Hanblivosť kvôli tehotenstvu

wiki20
18. sep 2012

Milé mamičky. Skor sa to bude asi týkat mladších ročníkov. Som v 26tt a hrozne moc sa na malého teším ale ked idem po ulici sledujem ludí či si všímaju zvečšujuce sa bruško, snažím sa to zakrývat ako to ide, vyhýbam sa večšej skupine ludí. Pravdepodobne je to preto že 20 ročná a tehotná ? Áno viem že su už aj 15-16-17 ročné ale napriek tomu mi je to divné, kto čo povie a tie pohlady. Nemá niekto podobný problém resp. by mi vedel poradit ako sa hanblivosti zbavit???

ava11
18. sep 2012

Hanbiť? Za tehotenské bruško a vytúžené dieťa? Nikdy 🙂 A to na mňa tiež občas staré babky pozerali pohľadom, že "nabúchaná soplaňa" (a to mám 24) Kašli na všetkých a choď pyšná ako páv na to, že nosíš to najcennejšie, čo sa dá. A možno to, čo vidíš, je len závisť.

traktor
18. sep 2012

dnes môze byt zena rada, ze vôbec otehotnela..takze hlavu hore, brusko vystrcit a pekne hrdo..budes mama, co môzes byt viac?tes sa, uzivaj si tehu, brusko krasne ukazuj svetu..

anjelicek26
18. sep 2012

@wiki20 - urcite sa nehanbi, ono to z cloveka vyzaruje ;) Ked budes stastna, vesela vypucovat brusko, kazdy pochopi, ze je to chcene dieta.... ked to budes schovavat, skor to budu vidiet, ako nechcenu nahodu 🙂 Ludia su vnimavy.

Ja som rodila v 22 rokoch, ked pozeram fotky, vyzerala som na 15, asi dnes mozem byt rada, ze si nevypytali obciansky 😅 😅 Ano bol to cudny pocit... a to uzieranie vnutorne u mna vyvrcholilo v takmer mesacnej hnusnej poporodnej depke. Za tuto depku som si mohla sama, vnutorne som bola zle nastavena, nepripravena - obsah slova matka mi vtedy akosi este nic nehovoril. .A uplne ma to prevalcovalo.

Dnes to samozrejme vidim inak, takze prosim - nenechaj sa stiahnut, tehu je to najkrajsie obdobie, jedinecne, zena ho zazije len 1-2x za zivot..

rebeka7501
18. sep 2012

Povedz si, že na chleba ti neprispievajú, a čo si myslia, to je ich osobná vec. Možno sa ti to iba zdá, možno ti závidia. Ľudia sú rôzni. Hlavne mysli pozitívne - je to veľmi dobré pre bábo. 😉

cerez
18. sep 2012

Nič krajšie ako pohľad na mamičku v očakávaní! Vychutnaj si to, pretože ten čas tak neskutočne rýchlo letí, že si ani nespomenieš, aké to bolo keď si bola tehotná. Potom už prídu iné veci, plienočky, kojenie, fľaštičky, zúbky, atď. Želám všetko dobré! 🙂

annie6
18. sep 2012

A nikdy nevieš koľko z tých ľudí ti to bruško aj závidí, ak nemôžu mať svoje alebo už o nejaké prišli...nehanbiť sa! Užívať si! 😀 😅

monika2606
18. sep 2012

@wiki20 Ahoj, ja som mala 21 keď som bola tehotná, aj ja som si všimla tie pohlady keďže vyzerám asi ešte aj mladšie, ale bolo mi to jedno, bolo to moje vytúžené dieťatko, a potom som zas väčšinou počúvala že aké sú tehotné ženy krásne, a tak a chodila som si pyšne hihi, lebo ma každý chválil 😉 drž sa a nevšímaj si to...nech si myslia čo chcú, budeš určite dobrá mamička a tvoje bábätko by isto netešilo že sa hambíš za bruško, a ako ti píšu aj vyššie, môžeš byť rada že to bruško vôbec máš

susy82
18. sep 2012

Tiez suhlasim ze si to uzivat, pre mna krasny cas, ziadne stresy ze som pribrala, konecne som si priberanie dokonca uzivala 😀. Vytocit ma vedeli len reci na konci tehotenstva ze ci sa este "kotulam", to slovo som priam neznasala, lebo ja som nemala ziadne pocit kotulania, pribrala som za cely cas 10 kg a este v termin porodu som este bola v praci a umyvala poobede okna. Takze vazne si nedaj to obdobie pokazit a pys sa svojim bruskom 😵 .

atreyu
18. sep 2012

Ja som mala cele tehu 22 a vystrkovala som brusko - a mala som naozaj mega brucho 😀 ale to bude asi tym,ze som k nemu neprisla "nahodou" ale sme sa s manzelom snazili poctivo ako vcelicky kazdy mesiac...ale tiez sa na mna pozerali pretoze vyzeram max na 18...najvtipnejsie to bolo pri muzoch najprv pohlad na tvar a tak na brucho a tak pohlad mimo 😀 😀 😀 dievca uvolni sa,tehotenstvo je nadherne obdobie v zivote zeny este dlho budes nan mysliet...na konci tehu som mala +20kg 😉

p4
18. sep 2012

ak na teba ludia pozeraju,tak to urcite nieje preto,ze si mlada,ale preto,ze ti zavidia. (snad v dobrom) nosis to najcenejsie co moze na svete existovat a je to tvoje. je jedno,ci mas 15,alebo 30 proste v kazdom veku je to krasny zazrak. 😉

sisaha
18. sep 2012

@wiki20 ludia ti preto pozeraju na brusko, lebo puta pozornost. Nie je to kvoli veku. Ked ide oproti mne tehula, tak tiez neobdivujem jej krasu, ale ako prve mi pohlad padne na brušino. A mozno aj preto, ze vzdy si tak sama pre seba tipujem, v ktorom je asi tyzdni.. 😉. Uzivaj si to.. , resp. urcite sa nehanbi.. 😝

katren
18. sep 2012

@wiki20 😀 😀 😀 prepac, ale zasmiala som sa 😅
vies ako pozeraju na mna???? skus si predstavit tlacit dvojickovsky kocik a s bruchom v 35tt.....niektore maju komentare ze "fuha, to by som nechcela" alebo "jezis maria, to co?".... 🙄
starsie "babicky" sa usmeju, niektore obdivuju kocik, ze to za ich cias nebolo....ale take reakcie ako od tych mladsich rocnikov som od nich este nedostala....a dokonca ani tehulky si taky blby komentar neodpustia 😒

susy82
18. sep 2012

@katren 😀 😀

katren
18. sep 2012

@susy82 rehnis sa, ale je to realita 😠 .....a teda niekedy mam chut im tiez povedat svoje, ale povacsine je so mnou mm a ten ma kroti.....

stardust
18. sep 2012

Mas na cele napisane, ze mas 20 rokov? Vela ludi sa na teba pozera len preto, ze je to take pekne vidiet tehotnu zenu, v ktorej rastie novy zivot...Ked sa prestanes porovnavat s ostatnymi zenami, ktore odrodili vo vyssom veku, zmizne aj tvoja vnutorna neistota.
Pozeram, ze mas termin 27. decembra, hadam sa ti postasti na Vianoce alebo na Novy rok. Hlavu hore, nenechaj si skazit najkrajsie obdobie v tvojom zivote 🙂

stardust
18. sep 2012

@katren podla mna to ti ludia tymi komentarmi nemyslia zle...predsa len, dvojicky a o chvilu k tomu aj novorodenec....ved je to poriadna makacka.

susy82
18. sep 2012

@katren ja som si to zivo predstavila a musela som sa smiat 🙂, ja tiez kuknem na take supermatky ale s obdivom, lebo mne dava zabrat aj moja jedna, keby tri tak uz ma obsluhuju v bielych plastoch v dakej cvokarni 😕 a to som sa dusovala ze tri deti, budem rada ak sa odhodlam na druhe 😀

susy82
18. sep 2012

Ale k veci, tehotenstvo je vazne krasne obdobie 🙂, takze kaslat na vsetkych nazory a pohlady a uzivat si to 😵

katren
18. sep 2012

@stardust nemyslia zle??? fuha, to by som nechcela.....co by tym mali ine povedat???

katren
18. sep 2012

@stardust ale v podstate je to jedno....ja osobne sa vzdy pozriem a usmejem na maminku s bruskom...mne to pride krasne....o prvu sme sa snazili 3 roky, takze viem ake to je, ked stale nic a okolo teba vsetci 😒 ale nakoniec sme s kamoskami otehu skoro rovnako vsetky.....mame medzi detmi rozdiel max. 3 mesiace 😀 😀 😀

susy82
18. sep 2012

@stardust ona nema dvojicky, len kocik pre dvojicky 🙂 a @katren uz mas kupeny pre trojicky 😀 , to este len budu cumiet

stardust
18. sep 2012

@katren nevyspate noci, oci furt na stopkach, aby sa nieco nestalo atd. Ved to sama poznas....alebo u teba prebieha vsetko idealne?

katren
18. sep 2012

@susy82 😀 srandistka....nie, nemam pre trojicky...pekne krasne bude Dominicka chodit po svojich uz.....a pouzivame odrazadlo First Bike, takze no problem 😉
a tie dvojicky som si ani nevsimla 😀
@stardust medzi detmi mam 18 mes. a teraz to bude "len" 15mes. 😉

katren
18. sep 2012

@stardust nie je nic idealne....akurat spanie 😉 od narodenia spia obaja celu noc, takze dufam, ze tretie nesklame 😀

stardust
18. sep 2012

@katren ja mam tiez maly vekovy rozdiel a ti poviem, ze sme mleli z posledneho prve mesiace...jeden spaval normalne v noci, druhy v noci zasadne odmietal spat a trvalo mu dlho, kym sa mu ustalil spankovy rezim...tie 24 hodinovky nas totalne nicili a teraz som len rada, ze su krpci starsi...

stardust
18. sep 2012

@katren to som si aj ja myslela pri mojom druhom 😀 😀

katren
18. sep 2012

@stardust 😕 😅 nestras 😀 😀 😀 ved uvidime..... 😉

drabantovazuzana
18. sep 2012

@katren ľudia vedia kukať ako sprostí, a to nemusíš tlačiť ani kočík s dvojičkami bruškatá... A najmä mladšie ročníky, to máš pravdu. Ja mám deti s odstupom 1,5 roka a keď niekam ideme alebo si nedajbože dovolíme sadnúť s nimi v reštaurácii, kde je nás samozrejme "plno", tak tie komenty ma niekedy privádzajú do zúfalstva... ☹

katren
18. sep 2012

@drabantovazuzana veru tak.... 😠 pozeraju jak na debila.....a este som zazila komentare, tusim zo dva len, ale aj tak ze....rodis kazdy rok jak jablon.....ako to ma zdvihlo zo stolicky a koniec.... ☹

susy82
18. sep 2012

@stardust
@katren no moja nespi ani v svojich 3 rokoch celu noc, tak preto z planovych 3 cim skor za sebou, je 1 a za par let v plane mozno druhe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre