Alternatíva ku kombinovanému kočíku Joolz Day - skladný, komfortný, aj do terénu

Zodpovedané
24. apr 2020

Ahoj,

hľadáme kočík pre prvé bábo. Dostala som odporúčanie na Joolz, ale rada by som mala aj nejakú alternatívu. Hlavne mi ide o spratnosť do malého auta, ľahké skladanie a potom celkovú ergonómiu a výbavu kočíka. Joolz zaujal UV clonou (budeme mať júnové bábo), dobrým ovládaním, prevedením a pocitom stability - kovových spojov a súčiastok. Je veľmi ťažké nájsť porovnanie kočíkov po zložení. Odporučila by si aj iný model? (Bugaboo mi prídu nízke - máme obaja 174 cm a sedačka je pri nich divne nízko uložená).

Ďakujem

Ahoj,

podľa mňa Joolz Day nie je vôbec vhodný do malého auta, mne príde veľký. Ovládanie, kvalita sú jednoznačne výborné, UV clona je fajn, ale za mňa stále nie moc dlhá. Celkovo je to z môjho pohľadu dobrý, ale veľký kočík na taký rok a pol, dva.

Joolz Day3

Ešte k Bugaboo kočíkom, ktoré spomínaš - áno, Cameleon je určite nízky, ale naopak novší Fox mne nízky nepríde. A ja by som ho nevylučovala (ak tak možno vanička je trochu nižšie, ale nič extra). Je to samozrejme na tebe, ale mne príde ako vhodný aj pre vyšších (ja mám 176 cm). Je to samozrejme na tebe, len som chcela vyvrátiť, že by všetky BGB boli nejaké extrémne nízke.

Bugaboo Cameleon 3 Plus

Podobne vysokokvalitný, čo sa spojov a materiálov týka a teda aj korýtko, by bol Seed Papilio, aj keď to už je dizajnovo špecifický kočík s menšou, aj keď blišie umiestnenou takže dobre tieniacou strieškou (a akúkoľvek ďalšiu potrebu som ja doriešila clonou v lete). Ten má okrem toho super skladnú konštrukciu. Taký model pre ľudí, čo majú radi kvalitu aj inakosť.

Seed Papilio

Ja by som potom ešte pozerala na Gesslein FX4 Life. Ten naviac ponúka aj výškové nastavovanie sedadla a štýlová podobnosť tebou vybranému Joolzu (plusom je väčšia skladnosť)…

Gesslein FX4 Life

A kvalitným priestranným korýtkom je aj novinka Teutonia Trio (skladná konštrukcia je tu tak priemerne, ale je to dosť kompaktné, ak dáš dole kolesá).

Teutonia Trio

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli