Pôrodnica Prešov - chirurgický monoblok

7 skúseností

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie II zabezpečuje komplexnú ambulantnú a nemocničnú, diagnostickú a terapeutickú starostlivosť o pacientky s gynekologickými chorobami, onko- gynekologickými chorobami , ako aj starostlivosť o pacientky v súvislosti s tehotenstvom, pôrodom a šestonedelím.

Oddelenie disponuje 66 lôžkami, pričom priemerná ošetrovacia doba je 5, 5 dňa. Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení II pracuje 11 lekárov a 45 sestier. Posteľový fond tvorí 66 lôžok, z toho 26 lôžok gynekologického oddelenia a 4 lôžka s intenzívnou starostlivosťou o pooperačné stavy, 36 lôžok pôrodníckého oddelenia.

Pôrodná sála sa nachádza na 9. poschodí chirurgického monobloku. Pôrodnícke a novorodenecké oddelenie sa nachádza na 10. poschodí.

Rizikové a predčasné pôrody sú presúvané do starej pôrodnice. ktorá funguje ako samostatné oddelenie.

Kontakt

FNsP J.A.Reimana
Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie II
Jána Hollého 14
081 81 Prešov
Oficiálna stránka pôrodnice

Tel.7011151, 7011124
Primár7011229
Vedúca sestra7011220

Predpôrodná príprava

Psychofyzická príprava na pôrod prebieha v edukačnej miestnosti na Klinike gynekológie a pôrodníctva II. v chirurgickom monobloku na 10.p. Pozostáva zo 7 stretnutí. Súčasťou každého stretnutia je tehotenská gymnastika a relaxácia, prednáška na jednu z tém a diskusia.

Témy prednášok sú

 • príprava na spontánny pôrod
 • príprava na pôrod cisárskym rezom
 • pôrod v epidurálnej analgézii (bezbolestný pôrod)
 • význam odberu pupočníkovej krvi
 • príprava otcov na spoluprácu pri pôrode
 • príprava na dojčenie
 • starostlivosť o dieťa

Psychofyzická príprava na pôrod je nadštandardná služba, ktorá nie je hradená na základe verejného zdravotného poistenia. Cena za jedno stretnutie v rámci psychofzyickej prípravy na pôrod je 5 Eur.

Informovať sa a objednať sa môžete u pôrodnej asistentky Bc. Ľudmily Rösnerovej na t.č. 0905 530 708.

Sprevádzajúca osoba pri pôrode

Cena za prítomnost' sprevádzajúcej osoby pri pôrode je 20 Eur.

Pôrodná sála

Pôrodná sála sa nachádza na 9. poschodí chirurgického monobloku. Má príjmovú miestnosť, miestnosť pre I. dobu pôrodnú – štyri lôžka, kardiotokograf, skrinky na osobné veci (uzamykateľné pre potreby rodičky), toaletu, sprchu a novorodenecký kútik.
Pôrodná sála má 3 pôrodnícke lôžka. Jedno lôžko je v rámci pôrodnej sály izolované pre potreby zachovania intimity pri prítomnosti otca pri pôrode. Okrem postele je možnosť využitia sprievodnej osoby, kožené kreslá, stolík a pomôcky na relaxáciu rodičky (lopty, rebrina, žinenka), TV.
Na pôrodnej sále pracuje 11 pôrodných asistentiek s vysokoškolským vzdelaním, VOV a špecializáciou v odbore intenzívna starostlivosť v gynekológii a pôrodníctve pod vedením úsekovej pôrodnej asistentky.

Epidurálna analgézia (PEDA)

Epidurálnu anestéziu si treba vybaviť a zaplatiť ešte pred pôrodom. Ak sa pre ňu rozhodnete počas pôrodu, nie je to možné.

Výber lekára k pôrodu

Výber pôrodníka k pôrodu je možný za poplatok 212 Eur, z toho lekárovi ide 106 Eur.

Nadštandardná izba

K dispozícii je jedna nadštandardnú izba. Je na 10. poschodí. Využiť ju môže žena po pôrode, ale tiež pacientka na rizikovom tehotenstve. Je v rade s ostatnými izbami. Izba je vybavená vlastnou sprchou, WC a televízorom. Zvonku má na dverách guľu. Kľúče má len pacientka a personál. Nevýhodou je, že je len jedna a keď je obsadená, iná nie je k dispozícii.

Návštevy

Možnosť stretnúť sa s návštevou je na 9. a 10. poschodí. Na 9. poschodí je gynekologické oddelenie a tiež pacientky na rizikovom tehotenstve do 24. týždňa. Je tam veľká chodba s lavičkami po obvode. Kedže je tam aj príjmová ambulancia a CTG ambulancia, viac súkromia má návšteva na 10. poschodí, kde je rovnaký priestor.

Čo si priniesť do pôrodnice

 • základné hygienické potreby
 • príbor, pohár a misku na polievku

Parkovanie

Parkovanie v areále je možné prakticky kdekoľvek. Vstup je na hornej strane areálu. Parkovanie do 20 min. je zdarma. Aj keď sa do areálu dostanete, môže sa stať, že nenájdete voľné miesto.
Aby nemusela rodička chodiť v bolestiach cez parkovisko, môžte skúsiť vojsť autom do suterénu ako chodia sanitky na urgentný príjem. Chvíľku Vás tam s autom budú tolerovať, ale treba ihneď preparkovať.

Súvisiace články

Použité zdroje

 1. FNsP J.A.Reimana: http://www.fnsppresov.sk/nemocnica/0042/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Prešov - chirurgický monoblok

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Prešov - chirurgický monoblok?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
matttulka3
27. máj 2019

Ja odporúčam :)

Ahojte, tak ja som rodila začiatkom apríla 2019 a nemôžem povedať jediné krivé slovo. Ja som bola maximálne spokojná. Rodila som tam aj v roku 2016 a viem si to porovnať. Odvtedy sa toho veľa zmenilo, ale k lepšiemu. Ja som mala doktora Bila. Nedám na neho dopustiť. Staral sa o mňa špičkovo. Pôrod prebehol bez komplikácií a relatívne rýchlo, čo som bola aj rada. Pôrodné asistentky boli skvelé - milé, povzbudzovali ma a pomáhali mi a to všetko s úsmevom na perách.
Na izbe som bola sama, čiže som mala jednoposteľovú, za ktorú sa samozrejme platí. Maximálna spokojnosť. O jedle sa nedá ani písať, samozrejme, že nemocničná strava nie je prispôsobená ženám po pôrode. No jedine toto sa nezmenilo. Personál aj na oddelení šestonedelia bol skvelí. Vo všetkom mi pomohli, hlavne pár hodín po pôrode, keďže som bola dosť vyčerpaná. Drobca mi doniesli na požiadanie, čiže nebol tam problém a mala som ho hneď spolu na izbe. Čo sa týka vizity, tak tá sa zlepšila :) Konečne som nemusela mať otvorené nohy, všetkým lekárom ako v roku 2016. Teraz prišla izbová lekárka, skontrolovala a keď bola veľká vizita, len sa skonštatovalo a nič sa nepozeralo, čo ma veľmi potešilo :)
Jedno negatívum je to, že v období, keď som rodila sa tam maľovalo, čiže všade smrdela farba a riedilo.
Inak odporúčam a ak by som mala ísť opäť rodiť, tak len tam. Za mňa spokojnosť... :)
1 poďakovanie
svadobny
22. máj 2019

+ hodnotenie

Ahojte, ja som absolvovala prirodzený pôrod v 2009 v "starej " pôrodnici a v roku 2012 v "novej". Pamätám si Mudr. Palovú pri pôrode syna a pána doktora v novej si už nepamätám😊. Ale pôrod bol o 3- tej ráno. Nikde žiadnej inej pacientky, všade tma a ticho, ale bola pri mne asistentka, asistent aj lekár (pri oboch pôrodoch). Vôbec svoje pôrody nevnímam pozitívne, pre mňa to bola ťažká práca, asi ako pre väčšinu rodičiek😉. Ale personálu ani nemocnici nemôžem nič vyčítať. Boli milí, nápomocní, snaživí, profesionálni. A to som mala aj problémik pri pôrode, aj s bábätkami. Všetko tam dopadlo bez ďalších problémov a komplikácií. Takže ďakujem obom "pôrodnicam."
0 poďakovaní
mimkau
4. máj 2019

Monoblok, maj 2019

Ahojte babenky, ako to tu čítam, ja mám zas úplne opačnú skúsenosť. Rodila som cisárskym rezom, teraz začiatkom mája. Všetci lekári, vrátane môjho lekára MUDr. Marčáka, boli super. Vysokí profesionáli. Sestričky, ani jedna jediná nebola protivná, aj oni mohli mať zlý deň, no sú tak vysoko profesionálne, že neukázali to na sebe. Izby sú už záležitosťou nemocnice, ani lekár, ani sestra to ovplyvniť nemôžu a strava, samozrejme, že nechutí, ak niekto je zvyknutý len na dobré reštaurácie.3
A to som tam v roku 2017 bola vyberať cystu. Operoval má MUDr. Turňanský. Špičkový lekár, správanie bolo ideálne v ľudskom prístupe.
No a teraz cisarák MUDr. Marčák, skvelý prístup lekára. Nemôžem osobne nič, absolútne nič vytknúť. Za mňa, odporúčam vysoko špičkový prístup v chirurgickom monobloku.
Niekedy, a zväčša správanie lekárov a sestier závisí od nás. Ako my k ním, aj oni k nám.
 • Vysoká profesionalita
 • Slušné správanie ako lekárov, tak aj sestier
2 poďakovania
doominicka
8. júl 2018

Moja trauma

Ahojte dievčatá. Aj ja by som sa chcela zdôveriť s neprofesionálnym jednaním doktorov, sestričiek, atď k pacientke. Ja keď som bola tehotná, asi približne 7 mesiacov, chytla ma doma vysoká horúčka a strašne ma boleli kríže. V jednom bode. Brat ma vzal do monobloku na vyšetrenie, lebo manžel nebol doma vtedy. Hneď ma vyšetrili, zo spodu som všetko mala v poriadku. Vzali krv aj moč, tak zistili, že mám nejaký zápal. Vzali ma na príjem, aby ma preliečili neváhala som, išlo mi o bábo hlavne.

Jedlo = OTRAS
IZBA = OTRAS A TO SOM SI PLATILA NADŠTANDARTNÚ IZBU 290€
Setričky = OTRAS plus primár, doktorky, atď., proste veľký otras. Už keď šli s jedlom vedeli, že do mojej izby ani nemajú vstúpiť, bo by som to cez chodbu vyhodila.
No teploty mi ustúpili asi na tretí deň, aj bolesti. Samé vyšetrenia som podstúpila, na ktoré som chodila sama, nie s doprovodom, ale SAMA! Nevedeli prísť na to, prečo ma kríže bolia. Robili mi stále ctg, všetko som mala v poriadku. Chcela som ísť domov, keďže stále len za mnou mamina chodila s jedlom, atď. Necítila som sa tam dobre. A najväčší gól boli študentky. Chodili ma pichať, kde aké bludy, ani neviem čo. Ruky som mala dopichané, modré, už mi ani žilu nevedeli nahmatať. Proste po 15 dňoch hospitalizácie som podpísala reverz a odišla het. Hneď ráno som šla k mojej obvodnej gynekologičke. Skontrolovala ma, všetko som mala v poriadku, aj krv, aj moč, prietoky, proste všetko OK. A tak som to krásne dotiahla až do konca a porodila zdravú dcérku v januári 2017. Ale samozrejme som rodila v starej pôrodnici, kde je personál, sestričky, primárka, a celkovo okolie topka.
Môžem jednoznačne odporučiť iba starú pôrodnicu.

Takže kto ide do monobloku, nech si to čím skôr rozmyslí. Lebo tam je to otras, humus, špina, atď.
Tak to je moja skúsenosť. A keby som mala ísť znova rodiť, tak jednoznačne viete kam :-)
Pekný deň
1 poďakovanie
ivka1812b
6. júl 2018

Sekcia

Chcela by som sa podeliť s perfektnou skúsenosťou s touto pôrodnicou. Keďže som bola hospitalizovaná kvôli tlaku skôr, môžem ohodnotiť aj starostlivosť pred pôrodom. Izbový lekár, MUDr. Šima je jeden milý, ochotný a ústretový človek, odpovedal mi aj na tú "najblbšiu" otázku bez problémov. Bábo mi kontolovali niekoľko krát denne, sestričky úžasné. Keďže nastali nejaké komplikácie, bola som nútená ísť na sekciu, zbehlo sa to veľmi rýchlo, takže som ledva stihla zavolať manželovi, že ideme na to. :-)
Sestričky, ktoré ma pripravovali, boli úžasné, všetko vysvetľovali, prečo sa to a ono robí, upokojovali ma. Lekár na sále bol strašne milý, a aj ostatný personál. Po sekcii bola starostlivosť na izbe úžasná. Sestričky stále kontrolovali, či som ok. Doktor chodil pravidelne kontrolovať jazvu, či nepovolili stehy a podobne.
Vzhľadom na to, že mám po už takmer 2 mesiace, môžem konštatovať maximálnu spokojnosť. Jazvu skoro vôbec nevidno, je slabo ružová, tenučká, proste úžas. Nabudúce idem rozhodne znova tam a ak bude možnosť, bola by som rada, aby ma znova rodil MUDr. Biľ.
Za mňa a malého, maximálna spokojnosť.
Ďakujem za všetko. 😘
2 poďakovania
beliveinyourself1
24. mar 2015

Cisársky rez

Dobrý deň.
Chcela by som sa s vami podeliť o svoju skúsenosť s pôrodnicou monoblok.

Takže, bol piatok. Išla som na CTG, kde mi lekár, teda pôrodník, povedal, že všetko je v pohode. Cítila som už nejaké bolesti, aj kríže ma boleli, tak som šla domov. Hneď v noci som dostala kontrakcie, ktoré sa opakovali každých 5 minút. A to som už vedela, že to na mňa prišlo.

Tak som teda šla do pôrodnice, kde ma prijali a kde sme spísali papiere, ktoré bolo treba. Podľa lekárky som bola otvorená na 1 prst, tak ma dali do izby čakateliek, kde som bola v bolestiach približne do siedmej rána. Ráno prišla lekárka. Keď ma vyšetrila a povedala, že už som otvorená na 7 prstov a tým aj pripravená na pôrod. Tak ma vzali do pôrodnej sály, kde už bolo všetko pripravené a mohla som ísť nato.

Od 7.00 hod približne do 10.00 hod som tlačila, mala som tlaky a kontrakcie. Ja som dosť chudá a preto nechápem, prečo ma nedali na sekciu už skôr, ale nechápem, prečo ma nechávali až do poslednej chvíle rodiť prirodzene. Prepichli mi plodovú vodu približne o 8.00 hod, a do desiatej som stále tlačila. Tak zrazu prišiel pôrodník a povedal, že idem na sekciu. Vtedy som už nevládala tlačiť. Bola som úplne vyšťavená ako sa hovorí, bezvládna. Rýchlo ma previezli na sálu, kde mi dali narkózu a kde mi spravili sekciu.

Keď som sa prebrala približne o 11.00, tak mi priateľ ukázal fotku malého. Keďže som bola na sekcii, tak som ho nevidela naživo. Povedal mi, že maličký je v inkubátore, pretože sa vraj napil plodovej vody.

V nemocnici som bola 9 dní a mala som dosť. Bolo to hrozné. Samé injekcie, tabletky, všetko možné. Neodporúčala by som ženám ísť rodiť do monobloku. Ja osobne s tým nemám dobrú skúsenosť.

A tie sprchy? Niečo hrozné. Veď keď žena sa chcela ísť osprchovať, tak musela dlho čakať, kým sa tam dostala. Pretože na celom poschodí sú len dve sprchy a žien tam bolo požehnane.

A ten môj pôrodník, tak to teda ja ho nechápem. Prišiel ku mne na izbu po pôrode a povedal mi, že to bolo v hodine dvanástej, že ma zobrali na sekciu. Tak teda pozerám naňho, čo to rozpráva, keďže to bola jeho vina, že ma skôr nedali na sekciu, keď vedeli, že ja neporodím prirodzene kvôli tomu, že som veľmi chudá, ale nechali ma trápiť sa tam ako keby som im niečo urobila.

Fakt, povedala som si a dosť. Už nikdy viac tam rodiť nechcem. Mám z toho len zlé spomienky, a som rada, že už som konečne doma. :-) Môžem jedine poďakovať sestričkám, ktoré boli pri mne a ktoré mi pomáhali pri pôrode.
1 poďakovanie
martuskaabcd
21. jan 2014

Veľká spokojnosť

Rodila som v marci 2013 a bola som veľmi spokojná. :-) S lekármi som bola veľmi spokojná a obzvlášť by som sa poďakovala pani doktorke Hurňákovej. :-) Sestričky boli skvelé, dodnes na niektoré spomínam, veľmi mi pomáhali. Strava bola dobrá, chutilo mi stále, akurát nám bolo málo. :-) Sprchy boli práve po rekonštrukcii, takže spokojnosť. Bola som tam asi 3 týždne a bez tých skvelých ľudí, čo mi pomáhali vo dne a v noci ,by som to asi nezvládla. Všetkým patrí veľké ĎAKUJEM :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
2 poďakovania