Športový kočík do snehu pre dva a polročné dieťa, čo v ňom spáva. Stokke Beat/Scoot?

Zodpovedané
7. okt 2019

Ahoj Eli,

aj ja si idem k tebe po radu. Mám 2,5ročné dieťatko, ktoré v kočíku spáva (skoro každý deň, keďže chodíme často preč). Vyskúšala som toho doteraz dosť (Stokke Xplory, Bugaboo - Buffalo, Runner i Bee3, Cybex Mios, Bébé Confort High Trek, Mima Xari, Mamas and Papas Sola2...) a v tomto končiacom kočíkovom období už ostal len Bee3. Som s ním spokojná, avšak s zime si to s ním na každodenné behačky teda nedokážem predstaviť... čo by si mi odporučila?

Obzerám sa po Stokke Beat (aj keď môj muž asi zinfarktuje) prípadne Stokke Scoot V2/V3 ako lacnejsiu verziu. Nemám ho však kde vyskúšať a to ma odrádza.

Ďakujem

Ahoj,

ak ti dieťa často spáva v kočíku, podľa mňa je Stokke Beat omnoho lepšou voľbou, ako Scoot. Je to v prvom rade pre ložnú plochu predĺženú polohovateľnou opierkou na nohy, ktorý u Scoot-a absolútne nie je. Okrem toho, ťažisko, najmä v protismere, nie je u športiaku Scoot akurát najlepšie. Takže za mňa je to jednoznačná voľba - nehovoriac o tom, že Beat je jednoducho novší, krajší, vylepšenejší, s top strieškou a ľahunký + fajn skladný.

Stokke Beat

Stokke Scoot V3

A keď som už hovorila o tom protismere - si si istá, že potrebuješ kočík otočný, ak má dieťatko 2 a pol roka? Príde mi, že priestoru na spanie (pokiaľ to nie je ozaj drobček) bude mať viac v kočíku neotočnom. Bude tak tiež ľahší a rýchlejšie spratný, príde mi.

Tak ja len, že či nestojí za zváženie aj niečo ako nový Britax B-Agile M, Oyster Zero, Greentom Upp, Mutsy Nexo… 😉

Britax B-Agile M

Babystyle Oyster Zero

Greentom Upp Classic 2017

Mutsy Nexo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli