Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

lubinka31
24. mar 2017

@masi11
@xlolax80
@luluciaa zienky idem vas trochu upokojit.na prvom sone som bola v heliose a na nosovu kosticku sa vykaslali lebo mala si dala rucinku na nos.vtedy ma to ani nenapadlo ze ake je dolezite prve sono.2. Sono som bola tiez v heliose a u inej doktorky a vsetko bolo v poriadku.3. Sono v 30. Tyzdni som bola u Grochala, ktory povedal ze ma maly nos a kratke dolne koncatiny, co su 2 znaky downovho syndromu, ale povedal ze nie vsetci mame velky nos a sme vysoky.ze to ci to bude dieta s downovym sa dozviem ked sa narodi.srdce bolo v poriadku.hned to prve sono by to podla mna odhalilo a aj keby idem ku grochalovi v 20. Tyzdni tak by si mozno vsimol nieco viac.ale co potom??? Je to tak ako to ma byt.

xlolax80
24. mar 2017

@lubinka31 si zlata dik. uvidime, co povie mne. mne vysiel prvy skrining 1:184. NT aj nosova kosticka boli vraj ok, ale tiez som bola na sone v Gynfiv, kde podla mna nie su velki odbornici. a druhy skrining mi vysiel 1:9, tak som sa objednala ku Grochalovi. Tak uz len cakat...
Inak tvoja mala je fakt zlata a presne ako niekto napisal, nevyzera na typickeho downa.

masi11
24. mar 2017

@lubinka31 dakujeme za info🙂 Predpokladam, ze vtedy este nebol u nas ani trisomy test. Ja som bola pred 2 tyzdnami na trisomy, ten vysiel negativne a idem este k Dr. Grochalovi, tak dufa, ze bude vsetko OK. Malinka je velmi podarena a verim, ze je to vase slniecko

luluciaa
24. mar 2017

@lubinka31
Nerozumiem, prečo Tvoj lekár na prvom sone trošku nepočkal? Čítala som Tvoje príspevky a naozaj klobúk dole pred Tvojím prístupom a aj tým ako tu povzbudzuješ mamičky. Veľká vďaka.

Žienky ja som bola pred týždňom u dr. Grochalu v MT a mali sme všetko v poriadku i keď riziko z krvných testov 1:40. Povedal, že tam nevidí ani jeden znak a tiež sa nás pýtal na predchádzajúce soná hl. v 12 tt, že keď aj tam to bolo ok... Ak nad ním uvažujete určite by som tam šla hlavne sa to vraj odporúča v 12 tt a v 20 tt. Má naozaj veľmi dobrý prístup, prístroj, skúsenosti.... veľa sa Vám venuje a hlavne všetko Vám vysvetlí, porovná. Dokonca tie merania opakuje niekoľko krát. Dokonca viem, že jeden párik čo bol pred nami, tak asi nebolo dobré otočené dieťatko, tak ich poslal vonku a potom opäť zavolal, aby vedel dieťatko lepšie pozrieť. Len sa objednajte čím skôr pretože je naozaj plne vyťažený. Nás objednal skoro o mesiac (išli sme v 20+4), čo som aj rada lebo v 20 tt je možné tam vidieť vraj viac ako napr. v 18 tt - aspoň som to čítala v jednom článku. Aj keď ten mesiac bol naozaj ťažký - no nám s manželom pomohla hlavne viera v Boha a sila modlitby. Modlíme sa i naďalej za naše dieťatko ale aj za všetky mamičky, ktorým vyšli zlé testy.

vilma7
24. mar 2017

@luluciaa tiež som u neho bola a aj behala po schodoch ako spomínaš a výsledky krásne popísané. Ani vo Švajčiarsku mi moja Dr.ani len z 10% nedala toľko info čo pän Dr.Grochal.:thumbsup:

lubinka31
24. mar 2017

Zienky ja vam len chcem napisat ze aj keby dietatko s downovym.nie je to ziadna tragedia.su omnoho horsie diagnozy.napr. autizmus vam na sone nikto nezisti a to je omnoho horsie a este x dalsich diagnoz.ale chapem kazdy chce mat zdrave dieta.

vilma7
24. mar 2017

@lubinka31 veď určite..ja tiež tvrdim že down je pomerne najľahšie postihnutie. Ja pracujem s ťažko postihnutými.

luluciaa
24. mar 2017

@lubinka31
@vilma7
Určite máte pravdu žienky, to čo riešime v tejto skupine je len časť problémov, ale veľmi veľa iných chorôb, postihnutí, ktoré sa zistia až po narodení alebo v priebehu života dieťatka. No na druhej strane, naraz sa všetko riešiť nedá, iba to čo je momentálne pred tebou - a tu čítajú prispievajú žienky, ktoré momentálne riešia toto., pretože sme prirodzene vystrašené z výsledkov. No žiadny z týchto výsledkov nám samozrejme nepovie, aký bude pôrod, čo po narodení, v priebehu života.... Podľa mňa každá mamička tiež chce vedieť ako sa darí dieťatku a ten morfo utz u Grochalu nám môže veľa napovedať aj o iných orgánoch aj keď nie samozrejme všetko....

janush
24. mar 2017

Ja som mala 1:360, nesla som na amniocentezu a narodilo sa mi zdrave, krasne dieta 🙂

masi11
24. mar 2017

ja 1:140 a tiez dufam, ze bude vsetko OK

didi35
24. mar 2017

Ja mam vlastne 1:46 na downa a 1:2 na edwardsonov syndrom...
dufam, ze bude vsetko ok...

misinka0611
24. mar 2017

@didi35 uff drzim palce

sofia1
24. mar 2017

Kocky cakam na výsledky brali mi v 17tt krv a dr sa vyjadril,ze vacsinou ked sú dobre hodnoty,tak sa narodí choré dieťa a naopak😢.nebiem zda sa mi to nezmysel potom robit tieto testy na downa atd...

janush
24. mar 2017

@sofia1 to je somarina, ked su dobre hodnoty tak sa narodi chore dieta? to co je za doktora??? nepocula som este taku blbost... ved ked su zle vysledky, tam je riziko... neber ho vazne a tes sa z toho ze mas dobre vysledky

sofia1
24. mar 2017

@janush to mi dnes povedal,normalne som v šoku😢😢😢

smejka
24. mar 2017

Dievcata drzim vam palce..viem co prezivate...aspon mne sa vtedy akokeby zastavil cas a na nic ine som mysliet nevedela...u nas zial so zlym koncom..v 21 tt sme o dietatko prisli...riziko bolo 2:3...amnio a dr.Grochal dg potvrdili

janush
24. mar 2017

@smejka to mi je luto 😢

janush
24. mar 2017

@sofia1 keby tomu tak bolo tak by 99,9% deti s dobrymi hodnotami ma nejaky postih... ale je to naopak 99,9% je zdravých a 0,1% bohuzial nie... tak mu never a zbytocne sa nestresuj.. ak mas pochobnosti chod radsej k inému lekarovi, ktory ti jeho verziu vyvrati...

sofia1
24. mar 2017

@janush urcite pojdem k inemu

lubinka31
24. mar 2017

@sofia1 to co za doktora???vsak ked mas vsetko v poriadku tak preco chore dieta??? Nech sa strci taky doktor

misinka0611
24. mar 2017

@sofia1 Prepáč ale máš doktora čistého blba 😂 Sama uznaj ze to nema logiku. Ja som mala výsledky dobre a ked som si to prečítala akurat som sa schuti zasmiala 🙂

sofia1
24. mar 2017

@misinka0611 vazne toto dnes zadrel...lebo ze mam vysoky vek tak ze ked budu tieto druhe vysledky zle,tak urcite amniocent.tie prve som mala ok.a ze nemam sa radivat,ked budu k vtedy vacsinou to byva naopak😠

janush
25. mar 2017

@sofia1 a kolko mas rokov? Ja som druhe rodila v 36ke a vsetko bolo ok. Prve som mala v 31ke a tam som mala horsie vysledky a oba deti mam krasne, zdrave...

sofia1
25. mar 2017

@janush 39 r.mam a som v 17tt a ze pohyby este nemozem citit,co uz citim.

looola
25. mar 2017

@sofia1 ja som cítila pohyby od 14.tyzdna

kkkatkaaa
29. mar 2017

@sofia1 nenechaj sa vystresovať. ja sama mám doma výsledky testov a vyšetrení u špičkového gynekológa, s tým, že podľa nich sa nám mal narodiť chlapček s postihnutím. nesedelo nič podľa tabuliek - nosová kostička, stehenná kosť, disproporcia srdcových komôr.... a ešte veľa veľa iných vecí. dalo by sa tu toho písať veľa. Chvála Bohu, nič z toho sa nepotvrdilo, máme krásneho zdravého syna - už škôlkára. Skrátka aj majster tesár sa utne. A ešte môj názor: Lekár tu má byť pre Teba, aj keď je nejaký problém, tak má povzbudiť, nie hľadať ho tam, kde nie je. Drž sa!

didi35
29. mar 2017

@kkkatkaaa to je sila! A aj si to tomu doktorovi potom povedsla? Nech maju spatnu vazbu.

Ja som sa bavila s vyse 70 rocnym patologom, ktory nie raz mal na pitevnom stole plod vybraty matke kvoli zlym vysledkom amnio a plod bol uplne geneticky v poriadku!!!!! Matka sa o tom ani nedozvedela... On sam mi povedal, nech amnio v ziadnom pripade nepodstupujem... Ze zdaleka nie je 99% ako sa hovori...

lauritka00
30. mar 2017

Ahojte poprosim o nazor, vysli mi tripple testy na downa 1:25, cakam dvojicky, na 3D idem o tri tyzdne ku Grochalovi, mam sa strachovat ?

daisynka_
30. mar 2017

@sofia1 mne vyšli zlé výsledky a amnio som odmietla ... v tomto veku veku (mala som 37) tie testy vyjdu pozitivne asi každému 🙂 lekárka mi na to odmietnutie povedala, že ona keď čakala syna tak amnio tiež odmietla 🙂

looola
30. mar 2017

@lauritka00 incidencia Downovho syndrómu v populácii je 1:750 / čiže 1 dieťa zo 750 bude choré/, u teba je to riziko 1:25, čiže jedno dieťa matiek s rovnakými hodnotami krvných testov aké vyšli Tebe bude mat Downov syndróm. Čiže výrazne riziko. Ale su to len štatistiky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre