Informácia o ochrane osobných údajov a používaní cookies.

Prečítaj

Strie 3 skúsenosti

Strie sú podobné malým jazvičkám. Objavujú sa, keď sa pokožka nedokáže prispôsobiť rýchlo rastúcemu objemu tela. Nevznikajú poranením povrchu kože, ale popraskaním elastických vlákien pod povrchom kože. Najčastejším obdobím ich vzniku je tehotenstvo. Zvyčajne sa tvoria na bruchu, stehnách a prsiach.

Strie v tehotenstve


Spočiatku sú strie výrazne červené, postupom času vyblednú a zostávajú po nich striebrosivé jazvičky. Bohužial ani po pôrode strie nezmiznú.

Prevencia vzniku strií neexistuje. Svoju úlohu pri nich zohrávajú aj genetické predpoklady. Zvyknú sa objaviť skôr u žien s väčším váhovým prírastkom. Jemná masáž pokožky s vtieraním špeciálneho mlieka alebo krému, príp. aj obyčajného telového mlieka môže pomôcť k zníženiu vzniku strií, ale nedáva istotu, že sa nevytvoria.

Prípravky proti striám a na ich ošetrovanie


Prípravok Obsah
Vichy - krém na strie 200 ml
Oriflame - zjemňujúci krém proti striám 150 ml
Eucerin - telový prírodný olej proti striám 125 ml
Elasti-Q Exclusive - telový krém proti striám 150 ml
Avon Solutions Body - krém na strie a celulitídu 200 ml

Súvisiace článkyViac o striách na modrykonik.skPoužité zdroje


  1. Martin Gregora, Miloš Velemínský ml.: Nová kniha o těhotenství a mateřství. Grada 2011
Pomohol ti tento článok?
Áno
 / 
Nie

Skúsenosti so striami

Máš skúsenosť so striami?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
vikusss
17. feb 2018

Tiger som aj ja

Ahoj ja som pribrala 25 kg a veru, brucho je na tom rovnako, ale mne to nejak nevadí. Plavky si dám dvojdielne aj teraz cez leto a v podstate budem fungovať úplne bežne, ja si z toho vôbec nič nerobím. Veď nikomu nekážem aby sa na mňa pozeral, tak nech sa pozerajú po nejakých pekných sexi telách žien, ktoré ešte nemajú detičky a hotovo. 😊😋 Ja mám strie na bruchu, stehnách, zadku, prsiach a to riadne 😋
nitusiak
16. feb 2018

Vzniknuté strie a zmenšenie

Som vysoká a nikdy som nejak extra necvičila. V puberte som rapídne schudla (za mesiac cca 15 kíl) a už vtedy som bola chudá. Nastali problémy a nasadená hormonálna liečba spôsobila, že som zase začala priberať. No a prišli strie. Toľko k ich vzniku. Fakt hrozné, až som sa hanbila.

Všimla som si, že pri opaľovaní na dovolenke, ich takmer nebolo vidno. Môjho dedka brat je chirurg v Prahe a ten mi to potvrdil. Opaľovanie ich sťahuje. Odporučil mi užívať Methionin komplex. A ono to fakt zlepšilo strie, vlasy, mihalnice. A v neposlednom rade, čo aj odporúčam, je potierať ricinovým olejom. On skutočne sťahuje jazvy! A aj strie. Navyše si to môžete natrieť aj na obočie a mihalnice :) Strie mi úplne nezmizli. Ale stiahli sa a už nie sú také strašidelné a hrozné. Po pôrode objednávam hneď ricinový olej :)
basska_b
9. feb 2018

Brucho ako tiger :(

Štartovala som s obvodom pásu 70 cm. Ten mi narástol na 110 cm, bábätko takmer 4 kg. Tento nárast moje telo, kde sa strie objavili na stehnách a prsiach aj v puberte a moja suchá koža, ktorá patrí medzi tých 5% žien, ktoré nikdy nemali akné, proste nezvládlo.

V 6. mesiaci som začala používať olej Weleda. Do začiatku 7. mesiaca žiadne strie. Hovorím si, to je super! A potom to začalo. Brucho praskalo cez noc, aj tak skokovito rástlo. Každú chvíľu x nových strii, do konca tehotenstva už boli úplne všade na bruchu :(

Možno som urobila aj ja niektoré chyby. Nevenovala som sa podbrušku, natrela som len okolo pupka. Olej som nevmasírovala krúživymi pohybmi, len som ho napatlala a čakala, že sa sám vsiakne. Sestričky zhrozené. Gynekológ mi až v 9. mesiaci povedal, nech si dám vitamín C. Ten sa mi zdá, že pomohol v tom, že to začalo blednúť. Váhový prírastok 12 kg, no hlavne fakt veľký rozdiel v obvode môjho pása predtým a potom a skokovitý rast bruška zapríčinil riadne strie, ktorým som sa nevyhla, hoci som minula celú fľašu toho oleja :/