Absolvovali ste Trisomy test?

soni111
26. apr 2020

Ahojte absolvoval niekto vyšetrenie z krvi ten trisomy test ktorý si hradime samé?

ckatka
10. jún 2020

@kimberley1 ja som sa presne takto nad tým zamyslala...ci to nie sú zbytočné vyhodené peniaze...ale je pravda ze mam po 35ke...vela rokov sme nemohli otehotnieť...tak vedieť že sme geneticky okej mi veľmi pomôže. Tripple testy sú nanič...to mi nič nepovie.
Na trisomy idem o dva týždne, lebo manžel zavelil ze dáme si to spraviť...kvôli prípadnej príprave ak by bol nejaký problém. (Napríklad pri niektorých poruchách babo prežije len ak sa hneď po pôrode on postará zvlášť tím lekárov, pripadne je nutný zákrok a pod). Ak budeme mať zle výsledky tak pôjdem rodiť radšej na Kramáre alebo niekam kde bude vyššia šanca ze to babo zvládne potom. A zároveň niektoré poruchy sú bohužiaľ nezlučiteľné zo životom. Vyvolaný potrat v 14tyzdni (a nepripravovanie vybavicky) bolí asi trochu menej (fyzicky aj psychicky) ako pôrod donoseneho dieťaťa ktoré si myslíš že je zdravé ale okamžite zomiera...A ty sa potom musíš zbaviť všetkých vecí, kočíka a izbičky...
Nič nie je stopercentne. Sesternici zomrelo bábätko pri pôrode. Absolútne zdravé. Zadusilo sa lebo tam bol nejaky blbý doktor co jej odmietol spraviť sekciu aj keď predtým s iným bola na sekcii dohodnutá. A pôrod nepostupoval. Stačilo možno par minút a babo by žilo. Takže...vieš....to je život.
Ja na tie trisomy proste pôjdem...aj keď zaplatím možno 500€...ale budeme aspoň vedieť že tie základné najhoršie vady mame/nemáme a potom podľa toho sa zariadime ďalej.

kimberley1
10. jún 2020

@ckatka ved ja to chapem, ked to niekto chce vediet z toho hladiska, ze ma uz vyssi vek..len mi to take prislo ze co som citala, tak si to tu davala robit pomaly kazda, asi len kvoli tomu pocitu, ze to maju....ja mam 33, cize tiez nie som najmladsia a o babatko sa tiez snazime velmi dlho, ale berieme to tak, ze kedze nam bezne testy u lekara vysli dobre, tak isto aj na sone nevidel nic neobvykle, tak sme si povedali ze uz aj keby si dame robit dalsie testy a vyslo by nieco mozno nie celkom idealne, tak co by to vlastne u nas zmenilo? Len by sme si cely cas neboli isti co a ako bude. Takto sme v klude, myslime pozitivne a nepripustame si, ze by to mohlo byt inak.lebo ved kolko je aj takych pripadov, ze im povedali ze babo bude chore a nebolo...s tou nemocnicou to chapem tiez, ale ako pises, niekedy ide aj tak vsetko nie podla planu a dopadnut to moze nakoniec vseliako... ja som sa pytala na zaciatku cisto zo zvedavosti, ze preco si to davaju vsetci robit, lebo som nevedela ci mam aj ja alebo preco...ale my sme sa s manzelom teda nakoniec rozhodli takto 😊

ckatka
10. jún 2020

@kimberley1 jasne. No ja som bola v pondelok na poradni a doktor povedal ze tie tripple mi da spraviť tak ci tak (aj keď som nemala.zaujem) a ze keby tam bolo niečo zlé tak mi zavolá. Je streda a nevolal. Tak snáď už to môžem brat ze v pohode... Či? Koľko to môže trvať?

kimberley1
10. jún 2020

@ckatka netusim, asi zalezi kedy im chodia vysledky odtial kde to posielaju...mojmu lekarovi tie vysledky choda len raz za tyzden, takze my sme mali vysledky az po tyzdni. Hned mi sestricka povedala ze budu dalsi tyzden stredu tak ja som vtedy volala...skus im zavolat, ze co ti povedia 😉

mirrka29
9. apr 2021

@simaleja ja som taktiež rozhodnutá ísť.. len som chcela

elka77
23. jún 2021

Ahojte dievčatá, prosim a mate skusenosť že vam vo vyslekdoch prisla info že z vasej krvi nevedeli odselektovat DNA dietatka? Vraj sa to casto stava a chcela by som vediet ci ste potom museli znova platit tych 350-500e alebo to už potom je zdarma?

katka2505
23. jún 2021

@elka77
Tak to netuším, mne našťastie vyšli dobre. Ale ak majú charakter, tak ti hádam nedajú zase platiť toľko peňazí. Veď to nie je tvoja chyba

elka77
23. jún 2021

@katka2505 nj len neviem ci sa hrame uplne o charaktere pri plateni za ich dalsiu pracu 🙂 to nechcem byt negativna len realisticka 🙈

katka2505
23. jún 2021

@elka77
No prajem, aby to každopádne dobre dopadlo.

elka77
23. jún 2021

@katka2505 dakujem to dufam aj ja.

bazalka1
23. jún 2021

@elka77 ahoj, podla mna by sa zato uz platit nemalo. Ved si si zaplatila dost vela penazi aby si zistila ako natom ste a nic si sa nedozvedela. Podla mna nebudes nic platit. Ty zato nemozes ze sa im to nepodarilo a ocakavala by som teda daky vysledok alebo nech vratia peniaze. Ked si si neni ista tak tam zavolaj alebo sa opytaj svojho gyn 😉

elka77
24. jún 2021

@bazalka1 Jj dakujem za odpoved 😊 napísala som tam a že je to zadarmo. Im sa to vraj niekedy nepodarí odselektovat lebo v krvi je to najme pri dievčatách vraj zložitejšie a lepsie je keď tak ísť v neskoršom tt. Čiže je to taká “vina” na oboch stranách ale ubezpečila ma že keď tak skúsime znovu ;) že sa to stava.

bazalka1
24. jún 2021

@elka77 super tak drzim palce nech su super vysledky 😉😄 a asi ti aj naznacila co to bude 😆

zuzana_zg
21. júl 2021

@elka77 mne robili trisomy 2x ( v 12 tt a v 15tt) a v oboch pripadoch vysli,ze mam malo dna plodu v krvi,takze testy bez vysledku....v sprave napisali,ze peniazky v plnej vyske vracaju pacientke....aj ked radsej by som mala ten vysledok...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre