Akcia srdiečka v 8. týždni

mima194
10. aug 2020

Ahojte zenusky, dnes kontrola 8tt+1,mimi malinké 6mm,akcia srdiečka nebola. Doktorka vravela ze pravdepodobne zamlknuty potrat, ale este mam prísť na kontrolu v utorok 18.8., ze vyzera to ze je mimi 2tyzdne pozadu.
Stalo sa vam niektorej niečo podobné?Viem, ze všetko bude len tak ako ma byt..nechame to na prírodu
Určite tu už táto téma je. Dakujem pekne

sense
18. aug 2020

@miskanathan ja som mala dnes vybrať tabletky aby sa spustil potrat, v lekárni ich nemali až zajtra, mali by mi volať kvôli kontrole budúci týždeň... Ale partnerova matka má známu gynekologicku tak som požiadala o druhý názor aj keď môj lekár je odborník asi len ako posl nádej... Aj keď pomaly mi vnútorný hlas vraví ze asi to tak malo byt...

pattinka
18. aug 2020

@mima194
@sense
@miskanathan to snáď nie 😓😓 bože, prečo sa toto deje? Baby, som s vami, ešte uvidíme, ako dopadne ja. Ja mam kontrolu až na budúci týždeň vo štvrtok 🙏.... Ja to mam všetko v apríli za sebou, je to hrozne, ale teba trocha času iba, teraz je každé dohovaranie zbytočné 😔 cítim s vami

lucinkab
18. aug 2020

@mima194 to mi je uprimne luto. Dr mi vravel ze babo odide ked ma daku vyvojovu vadu ze telo si to samo zreguluje. Drzim palce nabuduce v zdrave babetko ❤️❤️❤️❤️❤️ ja som stratila v 5tt prve ,same sa vycistilo a na dalsi mesiac som hned otehu.... 🍀🍀🍀🍀 Vela stasticka

mima194
autor
18. aug 2020

@pattinka dakujem, a ty si mala samocistenie alebo zákrok?

mima194
autor
18. aug 2020

@lucinkab dakujem pekne, vsak ja.len dúfam ze sa sama vyčistím a prebehne to hladko 🙏

mima194
autor
18. aug 2020

@sense ahoj, mne tie tabletky ani neponúkala, dúfam že to samo odíde

lucinkab
18. aug 2020

@mima194 5mm pravdepodibne v 6tt skoncilo rast , mohlo by sa same

lenik31
18. aug 2020

Dievcata, je mi luto ako to dopadlo, mna caka verdikt zajtra, ale nemam dobry pocit. Ak mate uz viac x MA, skuste sa vypytat na imunologicke vysetrenie, nie vzdy je to len chybou plodu. U mna je to imunita, ktora zabojuje, plod vnima ako cudzie. Mne samocistenie nikdy neponukli, vzdy kyret (5x). V akych pripadoch je samocistenie?

pattinka
18. aug 2020

@mima194 u mňa sa samo spustilo krvácanie, ale veľmi dlho som krvacala a gestačny vak sa stále držal aj keď bábo už odišlo s prvým krvácaním, tak mi pichli metylergometrin 2x... Ja som kyret odmietla, tak to preto. Ale cca po 14 dňoch už bola maternica čistá, len ja slabá ako mucha.

pattinka
18. aug 2020

@lenik31 v mojom prípade, lebo som odmietla a prosila som alternatívu. Ale keďže ja som už krvacala, keď sa kyret navrhol, ani na mňa nejak netlacili, iba mi pomohli tým metylergometrinom.

sense
19. aug 2020

@mima194 ja som dostala na výber a keďže už s tabletkami skúsenosť mam tak som volila túto možnosť... Ale ešte čakám na názor druhého lekára, nie ze by som svojmu neverila ale aby som upokojila aj vnútorný pocit ze iná cesta niet 🙈, keďže predtým pri ma mi zrazu zo dňa na deň prešli všetky tehu príznaky a teraz nie...

lenik31
19. aug 2020

Tak diecata, pridala som sa k vam. Po dnesnej kontrole finalne MA. V pondelom idem na zakrok a uz definitivne vzdavam vsetky dalsie pokusy. Priroda je zial silnejsia ako medicina v mojom pripade. Dakujem za podporu a drzte sa.

mima194
autor
19. aug 2020

@lenik31 no to ma mrzí, neboj, príde to ked to budes najmenej cakat, držím palce

pattinka
19. aug 2020

@lenik31 je mi to veľmi ľúto 😓 drž sa ✊ verím, že sa Vám to podarí 🙏

renike30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renike30
25. aug 2020

@sense drzim palce....

sense
25. aug 2020

@renike30 ďakujem už môžem ostať len milo prekvapená, keďže sklamaná dom už bola a sa s tým pomaly nejako vyrovnala...

blondie333
23. sep 2020

Ahojte dievčatá, tak ja sa k Vam pridávam a píšem skúsenosť...po 9mesiacoch snaženia s manželom sa nám podarilo, otehotnela som - radosť preveliká... Poslednú menštruáciu som mala 21.7.2020, cyklus som mala taký šialený posledný rok (raz 32 dní, inokedy 35 a pár krát aj 39 dokonca), na kontrole som bola 7.9.2020, vyzeralo to OK, ale vraj je plod nejaký malý, ale však nevadí, mám prísť o 2 týždne.

Medzičasom som začala jeden deň krvácať, 16.9. som bola na urgente, kde mi zistili hematóm 20mmx14mm, dostala som nejaké dve injekcie a duphaston + prísny kľudový režim. Na urgente sa doktor nijako nevyjadroval k veľkosti plodu...

Včera, teda 22.9. som bola na kontrole u môjho gyn, ktorý povedal, že hematóm tam už nevidí, takže zrejme sa ozaj vstrebal, ale že plod sa mu zdá veľmi malý, že sa podľa neho nevyvíja a nevidí akciu srdiečka. Podľa tabuľky a poslednej menštruácie som mala byť 8tt, dokonca aplikácia v mobile mi podľa poslednej menštruácie píše 9tt. Doktor povedal, že plod vyzerá ako v 6+0, že vývoj je podľa neho veľmi pomalý a nevidí to pozitívne, ešte že ma pošle za jedným doktorom a potom sa rozhodneme, či ukončiť (??), no mne nebolo viac treba...

Trošku som sa opustila, ale teda išla som hneď do nemocnice za ďalším gynekológom pre potvrdenie verdiktu, ten mi povedal, že by to ešte neriešil ukončovaním, pokiaľ nemám žiadne zdravotné komplikácie aktuálne - hematóm bol preč, nekrvácam, nemám bolesti... napísal do správy údaj CRL 3,3mm, čo teda ozaj zodopvedá len nejakému 6tt, čo som si našla info na nete... a kontrola o týždeň, že sa uvidí. Akcia srdiečka teda ešte nie je.

Včerajší deň bol pre mňa peklo, ale nezostáva mi nič iné, len myslieť pozitívne. Verím, že to bude v poriadku... napíšem o týždeň ako to dopadlo.

Čítala som tu na MK veľa prípadov, kedy doktor posielal ženu na kyret, lebo plod sa vraj nevyvíja, a ozaj za to mohla len posunutá ovulácia, dnes sú z toho zdravé krásne detičky. Verím, že by to mohol byť aj môj prípad.

mima194
autor
23. sep 2020

@blondie333 ahoooj, držím palce, ja som to mala velmi podobne. Otehotnela som na prvy krát, radosť veľká, ale embryo sa nevyvijalo dalej, rásť prestalo v 6tt,verim ze to nebude tvoj prípad.
Na čistenie som nesla, odkrvacalo samé... Moc držím palce.

blondie333
23. sep 2020

@mima194 Ďakujem Ti❤ a je mi ľúto, ako to u Teba skončilo... držím palce, nabudúce to určite bude v poriadku🙏

mima194
autor
23. sep 2020

@blondie333 ďakujem, aktuálne čakám na prvú menstruaciu po odkrvacani a ideme na to, snáď to vyjde 😊ozvi sa ako si dopadla. Verim ze to budu radostne správy 😉

smejulinko
24. sep 2020

@mima194 ahoj akurát som hľadala niečo podobne čo mne akurát stalo.
Ja som akurát po Ket, tento týždne som bola na kontrole v centre a podľa aplikacii som v 7tt a 1 deň čo pre nich je 8tt, žiaľ plod mal len 5mm čo je veľmi malinke a akcia bohužiaľ srdiečka nebola vidieť, ostala som dosť prekvapená leno 4 roky sa už snažíme o bábätko 😢
V pondelok ideme na kontrolu ale už nedúfam 😢

mima194
autor
27. sep 2020

@smejulinko jooooj presne moj prípad... Neboj...

smejulinko
27. sep 2020

@mima194 a ako ste dopadli ja idem zajtra na Sono, ale nerátam že to dobre dopadne

mima194
autor
27. sep 2020

@smejulinko no my tak ze ja som bola na kontrole 3krat..ale doktorka ma uz na druhej kontrole vitality plodu upozornila ze nevyzerá to dobre a mala pravdu.. Rast sa zastavil v 6tt, embryo malo len 5mm..cize potrat... Nesla som ale na čistenie, zvládla som to doma odkrvacanim. Verím ze druhy pokus sa podarí.. Drzim palce.

blondie333
29. sep 2020

Ahojte, tak dnes som bola na kontrole aj ja a žiaľ plod za týždeň vôbec nenarástol, dokonca sa ešte o milimeter vraj zmenšil. Akcia srdiečka nebola. Podľa tabuliek som v 10tt a žiaľ teda diagnóza missed abortion.... o tri dni (v piatok) ráno idem na kyret, som objednaná 6:30 a o 14tej ma prepustia domov. Ešte že mám úžasného manžela a veľkú podporu, lebo psychicky som na tom nič moc... Tak si dáme teraz pauzu a nabudúce to už vyjde, verím v to....

mima194
autor
29. sep 2020

@blondie333 ahooj, no to mi je ľúto.. Presne toto iste som mala aj ja ze plod vibec nenarastol a este sa o milimeter zmensil.. No úplne to isté... Držím palce, skóre zotavenie prajem.. Ja som momentálne vo fáze ze čakám na prvú ms po MA.
Druhy pokus verim ze vyjde aj vam aj nám

blondie333
29. sep 2020

@mima194 ďakujem ❤️ No, zrejme sa to deje naozaj častejšie, ako si to dokážeme pripustiť. Veľa žien si tým prejde,... cesta k vytúženému bábätku je občas teda dosť tŕnistá. Ale zvládneme to. Snáď čoskoro 🙂 držíme si palce ❤️🙏🏻

mima194
autor
30. sep 2020

@blondie333 áno neboj, dobre bude, ani sw nenazdame a budeme mat plne ruky práce s našimi gombikmi 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre