Genetické testy v 12. týždni

janulka1977
12. jan 2015

ahojte gynekolog mi povedal, že sa dá íst v 12 týždni na genetické testy boli ste niektorá na takomto 🙂

jajka71
12. jan 2015

myslis krvne testy? ja som si dala urobit krvne testy, ale mam kamosky, ktore si ich urobit nedali, jedine co som odmietla je amniocenteza /odber plodovej vody/, ale bola som na vsetkych ostatnych vysetreniach vratane 3D sona (opakovane), mozno aj preto, ze cakame dvojicky

janulka1977
autor
12. jan 2015

áno jajka71 asi na to mám íst ale ja idem aj na odber plodovej vody mám už dost rokov a chcem íst lebo prvé tehotenstvo sa skončilo velmi zle takže preto ale dík za odpoved 😉 a odber plod. vody sa robí v ktorom týždni asi približne 😵

jajka71
12. jan 2015

ja som rocnik 85, moj manzel 77, ale na amniocentezu som nesla, mozno aj preto, ze je to moje prve tehotenstvo, mozno aj preto, ze neviem co by som robila, keby boli vysledky zle....radsej som sa rozhodla pre ine vysetrenia a uvidime....sak uz je to blizsie u nas jak dalej🙂

evittam
12. jan 2015

@janulka1977 Ahoj,ja som rocnik 78 a co sa tyka genetickych testov,tak som mala len tie z krvi. Pokial su v riadku,nie je dôvod na amniocentezu,aj ked po 35 posielaju automaticky kvôli veku. Je tam riziko,ze môzes potratit a na druhej strane vysledky dostanes cca okolo 19.-20.tt. a nemusia byt spravne. Ponam dost pripadov,ze vysledky boli zle a maju zdrave deti.

jajka71
12. jan 2015

to hej, ale su pripady, ked je to naopak, ze vysledky su dobre a babatko sa narodilo nie celkom zdrave....

ja som na amniocentezu nesla, neviem si predstavit, co by som urobila, keby boli vysledky zle, lebo na tehotenstvo sme dlhsie cakali a ked sa to konecne podarilo a rovno dvojicky..
..

jvlo
12. jan 2015

Nesla som, vela krat su falosne pozitivne na nejaku geneticku poruchu. Naco sa cele tehoenstvo stresovat? Na amniocentezu by som nesla

janulka1977
autor
12. jan 2015

dakujem za odpovede ale ako som už písala, že som mala zlú skúsenost a preto pojdem na plodovú vodu čítam všetky komentáre a cením si ich takže jajka71 držím palce v apríli a budeš rodit normálne alebo cisárskym 😉

evittam
12. jan 2015

@janulka1977 Ja ta chapem. Ale len taka otazka,ak ti pridu zle vysledky cca v tom 20.tt,tak co spravis,bud es schopna si nechat babo vziat?

jajka71
12. jan 2015

sak to:(

katarina644
12. jan 2015

@janulka1977 ahoj, ja som od teba trosku starsia. len tolko, mne zo sona urcil z prveho, ze dieta bude mat downov syndrom, pochodili sme vsetky vysetrenia, chcela som ist na ukoncenie tehotenstva, ale nakoniec ma poslali na sono este do martina, kde mi doktor povedal, ze nemam blbnut, bola som na amniocenteze vsetko ok, krv ok, nakoniec aj sono ok, a dieta sa mi narodilo s crevami na plucach a kopec dalsich diagnoz, takze asi tak. a to sme boli este aj na vysetreni v blave, ani tam nic nezistili.

levandulka1
12. jan 2015

@janulka1977 Ahoj, ja mam 39 a v maji cakame dievcatko. V 11.t. som absolvovala neinvazivny krvny test MaterniT, pred samotnym odberom krvi sa vykona morfologicke sono. Tento test si vsak musis zaplatit. Je to nadstandard, ale stoji to za to. Vrele odporucam. Ani my sme nechceli riesit pripadny problem v 20.t.

sabina1975
12. jan 2015

@janulka1977 ahoj bola som na anmio a nie je to nic hrozne nebolelo to takmer vobec citila som len mierny tlak a dva dni som viac menej lezala a v pohode ja som mala riziko na DS 15:1 a aj ked by sme si malu nechali chceli sme sa na to pripravit pri takomto vysokom riziku sme mali zrychlene vysledky do troch dni a vsetko bolo O.K. a aj mala sa narodila zdrava netreba sa toho bat

janulka1977
autor
12. jan 2015

@evittam ked budú zlé výsledky tak skúsim ešte nejaké iné vyšetrenie ak bude možné ak nie tak si ho dám zobrat ja nemám to srdce sa pozerat a vychovávat choručké dieta viem, že aj počas rastu detičky ochorejú aj ale ja som stratila dieta porodila a 7 hodín mi žila a mala som v pohode tehotenstvo a predsa preto nechcem riskovat a pôjdem určite aj na morfologické sono a na všetko čo sa len dá využit ja sa už nechcem sklamat len tolko 😉

evittam
12. jan 2015

@janulka1977 Tak to mi je ľúto. Si dobrá - ja by som v takom vysokom štádiu nedokázala si to dať vziať pri vedomí, že tie testy možno klamú....Ale držím pršteky aby bolo všetko ok a ty si mala zdravé bábo. 😉

denduska
12. jan 2015

@janulka1977 v 11.-13. tyzdni sa robi kombinovany test..nemyslis toto? Odber krvi + sono? Ja som bola pri vsetkych troch detoch a za seba rozhodne odporucam.

janulka1977
autor
12. jan 2015

@evittam ďakujem ale taký je život

janulka1977
autor
12. jan 2015

@deduska áno na to myslím 😵

micha1979
12. jan 2015

ahoj @janulka1977, mne vysiel double test z krvi zvysene riziko na M.Down 1 z 220, potom vysetrenie na genetike triple test z krvi 1 z 50 riziko M.Down. Absolvovala som AMC odber plodovej vody - vysledok normalny muzsky karyotyp plodu a nasledne doporucene morfologicke vysetrenie plodu. Ta AMC nie je nic hrozne, ako boliet to neboli ale ten stres a strach, potom som 2 dni lezala doma. Isto by som si dala urobit morfologicke sono, ale pokial Ti vysli krvne testy ok, tak AMC netreba. Drzim palce nech je vsetko v poriadku a aby sa babatko narodilo zdrave.

kp7333
12. jan 2015

Pod genetickymi testami v 12.tyzdni gynekolog pravdepodobne myslel krvny test Prenascan alebo Materni - oba sa daju robit od 10. tyzdna, ale idealne je ich robit v 12.tyzdni, vtedy su vraj najpresnejsie. ich presnost je porovnatelna s amniocentezou (takmer 100%) a daju sa nimi zachytit geneticke vady tak ako pri amnio (hlavne trizomie). ich vyhoda je ze sa daju robit skor ako amnio (to sa robi az v 16.tyzdni) a su neinvazivne. nevyhoda je cena (400-500 eur, poistovna to nepreplaca). absolvovala som tieto testy v zeleznicnej nemocnici v BA a vysledok som mala do 10 dni aj s urcenim pohlavia babatka.

meedulienka
2. feb 2015

@kpk7333, chcela by som sa opytat, asi si rozpravala o prenatalnom skriningu ako o vysetreni v 12 tyzdni.
Moja otazka 🙂 bolo potrebne mat zo sebou tehotensku knizku, ja ju este nemam, tak len preto sa pytam.
Vopred dakujem.

kp7333
3. feb 2015

ja som ju mala aj z vysledkami NT sono + fotka z usg a lekarka z genetiky si to studovala, ale mozno staci aj zaznam z poslednej poradne s vysledkami usg atd. skus tam zavolat a spytat sa, co treba.

rekipo
12. apr 2015

@levandulka1 Ahoj, kolko si prosím ťa platila morfologické sono? Bola si ešte na ďlšich vyšetreniach?

asteri
20. okt 2015

@levandulka1 ahoj, prosim Ta mohla by si napisat, kde si bola na tomto teste a hlavne ma zaujima ci je vysledok len statisticky alebo presny typu ano nie. Velmi nad tymto rozmyslam a kedze je to dost drahe nerada by som platila za statisticke hodnoty, ktorym vobec neverim...dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre