat nad mesacnymi vydavkami, ci by ste to dokazali zvladnut, napr.pkienky-30€mesacne, co ked priatelka nebude moct kojit?kvalitne umele mlieko-cca80€mesacne, atd.dalej byvanie, obaja predpokladam byvate pri rodicoch, co nie je ziadna vyhra, rodicia, dieta a ziadne sukromie, co podotykam poznaci aj vas sexualny zivot.ale vsetko sa da zvladnut, ked sa chce a aj keby sla priatelka na potrat, ver, ze by ste si to dokonca zivota vycitali.v kazdom pripade drzim palce, no hlavne sa rozhodnite podla seba, mozno som ti v tych prikladoch trocha otvorila oci.

stastny_otecko
autor
23. apr 2016

@anjeli_k ahoj, áno chodí ešte do školy ale nie na maturitný odbor, tak tento rok v júni končí, a podľa mňa by sa škola dala dorobiť aj potom.....finančne asi áno, nedávno som si našiel druhú prácu a zobral by som si extra šichty na viac, tak mesačné by som mal okolo 700€ a samozrejme že aj rodičia by pomohli, aspoň moji, jej neviem....bývanie už riešim, zoberiem si pôžičku a u nás doma prerobím podkrovie....ja to mám už všetko premyslené a som si 100% istý že chcem toho drobčeka, len priateľka nie :( ja ju do ničoho nechcem nútiť ale keď ja chcem to bábo, ja neviem čo mám robiť, od našich mám 100% podporu, či už finančnú alebo psychickú, včera večer som jej to povedal a bola šťastná, asi 10x povedala že ju.....ale inač super a ocino tiež ....len stále to nevie priateľkin otec a tá sa bojí jeho reakcie , ž ju vyhodí z domu alebo niečo podobné ale ja som jej povedal že ak ju vyhodí tak môže ísť k nám, aj rodičia stým súhlasili

lucia20
23. apr 2016

@stastny_otecko nezavidim taketo situacie otcom. ☹ je to voci nim nefer, ze im niekto vezme dieta. ☹ ale verim a drzim ti palce, aby to dopadlo pre vas dobre. nepocuvaj reci, ze sa nepostaras a neviem co... ja som bola mamou v 19tnastich a moj muz v 22. a postarali sme sa.... zabezpecili sme sa... vychovavali sme a aj maturitu som dorobila s dvomi detmi... moc drzim palce.

inull5
23. apr 2016

@stastny_otecko zlatý si ty chlapec🙂 kiezby každý mal v tvojom veku také zmýšľanie.ešte máte cca 8 mesiacov čas aby ste poriesili bývanie a nasporili nejaké peniažky v prípade že,si bábätko necháte.prajem vám veľa šťastia a hlavne zdravucke bábätko

stastny_otecko
autor
23. apr 2016

Ďakujem pekne za všetky odpovede... Čím viac odpovedí tu je, tým viac som presvedčení o tom, že si máme drobčeka nechať....každopádne som priateľke povedal, že nech sa stane čo sa stane budem držať sňou....len sa bojím že čo ak už nikdy nebude mať deti, čo ak ma potom prerušení opustí :/ to by ma položilo úplne ....teraz v stredu máme ísť k doktorovy tak sa uvidí čo a ako....ak ma neklepne tak určite napíšem čo a ako

inull5
23. apr 2016

@stastny_otecko držím palce🙂 neboj sa,keď uvidí na ultrazvuku bit srdiečko tak sa priateľka aj rozplače od dojatia.

skylarr
23. apr 2016

Ahoj, moj bracho bol v takej situacii pred rokom. Obaja mali 20 uz. Pubertaci, total nezodpovedni, svet gombicka, ruka hore, nazory, ze z toho vlasy dupkom stali. bracho sa vykaslal na maturitu, ona robila v nejakom pajzli casnicku, nechala to a ostala uz nezamestnana. Zacali spolu byvat, vztah ako talianske manzelstvo. Nakoniec sa rozisli, bodka, nikto nikoho nechcel v zivote vidiet. O tyzden doliezla ze je tehotna. Moja mama revala, otec to oslavil, neviem ako to riesili jej rodicia (ocividne obaja su na hlavu a ich dcera to po nich zdedila), ale moj bracho sa uplne zmenil. neskutocne sa tesil s babatka, nasiel si lepsiu pracu, otocka o 360 stupnov. ani na sekundu nerozmyslal o potrate. ona asi tiez nie. napriek tomu, ze jej totalne sibalo, vyhrazala sa mu, ze ho neuzna za otca, kazdu chvilu utekala k rodicom, odmietla sa zamestnat, ze ked urobil decko nech sa stara a brata privadzala na pokraj psychickeho zrutenia (a moju mamu s nim a mna z mojej mamy), tak to dotiahli do uspesneho konca a teraz sa tesia uz z pol rocnej dcery. vela veci podostavali od kamaratov, nieco kupili, od mojej mamy vkuse cucaju peniaze. myslim, ze im vobec nic nechyba. dieta sa na neho vobec nepodoba, ani na nasu rodinu, dokonca nenesie nase meno ! ktovie ako by dopadli testy otcovstva.....ale brat je stastny. obaja sa a malu zboznuju. tazko rozhodovat za inych. nemozes ju nutit si ho nechat, ale mozes urobit maximum, aby si ju presvedcil ze si ho nechat ma. stratu nejak prezijes. ona mozno ano, mozno to na nej necha psychicke problemy navzdy. rozhodne ju potom posli do riti, lebo taky clovek si nezasluzi teba. ak si ho necha, mozno to neskor vzda, aj slobodny otcovia existuju a su lepsi ako matky. 🙂 a rodicov sa neboj. jasne ze najprv sok a nestastie, ale potom bude vsetko lepsie 🙂 a ked riesis vlastne byvanie, tak vadi ked ju jej oco vyhodi z domu? ved aj tak odide 🙂 ked som bola na prvom sone, uistit sa, ze som naozaj tehotna, malo nase babo 9 mm a bilo mu uz srdiecko !!!! ako mozes zabit nieco, comu bije srdiecko? aj ked je velke ako sosovicka? nech ide na vysetrenie, ked ho uvidi na monitore. mozno zmeni sama nazor 🙂 drzim ti prsty 😝

stastny_otecko
autor
23. apr 2016

@inull5 myslíš ? Bodaj by to tak bolo....aaa chcem sa spýtať pustia aj mňa do vnútra ? Uvidím aj ja biť srdiečko ?

skylarr
23. apr 2016

@stastny_otecko treba sa asi opytat priamo lekara ci dovoli. ked som bola 1x tak som bola sama, zaplatila som si nadstandard a manzel so mnou chodi dnu stale. sam lekar to navrhol. ja myslim, ze by ta pustit mohol. aj ked prvy krat je to cez posvu a az neskor iba cez brusko....

inull5
23. apr 2016

@stastny_otecko myslím že ju to dojme,alebo minimálne ju to "chytí" za srdce že jej v brusku rastie malý človiečik🙂 neviem ako to funguje u jej gynekológa,pri vyšetrení asi nebudeš,no keď s ňou pôjdeš dnu a poprosite lekára že či by si nemohol vidieť ultrazvuk,takého nadšeneho budúceho otecka asi neodmietne🙂

miushik765
24. apr 2016

@stastny_otecko Ja mám 17 o mesiac 18 a čakám bábo, nikdy by som si ho nedala vziať je to dar 🙂 Možno je teraz všoku a premýšla o všeliakých možnostiach ale je to pochopitelné verim že sa jej to uloží v hlave a všetko si premysli a rozhodne sa darovať tomu drobcovi život. Ano ste spolu krátko je to pravda, neviete ako vám to bude fungovať ja som s priateľom takmer 5 rokov a všeličím sme si prešli a poznáme sa dokonale alei tak si myslím že to u vás rozhodne zato stoji hlavne kôli tomu malému stvoreniu. Hlavne buď naďalej priatelke oporou a hlavne ak s ňou začnú zmietať hormóny tym viac stoj pri nej, hovorím z vlastnej skúsenosti ;) Držim pršteky a nech sa priatelka rozhodne správne 🙂 Myslim že budeš super tato

stastny_otecko
autor
24. apr 2016

.....tak priateľka sa rozhodla za potrat, keď mi to oznámila zosypal som sa, hodinu v kuse som bučal jak malé decko a asi ešte bude, neviem prečo ma to tak zasiahlo, ja neviem, ja som mimo, už asi hodinu v kuse sa vozím na aute čo som nemohol zaspať, ja som sa snažil jej to vyhoviť, len keď ona tvrdí že by to nezvládla a že na to nie je pripravená, že ona si chce ešte užívať, prišlo mi to trošku sebecké a zabolelo ma to, ja som zúfalý, ja to nechcem takto ☹ ale nútiť ju nemóžem....

misel0806
24. apr 2016

@stastny_otecko je to od nej absolutne nezodpovedne... Preco ste sa teda nechranili???? Sak to malicke za to nemoze... Sak su hniezda zachrany,adopcie.... Ja jej nerozumiem.. Chce sa zbavit zodpovednosti a uzivat si ako to zabila dievca

sayurinka
24. apr 2016

Mal by si sa snažiť ešte zabojovať. Bolo by skvelé keby cítila ako tvoju podporu tak aj podporu rodiny, cítila by sa istejšia. Ja som tiež rodila v 17tich a ani na sekundu by som si nevedela predstaviť, že by som sa toho drobného stvorenia zbavila. A ked už priateľka naozaj tak nechce byť mamičkou tak nech dá tomu dieťatku aspoň možnosť žiť v inej rodine, veď je toľko párov, ktoré detičky mať nemôžu. Nátlak skutočne nepomôže ale pokiaľ sa naozaj rozhodne pre potrat neviem si predstaviť, aké budú pre ňu tie výčitky, ktoré potom prídu. Je to predsalen ľudský život. Každopádne vám držím palce. Verím, že to nakoniec dopadne veľmi dobre pre všetkých troch 🙂

inull5
24. apr 2016

@stastny_otecko je mi to veľmi,naozaj veľmi ľúto..už je uplne rozhodnutá?vysvetli jej že narodením bábätka sa život nekončí,nebude to večne uplakany malý drobcek odkázaný iba na ňu..ukáž jej že stojíš pri nej,písal si ze aj tvoji rodičia sú ochotní pomôcť,veď bábätko bude mať o 2-3 rocky,kľudne sa môže ísť baviť a drobca hádam na noc babička postrazi,či??ved bude mať len 20 keď malé 2 rocky..nezvládne,ako čo?starostlivosť??školu??ci?

stastny_otecko
autor
25. apr 2016

Ešte hovorila, že nieje 100% rozhodnutá, ale v takejto veci by mala mať asi jasno, ja neviem :( ja som jej hovoril, že není problém, že rodičia pomôžu, mama dva dní robí a dva dni je doma, tak by pomohla....ona hovorila že chce dorobiť školu, vodičák si spraviť, ešte si užiť života, ja som jej hovoril že to všetko sa dá, len sa jej to možno o dva roky posunie :( že nič hrozného sa nedeje ....ja som zásadne proti, nech mi ho porodí, ja sa oňho postarám a vychovám či sňou alebo bez nej ....v stredu ideme k doktorovi, dúfam že keď uvidí toho drobca zmení názor, inač už neviem

sasa1310
25. apr 2016

@stastny_otecko ahoj. Ak ju prehovoríš, tak gratulujem. Ona je ešte mladá, prišlo asi to, čo ešte nechcela. Ja viem, že sa s tým asi budeš ťažko vyrovnávať, ale rozhodnutie je iba na nej. Ty ju môžeš akurát podporiť a ubezpečiť, že bude o nich postarané. Držím ti palce.
Nie ste prví ani poslední.

vierkainka
25. apr 2016

dovolim si pridať aj ja svoj nazor🙂 vidim že aj v takom maldom veku aky maš,maš zodpovedny pristup k situacii ktora sa udiala....sklanam pred tebou klobuk,pretože mnoho mladych i s taršich mužv si može z teba vziať priklad...čo ti však hcem povedať? konečne rozhodnutie či si dieťa ponecha,alebo nie, je len a len na tvojej priatelke....z tvojho stanoviska vyplyva že ak by si ho ponechala budeš jej oporou,ale ak si ho neponecha,TY si nič nevyčitaj.Tvoje svedomie bolo,je aj bude čiste pred ludmi aj pred Bohom. Je už potom na tebe či s nou ostaneš aj nadalej ako partner aj v situacii že sa rozhodne isť na potrat,a budeš ju aj nadalej lubiť ale ak nie,ja osobne by som ťa za to neodsudzovala.Vobec si nič nevyčitaj,pretože si sa zachoval ako spravny chlap že si sa nevzdal zodpovednosti.Držim ti palce,nech to doapdne dobre,aby si bol šťastny a spokojny....Niekedy to zle,čo ta v živote postretne može byť pre človeka to najlepšie,alebo naopak....To ukaže život a čas.Netrap sa.Drž sa🙂

poohie
25. apr 2016

@stastny_otecko to ma mrzi ☹ no stale, kym to neurobila, je nadej, ze si to rozmysli.
zial je to tak, to rozhodnutie je len na nej. teda v jej veku k tomu potrebuje asi aj rodica.
toto je na tejto dobe najsmutnejsie, ze rodicia, ktori uz vychovali par deti, v tom nemaju jasno. ze sa zlakne 17-rocne dievca a bez hlbsieho uvazenia urobi taku hlupost, sa este da pochopit (i ked to neschvalujem), ale ze sa na to jej ci jeho rodicia (vo vseobecnosti pisem) nevedia pozriet s nadhladom, to je zle. bez akehokolvek odsudzovania.
skuste tu poradnu alexis, ak priatelka nema zaujem, aspon ty sa im mozes ozvat, ci ti nieco poradia. predsa len s tym maju skusenosti, vedia trosku lepsie, co tie zeny prezivaju. staci aj zavolat alebo napisat mail.
modlim sa a vas...
ona teda este nema potvrdene tehotenstvo lekarom? len testom? je mozne, ze v stredu este nebude vidno bijuce srdiecko.

misel0806
25. apr 2016

@stastny_otecko nech si ho len necha ved dieta nie je pritaz je to radost,bozi dar ale aj starost.... A popri dietati sa da vselico robit... Ked uvidi drobca zmeni nazor uvidis 😀

aniko92
25. apr 2016

Ahoj.ona si to možno este rozmyslí...ale nie je to jste...aj som ostala tehotna v 17tich a aj ja som rozmyslala nad potratom teraz sa uz aj hanbim za tie myslienky no predsa som mala ešte 2roky školy...ale ked som na ultrazvuku uvidela to malinké srdiecko a hned som sa rozplakala a aj napriek reakcii okolia som sa rozhodla si to dieta nechat...a to sme s priatelom teraz uz s manzelom sme boli spolu len 4mesiace...a teraz ma náš syn uz 6rokov a máme aj malu princeznu...tak že ti držím palce aby si to rozmyslela..☺☺

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre