Odmietanie vyšetrení počas tehotenstva

alk05
10. aug 2015

Baby....stretli ste sa niektora s tym ze tehulka odmietla vysetrenia? Teda ziadne sono ani odbery....alebo teda ze gyn na prvu prehliadku isla az v piatom mesiaci? Mne zomrelo dietatko na VVCH a pocas tehu ked lekari zistili diagnozu proste povedali ze chyby sa pocas tehotenstva liecit nedaju ze sa vysetrenia robia len aby zena mohla ist do 24.tt na potrat a to mi vadi....proste jedine co robili je ze ma presviedcali na potrat.....znovu to absolvovat nechcem tak rozmyslam ze sa na cele tie vysetrenia vykaslem....pretoze ak aj nieco najdu nepomoze nic....len co to tehulku stresuje....

naoi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
10. aug 2015

@alk05 no neviem, napr. nezrovnalosti v krvnom obraze vedia v konecnom dosledku ohrozit dieta ale aj teba. Robi sa to z nejakeho dovodu. Ked nechces sono, tak nech sa paci je to tvoje rozhodnutie, otazne je ci dokazes zit s tym ze tvoje dieta moze mat nejaku chorobu napr. ... ale krvne testy by som nepodcenovala, detto kontrolu mocu a hladinu cukru.
Na potrat ta urcite nebudu "prehovarat" a vobec nie do neho nutit ak na to nie je vazny dovod...

pribinak
10. aug 2015

To nie je pravda, ze sa vyšetrenia robia len kvôli tomu, aby žena stihla potrat, to je možno zle interpretovaný a este horšie pochopení názor
Vyšetrenia a monitoring sa robí na ochranu s prípadnú liečbu matky aj dieťaťa. Ak vysoký cukor vi tlak dokazu vážne ohroziť vás oboch, taktiež mimoamerické tehotenstvo ci prasknutia chystá ta môžu ohroziť a teda aj tvoje dieťatko

simca06022011
10. aug 2015

@pribinak no presne, zle pochopene vysvetleni, zase ma nejaka mamina paniku z toho, ze "jedna pani povedala"... 🙂 A keby neprisli na nejaku chybu vcas, zase je len na chybe lekar... lebo to "nevysetril" povinne. Ach jaj...

perzefona
10. aug 2015

Vies o tom, ze nedostanes peniaze ked nebudes navstevovat pravidelne poradnu vsak? Za druhe... Naozaj nechapem zeny ako si ty.... V zahranici zeny platia takze prachy, aby im niekto pozrel babo, krv atd.....tu ti to hradi stat A ty to chces odmietnut a podla toho co tu pises ani nemas paru na co sa sleduje tehotna v gravidite..... Ach kto chce kam pomozme mu tam.... Kludne vyckaj az do porodu a nechod nikam

nagulinka
10. aug 2015

Mne tiež zomrelo babatko v 33tt, teraz som druhý krát tehu a keby som mohla, tak idem na nejaké vyšetrenie každý druhý deň, aby som sa uistila, že je s bábom všetko v poriadku, či mu nič nechýba a podobne. Asi by som strachom zošalela, keby som nevedela ako na tom bábo a ja sme. Už len ten pocit, ked vidím biť srdiečko je na nezaplatenie.

seahorse27
10. aug 2015

Určite si daj zobrať krv aspoň na krvný obraz a infekcie, aby si vedela, ze je s tebou všetko ok. Taktiež sledovanie rastu bábätka sonom ma svoj význam, rovnako sledovanie prietokov, stavu placenty - ked to odmietnes, môžeš ohroziť bábätko, pretože tieto veci sa v prípade problémov dajú riešiť. Odmietni teda iba vyšetrenia na VVCH, aj ked gynekológ bude určite protestovať - na to sa priprav. Moja kamoska to riešila tak, ze si dala zobrať krv na triple test a nechcela vedieť výsledok. Okrem toho, nikto ta nemôže nútiť ist na potrat, je to len a len na tebe, aj ked lekári vedia robiť nepriamy nátlak.

veronikax
10. aug 2015

Uviedli spravne dovody....a dalsie z dovodov je...ze ak nebudete chodit do poradne....nemusite potom dostat prispevky ... 🙂

junova
10. aug 2015

Aj poberanie príspevkov na dieťa je podmienené pravidelnými kontrolami u lekára. Najmä je to dôležité kvôli zdraviu dieťaťa aj matky. Mám kamarátku, ktorej v 25 týždni zistili, že dieťa odchádza a zachránili ho. Taktiež mi na konci tehotensta zistili, že mám stafylokoka a počas pôrodu mi museli dať infuziu.

mircalla
10. aug 2015

@alk05 vykaslat sa na odbery nie je dobry napad....Naozaj sa nerobia len kvoli tomu, co pises.
robia sa aj preto, aby sa dalo preventivne predist niektorym komplikaciam, ktore nemaju s VVCH nic spolocne

margarita
10. aug 2015

ako uz pisali baby, na poradne a uzv je dobre chodit, predsa len, staci taka blbost ako ze Tvoje tehu bude mimomaternicove a cakanim do 5.mes. riskujes akurat tak sepsu a vlastnu smrt...jedine co som ja odmietla boli pri druhom a tretom dietati tie AFP testy. sice mi vysli pri prvej v norme ale mam kopu kamosiek, co im vysli falosne zle, a potom riskovali amniocentezu a pod. co ich tolko vystrasili.
moj gyn vravi,z e podla neho tie testy su uz prezite a tabulkove pravdepodobnosti nepresne, tym padom len zbytocne zenu stresuju. Downov syndrom je zistitelny aj z uzv, takze som skratka odmietla len tie AFP testy, podpisala reverz do tehu knizky a hotovo.
ale nic ine by som si odmietnut nedovolila, to teda nie.

pink_lady
10. aug 2015

@alk05 mam kamosku ktora ma 5 deti a chodila prvy krat k dr az v 5-6 mesiaci 😕
a je takych vela - lunik, hermanovce, atd 😀 neriskovala by som 😉

gretocka
10. aug 2015

@alk05 no okrem toho, ze krvne testy monitoruju aj tvoj zdravotny stav a niektore veci sa riesit daju aj pocas tehotenstva, odporucala by som povinne vysetrenia absolvovat, tak okrem tohto neviem ci nahodou nie su nejake financne prispevky po narodeni dietata tiez viazane na absolvovanie poradni u lekara.

To ze pri VVCH ta budu presviedcat na potrat, to zavisi od lekara. My sme pri dcerke mali podozrenie na Downov syndrom a nik nas nepresviedcal, genetik bol maximalne profesiaonalny, len nam ponukol moznosti a rozhodnutie nechal na nas.

alk05
autor
10. aug 2015

@simca06022011 ved ale o tom pisem ze ak zistia nejaku chorobu co spravia?? Nic....posielaju na potrat

alk05
autor
10. aug 2015

@pribinak aka je to pripadna luecba dietata?? Co mozu vyliecit?

alk05
autor
10. aug 2015

@veronikax tak o to mi ide uplne najmenej....!

alk05
autor
10. aug 2015

@simca06022011 nechapem co jedna pani povedala?? Mne to povedal gyn....kamarat cize sa bavime uprimne

alk05
autor
10. aug 2015

@perzefona vidim ze si tehotna....dufam ze to nezazijes co ja...ak zazijes vtedy ma pochopis...teraz je jasne ze nechapes

alk05
autor
10. aug 2015

@nagulinka a co sa stalo preco zomrelo?

radecica
10. aug 2015

No ja osobne by som to neriskla, mne pri tehu zistili nedostatocnu cinnost stitnej zlazy a hned ma hnali na endokrinologiu aby sa to riesilo, takisto pri dia testoch mi cosi zle vyslo. A uz je to teda davno co som to riesila, ale myslim ze ak chces dostat príspevok pri narodeni, co bolo par sto eur, bolo treba potvrdenie od gynekológa o absolvovani pravidelnych kontrol pocas tehu.

alk05
autor
10. aug 2015

@junova ako zachranili dieta v 25.tt???

skaredekacatko
10. aug 2015

@alk05.a co ked prehovaraju k potratu vsak sa vies sama rozhodnut. Diagnozu je dobre vediet ,
ked nepojdes na potrat tak sa mozes na to pripravit a od narodenia robit spravne kroky aby si mu pomahala k zlepsovaniu stavu ak sa da.

alk05
autor
10. aug 2015

@margarita mne ide presne o tie vvch....

gretocka
10. aug 2015

@alk05 tak kamarat ti svojou uprimnostou pomohol.... ked mu tak uprimne veris, tak sa opytaj jeho, zien ktore su tu na fore a su v gynekologii amaterky sa pytas zbytocne ked mas fundovany nazor....
moj nazor je, ze okrem VVCH je kopec inych veci ktore sa v tehotenstve mozu zvrtnut nielen u babatka ale aj u teba a tak si myslim, ze byt pod kontrolou lekarov je dobre a pre mna to predstavuje pocit istoty.

nagulinka
10. aug 2015

@alk05 v 33tt nám predčasne odumrela placenta. Synček sa tým pádom udusil, už sa narodil ako anjeliček. Dovtedy som mala všetky vyšetrenia a hodnoty ukážkové, malý rástol presne podla tabuliek a zrazu mi na utz povedali, že už nevidia akciu srdiečka.

pribinak
10. aug 2015

@alk05 opýtaj sa kamoska gynekológa ;) mojej kamoske vyvolali skôr pôrod, pretože bábätko malo choré srdiečko, den po pôrode ho operovali, museli vyvolať skôr pôrod pretože srdiečko uz "nestíhalo" pracovať. Bez ultrazvuku by na vadu srdiečka neprišli. Dnes je to spolužiak môjho krpca, trosku menší, ale živý a zravy

alk05
autor
10. aug 2015

@gretocka ano len down nie je az "taky" problem...

alk05
autor
10. aug 2015

@gretocka precitaj si moj prispevok znovu....ja som chcela vediet ci niekto nema skusenosti....nie nazor....nazor od odbornikov mam

alk05
autor
10. aug 2015

@gretocka este jedna vec....ak by som sa spolahla na dr tak prvy syn by tu tiez nebol....takze pocit istoty u lekarov?? To ti teda neodporucam..

maslenka47
10. aug 2015

@perzefona toto je tiez zla interpretacia. Pre prispevok sa musis dostavit do poradne (prist tam sa porozpravat), nie absolvovat vysetrenia - tie mozes odmietnut. To uz je ale na svedomi kazdeho jedneho, ak sa ich odmietnut naozaj rozhodne.

@alk05 vrodene vyvojove chyby sa "vyliecit" nedaju. Avsak su situacie, kedy ti prave prenatalna diagnostika moze zachranit aj vrodene chybne dieta. Napriklad vcasnou operaciou ihned po narodeni, bez ktorej by dieta nemalo sancu. Nehovoriac o tom, ze mozu predvidat komplikacie a zachranit aj matku....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre