Tehotná v 17. rokoch

stastny_otecko
22. apr 2016

Dobrý deň....Viem som chlapec a mám 21.....toto je forúm asi iba pre dievčatá/ženy ale ako som sa pozeral tak je tu veľa pekných odpovedí a rád tak ma to namotivovala sem napísať....Takže priateľka je tehotná a má 17, zatiaľ neviem v koľkatom mesiaci, asi v prvom, len teraz v stredu sme sa to dozvdeli, ale tušili sme to.....ja som rozhodnutý že babätko si necháme, ale priateľka je viac za potrat, pretože má obavy z reakcie jej rodičov (mamina to už vie a raz povie, že si to máme nechať a zrazu že máme ísť na potrat, ocino priateľky to zatiaľ nevie) moji rodičia to ešte vôbec nevedia, dneska sa to chystám povedať mamine (ocinovi zatiaľ nie, je trošku bezcitný a mamina ma vždy viac chápala) priateľka sa tak isto bojí, že ju opustím, ale ja nechcem ja chcem byť sňou a vychovať toho drobčeka 🙂 ja neviem ako jej to mám vysvetliť že sňou budem nech sa deje čo je....čím dlhšie nad tým rozmýšľam tak tým viac som presvedčení, že si bábätko máme nechať.....ďaľší problém je finanče na tom niesme dobre, ja nezarábam fakt veľa ale hľadám si novú robotu a priateľke som povedal že kľudne budem mať aj 3 roboty a že sa o ňu postarám.....sme spolu iba 7 mesiacov čo je fakt málo, ale zatiaľ sme nemali žiadne problémy, že by sme sa hádali alebo čo....mali ste aj Vy podobné problémy ? Ako ste ich riešili ? Ďakujem.

stastny_otecko
autor
25. apr 2016

Tehotenstvo je už potvrdené, minulý týždeň v stredu to doktor potvrdil, a túto stredu má ísť zas, tak pôjdem sňou, ja sa modlím aby si to rozmyslela, dúfam že uvidí to srdiečko toho drobčeka a zmení názor.....a chcem sa všetkým poďakovať, fakt ste super, keď čítam tieto príspevky tak mi fakt dodávajú silu a nádej.....veľké ďakujem

aniko92
25. apr 2016

A v kolkatom tyzdni je??

marse
25. apr 2016

Tak isto som aj ja otehotnela v 17, ak sa da a je podpora partnera tak nie je o com, ale daj jej cas, tiez je to pre nu velka zmena a hlavne šok... snad ten uzv všetko zmeni... ja som zmaturovala uz s polrocnou dcerou a aj vysku som si urobila... dieta nie je prekazkou, to je len vyhovorka.. a ze si chce uzívať?
napisem to hnusne ale nato mala mysliet predtým ako si uzivala sex bez ochrany 😕 🙄

drzim palce nech to je podla tvojej predstavy 😉

poohie
25. apr 2016

@stastny_otecko tak potom uz by malo bit srdiecko...

stastny_otecko
autor
25. apr 2016

Úprimne neviem v ktorom týždni, ale bude to asi mesiac +- .....ja ju chápem že v 17 je to skoro.....keby som mal ja byť v 17 oteckom tiež neviem ako by dom sa zachoval, teraz je to iné, vyštudoval som, mám prácu, zarábam a nemám už potrebu nejako si užívať, ja už som si svoje odchodil, ja ju chápem, ale keď to nie je také ľahké :(

misel0806
25. apr 2016

@stastny_otecko u gynekologa sa vsetko dozviete len nech je malicke zdravucke.....a sedemnast vek nieje az taky strasny dnes uz rodia aj trinast rocne. Zachoval si sa ak spravny chlap chces sa o nich postarat zalezi ti na babetku a to je najdolezitejsiee... 😀

michala.s
25. apr 2016

@stastny_otecko Pripadne ju skus este prehovorit, ze pre nu moze byt zaujimava alternativa donosit, ale vzdat sa dietata v prospech otecka, verim, ze tvoji rodicia by ti pomohli pri vychove najlepsie ako vedia. Ved vychovali tak skveleho mladeho muza ako si ty

bluka2
25. apr 2016

Neprehovaraj ju na nic; nech sa s Tebou poradi, ale nech uvazi sama. Rozhodnutie je na zene. Ty si si mal davat poriadne pozor, ak si spaval so 17 rocnou (ako aj ona) a nie ju teraz do niecoho tlacit

bluka2
25. apr 2016

Inak mas uz nejake deti, ked mas nick stastny_otecko?

cervenaruza123
25. apr 2016

@stastny_otecko Trosku by som ju upozornila aj na to, aby myslela aj na seba. Jasne, ze to bolo hlupe takto otehotniet od vas oboch a dieta nie je med lizat, aj ked sa da zvladnut vsetko, ak sa chce. Ale ak len trochu vaha, moze to raz velmi lutovat. Potrat nie je ako vyhodeny papier, ze nepodarilo sa, tak pokrcim a vyhodim. Je to zasah do tela zeny, ci sa nam to paci, ci nie a ovyplyvni to jej telo a moze ju to ovplyvnit aj psychicky. Mnohe zeny kazdy rok myslia na svoje dieta v den potratu, akoby malo narodeniny. Cele roky si nevedia z hlavy dostat myslienky na to, ako by vyzeralo, kolko by prave malo rokov... Ked bude mat neskor deti, na nich uvidi, ako by to jej dieta rastlo a bude jej to pripominat. A to nehovorim o tom, co ak bude patrit medzi tie, ktore neskor budu mat problem otehotniet (co vraj moze suvisiet aj s predoslym potratom, ale to neviem), to si bude o to viac vycitat. Na ten potrat asi nezabudne. Keby bola rozhodnuta na 100%, ze nechce a hotovo, tak to by bola jedna vec, sice smutna, ale tak co uz. Ale ked len trochu vaha, myslim si, ze s tym bude mat problem, aj ked nie hned, tak neskor. Rata s tym? Myslim, ze je dolezite ju na to upozornit, aby nemusela lutovat. Aby fakt ratala so vsetkym. Pre nu je to teraz velmi tazke urcite, ale aby to nebolo este horsie po potrate.

lenbea
25. apr 2016

@stastny_otecko Zatial je asi v šoku, tak sama nevie, čo má robiť. Určite nech nejde na potrat, bude ju to trápiť celý život. a rodičia si zvyknú, budú dokonca radi, ked sa malé narodí. Možno to bude trochu ťažké, ak to neprijmu dobre, ale ak stojíš pri nej a budeš jej oporou, to je najdôležitejšie. Aj mladšie majú deti a sú zodpovedné mamy. naopak niektoré staršie matky sú nezodpovedné. Zmení sa Vám život uplne, ale stojí to za to. Určite ju stále presviedčaj, že nech nejde na potrat.

alena2327
27. apr 2016

@stastny_otecko Ahoj skus ju este prehovorit ja som nemala ani 17 a otehotnela som rodicia ma ukecavali aby som babo dala prec rozmyslala som nad vsetkym niekedy som bola rozhodnuta ze dam ho prec ale isla som k doktorovi a pocula som srdiecko tak som bola rada ze som si drobceka nechala 🙂 a som rada ze ho mam.teraz ma uz 3roky a nedala by som ho za nic urcite by som ho pre diskoteky atd nevymenila 🙂
Skus ju este prehovorit mozno zmeni nazor 🙂 vela stastia 😉

emarekova
28. apr 2016

@stastny_otecko ako ste vcera dopadli?

stastny_otecko
autor
29. apr 2016

Už už to vyzeralo, že všetko poriadku aj priateľkin otec zareagoval celkom v pohode....vravel, že si ho má radšej nechať ako keby mala ísť na potrat....a včera bum, priateľka prišla domov a rodičia sa porozprávali bez nej, že má ísť na potrat, že jej sa nebudú pýtať a podobne.....ja som bol normálne všoku, mne bolo z toho zle... Veď ale oni ju nemôžu nútiť :O veď to nie je normálne, najväčší problém je, že má iba 17, keby mala 18 odíde ku mne, len ešte sú za ňu zodpovední rodičia :( jq neviem čo mám robiť

emarekova
29. apr 2016

@stastny_otecko kedy ma mat 18,stihla by to do porodu?

vepoet
29. apr 2016

ale potrat nie je vyvrtanie zubu. to jej ziadny doktor bez jej dovolenia nespravi, rodicia su za nu zodpovedni, ale o tomto nemozu rozhodovat.

stastny_otecko
autor
29. apr 2016

@emarekova v júlI, stihla, len teraz ešte nemá 😪 ja ju chcem zobrať ku sebe, aj rodičia moju súhlasili, len ona nechce lebo sa bojí tatka jej, že by pre ňu prišiel až ku mne

stastny_otecko
autor
29. apr 2016

Bože ja sa bojím, matka tvrdila, že ju tam dnes pôjde obejdnať na ten potrat.....to doktor bez nej nemôže schváliť dúfam

emarekova
29. apr 2016

@stastny_otecko a co by spravil,vytiahol ju za vlasy? A ona sa uz rozhodla,ze to male chce?nemali by za nu rozhodovat.ak sa jej pri potrate nieco skomplikuje a kvoli tomu nebude moct mat deti oni za to zodpovednost neponesu.co potom? Ja by som sa nedala,moje telo,moj zivot.

emarekova
29. apr 2016

@stastny_otecko nemoze ju k tomu nutit. No na strane druhej to chcu mozno preto,ze sa boja o jej buducnost,co ked sa na nu po case vykasles a ostane na krku im aj s malym..

stastny_otecko
autor
29. apr 2016

Ja sa isto na ňu vykašlem, a na malého už vonkomcom nie.....veď oňu bude postarané aj o malého nemajú sa čoho báť, aj školu si dokončí

emarekova
29. apr 2016

@stastny_otecko to som nepovedala,ale mozno oni sa toho boja,ze skor ci neskor k tomu pride. Ja som otehotnela tiez v 17.,reakcia mojej mamky-ja vas zabijem,ale nechcem ta nutit na potrat,v zivote by som si to neodpustila,ak by sa nieco stalo. Reakcia svokry-ste normalni?potrat,ja ho zaplatim,nema ani skolu,ziadnu buducnost spolu,teraz by za malu zivot dala. Reakcia muzovho fotra-to je vas zivot,co si si spravil to mas-nezaujem,nevie ze sme

kllamarka
29. apr 2016

@stastny_otecko Drzim tiez palce. Priatelku nemoze ani vlastny rodic bez jej suhlasu, k takemu niecomu donutit. Tak zalezi to naozaj iba na nej.... Musi pochopit, ze ma kam ist a ze jedno dieta predsa nikomu nezruinovalo zivot.
Zivot si clovek zpacka aj bez deti a ovela lahsie...
Neviem co znamena u tvojej priatelky pojem "este si uzit". Ak sa xce vzdelavat a pracovat, cestovat, ako jej v tom moze prekazat dieta?
A navyse...za 15 rokov bude stale mlada...nic jej neujde v zivote.

skylarr
29. apr 2016

@stastny_otecko pocuj a nie je mozne, aby usla niekde do azyloveho domu? nutit ju na potrat, hoci si zakonny zastupca, je podla mna trestny cin. si predstav, ze sa rodicia rozhodnu, napr pre svoju vieru, ze ju obrezu, urezu usi alebo co. to ako mozu, lebo su zakonny zastupca? podla mna, keby usla na socialku, zavolala na linku dovery alebo co a ozamila im, ze jej chcu zabit dieta, lebo nema 18este a vraj maju na to pravo. tak ju este v ten den beru. 3m by tam vydrzala a potom isla k tebe. ako pri najhorsom aj ujst z domu sa da. ale ja osobne si myslim, ze urady by jej pomohli. dajte to do telky, na FB, ludia pomozu.

modraslza
30. apr 2016

@stastny_otecko ja by som to tiez nezvladla v 17nastich...nechaj rozhodnutue na tvojej priatelke ..netlac ju do nicoho . .. je to jej telo a jej zivot co bude musiec odlozit uplne ale uplne bokom ...nechapem preco ste nemali ochranu (ci ti doverovala a ty si to nahodou nezneuzil) , a takisto nechapem zeny co tu tvrdia , ze je hniezdocko zachrany, adopcia , ci slobodny oteckovia atd..ak priatelku milujes akceptuj jej volbu a dovol jej dostudovat a zit trosku mladosti ... pride cas ked bude pripravena ...a je este druha moznost ..mozno bol test chybny...robila ho pred tebou?

modraslza
30. apr 2016

@stastny_otecko ked je presvedcena o potrate nenut ju o opaku, skus povedat ok, ty by si chcel babo ale akceptujes jej rozhodnutie..a cakat co nato povie..ak bude stale natom trvat akceptuj to ...

poohie
4. máj 2016

@stastny_otecko co nove?

misel0806
4. máj 2016

Je to svinstvo niekoho nutit. Keby nutili rodicia mna nikdy im to neodpustim odstahujem sa a hotovo..... Zabit nevinneho cloviecika,,a ked sa stane ze uz potom nebude moct mat deti.... Poznala som jednu ostala tehotna tiez skoro a potom uz nemohla mat chudera deti,neco jej tam poskodili ked bola na interupcii... Boze dohliadni na toho cloviecika nech neurobia chybu😀

sayurinka
4. máj 2016

Pokiaľ ju rodičia naozaj nútia a ona na potrat nechce ísť nech sa obráti na kuratelu, tam jej vysvetlia aké má možnosti a práva a poradia ako postupovať v tejto situácií.

bluka2
4. máj 2016

Vyzera to tak, ze ju do niecoho tlaci skor on (on urcite) a nie rodicia! ale ktovie, mozno aj obe strany. nechapem co mu fandite, vam by sa to pacilo, alebo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre