Novinky

#inspiracia

monda17
18. jan 2013 vybrali sme
Zúfalá kuchárka 368 fotiek 1 nová fotka
premamu
27. nov 2012
Inšpirácie z internetu 473 fotiek
a_jajka
8. apr 2019
#aliexpress #svadba Kočky ktorá sa chystáte vydávať? Páči sa pre vás #inspiracia na figúrky na tortu :joy: LINK a iné tipy v našej skupine Nákupy na AliExpress: https://www.modrykonik.sk/group/11279/
Zobraz celú správu
a_jajka
Správa bola zmenená 6. apr 2019
#aliexpress #inspiracia #domacnost Silikónová forma na gumených medvedíkov dostupná v ôsmich farbách. Cena 1,71€ vrátane poštovného. Kopec #realfoto vo feedbackoch, dve odtiaľ pridávam. LINK v skupine Nákupy na AliExpress: https://www.modrykonik.sk/group/11279/
Zobraz celú správu
z_dennika_matky
1. apr 2019
#aliexpress #inspiracia #tipnadarcek Roztomilé prívesky v rôznych farbách. Dnes v cene 1,76€ a poštovné je zdarma. LINK v našej skupine Nákupy na AliExpress: https://www.modrykonik.sk/group/11279/
Zobraz celú správu
foxylady13
31. mar 2019 Čítané 434x

Muži sa usmievajú výrazne menej ako ženy. Tento rozdiel je zrejmý už pri dvojmesačných bábätkách. Kým muži sa na vysokých pozíciách usmievajú menej než ich podriadení rovnakého pohlavia, u žien neexistuje z tohto hľadiska žiadny významnejší rozdiel. Jedno je ale isté, smiech má kladný vplyv na myseľ a kto úsmevom nešetrí, lepšie nadväzuje vzťahy a muži dokonca vyzerajú príťažlivejšie. Zmysel pre humor navyše veľmi pomáha proti psychickým problémom a dokáže predchádzať depresiám.
Existujú dva druhy úsmevov
Skutočný úsmev pôsobí na dve svalové skupiny okolo úst a očí a nie je možné ho simulovať. Druhý, hraný úsmev, ovplyvňuje len svalovú skupinu okolo úst. Predstieraný úsmev tiež značí určitú podriadenosť. Ukazuje vodcovi, že sa nemusí ničoho obávať. Kým podriadená osoba sa takpovediac smiať musí, dominantná osoba sa môže usmievať, kedykoľvek sa jej zachce. Keď je šéf so svojimi zamestnancami, je teda väčšia pravdepodobnosť, že u neho budeme môcť pozorovať skutočný úsmev so zapojením očí a úst, zatiaľ čo u zamestnancov sa bude častejšie objavovať podriadený úsmev len so zapojením svalov okolo úst.

Žena je nešťastná, muž dominatný
Ženy, ktoré sa neusmievajú, bývajú považované za nešťastné, ale o mužoch, ktorí sa nesmejú si ostatní myslia, že patria medzi dominantných jedincov. Zaujímavé je, že úsmev účinkuje vždy, či je naozajstný alebo falošný. Rozhodujúci je totiž úsmev sám o sebe. Pri úsmeve sa uvoľňujú svaly a zvyšuje sa sekrécia endorfínov. Humor tiež napomáha prekonávať najrôznejšie problémy každodenného života.

Smiech prekonáva aj bolesť
Mnoho štúdií tiež uvádza, že smiech zvyšuje prah vnímania bolesti. Podľa Willibalda Rucha z Zurišskej univerzity dokázala skupina dobrovoľníkov podržať ruku v ľadovej vode dlhšie, keď bola predtým rozveselená vtipmi.

Smiechom ku štíhlejšie línii
Niektoré účinky smiechu sú viditeľné aj na prvý pohľad. Denným patnásťminútovým smiechom môžete schudnúť za rok až o dva kilogramy. Smiech totiž zvyšuje tep a zamestnáva početné svaly, takže účinkuje podobne ako bežná prechádzka. Ľudia, ktorí pozerajú komédie tiež spotrebujú o 20 percent kalórií viac, ako keby sledovali iný televízny program.

Veselá matka, zdravé dojča
Ďalšie pozitívne účinky smiechu sa prejavujú aj na kojencoch: ak sa matka smeje, obsahuje jej mlieko viac melatonínu, ktorý priaznivo ovplyvňuje spánok dojčaťa, chráni jeho pokožku pred kožnou vyrážkou a alergiami.

Ako často sa schuti zasmejete vy?

ZDROJ: www.fithall.sk

#ketodiet #motivacia #inspiracia #zdravy_zivotny_styl #smiech_je_liek

Čítaj celý článok
foxylady13
25. mar 2019 Čítané 97x

Pokiaľ ešte stále bojujete s nejakými kilami navyše a nepripadáte si v plavkách práve sexi, možno pre vás máme riešenie. Vieme, ako si môžete pomôcť k vysnívanej postavičke. A paradoxne je to celkom jednoduché! A stále máte do leta ešte nejaký ten mesiac.

Ak chcete mať naozaj krásnu postavu, žiaľ len túžba stačiť nebude. Potrebujete motiváciu. Silnú motiváciu. Takú, ktorá vás po troch dňoch driny a vystúpenia z vlastnej zóny komfortu neprejde. Pozrite sa ako dosiahnuť váš vytúžený cieľ!

1. Musíte mať plán 

Bez plánu to jednoducho nepôjde. Takého, ktorý si nastavíte dlhodobo. Ak by ste sa totiž strikne držali len toho, že vám stačí zhodiť 5 - 6 kíl na ”plavkové obdobie”, veľký efekt to veru mať nebude. Aj keď je to prirodzene tá jednoduchšia cesta. Zostavte si v kalendári zoznam aktivít, ktoré budete robiť na dennej báze. Napríklad v pondelok plávanie, v utorok beh, v stredu spinning a tak ďalej. Rovnako to urobte aj s jedálničkom. Na každý deň si naplánujete, čo chcete jesť. A držte sa toho. Vždy funguje lepšie všetko, čo je čierne na bielom. A nezabudnite si to dať niekde na viditeľné miesto. Najlepšie na chladničku. 

2. Strava, ktorá nepustí

Strava je pri chudnutí kľúčová, to vieme všetky. Ťažko sa však zhadzujú kilá navyše, ak máte doma sladkosti a všetko, čo viete, že by ste si nemali dopriať. Lebo to uvidíte aj ako bonus na vlastnom zadku. Teda časom určite. Práve preto by ste mali kupovať len potraviny a jedlá, ktoré sú pre vás nutrične vhodné. Ak doma nenájdete to, na čo máte aktuálne chuť, časom na to aj tak zabudnete. Tým pádom si to nedoprajete. Rovnica je celkom jednoduchá. Nuž hor sa do nákupov s rozumom, plných ovocia a zeleniny!
Môžete si zvoliť aj cestu s proteínovou diétou KetoDiet. Všetky potrebné info nájdete tu:

https://www.ketodiet.sk/stranky/ako-ketodiet-funguje/

3. Pripomínajte si váš cieľ

Toto je nesmierne dôležité. Ak totiž zabudnete, prečo to vlastne robíte, veľmi rýchlo zídete z naplánovanej cesty. Ak máte napríklad fotku niekoho, kto je pre vás inšpiráciou, dajte si ju na viditeľné miesto a každý deň sa na ňu pozrite. Povedzte si: ”Áno, toto chcem a aj to dosiahnem.” Vždy je dobré mať nejakú vlastnú mantru. Skvele však funguje aj opačný princíp. Ak máte svoju fotografiu, kde si nepripadáte najatraktívnejšie a máte na nej kilá navyše, majte ju na očiach rovnako denne. Budete presne vedieť, prečo a pre koho to robíte. Tak čo idete na to? 

ZDROJ: www.feminity.zoznam.sk

#ketodiet #motivacia #inspiracia #zdravy_zivotny_styl #fit_do_plaviek

Čítaj celý článok
foxylady13
21. mar 2019 Čítané 24x

Nemôžete zapnúť svoje obľúbené šaty, partner obdivuje krivky inej ženy a výstup na tretie poschodie po svojich vám pripadá ako výstup na osemtisícovku? Vaše sebavedomie najskôr práve utrpelo veľkú ranu a vy si tak môžete pripadať škaredí až menejcenní. Je to však ten správny dôvod, prečo so sebou začať niečo robiť?

Nenechajte sa strhnúť tzv. negatívnou motiváciou, ktorá je založená na tom, že sa vám na sebe niečo nepáči. Táto motivácia sa totiž môže vytratiť rovnako rýchlo, ako k vám prišla. „Než sa vrhnete do akejkoľvek redukčnej diéty a pravidelného športovania, nájdite pre zmenu pozitívny dôvod. Nechudnite, aby ste sa necítili tuční, jedzte zdravo, pretože máte svoje telo radi a chcete byť sami so sebou spokojní. Uvidíte, že kilá potom pôjdu dole samy,“ hovorí Martina Dvořáková, diétna trénerka KetoDiet, ktorá sa zdravému stravovaniu venuje už viac ako 15 rokov.

Jeden tanier, dva uhly pohľadu

Jete zdravo len preto, aby ste nepribrali, alebo preto, že vám to jednoducho chutí? Na tanieri môžete mať vo výsledku to isté, rozdiel je však v prístupe. Spomeňte si na rozhovor so svojou štíhlou kamarátkou, ktorá tvrdí, že je všetko, čo chce. V tej chvíli ste jej zrejme neverili alebo vám napadlo niečo o nespravodlivosti bleskového metabolizmu. Ľudia ako vaša kamarátka neberú vyváženú stravu a pravidelný pohyb ako nutné zlo, ale ako svoj životný štýl, ktorého by sa za nič na svete nevzdali. Vedia totiž načúvať svojmu telu a vedia, že ľahšia pravidelná strava s nižším množstvom sacharidov a potrebnými bielkovinami im prospieva nielen na tele, ale aj na duši. „Pre seba by ste mali vždy chcieť to najlepšie. Jedzte zdravo a kvalitne, nájdite si pohyb, ktorý vás bude baviť, spite doružova a odstráňte zo svojho okolia negatívne aspekty, či už to sú zle naladení ľudia alebo zbytočný stres,“ odporúča Martina Dvořáková. Ani desiatky tvrdo zhodených kilogramov vám nezaručia spokojnosť a sebavedomie, keď sa do chudnutia pustíte z nesprávnych dôvodov.

Odmeňujte sa pochvalou

Každý krok správnym smerom, či už ide o premenu stravy alebo prvú lekciu nového cvičenia, si zaslúži pochvalu. Veď ste sa práve odhodlali vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, čo nebýva ľahké, a urobili tak niečo pre seba! Cítite sa šťastnejší? Pochváľte sa. Pokojne opakovane. Často to za vás nikto iný neurobí. :slight_smile: Ochota a vôľa niečo zmeniť vyžaduje veľkú dávku odvahy, trpezlivosti a sily. Možno sa budete musieť vyrovnať aj s rozpačitými až negatívnymi reakciami svojich blízkych. Nedajte sa a svoje odhodlanie si udržte. Nie ste si istí, ako začať? Na to sú tu špecialisti. Ak pre vás nie je zdravá a vyvážená strava bežnou záležitosťou, nechajte si podať pomocnú ruku. Či už si vyberiete účinnú proteínovú diétu - https://www.ketodiet.sk/stranky/o-proteinovej-diete/  alebo inú cestu k svojmu novému spokojnejšiemu ja, nebuďte na to sami. Je zbytočné sa doma stresovať tým, čo máte kedy jesť.

Pokĺzli ste sa? Nechajte to plávať

Aj keď sa poctivo držíte svojho diétneho plánu, môže nastať situácia, keď bude pohár vína s priateľmi alebo kúsok voňavej bábovky od mamičky silnejší ako vy. „To sa jednoducho stane. Dôležité je prešľap príliš neriešiť, hodiť ho za hlavu a cítiť sa v pohode,“ vysvetľujeMartina Dvořáková. Najhoršie, čo sa môže stať, je, že vám potom pôjdu kilá dole o niečo pomalšie. „Chudnutie nie je súťaž. Za občasný prehrešok vám nikto body strhávať nebude. Navyše na zmenu prístupu k sebe samému a jej realizáciu potrebujete silu, energiu a sebavedomie, tak sa pre jedno pošmyknutie zbytočne nenervujte,“ dodáva Martina Dvořáková.

Doprajte balzam telu aj duši

Aby ste sebe a svojmu telu dokázali, že si ho vážite, starajte sa oň. Telo máte len jedno a investícia do neho sa vám zaručene vráti. A čo iného dokáže spríjemniť deň tak ako uvoľňujúca masáž, sauna, wellness alebo návšteva kozmetického salóna? Rozmaznávajúcimi procedúrami, odkiaľ odchádzate svieži a oddýchnutí, sa však starostlivosť o telo nekončí. Nemenej dôležitý je aj pravidelný pohyb. „Možno vás prekvapí, že fyzická aktivita je odmenou aj pre mozog. Cvičenie, presnejšie svalová záťaž, vyplavuje do krvi antistresové hormóny, tzv. endorfíny, ktoré navodzujú pocit šťastia a dobrej nálady,“ uzatvára Martina Dvořáková.

Či už sa venujete posilňovaniu, tancu, behu, joge alebo akémukoľvek pohybu, ktorý vám robí radosť, nechajte sa vďaka nemu nabiť pozitívnou energiou a jarná únava vás nedoženie.

Rozhodli ste sa pustiť do KetoDiet?

Skvelé! Skúsené výživové poradkyne vám totiž budú zdarma k dispozícii na telefóne, e-maile, v online čete priamo na webovej stránke KetoDiet -https://www.ketodiet.sk/ , alebo sa staňte členom vernostného klubu Moja KetoDiet a pripojte sa k ostatným spolubojovníkom v uzavretej facebookovej skupine, kde sa okrem cenných rád môžete tiež motivovať navzájom.

ZDROJ: www.ketodiet.sk

#ketodiet #motivacia #inspiracia #zdravy_zivotny_styl

Čítaj celý článok
zmrzlinka11
16. mar 2019
Veľkonočný veniec...
#inspiracia z netu
Zobraz celú správu
foxylady13
16. mar 2019 Čítané 2590x

Roztrasené vnútorné svalstvo stehien je hlavnou príčinou toho, čo spôsobuje, že vaše nohy vyzerajú tučné. 

Ak sa chcete tejto negatívnej črty zbaviť, musíte dostatočne zapracovať na precvičení svalov vnútornej časti stehien.

Ženy a ich vnútorné stehná

Táto časť tela je spolu s bruškom u žien najproblematickejšou partiou. Preto je veľmi dôležité naučiť sa ich dokonale precvičiť. Ak sa na nich však nachádza veľa tuku, nepomôže vám ani kvalitné cvičenie. Okrem precvičenia týchto partií sa preto treba zamerať aj na správne stravovanie a na vykonávanie aeróbnej aktivity.

Cviky na vnútorne stehná

Výhodou nižšie uvedených cvikov je, že sú veľmi jednoduché, a teda sa dajú vykonávať aj doma. Pred cvičením sa vždy rozohrejte (5 minút akéhokoľvek pohybu). To pomôže vášmu metabolizmu sa nakopnúť. Ďalším dôležitým úkonom pred cvičením je dynamický strečing, vďaka ktorému predídete zraneniam. Samotné cvičenie vykonávajte v dĺžke približne 30 minút. Po tréningu vykonajte statický strečing, ktorý vám pomôže dosiahnuť lepšie uvoľnenie svalov.

Roznožovanie

Vzpriamene sa postavte, pričom rukou sa oprite o stenu. Jednu nohu plynulým pohybom roznožujte do strany, približne do uhla 45°. V tejto polohe zotrvajte tri sekundy a následne nohu plynulo vráťte k druhej nohe, ale nepoložte ju. Po vykonaní stanoveného počtu opakovaní, vykonajte aj na druhú nohu.  

Široké drepy

Postavte sa do širokého postoja s chodidlami širšie, ako sú vaše ramená. Cvičte drepy, pričom nezabúdajte, že kolená musia stále smerovať do strán.

Kmitanie nohou

Ľahnite si na bok, hornú nohu pokrčte a spodnú natiahnite. Začnite zdvíhať spodnú nohu a vo výške približne 40 až 50 cm nad zemou pohyb zastavte a s nohou začnite kmitať v rozmedzí cca 10 centimetrov.

Strihanie nohami

Ľahnite si na chrbát, ruky si dajte vedľa tela. Nohy si vystrite do mierneho 45-stupňového uhla. Kolená aj špičky majte vystreté, nohy roznožte a vzápätí urobte zástrih prekrížením oboch nôh.

Stláčanie vankúša pomocou kolien

V ľahu na chrbte si položte nohy na podlahu, pričom v kolenách majte uhol 90°. Medzi kolená si vložte vankúš a ten stláčajte a následne uvoľňujte.

Medzi ďalšie cviky, ktoré vám tiež pomôžu pri precvičení vnútorných stehien, patria, samozrejme, drepy, ďalej výpady dopredu, výpady dozadu, výpady do strán...

Všetky uvedené cviky vykonávajte formou kruhového tréningu v 3 až 5 cykloch a v počte 15 až 20 opakovaní. 

Zdroj foto: goodfon.su

Zdroj článku: www.cvicte.sk

#ketodiet #motivacia #inspiracia #zdravy_zivotny_styl #cvicenie

Čítaj celý článok
foxylady13
14. mar 2019 Čítané 1701x

Čo s vami urobí zdravá výživa - za hodinu, deň, týždeň, mesiac a rok? Tým, čo vkladáme do úst, neovplyvňujeme len kondíciu nášho tela, ale aj stav pleti. Práve krásna, čistá a žiarivá pleť dokáže pozdvihnúť celkový vzhľad viac, ako čokoľvek iné.

 O pokožku tváre i celého tela sa možno starať dvojakým spôsobom - zvonku a zvnútra. Môžeme na seba denne nanášať vrstvy ošetrujúcich a hydratačných prípravkov, čistiť kožu peelingom, ošetrovať ju sérami a masírovať zázračnými prípravkami proti vráskam, ale keď podceníme rolu vyváženej a zdravej stravy, nikdy nedosiahneme vysnívané výsledky.

Jedálničkom je možné ovplyvniť ekzémy, kožné alergie, akné, vrásky aj vyrážky rôzneho pôvodu - len je potrebná systematickosť, poctivosť a trpezlivosť.
   
Výživa pleti rovná sa výživa tela a naopak. Keď budete dobre živiť svoje telo, budete mať istotu, že aj pleť dostáva to najlepšie.
   
Tu je niekoľko tipov, ako prostredníctvom jedla vyživíte a rozžiarite svoju pleť:

Mastné kyseliny - omega 3 a 6 mastné kyseliny sú nevyhnutné pre správnu funkciu organizmu, nervového systému, metabolizmu, ale aj pre kvalitné vlasy a pleť. Zamerať by ste sa mali predovšetkým na omega 3 viac nenasýtené mastné kyseliny, ktoré nám v jedálničku často chýbajú. Doprajte si preto tučné morské ryby, orechy, orechové maslo, akékoľvek semienka aj avokádo. Energetickej hodnoty tukov sa nebojte - vyvážia ju svojím pozitívnym vplyvom na zdravie i pleť.

Proteíny - bielkoviny sú stavebným kameňom všetkých tkanív nášho tela, teda aj pleti. Aby sa mohla koža kvalitne hojiť a regenerovať, je potreba jej stavebný materiál dodávať v jedle. Jedzte chudé mäso, ryby, celé vajcia, mliečne výrobky aj strukoviny. Vyživíte nielen svaly, ale aj pleť.

Vitamíny - nebojte sa toho, že by ste mali vo svojom jedálničku nedostatok vitamínov - teda za predpokladu, že jete dosť zeleniny a ovocia. Ak sa bojíte, že svojmu telu vitamíny v takom množstve, v akom by ich potrebovalo, nedodávate, nebojte sa zaobstarať si multivitamínové tablety. Pleť potrebuje predovšetkým vitamíny C, B a E!

Minerály - s minerálmi je to ako s vitamínmi - v našich podmienkach takmer nikto ich nedostatkom netrpí. Pleť minerály miluje, preto jedzte potraviny, ktoré sú bohaté na selén, zinok, vápnik, horčík či železo. Nájdete ich v mäse, zelenine, ovocí, vajciach i mliečnych výrobkoch. Multiminerálové doplnky stravy sa predávajú tiež, ale ako aj u vitamínov platí, že ak máte jedálniček pestrý, nepotrebujete ich. Ak ich chcete vyskúšať, nebojte sa, určite vám neublížia.

Voda - voda je základ života aj hydratovanej pleti. Pite čistú vodu, minerálky a slabé čaje; naopak zabudnite na nadbytok alkoholu, kofeínových a sladených nápojov. Myslite na to, že nielen vaše telo potrebuje piť, ale aj jeho pokožka. Dehydrovanú pleť spoznáte ľahko tak, že sa vysušuje a tvoria sa na nej zbytočne vrásky - a to predsa nechceme.

Zdroj: www.fithall.sk

#ketodiet #motivacia #inspiracia #zdravy_zivotny_styl

Čítaj celý článok
foxylady13
13. mar 2019 Čítané 1508x

Rituály sú užitočné. Vo svete, ktorý je plný chaosu, neočakávaného a zmäteného kriku a zhonu, dokážu vytvoriť ostrovček bezpečia, pokoja, poriadku a pohody. Spríjemnite si všedné a uponáhľané dni rituálmi, ktoré zaberú nanajvýš pár minút, ale po ktorých budete oddýchnutí, ako by ste sa vrátili z dovolenky od mora. 

No, myslím si, že s tým morom je to trošičku prehnané, ale každý si chce predsa ten svoj deň spríjemniť, no nie? 

1. Ranná kávička - či už vaša obľúbená kávová hodinka pripadá na ráno, dopoludnie, čas po obede alebo popoludňajšie hodiny, užite si rituál pitia kávy (čaju) všetkými zmyslami. Svoj horúci nápoj čuchajte, dotýkajte sa hrnčeka, vnímajte jeho teplotu, farbu, zvuky a samozrejme chute. Počas pitia kávy sa nenechajte ničím a nikým rušiť. Táto chvíľa patrí len vám.

Ja by som inak nič iné nerobila, len sa dotýkala tých hrnčekov kávy počas dňa? :D

2. Horúca sprcha - vypnite myšlienky a pustite na seba prúd sprchy. Hladkajte svoju kožu, masírujte sa, nasávajte vôňu sprchového gélu, započúvajte sa do zvuku vody, pozorujte, ako sa uvoľňujú svaly a ako všetok stres a starosti odtekajú spoločne s mydlinkami a vodou preč.

Toto sa ale s dvoma potvorkami, čo mi väčšinou robia v sprche spoločnosť až tak nedá :D Asi sa musím začať sprchovať o polnoci :D

3. Hlboké dýchanie - hneď po prebudení sa skúste 5x pomaly nadýchnuť a vydýchnuť. Buďte chvíľu len tu a teraz, so svojím telom, svojím dychom a vašou mysľou. Tento extrémne užitočný rituál opakujte kedykoľvek počas dňa!

4. Aromaterapia - kúpte si domov aj do práce aróma lampu alebo aróma olej v rozprašovači. Pri výbere dbajte na to, aby boli oleje 100% prírodné - syntetické vône môžu spôsobovať bolesti hlavy. V priebehu dňa si doprajte pár okamihov, kedy na seba necháte vône intenzívne pôsobiť. Sledujte, čo robia s vaším telom i náladou. Ak potrebujete chvíľku súkromia a pokoja, pomažte si olejčekom zápästia a dlane, dlane priložte na tvár, zatvorte oči, nasávajte vôňu a vnímajte vnútorný pokoj a harmóniu.

5. Dezert dňa - každý deň, aj ten najbežnejší, si zaslúži dezert. To vy si zaslúžite dezert! Aj v prípade, že dodržiavate diétu alebo len chcete jesť zdravo, si toto potešenie neodopierajte. Sladká odmena je niečo, na čo sa môžete celý deň tešiť, niečo, čím sa odmeníte, alebo niečo, čím si spravíte náladu. Je jedno, či siahnete po šiške, proteínovej tyčinke alebo miske ovocia - dajte si niečo, čo máte radi a čo si potom nebudete vyčítať.

Môžete vyskúšať aj niečo z KetoDiet dezertov:

https://www.ketodiet.sk/c/proteinove-dezerty/

6. Vítanie a lúčenie - venujte čas vítaniu a lúčeniu sa s tými, ktorých máte radi. Vždy pri odchode a príchode domov pobozkajte svojich milovaných, privoňajte si k ich vlasom, objímte ich a pozrite sa im do očí.

7. Vypínanie telefónu - po príchode domov vypnite telefón (v ideálnom prípade) alebo ho aspoň dajte z dohľadu. Keď vám bude niekto volať, telefón počujete, ale vyvarujete sa nezmyselnému surfovaniu po internete, sociálnych sieťach a mailoch ( toto sa ešte musím ja osobne naučiť ).

Hovorte si reálnymi ľuďmi a sledujte vlastné myšlienky. Žite vlastný život a nebuďte otrokmi svietiacej obrazovky.

A ako ste na tom vy? Máte nejaké podobné rituály?

#ketodiet #motivacia #inspiracia #zdravy_zivotny_styl

Čítaj celý článok
zmrzlinka11
12. mar 2019
Tomuto sa povie parádna práčovňa :thumbsup:
#inspiracia z netu
Zobraz celú správu
foxylady13
12. mar 2019 Čítané 547x

Takmer každý, kto cvičí, pozná bolesť svalov, ktorá sa dostavuje po náročnom tréningu. Bolesť býva celkom príjemná - vďaka nej vieme, že sme niečo robili, že sa svaly namáhali, a že bol tréning naozaj poctivý. Nie je ale bolesť ako bolesť. Niektorú stojí za to rozcvičiť ďalším pohybom, iná si žiada pokoj, teplo a dostatok živín.

 Zistite, ako je to s bolesťou svalov naozaj a podľa toho prispôsobte svoje ďalšie tréningy:


Bolesť pri cvičení alebo tesne po ňom - vykonávate desiaty drep s ťažkou činkou a vaše stehná ako by boli v jednom ohni. Pálenie a štípanie je celkom príjemné - cítime, že sval pracuje tak, ako má. Na druhú stranu nám oheň vo svaloch zabráni urobiť hoci už len jediné opakovanie, a keď áno, patrične sa podľa toho tvárime.

Vo svaloch vzniká laktát (soľ kyseliny mliečnej), ktorý slúži ako zdroj energie pre menej intenzívne zaťažené svaly. Laktát ale oneskorene nastupujúcu bolesť nespôsobuje - iba nás informuje, ako intenzívne práve cvičíme. Nie je bez zaujímavosti, že sa táto látka viac tvorí ľuďom na vysokosacharidovej strave! Odstránenie laktátu prebehne do 30 - 60 minút po skončení pohybovej aktivity.

Bolesť svalov druhý až tretí deň - oneskorenú bolesť môžeme cítiť hneď na druhý deň po výkone, však nás môže sprevádzať až niekoľko dní. Oneskorená bolesť svalov sa väčšinou ozve po silovom tréningu, pri ktorom dochádza k mechanickému narušeniu štruktúry svalových vlákien. Tým, ako sa organizmus snaží sval opraviť, získava väčší objem, silu i vytrvalosť. Sama o sebe nie je pozitívnym alebo negatívnym signálom - vždy záleží na kontexte.

Bolesť môže byť spôsobená dobrým, náročným tréningom, ale tiež pretrénovaním a nedostatočnou regeneráciou. Nemusí byť spôsobená len mikrotrhlinami vo svaloch, ktoré sú pre budovanie svalov žiaduce, ale napríklad opuchom alebo zápalom - a to už tak prínosné rozhodne nie je.

Ak vás svaly bolia druhý až tretí deň po cvičení, ste schopní vykonávať bez obmedzenia bežné denné činnosti a bolesť je viac či menej príjemná, je to úplne v poriadku. Svalom stačí zvyčajne na regeneráciu 48 hodín, takže keď vás aj potom budú bolieť, to, či ich znova pôjdete potrápiť, záleží len na vás - a na tom či ste aj cez túto bolesť schopní odcvičiť kvalitný tréning.

Bolesť, pretrvávajúca tri dni a dlhšie - býva známkou nedostatočnej adaptácie a regenerácie a môže naopak viesť k strate svalovej hmoty. Aby ste takémuto stavu zabránili, prispôsobte tréning svojim aktuálnym fyzickým možnostiam. Silový tréning by ste mali vmestiť do 60 minút, pretože dlhšie snaženie nie je účelné.

Po tréningu vždy bez výnimky doplňte do 30 minút sacharidy (po ceste z posilňovne zjedzte napríklad banán) a po ďalšej polhodine zásobte telo proteínmi. Zabudnite na to, že by ste po cvičení už nič nejedli - to je tá najväčšia chyba, ktorú ľudia, snažiaci sa schudnúť, robia!

Absencia bolesti - keď vás ani po drsnom tréningu svaly nebolia, neznamená to, že ste sa málo snažili! Pravdepodobne máte dobrú schopnosť regenerácie, kvalitne jete aj spíte a telo si skrátka s poškodenými svalmi vie dobre poradiť.

Neposudzujte svoj tréning podľa miery bolesti svalov - posudzujte ho podľa výsledkov!

Zdroj: www.fithall.sk

#ketodiet #motivacia #inspiracia #cvicenie #zdravy_zivotny_styl

Čítaj celý článok
foxylady13
11. mar 2019 Čítané 1579x

Nájsť jeden jediný cvik, ktorým by sme posilnili všetky problémové partie naraz, je ako zabiť niekoľko múch jednou ranou. Možno, že si hovoríte, že taký cvik neexistuje, ale opak je pravdou - tým cvikom je starý dobrý angličák (v poslednej dobe známy tiež pod názvom "Burpee" podľa amerického fyziológa R. H. Burpeeho).

Otázkou je, čo sú vlastne tie zákerné problémové partie? Pre ženy predstavujú zvyčajne oblasť tricepsov, brucha, zadku a stehien, pre mužov klasicky brucho, či oblasť nad opaskom nohavíc. Pre niekoho môže byť Achillovou pätou nedostatok sily, pre iného výdrž či aeróbna kapacita pľúc a celková fyzická kondícia. Či tak alebo onak - vďaka angličákom získate silu, výbušnosť, vytrvalosť, flexibilitu, kondíciu, zlepšíte výkon srdca, pľúc (kardiovaskulárneho systému), posilníte kosti a spevníte svaly doslova od hlavy až k päte.

Naučte sa pravidelne vykonávať poctivé angličáky a uvidíte, že veľa ďalších cvikov na dosiahnutie Vašich cieľov nebudete potrebovať:

1. Predkloňte sa a položte dlane na zem - hlava sa dostane pod úroveň srdca, čím srdce posilníte (je nútené pracovať inak). Zaťažíte spomínané zápästia i medzilopatkové svaly a zároveň si pretiahnete zadnú stranu stehien.

2. Odskočte oboma nohami dozadu - v tejto fáze intenzívne pracujú predlaktia, ramená, svaly medzi lopatkami, brušné svaly, hlboký stabilizačný systém aj systém prednej strany stehien. Je potrebné zapojiť dynamiku a koordináciu pohybov.

3. Preveďte klik - klik je skvelý sám o sebe. Zvoliť si môžete striktné varianty, pri ktorých držíte telo pevné a iba krčíte lakte až do okamihu, kedy hrudník leží na zemi, alebo varianty ľahšie - buď urobíte kliky na kolenách (aj tak bude tréning dosť namáhavý). Zaberajú tricepsy, ramená, prsné svaly, brucho a chrbát.

4. Priskočte chodidlami späť k dlaniam - už ste možno zadýchaní, takže viete, že pracuje kardiovaskulárny systém a čerpáte energiu zo svalového glykogénu (neskôr tiež z tukových zásob). Prískokmi zamestnáte zadnú i prednú stanu stehien, zadok, ale aj svaly brucha, ramená i chrbát.

5. Narovnajte sa a vyskočte - tu zapojíte bedrá, vzpriamovače chrbtice, zadnú stranu stehien a popoženiete krv v cievach. Opäť sa zmení poloha srdca - práve dokonale krvný obeh, srdce i pľúca stimulujete. Zvykajú si na zmeny tlaku, nútite telo i hlavu prispôsobovať sa nezvyklým podmienkam.

6. Celý postup opakujte - začnite kontrolovaným nácvikom jednotlivých fáz cviku. Až si budete istí, že cvičíte tak, aby ste si neublížili, zrýchlite a pridajte opakovania. Začnite na 5 prevedeniach a pokračujte do okamihu, keď cítite, že je tréning náročný, ale nezničí Vás na ďalších niekoľko dní. Počet opakovaní postupne pridávajte a užívajte si radosť z lepšej kondície, pevnejších svalov, ale tiež zdravšieho, výkonnejšieho a štíhlejšieho tela.

 ZDROJ: www.fithall.sk

#ketodiet #motivacia #inspiracia #cvicenie #zdravy_zivotny_styl

Čítaj celý článok
foxylady13
8. mar 2019 Čítané 150x

Pripadáte si ako vyžmýkaný citrón a pritom máte naplánovaný tréning. Cvičenie vás potom nebaví, výkony stoja za starú belu a neefektívne využitý čas vám akurát otrávi náladu. Niekedy sa naopak tešíte na to, že si dáte poriadne do tela, ale v okamihu, keď vybehnete alebo sa chopíte činky, ako by z vás vyprchala všetka energia.

Sú typy ľudí, ktorým hladina energie v zásade príliš nekolíše, či už sa napchávajú jednoduchými cukrami, pijú litre kávy, behajú desiatky kilometrov alebo sa celý deň nudia pred televíziou. Pokiaľ k nim ale nepatríte a počas dňa zažívate okamihy naprostej bdelosti aj sily a naopak tiež momenty, kedy by ste najradšej zaspali aj pri chôdzi, spozornite!


Zistite, čo z vás vysáva energiu ako upír a bráňte sa - vaše tréningové úsilie sa razom posunie o level vyššie:

1. Jednoduchý cukor - keď si dáte pred cvičením jedlo s vysokým podielom jednoduchých sacharidov (nadmiera ovocia, sladkostí, pufované výrobky, sladké pečivo, sladené nápoje), možno, že sa pár minút potom budete cítiť skvele, ale s rovnakou rýchlosťou, s akou sa cukor do krvi dostane, s takou zase klesne. Než obujete tenisky, budete zrelí na spánok. Pred cvičením si preto dajte sacharidy komplexné, v rozumnom množstve (celozrnné výrobky, ražný chlieb).

2. Málo kalórií - ak držíte diétu a ste v kalorickom deficite, nebudete mať na tréning silu. Aby ste odviedli dobrú prácu, nechajte si väčšinu sacharidov na dobu okolo tréningu. V netréningové dni naopak môžete sacharidov trošku ubrať.

3. Priveľa tukov a bielkovín - napchať si pred pohybovou aktivitou pupok tukom a proteínmi nie je práve dobrý nápad. Tieto makroživiny sa dlho trávia, organizmus investuje všetky sily do ich spracovania a na poriadne cvičenie ich potom veľa nezostane. Ideálna je predtréningová kombinácia komplexných sacharidov (nie príliš vláknitých) a chudých proteínov.

4.Nedostatok tekutín - keď počas dňa málo pijete, môžete sa pri pohybovej aktivite (a nielen pri nej) cítiť vyčerpaní. Bez vody v tele nefunguje poriadne nič, nieto ešte náročné tréningové plány. Popíjajte vodu priebežne - keď do seba nalejete naraz pol litra, zaťažíte obličky, budete behať na záchod a na energii vám to aj tak nepridá.

5. Celodenné sedenie - po ôsmich hodinách za kancelárskym stolom sa cítite unavení, ako by ste nakladali uhlie. Vaše telo to jednoducho vzdalo - dlhým sedením sa preplo do lenivého módu a od vás nechce nič iné, než ďalšie sedenie na pohovke pri televízii a misu smažených lupienkov. Chyba! Vzdali ste to vy a telo naopak prahne po čomkoľvek, čo sa aspoň vzdialene podobá pohybu! Tak prehovorte predovšetkým svoju hlavu, telo už sa pridá.

6. Motivácia - keď chýba motivácia, chýba motor, ktorý vás ženie ďalej. Nájdite motiváciu pre cvičenie a uvidíte, že žiadny tréning už nebude pretrpený! A pozor - motiváciou nemusí byť len štíhlejší pás alebo väčší podiel svalovej hmoty, ale aj psychická úľava, stretávanie sa s ľuďmi, zdravie, radosť z pohybu a nových zručností. Hýbte sa, skrátka preto, lebo môžete!

ZDROJ: www.fithall.sk

#ketodiet

#motivacia

#inspiracia

#cvicenie

#zdravy_zivotny_styl

Čítaj celý článok
moderna_mamina
24. feb 2019
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)


#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu
foxylady13
17. feb 2019 Čítané 53x

„Zjedz aspoň to mäso,“ prehovárala ma vždy mama, keď som bola malá a nechcelo sa mi jesť. Síce dodnes neviem, či bola hlavným dôvodom jeho cena alebo mamino pevné presvedčenie, že mäso je zdraviu prospešné, jedno je jasné. Nevedomky túto potravinu už vtedy postavila na veľmi vysoký piedestál. Myslím, že takto podobne to vyzeralo vo väčšine domácností kedysi.

V čom je pre nás mäso výhrou? Ktoré živiny nám poskytuje a koľko ich v ňom nájdeme?

Bohaté na bielkoviny. Tie komplexné

Áno, mäso je naozaj bohaté na bielkoviny. A bielkoviny sú dôležité nielen na budovanie svalov, ako by si niektorí z vás mohli myslieť, ale tiež na obnovu vlasov, šliach alebo kože, na produkciu enzýmov, hormónov alebo protilátok. Jednoducho povedané sa podieľa veľkou mierou na tom, aby naše telo fungovalo tak, ako má. To už je poriadna zásluha.

Možno už viete, že bielkoviny sa skladajú zo stavebných kameňov, ktoré sa nazývajú AMINOKYSELINY. Existuje ich celkom 21 a hneď 9 z nich (hovorí sa im esenciálne aminokyseliny) si naše telo nevie vyrobiť samo. Jednoducho to nedokáže. Musí ich preto získať z jedla.

A teraz hádajte, kde komplexnú bielkovinu so všetkými 9 esenciálnymi aminokyselinami v správnom pomere a množstve nájdete?

Presne tak. V mäse. Teda úplne presne v živočíšnych zdrojoch, medzi ktoré mäso patrí. Ďalšími sú ryby, morské plody, vnútornosti, vajcia alebo mliečne výrobky.

Existuje, samozrejme, aj veľa zaujímavých rastlinných zdrojov (sója, tempeh, quinoa, strukoviny alebo určité druhy zeleniny, ako je brokolica alebo špargľa atď.), Ktoré sú síce vo všetkých chytrých knižkách opisované ako „neplnohodnotné“, ale ak si človek dá tú prácu, dokáže vďaka správne postavenému vegetariánskej či vegánskej strave dosiahnuť podobný efekt, ako by to bolo zo zdrojov živočíšnych.

Koľko je v mäse bielkovín?

Ak vám niekedy niekto tvrdil, že v 100 g steaku je 100 g bielkovín, potom sa naozaj nepekne pomýlil. Je ich výrazne menej a celkový obsah sa navyše mení podľa druhu mäsa. To však nič nemení na fakte, že sú zo všetkých makroživín najsýtivejšie a úspešne brzdia prejedanie aj návaly vlčieho hladu. Stavím sa, že zjesť vrecúško čipsov, sušienku a ešte kus čokolády by pre niekoho z vás nebol problém, ale dajte si po sebe dva 150 g kusiská mäsa. To už je iná káva.

Späť ku gramom. V tejto prehľadnej tabuľke si môžete nájsť, koľko bielkovín vo vašom obľúbenom mäse (100 g) zhruba je:

Hovädzie     21 g

Jahňacie     17 g

Srnčie     22 g

Jelenie     20 g

Kozie     20 g

Kuracie     23 g

Morčacie     23 g

Bravčové     20 g

Kančie     22 g

Králičie     21 g

Kačacie     19 g

Bravčová pečeň     21 g

Kuracia pečeň     18 g

Bravčové/hovädzie obličky     16 g

Vitamíny a minerály v mäse

Keby som mäso zredukovala len na bielkoviny, bol by to smutný príbeh. Je totiž zároveň kvalitným zdrojom vitamínov D alebo B12 a tiež dobre využiteľného železa alebo zinku, minerálov dôležitých pre zdravý vývoj a krvotvorbu. Hojne sa spomínané minerály vyskytujú napríklad v hovädzom a bravčovom mäse.

Je pre nás mäso naozaj prospešné?

Teraz sa môže zdať, že mäso má výhradne pozitívny vplyv na náš organizmus, a tak vás ľahko vystraším. Rizikovým sa v mäse môže stať tuk, ktorý obsahuje veľké množstvo nasýtených mastných kyselín, ale aj toxínov, ktoré sa v tukovom tkanive usadzujú. Tieto tuky potom negatívne ovplyvňujú hladinu cholesterolu v krvi, podieľajú sa na vzniku kardiovaskulárnych chorôb a môžu pôsobiť karcinogénne. Dokonca aj Svetová zdravotnícka organizácia niekoľkokrát zdôraznila negatívny vplyv predovšetkým tučného červeného mäsa na naše zdravie.

Jesť alebo nejesť mäso?

Predpokladám, že teraz budete trochu zmätení a možno budete tápať v tom, či teda mäso jesť alebo nie. Ak nemáte voči mäsu osobné či inak podmienené antipatie, doprajte si ho. Kombinujte jednotlivé druhy a keď budete mäso vo svojej strave využívať, siahnite po takom, ktoré neobsahuje príliš veľké množstvo tuku.

Dajte si tiež záležať na výbere. Kupujte len také mäso, pri ktorom poznáte pôvod a zaujímajte sa o podmienky chovu, z ktorého pochádza. A teraz nenarážam na prepieranú kauzu problémového poľského mäsa.

Pre vašu predstavu, mäso zvierat chovaných na pastve obsahuje spravidla viac zdravých omega-3 mastných kyselín a ak sú to navyše zvieratá chované podľa ekologických zásad (inak BIO chov), nedostávajú rastové hormóny, preventívne antibiotiká a sú výrazne menej vystavené pôsobeniu pesticídov, hnojív a ďalších toxínov z prostredia.

Na etiketách informáciu o pôvode môžete vyčítať z položky chov, ktorá hovorí, kde prebiehala podstatná časť chovu daného zvieraťa a tiež jeho porážka. Ak sa zviera narodilo, chovalo a bolo porazené v jednej krajine, je táto informácia označená ako pôvod.

Posledná vec, ktorá priamo ovplyvňuje prospešnosť mäsa, je jeho príprava, a tak by ste ju nemali podceniť. Varte, pečte v rúre, duste, využite pomalý hrniec. Oblúkom sa však vyhnite prudkému vyprážaniu na oleji, pretože oleje pri vysokej teplote oxidujú a tvoria sa z nich látky, ktoré by ste nechceli dať na tanier ani svojmu najväčšiemu nepriateľovi.

www.ketodiet.sk

Autor: Janina Dvořáková

Foto: Depositphotos, KetoDiet

Zdroje:

Štátna veterinárna správa, ministerstvo poľnohospodárstva

IARC WHO

Výučbové materiály odboru Nutričná terapia, LFUK

William Davis: Život bez pšenice

#ketodiet

#motivacia

#inspiracia

Čítaj celý článok
moderna_mamina
12. feb 2019
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)


#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu
moderna_mamina
9. feb 2019
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)


#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 6. feb 2019
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)
#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 5. feb 2019
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)
#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 5. feb 2019
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)
#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 4. feb 2019
Maminka,Ocinko,Paťko a Milanko :slight_smile:Naša rodinka :heart:
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)
#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu
moderna_mamina
Správa bola zmenená 4. feb 2019
Raňajky,ktoré som urobila Paťkovi.
Inšpirácia na raňajky alebo večeru pre vaše detičky :relaxed::heart_exclamation:️(Je to len inšpirácia, popis je pri každej fotke rovnaký. To či to dáte vašim deťom na raňajky,večeru,desiatu,olovrant alebo len ako dezert je na vás)
#ranajky #vecera #inspiracia #jedlo #krasne #vyborne #prekvapenie #pre #deti #dobru #chut
Zobraz celú správu
Strana
Predošlá Strana
Ďalšia