Odkedy sa dá zistiť, či nečakáme dvojičky?

sjuzocka
9. jan 2008

Ahojte babulky. Chcem sa vas spytat, odkedy sa da zistit, ze zena caka dvojicky? 🙂 By ma to zaujimalo lebo sa na mna teraz mama usmieva ze mame v rodine dvojcata aj trojcata, tak ma to napadlo, ci je to mozne zistit uz relativne dost skoro alebo ani nie 🙂 dakujem vam za infosky 🙂

bambulka2015
27. nov 2014

@mon777 kryoembryotransfer. To je ET ale po rozmrazeni.

@chantal01 uff no tie hodnoty su fakt dost vyseoke. Ja som mala na 14. den od ET 523 a to s dvojkami. Dnes neviem ake vysoke bolo, kedze vysledky este nemam.

chantal01
27. nov 2014

@chantal01 Ja som potom ako bambulka2015, 5+3 🙂

chantal01
27. nov 2014

@mon777 Ja som potom ako bambulka2015, 5+3 🙂

chantal01
27. nov 2014

@bambulka2015 A kedy budeš vedieť výsledok?

mon777
27. nov 2014

@chantal01 Jááááááááááááj..no zasa som o niečo múdrejšia...ale tak tie embryá sú vlastne z vašich spermošiek a vajíčok, nie?

chantal01
27. nov 2014

@mon777 Ano su 🙂 je to velka predpríprava sa dopracovat az sem 😀 😀 😀

bambulka2015
27. nov 2014

@mon777 no ved jasne, a co myslis, ze z cudzich? 😀 Tak da sa aj z darovanych ale to by som ja nebrala. Radsej potom bez deti.
To je po IVF, umelom oplodneni. ET je cerstve, cize odoberie sa jajko a spermie a spoja ich a nechaju delit a potom vlozia zene do maternice. A pri ked to vsetko uz prebehlo a zmrazilo sa. A po case, tyzdnoch, mesiacoch, rokoch, sa moze rozmrazit a vlozit zene do maternice.
To je tal zhruba polopate vysvetlene. 😉

bambulka2015
27. nov 2014

@chantal01 neviem, ci ho vobec budem vediet. Minuly tyzden zavolali hned poobede, ale to bolo dolezite, vobec vediet ci som tehu. Teraz mam tehu uz potvrdene, tak uz asi nevolaju. A na buduci tyzden si idem este po srdiecko. 😉

mon777
27. nov 2014

@bambulka2015 Jááááááááááááj. no fajne teda 🙂 Tak teda príjemné tehulkovanie 😉
@chantal01 tak to ti verím. U nás to šlo našťastie klasicky postelne 😀 😀 😀 😀 😀
inak akurát som narazila na fotoblog mamičky dvojičiek, ktorá znovu čaká dvojičky 😵 😵 😵 aké to je krásne!!! 😵 😵

chantal01
27. nov 2014

@bambulka2015 myslim, ze keby nieco nemalo byt v poriadku tak ti hned volaju.Velmi sa tesim s tebou,tak velmi by som chcela dvojicky aj ja.No len tie moje hodnoty su podla mna patologicky vysoke.
@mon777 tak to mate stastie s drahym 🙂 tesim sa samozrejme s tebou,tusim ze aj ja som uz bola na tom fotoblogu,doma budu mat o radost postarane...

mon777
27. nov 2014

@chantal01 tomu ver 😀 4 takmer rovnako staré detičky 😀 Neviem si predstaviť, ako bude chodiť s kočíkom, keďže kým porodí, tie dvojky, čo majú, budú ešte malé a na 100% odkázané na buginu 😀 Plus novorodenci v dvojičkovskom kočíku...no už teraz sa teším na foto z ich prechádzky 😵

chantal01
27. nov 2014

@mon777 Radosť ale starosť 🙂 ale šikovná mamička si to určite super zariadi 🙂

mon777
27. nov 2014

@chantal01 to áno, len sa už teraz teším na fotku, že ako 😀 ešteže mi budeme len traja, nie šiesti 😀

nikollettanikol
2. dec 2020

Prosím Vás a tiež ste mali foto "pipika " a narodilo sa teda dievčatko?? Ide o to ,že som v 6mesiaci doteraz u môjho dr .to bolo dievčatko, ešte 2tyzdne dozadu...no pred pár dňami som bola s mužom na to 3D či je všetko v poriadku a tam nám povedal doktor že to vyzerá na chlapčeka. Muž hneď podpichol ,že som ti hovoril že až 3bude dievčatko že chcel 2chlapčeka .Mne by to bolo jedno lenže, ja som bola aj na ten test čo sa robí od 10tt a vyšlo nám dievča a stále keď dr hovoril že asi "Šuška " tak som bola taká pokojná, že veď viem aj bez neho veď to cítim ako som cítila pri malom že bude chlapček 🙂 A teraz mám zmätok...tak sme si s mužom pozreli foto aj video syna z 3D a aj tohto drobčeka porovnali sme si a u malého bolo jasné krásne vidieť guľky a pipika v tom istom týždni ale toto bábo nôžky neroztiahlo a ma stále pupočník cez stred od ritky až hore nejako omotany, a čiže je na foto ako keby polka vajka/susku skôr mi to pripomína kavove zrnko s klitorisom ako pindura. Neviem čítala som si od druhých mamičiek ,ktorým tvrdili teraz na tých všetkých moderných sonach pohlavie a stalo sa ,že opačne do konca že do pôrodu tvrdil dr chlapca ale žena nejak cítila že to je baba a aj sa nakoniec narodila tak si viete predstaviť ten šok 🙈🤣🤣🤣 Neviem idem teraz na bežný kontrolu môjmu dr za 2tyzdne tak som zvedavá čo mi povie ,či to bude zase dievča a potom sa ale už zasmejem a nechám do pôrodu tak 😁😁😁 Nikdy som takto na fórach nepísala, no už som mala potrebu lebo sa cítim ako blázonko.... teraz je hlavne to že mimčo je zdravé ma všetky prsty na rucickach nozickach a konečne sme videli tvaricku. ♡♡♡ opäť vyšli slzičky ale pri prvom bábu. Ešte som chcela dodať, že bábätko ma menšiu užšiu hlavičku a povedal aj môj dr že ma ženskú panvu podľa toho aj určil napriek pupocniku stredom ,že dievča....Ak máte skúsenosti alebo kľudne napíšte len svoj názor :D babka si robí už srandu ,že sú tam dve ,ale niekedy to povie vážne, asi preto, že je muž je z dvojičiek aj jeho mamina atď... majú ich veľmi veľa v rodine ale o tom by sa dalo polemizovať 🤣🤣
Ak bol niekto prosím u Dr .Brestanskeho mladšieho na 3/4D SONO napíšte mi referencie .ĎAKUJEM

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre