Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Pôrodnica Považská Bystrica

6 skúseností

Pôrodnica Považská Bystrica je súčasťou Nemocnice s poliklinikou Považská Bystrica.

Kontakt

Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica
Mapa nemocnice
Nemocničná 986
017 26 Považská Bystrica
Oficiálne stránky pôrodnice

Telefón: 042/4326914
Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie:042/4304133
Fax:042/4326247
E-mail: sekretariat@nemocnicapb.sk

Čo kde nájsť v pôrodnici Považská Bystrica

Pôrodnica Blok A, 2. a 4.poschodie

Predpôrodná príprava

Predpôrodná príprava zahŕňa teoretickú časť a cvičenie pre tehotné. Jej súčasťou je aj prehlaidka pôrodnice.
Stretnutia sa konajú každú stredu od 14,00-15,00. Celý kurz zahŕňa 7 prednášok. Kurz vedú certifikované pôrodné asistentky: Mgr. Katarína Letková a Anna Kubicová.

Celý kurz (7 stretnutí) 20 Eur
1 stretnutie 7 Eur

Prihlásiť sa treba na telefónnom čísle: 042-4304226

Prehliadka pôrodnice

Je môžné prehliadka pôrodnice. Info viď vyššie Predpôrodná príprava.

Sprevádzajúca osoba

Poplatok za prítomnosť osoby pri pôrode18 pri pôrode je vo výške 15 Eur.

Epidurálna analgézia

Na požiadanie v spolupráci s anesteziológom je umožnený bezbolestný pôrod v v epidurálnej analgezií. Poplatok 70 Eur.

Štandardné izby

V pôrodnici sa nachádza 27 lôžok rooming-in.

Nadštandardné izby

Pôrodnícka časť disponuje 4 nadštandardnými izbami. Kadžá izba má vlastné sociálne zariadenie, TV prijímač a pripojenie na internet. Poplatok za nadštandard je určený na sumu 30 Eur na noc.

Návštevy

15,00 - 17,00

Návštevy na izbách sú zakázané.

Čo si priniesť do pôrodnice

Pre mamičku

 • tehotenskú knižku2,
 • preukaz poistenca, občiansky preukaz, vydaté – sobášny list. Slobodné – ak chcete, aby sa dieťa volalo po otcovi je potrebný doklad o priznaní otcovstva z matriky.
 • uterák, hrebeň, zubnú kefku a pastu,
 • hygienické vreckovky, toaletný papier,
 • pôrodnícke vložky,
 • župan,
 • nočné košele, ponožky, spodná bielizeň,
 • prezuvky,
 • príbor.

Vhodné tiež priniesť:

 • detské mydlo – na hygienu pôrodného poranenia ,
 • vložky do podprsenky,
 • prezúvky pre podpornú osobu pri pôrode,
 • balzam na pery – využijete počas kontrakcií na vysušené ústa,
 • sponky a gumičky do vlasov ak máte dlhé vlasy – nezavadzajú pri pôrode a pri dojčení

Pre bábätko

Do nemocnice:

 • jednorazové plienky,
 • vlhčené obrúsky, poštolkové,
 • ortopedické nohavičky ,
 • cumlík
 • deka – v chladnom období.

Pri odchode z pôrodnice:

 • zavinovačka,
 • plienky,
 • poštolkové nohavičky,
 • čiapku a oblečenie, deku – podľa ročného obdobia.

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Považská Bystrica na modrykonik.sk

Použité zdroje

Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Považská Bystrica

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Považská Bystrica?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
lucuskak
21. aug 2016

Asi spokojnosť

Rodila som v auguste 2015. Keď si odmyslím zastaralé vybavenie, tak pôrodné asistentky boli super. Všetky. Milé a láskavé. Pomáhali ako sa dalo. I keď to hlavné musíme zvládnuť samé.

Čo ma sklamalo, boli lekári. Nie všetci, ale... No mala som pocit, že na mňa zabudli. Prišla som v stredu s tým, že mi odtiekla plodová voda, ale nemala som poriadne kontrakcie. Vo štvrtok som dostala niečo na vyvolanie kontrakcií, čo moc nezabralo. A vzhľadom k tomu, že si ma takmer celý deň nikto nevšímal, asi až okolo 12, som ani neporodila a kontrakcie ustáli. Opäť som čakala.

Ale napokon sa malá narodila. Už som ani neverila. Nočnej pôrodnej asistentke sa končila služba, ale čakala kým porodím a držala ma za ruku, aj keď tam bol môj manžel. Naozaj, oni boli super.

Doktori na detskom dobrí, pravidelné kontroly bábätiek. Sestričky, ako ktoré, ale niektoré boli veľmi nežné a bábätká ľúbili.

Bola tam aj laktačná poradkyňa, ale len cez týždeň. Ako druhorodička som kojenie zvládla aj bez pomoci. Našťastie.
0 poďakovaní
zdenka158
20. apr 2016

Spokojnosť

Ahojte. Ja som síce rodila pred 6 rokmi, ale môžem povedať, ze sestričky boli veľmi ochotné.

Hlavná sestra sa nás stále pýtala, či je všetko v poriadku. Za tie 3 dni, čo som tam bola, som vypisovala asi 5 dotazníkov o spokojnosti.

Pôrodné asistentky sú perfektné. Doktora si už nepamätám, ako sa volal, ale bol mladý a mal tam doktorku aj sestru. Mali službu spolu.

Teraz som opäť tehotná, mám to už za pár, a idem znova tam. Tak dúfam, že to bude ako pred tým. A keď sa mi nebude niečo páčiť, tak sa ozvem. Však ústa mám.😃
1 poďakovanie
matals
20. jan 2015

Veľká spokojnosť

Ja som v Považskej rodila 7.januára tohto roka a musím povedať, že personál na pôrodnici je skutočne perfektný!

Každý s kým som prišla do kontaktu bol ku mne milý, láskavý, snažil sa mi pomôcť, za celý pobyt v nemocnici (boli sme trošku dlhšie až 7 dní) mám len a len pozitívne skúsenosti a preto každej budúcej mamičke môžem len odporučiť. Hneď po príchode nás privítala milá pôrodná asistentka (p.Kubicová, ktorá so mnou všetko spísala, na všetko sa pýtala). Keďže mi odtiekla len plodová voda a kontrakcie nezačali tak ma nechali na sále 12 hodín a potom ma dali na izbu, s tým, že ak kontrakcie nezačnú dajú vyvolávačku. Všetko sa začalo prirodzene, čo ma potešilo. Počas kontrakcii mi sledovali CTG a všetky sestričky, s ktorými som prišla do kontaktu boli super. Doktor Janco tiež super, s tým som prišla do kontaktu počas príchodu, ako aj počas pobytu v nemocnici. Mladý, ale je vidieť, že ho práca baví. Rodila som už ale u dr. Chovanca, bol úplne super, šitie síce bolelo, ale dalo sa to zvládnuť. Pri pôrode som mala pôr. asistentku p.Letkovú, tiež skvelá (organizuje aj predpôrodné kurzy).
Celkový dojem z pôrodnice je fakt veľmi dobrý, lekári, pôrodné asistentky, aj bežné sestričky naozaj odborníci a každý sa mi snažil pôrod aj pobyt v nemocnici uľahčiť. Ak by som mala ešte ďalšie deti, určite pôjdem sem.

Najhoršiu skúsenos mám ale s novorodeneckým, tam je veľká časť personálu úplne strašná, česť výnimkám. Ale to správanie je katastrofa, tam by mali pracovať ženy, ktoré milujú detičky, a nie ako podaktoré ktoré sa správajú akoby pracovali so železom.... Snáď aj tam čoskoro pochopia, že ak sa nezačnú správať ako sa patrí, mamičky si rozmyslia, kam pôjdu rodiť, lebo nielen pôrodné oddelenie, ale aj novorodenecké sú úzko späté, čiže by aj správanie malo byť na oboch oddeleniach, také aké je potrebné.
A až nezabudnem, ja som bola síce na súkromnej izbe, ale pozerala som si aj normálne izby a sú tam povymieňané okná, izby sú čisté, vymaľované plus spoločné wc a kúpeľka sú pekné poprerábané, je vidieť, že sa snažia. Samozrejme súkromná izba bola TOP.
0 poďakovaní
sheila72
5. jún 2014

Celková nespokojnosť

Rodila som pred vyše rokom a tam už nikdy viac! Okrem 3 sestričiek (Skokňová a ešte 2 staršie, ktoré boli veľmi milé) otras, čo sa týka novorodeneckého. Vrchná sestra protivná a neznesiteľná. Nonstop tam mamičkám kadečo vyčítala. Nič nevysvetlila, ale kritizovať, to áno. Sestry na gynekologickom boli ok. Tiež ma rodil dr.Chovanec. Bol milý, ale tie jeho vyšetrenia fakt boli bolestivé a tak ako v príspevku pred, ma nechal vytrápiť dosť dlho (asi preto ho volajú doktor drasťák, alebo tak nejak). Inak doktori super, len to novorodenecké hrôza. Nabudúce pôjdem radšej do TN. Apropo, keď zavreli Ilavu, je tam dosť veľa rodičiek. Takže predpokladám, že z toľkých detí sú sestry ešte viac nervózne.
1 poďakovanie
hartipka
4. jún 2014

Nespokojnosť s prístupom dr. Chovanca

Rodila som. V auguste to budú dva roky. Ešte som nezažila taký hnusný prístup k nastávajúcej matke ako zo strany doktora Chovanca.

V pondelok ma prijali o 06.00 s kontrakciami. Na vyžiadanie, aby už konečne so mnou niečo robili, tak začali týmto dňom o 19.30 klyzmou. Nebola som otvorená, ako dr. konštatoval, iba na prst a pol. Čo sa týka jeho vyšetrení, to bol des. Ani pôrod ma tak nebolel, ako mi doblížil on! Touto hodinou sa to všetko začalo a skončilo sa to na druhý deň ráno v utorok o 7.35.

Vtedy sa služby menili a chvalabohu ho vymenila pani doktorka, ktorá to zvládla na jedničku. Skvelý prístup, aj jednanie. On mi povedal, že prečo to vzdávam. Že či som si myslela, že pôrod je prechádzka ružovou záhradou...atď...bol nechutný. Keď prišiel môj manžel, zrazu obrátil kartu. Tváril sa ako ten najprístupnejší lekár so slovami: "Držím vám palce. To zvládnete. Mne sa mení služba, ale držím palce." To som kukala ako puk!

Počas noci to bolo peklo. Keď ma videli sestričky, ako sa trápim, niekoľkokrát ho v noci volali. Bol úplne ochrápaný a strapatý. Prišiel ku mne, prosila som ho o epidurál. So slovami: "To ste si mali zabezpečiť skôr, kde ho ja teraz budem v noci zháňať?", ma zarazil. Povedal, že mám ešte počkať. Ráno pred 06.00 mi povedal, že už epidurál nemôže byť, nakoľko som už otvorená na 4 prsty. Ale keď som ho o to prosila, tak sa robil, že nepočuje.

Ráno som bola už o 07.00 na koze. Že vraj už idem rodiť. A keď to nepôjde podobrotky, pôjde to aj cisárom. Takže nechali ma bojovať celý čas, a po tom všetkom mi povedia toto?

Čo sa týka súkromia, žiadne! Bola som ako vo výkladnej skrini! Kto prišiel, pozrel medzi nohy a skonštatoval, že to pôjde cisárom. Druhý bývalý primár zas, že treba kapačky. Ďalší dr. zas inak. Prestriedalo sa tam kopec lekárov a sestier. Mne tam bola zima. Vadilo mi, že nemám žiadne súkromie. Zrazu všetci zmizli, nikoho nikde. Nechali ma tam pol hoďku v bolestiac. Asi za tú polhoďku raz prišla sestra. Aj to pre nejaké veci a odišla. V tom prišiel môj manžel. Onedlho sa zjavila pani doktorka, ktorá skonštatovala, tak a idete rodiť! Tomu všetkému cirkusu som dodnes nepochopila :-S
0 poďakovaní
teuflerin
21. máj 2014

Spokojnosť

Rodila som 3.11.2013, čiže to nebolo tak dávno. Na pôrod spomínam len v dobrom. Rodil ma doktor Chovanec, pôrod od príchodu do nemocnice po šitie trval 2 hodiny. Pôrodná asistentka, neviem ako sa volala, bola staršia a veľmi príjemná. Doktor bol v pohode, prácu si odviedol podľa mňa veľmi dobre. Pri pôrode som mala aj manžela a ten si to nevie vynachváliť. Sestričky na novorodeneckom boli ochotné, pomohli keď bolo treba.

Ja si sťažovať nemôžem. Všetko prebehlo podľa mojich predstáv, lekári aj sestry boli milí. Určite môžem porodnicu odporúčať a druhé pôjdem rodiť jednoznačne znova tam :)
0 poďakovaní