Ako ste tajili tehotenstvo počas 1. trimestra?

baby_wanted
13. feb 2019

Ahojte. Zistila som ze som tehotna, 6. tyzden prave. Este som nebola u lekara a preto by som sa rada poradila, ake "vyhovorky" ste pouzivali vy, aby ste to co najdlhsie utajili. Ide o to, ze na stretnutiach s rodinou aj kamosmi, pracovne stretka som si vzdy dala pohar vina, bola som aj fajciarka.

Na poslednej rodinnej oslave za mna tajne pila sesternica, ktora to potom samozrejme nezvladla😁

Kedze som vydata a vsetci cakaju len na vnuca, tak to bude prve co ich napadne.

Dakujem.

bellovag
13. feb 2019

@fokuska ved píšem že nech sa im vyhne

fokuska
13. feb 2019

@bellovag Ale napisala si aj "vsak najblizsie je az Velka Noc" - ak maju dovtedy este niekolko inych oslav, tak bude asi blbe neprist napr ani mamke, ani sestre, ani krstnej, ani strykovi...

bellovag
13. feb 2019

@fokuska 🙉🙉🙉🙉🙉🙉

mareka49
13. feb 2019

Boli ma zaludok, alkohol mi ho drazdi

nanina11
13. feb 2019

ja som syna tajila do 6m (ostala som v nemocnici a vtedy to prasklo) a dceru do 5m (viac sa nedalo, uz bolo vidno brucho)...ked sme niekam sli tak som povedala ze beriem atb (najcastejsie na mocovy mechur), bolela ma hlava a vzala som tabletku alebo som si dala max nealko pivo...ja mam rada sirsie veci takze brucho sa dalo tajit dlhsie..ae teraz pri dcere mi v 5m "dosli" sirsie tricka a jedneh dna som dosla do prave v obtiahnutých satách a tam riadne brucho uz a to pomaly nikto nechapal ze ako, kedy 😀

juliet86
13. feb 2019

povedz ze mas brutalnu opicu ze si sa opila vcera 🤣

whatever1
13. feb 2019

Ja by som na ziadne akcie nesla, dva mesiace kym to verejne oznamis predsa vydrzis. Budes bud chora, alebo budes mat iny program😉Ja som oznamila az 17tyzdni, tajila by som dlhsie uz sa to nedalo zakryt 🤰

zizzinka
17. feb 2019

Ja som tuto moznost nemala tajit.... moja krsna je moja doktorka a kedze robim v rizikovom prostredi, sla som za nou, otvorit PN, o par dni o vedela cela rodina... vdaka mojej dr., bola som vtedy den po ocakavanej MS ktora neprisla.... cize moja rodina o tom vedela hned... a ja som si myslela, ze jak ja to tajim a jak to utajim.... haha... no... skoncilo to potratom v 9tt. "super"

andromedea
17. feb 2019

Hm, ono teoreticky nieco ako vyhovorky by ani nemali existovat, v normalnej spolocnosti sa "nie, dakujem" jednoducho respektuje a proste clovek nepije. Ja som prestala pit alkohol davno predtym ako som otehotnela, takze to nebolo okoliu az take "divne". Ale poznamky mali, najma ti, co ma nepoznali. Tak som im jednoducho odvrkla, ze nemusim chlastat alkohol, aby som "vydrzala" spolocny obed s rodinou 🤷‍♂️

majusska202
17. feb 2019

@baby_wanted u nás druhé veľmi ťažko keďže som typ čo od začiatku po koniec prevracam takže bolo divné keď som non-stop vracala... Tak sme s mužom povedali že mám salmonelu všetci nám to uverili ... Nechceli sme to takto tajiť ale problém bol že keď mi vyšiel tehotenský pozitívny tak doktorka 2 TT nerobila 🤣🤣🤣

zabka1987
17. feb 2019

Ja som tiež tajila dlho a robila som to tak ze prvý pohár mi naliali víno s colou a ja som vzdy colu dolievala a nik si nič nevšimol. Tvrdé nepijem takže nik nemal ani tušenie a ani som nikdy nefajčila a prišla som raz v 18tyzdni šaty, veľké brucho tak každý nechápal 🤣 ci si robím srandu

lauxx3
17. feb 2019

Ja som povedala , že som zacala cvicit a ze v alkohole je vela kalorii😂alebo som bola sofer no

adrika1239
17. feb 2019

ja som povedala nemam chut teraz a hotovo, je mi zle som unavena , boli ma zaludok, dnes som skoro nic nejedla nebudem pit a pod.

katrin21
17. feb 2019

Nasim som povedala v 6-7tyzdni, aj segram..jasne
Ze k lekarovi som isla az neskor asi v 9t.. .ostatnym a kamaratom az tak asi v 3 mesiaci..
Na vino sa vies vyhovorit, ze beries lieky nejake a nemozes..alebo ze mas nieco so zaludkom

6mia6
17. feb 2019

Sak ak je to len občas tak sa vyhovor že včera bola ruka hore a obracia sa ti sufel. Ja som chodila autom ale mne bolo zle vždy a všade tak sa to utajiť nedalo.
Nikdy nezabudnem keď som šla na sono ci tam je niečo či nie a stretla som nejakeho chlapa na chodbe a pýtal sa ma co hľadám. Tak vravím sono a on ani tam nechoďte, určite ste tehotná 🤣😂🤣 ti chlapi to asi cítia 🤔😁

katrin21
17. feb 2019

@nanina11 to malo aky vyznam a dovod, tak dlho tajit??

berginkan
17. feb 2019

Boze my sme hrozny narod. No a co ked niekto nepije? To fakt idu riesit? Esteze ja nemam taku rodinu

simca06022011
17. feb 2019

No nič, nedám si... A nech si vravia čo chcú... Co sme nesvojpravni? Ja som to tiež u nás riešila, všetci sú hneď naježení, keď niekto nechce niečo piť/ jesť... Ale kde kto dáva právo niekoho nútiť a čakať vysvetlenia/ výhovorky ... Proste nechcem, necítim sa dobre, beriem lieky, detoxikujeme 😁 výhovorky sú a kopec, ale otázne je prečo niekto dospelý musí výhovorky vymýšľať. A čo je koho do toho, či som tehotná alebo nie. Veď keď budem poviem, keď budem chcieť😁

hanulienka
17. feb 2019

@baby_wanted berieš antibiotiká, máš zápal močových ciest a preto chodíš aj ku gynekologovi 😀

simca06022011
17. feb 2019

@zizzinka a hned by som menila lekárku... Ona ako " rodina", by tiež mala brat lekárske tajomstvo vážnejšie. Mňa by to neskutočne nahnevalo. Aj keď je to krsna. Proste sú informácie a správy ktoré chce človek sám dať vedieť, svojim spôsobom. Ešte aj smutné správy potom oznamovat☹️

katrin21
17. feb 2019

@hanulienka Odkedy sa chodí so zápalom močových ciest ku gynekológovi🙈🙈🙈🙈

zizzinka
17. feb 2019

@simca06022011 ved prave ....my sme toho isteho nazoru, moja mama jej to dala najavo ale my sme ostali ti, co robia cirkus, lebo podla nej "tehotenstvo nie je choroba"

4stanka4
17. feb 2019

@katrin21 rieši aj gynekológ keď zisťuje príčinu napr. častého opakovania sa zápalov...

zara0201
17. feb 2019

@baby_wanted ja som tajila presne recami o ociste, liekoch, chudnuti a prazdnych kaloriach v alkohole...potom som zacala krvacat, sup do nemocnice a musela som s pravdou von. A vsetci mi povedali, ze aj tak to od zaciatku vedeli, teda aspon tusili...

katrin21
17. feb 2019

@4stanka4 tomu moc neverim, skor max tak pri cystide/ choroba medovych tyzdnov/ , castejsie mas zapal mocaku skor zo zlej hygieny po stolici/ e.coli/ atd.. sem tam moze byt nejaka gynekologicka bakteria na pricine, ale skor vynimocne ... ale to je jedno... staci ked povie,ze berie lieky, co koho do toho,preco ..no nie?

4stanka4
17. feb 2019

@katrin21 veď jasné ja mám s týmto paradoxne často problémy tak ja by som sa na to vyhovoriť vedela 😀 mne napr.stačí že pijem menej vody ako by som mala a už je zápal na svete...žiadne postupné príznaky hneď z ničoho nič bolesti,krv v moči atď ☹

zuzlik_666
17. feb 2019

Vyhovor sa kludne aj na kozmeticku, ze ti povedala, ze mas popolavu pokozku z fajcenia a ako tu uz bolo povedane, ze si davas jarny detox... Ja som chcela urajit do 12tt, ale nedalo sa, grcala som nonstop

tatisna
17. feb 2019

boli ma žlčník, doktor mi zakázal alkohol...

julka828
17. feb 2019

Hlavne tu vsetci riesite preco nemoze vypit no vsetko je to zbytocne kedze je FAJCIARKA. Nikoho nepresvedcis ze nie si tehotna. Preco nevypijes sa da vysvetlit milion vyhovorkami ale preco nefajcis nie. Hoc co povies kazdemu hned docvakne. Duplom ked si vydata a caka sa to. Smola

nanina11
17. feb 2019

@katrin21 pre mňa áno,,, prvé som potratila v 12tt a tie otázky potom boli strašne,,, takže ja som radšej tajila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre