Darcovstvo vajíčok, spermií a embryí

Darcovstvo vajíčok, spermií a embryí od anonomných darcov je možnosť pre páry, ktoré nemajú vhodné vlastné zárodočné bunky.

Darovanie je obojstranne anonymné - pre darcu ako aj príjemcu. Darkyňu/darcu je možné si vybrať podľa týchto kritérií: farba očí, farba a kvalita vlasov, výška a typ postavy, krvná skupina.

Darcovstvo vajíčok (oocytov)

Darcovstvo vajíčok je určené pre ženy, ktoré neprodukujú žiadne vajíčka alebo len malý počet, produkujú nekvalitné vajíčka, sú prenášačkami dedičného ochorenia, ktoré môžu preniesť na dieťa, boli im odstránené oba vaječníky alebo postúpili niektoré druhy chemoterapie.

Cena zahŕňa náklady na stimuláciu darkyne, lieky potrebné na stimuláciu, operatívny odber oocytov, kultiváciu embryí a ich eventuálne zamrazenie, kompenzáciu nákladov spojených so stimuláciou pre darkyňu.

Darcovstvo spermií

Darcovstvo spermií je určené pre páry, kde muž netvorí žiadne spermie alebo je nositeľom dedičného ochorenia, ktoré by mohol preniesť na dieťa,

V porovaní s darovanými vajíčkami je darcovstvo spermií bežné, jednoduché a lacné.

Darcovstvo embryí

Ide o postup, kedy sú darované vajíčka oplodnené spermiami darcu. Pri dosiahnutí štádia blastocysty, sú tieto embryá zamrazené. Potom, čo sú výsledky všetkých odberov negatívne, je možné použiť zmrazené embryá na kryoembryotransfer.

Súvisiace články

Viac o darovaní vajíčok, spermií a embryí na modrykonik.sk

Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s darcovstvom vajíčok, spermií a embryí

Máš skúsenosť s darcovstvom vajíčok, spermií a embryí?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť